Είμαι κορίτσι, κάνω για Μηχανικός;

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Εννοώ ότι οι ίδιες οι γυναίκες σε πολλά επαγγέλματα προτιμούν τους άντρες από τις γυναίκες. Κλασικό και τρανταχτό παράδειγμα: πόσες γυναίκες γυναικολόγοι υπάρχουν?

Α,κατάλαβα τι λες...Ναι,δεν διαχώρισα αν η προκατάληψη αυτή διαιωνίζεται από άντρες ή γυναίκες,για μένα εξίσου είναι....

Δεν μπορώ να ακούω για προκαταλήψεις στις μέρες μας...όποιοι πιστεύουν ακόμα σε προκαταλήψεις είναι άξιοι να ζούν σε μια μεσαιωνική πραγματικότητα...
Για να γίνει κάποιος μηχανικός απαιτείται όρεξη,επιθυμία και ευφυία και όχι το αρσενικό φύλο.
Άμα τα κατέχεις τα παραπάνω κοπελιά... να είσαι σίγουρη ότι θα προοδεύσεις...

Αν και ξέρω ότι το μηχανογραφικό θα το έχεις καταθέσει...τα γράφω αυτά διότι είναι καιρός να το ανθρώπινο γένος να τα ξεπεράσει...
Ελπίζω να έχεις βάλει σαν επιλογή αυτό που πραγματικά σου αρέσει...

...Εύχομαι Καλή συνέχεια...
Να 'σαι καλά,έχεις πολύ δίκιο....Ναι,αυτό είναι που μου αρέσει...Για όρεξη κι επιθυμία είμαι 100% σίγουρη,τώρα για την ευφυία,νομίζω καλά πάμε κι από κει....:)Θα δούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
Οχι δεν κάνεις. Οπως ο άντρας δε κάνει για αισθητικός, έτσι και η γυναίκα δε κάνει για Μηχανικός. ΤΕΛΟΣ :clapup::clapup:

Μπραβο. Με τετοια σ...α στο μυαλο σου,θα παμε μπροστα!

Η φαλλοκρατια καλα κρατει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo_k93

Νεοφερμένος

Ο Theo_k93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
και εγω ηθελα να πιστευω οτι δεν υπαρχουν στερεοτυπα και δεν θα με αντιμετωπιζουν μειονεκτικα αλλα οταν με βρισκουν γνωστοι μου και με ρωτουν που περναω με το που ακουν ηλεκτρολογων γουρλωνουν το ματι.......

Ισως να μην γουρλώνουν τα ματια για αυτο που νομίζεις (ειδικα αν ξερουν τις πολυτεχνιακες σπουδες:D).
Μπες και θα καταλάβεις...

Ας μην ξεχναμε το πατροπαράδοτο ρητο (μου το εχει πει αποφοιτος της δεκαετιας του 90) ΕΜΠ=Εσφαλες Μαλακα Πληρωνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Κι εσύ???Επιτέλους!!Είχα αρχίσει να απελπίζομαι ότι είμαι η μόνη εδώ μέσα!!:P:PΣε ποια πόλη πιστεύεις θα είσαι εσύ??Μη μασάς καθόλου,πάμε να αποδείξουμε τι μπορούν να κάνουν οι γυναίκες άμα θέλουν και πόσο ισχύουν τα στερεότυπά τους!;):clapup::clapup:
δεν εισαι μονη!!!πατρα περναω μαλλον,εκτος κ αν πεσει κανα 600-700αρι μορια η θεσσαλονικη που δε το βλεπω!εσυ?
Προβάρισε στον καθρέφτη το πιο παγερό σου βλέμμα και ρίχνε το κατά βούληση;)
χαχαχα....λες να κανει τιποτα?θα το δοκιμασω!

Ισως να μην γουρλώνουν τα ματια για αυτο που νομίζεις (ειδικα αν ξερουν τις πολυτεχνιακες σπουδες:D).
Μπες και θα καταλάβεις...

Ας μην ξεχναμε το πατροπαράδοτο ρητο (μου το εχει πει αποφοιτος της δεκαετιας του 90) ΕΜΠ=Εσφαλες Μαλακα Πληρωνε.
Μπαα...δε το κανουν επειδη γνωριζουν τι εστι πολυτεχνιακες σπουδες....Εδω μου το λενε καταμουρα ''αντρικο δεν ειναι αυτο?''
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
να σου πω την αλήθεια εγώ δε το σκέφτηκα ποτέ αυτό και ούτε θα ήταν ποτέ λόγος για να μη πάω στη σχολή που μου αρέσει. Βασικά δε θα υπήρχε κανένας λόγος να μη πάω στη σχολή που μου αρέσει αν είχα βγάλει τα μόρια.

Στην αρχή,μόλις είχε πρωτοξεκινήσει το εξάμηνο πήγαινα στο πολυτεχνείο και έβλεπα παντού αγόρια και η αλήθεια είναι πως αναρωτήθηκα μήπως δεν είχε καλό φαγητό η λέσχη και προτιμούσαν να τρώνε τα κορίτσια :P αλλά μετά που από τα 250 παιδιά ανακάλυψα πως τα κορίτσια ήταν καμιά 30αρια χαλάρωσα. Ντάξ, 20; 20. 30; 30. Τι να κάνουμε...

Πάντως μου λέγαν στην αρχή αυτά τα κλασσικά του στυλ: "οι ΗΜΜΥτισες είναι κατά βάση άσχημες, τριχωτές και πιο πολύ φέρνουν σε αγόρια παρά σε κορίτσια" αλλά δεν έδωσα σημασία ρε συ. Ναι μεν υπάρχουν και κάτι τέτοια άκυρα οκ, παντού τα πάντα αλλά δεν ισχύει στη πλειοψηφία. Υπάρχουν και όμορφες κοπέλες, συμπαθητικές και αρκετά ενδιαφέρουσες.

Πάντως κορίτσια, οφείλω να ομολογήσω πως στην αρχή αρχή που πήγαινα κοιτούσαν γενικά σε στυλ: "Τι είναι αυτό;" και σε κάρφωναν πολύ έντονα από πάνω μέχρι κάτω(αδιάκριτα τις περισσότερες φορές) αλλά σιγά σιγά συνηθίζεις. Μάλιστα απέφευγα να μπαίνω στη τάξη αργοπορημένη ακριβώς για αυτό το λόγο. Άσε που δε με πίστευαν ότι είχα περάσει ΗΜΜΥ λες και είχα όρεξη να κόβω βόλτες στο πολυτεχνείο έτσι άσκοπα. :P

ΥΓ. Πάντως είχε και τα καλά του αυτό αν σκεφτείς πως έφτιαξα τη σχέση μου με το χρόνο και πλέον ήμουν πιο συνεπής και δεν αργούσα γενικά :P χοχοχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
Πάντως μου λέγαν στην αρχή αυτά τα κλασσικά του στυλ: "οι ΗΜΜΥτισες είναι κατά βάση άσχημες, τριχωτές και πιο πολύ φέρνουν σε αγόρια παρά σε κορίτσια" αλλά δεν έδωσα σημασία ρε συ. Ναι μεν υπάρχουν και κάτι τέτοια άκυρα οκ, παντού τα πάντα αλλά δεν ισχύει στη πλειοψηφία.

Όντως, άσχημο και άδικο στερεότυπο αυτό.

Αυτό που όμως δεν είναι ψέμα είναι πως οι γυναίκες δεν κάνουν για μηχανικοί. :P

Δεν είναι χαζές, μπορούν να τα καταφέρουν, απλά δε τις ενδιαφέρει να γίνουν καλές μηχανικίνες, είναι κάτι έξω από τα ενδιαφέροντά τους.

"An engineer is a professional practitioner of engineering, concerned with applying scientific knowledge, mathematics and ingenuity to develop solutions for technical problems. Engineers design materials, structures and systems while considering the limitations imposed by practicality, safety and cost"

όλα τα παραπάνω δε μπορούν να προκαλέσουν ενδιαφέρον σε μια γυναίκα. :P

πσ. υπάρχουν πάντα και εξαιρέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Αυτό που όμως δεν είναι ψέμα είναι πως οι γυναίκες δεν κάνουν για μηχανικοί. :P

Δεν είναι χαζές, μπορούν να τα καταφέρουν, απλά δε τις ενδιαφέρει να γίνουν καλές μηχανικίνες, είναι κάτι έξω από τα ενδιαφέροντά τους.

"An engineer is a professional practitioner of engineering, concerned with applying scientific knowledge, mathematics and ingenuity to develop solutions for technical problems. Engineers design materials, structures and systems while considering the limitations imposed by practicality, safety and cost"

όλα τα παραπάνω δε μπορούν να προκαλέσουν ενδιαφέρον σε μια γυναίκα
. :P
πσ. υπάρχουν πάντα και εξαιρέσεις.

και τι προκαλεί ενδιαφέρον σε μια γυναίκα κατά τη γνώμη σου?να λέει τραγουδάκια στα παιδάκια και να τους μαθαίνει πόσο κάνει 1+1?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polkiu

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Polkiu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 829 μηνύματα.
χμμμ πολ θες ξυλιές; :P

να σου πω την αλήθεια εγώ δε το σκέφτηκα ποτέ αυτό και ούτε θα ήταν ποτέ λόγος για να μη πάω στη σχολή που μου αρέσει. Βασικά δε θα υπήρχε κανένας λόγος να μη πάω στη σχολή που μου αρέσει αν είχα βγάλει τα μόρια.

Στην αρχή,μόλις είχε πρωτοξεκινήσει το εξάμηνο πήγαινα στο πολυτεχνείο και έβλεπα παντού αγόρια και η αλήθεια είναι πως αναρωτήθηκα μήπως δεν είχε καλό φαγητό η λέσχη και προτιμούσαν να τρώνε τα κορίτσια :P αλλά μετά που από τα 250 παιδιά ανακάλυψα πως τα κορίτσια ήταν καμιά 30αρια χαλάρωσα. Ντάξ, 20; 20. 30; 30. Τι να κάνουμε...

Πάντως μου λέγαν στην αρχή αυτά τα κλασσικά του στυλ: "οι ΗΜΜΥτισες είναι κατά βάση άσχημες, τριχωτές και πιο πολύ φέρνουν σε αγόρια παρά σε κορίτσια" αλλά δεν έδωσα σημασία ρε συ. Ναι μεν υπάρχουν και κάτι τέτοια άκυρα οκ, παντού τα πάντα αλλά δεν ισχύει στη πλειοψηφία. Υπάρχουν και όμορφες κοπέλες, συμπαθητικές και αρκετά ενδιαφέρουσες.
Προφανώς και επιλέγεις την σχολή που θες ανεξάρτητα από το πως θα είναι οι άλλοι φοιτητές εκεί και γενικά δεν πρέπει να επηρεάζεσαι από την γνώμη κανενός!!! Όσο γι αυτό που λέμε για τις ΗΜΜΥτισσες το λέμε για πλάκα προφανώς αν και σε γενικές γραμμές ισχύει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lazy_one

Νεοφερμένος

Ο Lazy_one αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Τι βλακείες είναι αυτές; Και εγώ όταν πέρασα στο παιδαγωγικό άρχισαν και έλεγαν διάφοροι πράγματα (κυρίως για την σεξουαλικότητά μου). Αυτά είναι ηλιθιότητες! Το θέμα είναι πόσο σ'αρέσει ένα αντικείμενο και κατά πόσο μπορείς να φανταστείς τον εαυτό σου να δουλεύει πάνω στο αντικείμενο αυτό! Αν εσένα σου φαίνεται νορμάλ τότε τι σε νοιάζει η άποψη των άλλων; Τα επαγγέλματα ταιριάζουν ή όχι σε ανθρώπους με βάση τον χαρακτήρα, τα ενδιαφέροντα, τα χαρακτηριστικά του ατόμου... Σε καμία περίπτωση με βάση το φύλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Αυτό που όμως δεν είναι ψέμα είναι πως οι γυναίκες δεν κάνουν για μηχανικοί. :P
και τι προκαλεί ενδιαφέρον σε μια γυναίκα κατά τη γνώμη σου?να λέει τραγουδάκια στα παιδάκια και να τους μαθαίνει πόσο κάνει 1+1?:whistle:

αν ξέρει πόσο κάνει 1+1 γιατί ίσως αυτή να είναι δουλειά μαθηματικού και ίσως και αυτός να μην είναι κλάδος που να ενδιαφέρει τις γυναίκες... :tongue:

το χειρότερο είναι πως κάποιος βοηθός στο μάθημα του προγραμματισμού στη c, σκεφτόταν με τον ίδιο τρόπο, πως οι γυναίκες είναι για να πλένουν λέει τα πιάτα στο σπίτι... :eek:
βέβαια λίγο ειρωνικό αν σκεφτείς πως η καθηγήτρια του μαθήματος είναι γυναίκα μουαχαχαχ :P





κορίτσια αυτός είναι ο ρόλος μας και μόνο, αμαν! Κλείστε τα στόματα και στρωθείτε στις δουλειές πια!


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Παντως μεταξυ σοβαρου κ αστειου ενας φιλος που ειναι ΗΜΜΥ στο ΕΜΠ μου ειχε πει χαρακτηριατικα:οι μισες ειναι κοριτσια μονο στα χαρτια!(no offence)
Παντως περα απο την πλακα εννοειται οτι ειναι τοοοοοσο χαζο στερεοτυπο οτι οι γυναικες δεν κανουν για μηχανικοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoris_eng

Νεοφερμένος

Ο thodoris_eng αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 72 μηνύματα.
και τι προκαλεί ενδιαφέρον σε μια γυναίκα κατά τη γνώμη σου?να λέει τραγουδάκια στα παιδάκια και να τους μαθαίνει πόσο κάνει 1+1?:whistle:

Εσυ να υποθεσω εχεις πολυ μεγαλα σχεδια για τον εαυτο σου ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
...Ας μην ξεχναμε το πατροπαράδοτο ρητο (μου το εχει πει αποφοιτος της δεκαετιας του 90) ΕΜΠ=Εσφαλες Μαλακα Πληρωνε.
Μη μασάτε. Το ρητό αυτό είναι συνώνυμο του "τραβάτε με κι ας κλαίω":whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theo_k93

Νεοφερμένος

Ο Theo_k93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 62 μηνύματα.
Μη μασάτε. Το ρητό αυτό είναι συνώνυμο του "τραβάτε με κι ας κλαίω":whistle:

Εδω δεν θα διαφωνησω.
Εγω παντως λεω σε ολες τις κοπελες να ερθουν απο εδω για να ανοιξει λιγο και το ματι μας... :P
υγ: ειναι γεγονος πως ειμαστε λιγο αδιακριτοι, διοτι το να δεις στο πολυτεχνειακο χωρο ωραια κοπελα δεν ειναι κατι καθημερινο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Εσυ να υποθεσω εχεις πολυ μεγαλα σχεδια για τον εαυτο σου ετσι?

όταν κάποιος θεωρεί ότι μια γυναίκα δεν είναι ικανή για τέτοιου είδους επαγγέλγματα, σημαίνει ότι τη φαντάζεται σε θέσεις όπου θα κάνει αυτά που ανέφερα...οπότε προφανώς δεν υπήρχε ίχνος απαξίωσης στο μήνυμά μου απέναντι στους νηπιαγωγούς και στους δασκάλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
και τι προκαλεί ενδιαφέρον σε μια γυναίκα κατά τη γνώμη σου?να λέει τραγουδάκια στα παιδάκια και να τους μαθαίνει πόσο κάνει 1+1?:whistle:

Ίσως πράγματι στις περισσότερες γυναίκες να τους αρέσουν περισσότερο τα επαγγέλματα που σχετίζονται με τις θεωρητικές επιστήμες αλλά δεν είναι αυτό το θέμα μας.

Υπάρχουν και οι γυναίκες που προτιμούν να γίνουν μηχανικοί και το θέμα μας είναι κατά πόσο είναι καλές σ' αυτό. :D

Το 1ο σημαντικό βήμα για να είσαι καλός σε κάτι είναι να σου αρέσει.
Αυτό που συνήθως λείπει από τις γυναίκες στον τομέα της τεχνολογίας είναι η λίγο παραπάνω τρέλα και το ενδιαφέρον που δείχνουν αρκετοί άντρες για να μάθουν και να καταφέρουν κάτι παραπάνω.

αν ξέρει πόσο κάνει 1+1 γιατί ίσως αυτή να είναι δουλειά μαθηματικού και ίσως και αυτός να μην είναι κλάδος που να ενδιαφέρει τις γυναίκες... :tongue:

Μπα... η πράξη της πρόσθεσης γίνεται με συγκεκριμένη μεθοδολογία.
Δεν απαιτεί περεταίρω κριτική σκέψη, άρα μια γυναίκα θα τα καταφέρει μια χαρά. :P

το χειρότερο είναι πως κάποιος βοηθός στο μάθημα του προγραμματισμού στη c, σκεφτόταν με τον ίδιο τρόπο, πως οι γυναίκες είναι για να πλένουν λέει τα πιάτα στο σπίτι... :eek:
βέβαια λίγο ειρωνικό αν σκεφτείς πως η καθηγήτρια του μαθήματος είναι γυναίκα μουαχαχαχ :P

Καλά, δε λέει κάτι αυτό, για τα δεδομένα των ελληνικών παν/μίων δεν είναι σπάνιο ένας βοηθός να είναι καλύτερος από τον καθηγητή. :P

κορίτσια αυτός είναι ο ρόλος μας και μόνο, αμαν! Κλείστε τα στόματα και στρωθείτε στις δουλειές πια!



Σε καμία περίπτωση. Μπορείτε να κάνετε πολλά πράγματα.
Ακόμα και να γράφετε καλή c++ και να πληρώνεστε καλά γι αυτό.
Μόνο που πάντα θα γράψετε κώδικα που θα κάνει ακριβώς αυτό που σας ζήτησε ο τεχνικός προϊστάμενος, ακόμα κι αν σας ζητήσει κάτι παράλογο. Δε θα μπείτε στη διαδικασία να σκεφτείτε και να προτείνετε κάτι καλύτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μερικοί φοβούνται μήπως οι γυναίκες γίνουν καλύτερες μηχανικοί από τους ίδιους... :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μερικοί φοβούνται μήπως οι γυναίκες γίνουν καλύτερες μηχανικοί από τους ίδιους... :whistle:

Μπα, δε νομίζω να είναι αυτό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Μόνο που πάντα θα γράψετε κώδικα που θα κάνει ακριβώς αυτό που σας ζήτησε ο τεχνικός προϊστάμενος, ακόμα κι αν σας ζητήσει κάτι παράλογο. Δε θα μπείτε στη διαδικασία να σκεφτείτε και να προτείνετε κάτι καλύτερο.

αυτο απο που το συμπεραινεις...?δεν εχει κανενα νοημα αυτο που λες...δηλαδη τι,αν ανατεθει σε αντρα μια δουλεια θα τη βγαλει καλυτερα απο τη γυναικα?απο που κι ως που να ισχυει κατι τετοιο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

XARA62

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η XARA62 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 232 μηνύματα.
αυτο απο που το συμπεραινεις...?δεν εχει κανενα νοημα αυτο που λες...δηλαδη τι,αν ανατεθει σε αντρα μια δουλεια θα τη βγαλει καλυτερα απο τη γυναικα?απο που κι ως που να ισχυει κατι τετοιο?
Δεν το συμπεραίνει τεκμηριωμένα από τίποτα. Ένα στερεότυπο πλασάρει.;)
Σας θυμίζω ότι τα στερεότυπα είναι ρατσισμός, πάντως. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top