Είμαι ανάμεσα σε πολιτική ιατρική και στρατιωτική ιατρική

Μαρία Ιρέν

Νεοφερμένος

Η Μαρία Ιρέν αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Χαιρετώ. Θα φτιάξω το μηχανογραφικό αυτήν την εβδομάδα και είμαι ανάμεσα σε πολιτική ιατρική και στρατιωτική. Μπορεί κάποια στρατιωτική γιατρός να βοηθήσει;
 

Kemi

Νεοφερμένος

Η Kemi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Επειδη ξερω πολλα παιδια που εχουν φυγει απο τη ΣΣΑΣ ρωτα λιγο τι επικρατει στη Σχολη και μετα αποφασιζεις.
 

sophiaa

Νεοφερμένος

Η sophiaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 109 μηνύματα.
Χαιρετώ. Θα φτιάξω το μηχανογραφικό αυτήν την εβδομάδα και είμαι ανάμεσα σε πολιτική ιατρική και στρατιωτική. Μπορεί κάποια στρατιωτική γιατρός να βοηθήσει;
Υπάρχουν παλαιότερες αναρτήσεις στο φόρουμ που είχαν αρκετές πληροφορίες. Απ'οτι θυμάμαι οι φοιτητές της ΣΣΑΣ δε μένουν σε δικά τους σπίτια, αλλά σε εστίες του στρατού και στην ουσία μαζί με τη σχολή κάνουν και στρατιωτική εκπαίδευση. Είναι δικό σου θέμα να ισορροπήσεις σχολή και διάβασμα με τον στρατό. Οι φοιτητές πληρώνονται σε όλη τη διάρκεια των σπουδών.
Σχετικά με την ειδικότητα δεν επιλέγεις εσύ ο,τι θέλεις, αλλά ανάλογα με τις ανάγκες. Πχ αν λείπουν οφθαλμιατροι και δερματολόγοι πρέπει να επιλέξεις ανάμεσα σε αυτά τα 2. Δεν υπάρχει αναμονή για ειδικότητα και τοποθετείσαι άμεσα σε νοσοκομείο, ενώ μπορείς να έχεις ταυτόχρονα και ιδιωτικό ιατρείο, που δεν ισχύει για τους πολιτικούς γιατρούς. Αν όμως θες να φύγεις από τον στρατό πρέπει να πληρώσεις κάποια χρήματα ως αποζημίωση νομίζω.

Ψάξε στο φόρουμ μήπως υπάρχουν ποστ από φοιτητές της ΣΣΑΣ<3
 
Top