ΕΠΑ.Λ. Vs Γενικό Λύκειο

Ποιο θεωρείτε καλύτερο;
Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 98)
  • Γενικό Λύκειο

  • ΕΠΑΛ

  • ΔΞ/ΔΑ


Πρέπει να ψηφίσετε για να δείτε τα αποτελέσματα.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
ρε παιδια βοηθηστε με...φετος παω πρωτη λυκειου κ μου φαινονται δυσκολα...μεχρι περσυ ημουν αρκετα καλη μαθητρια αλλα τωρα τα εχω παιξει..σκαιφτομαι να παω σε επα.λ αλλα δεν ξερω μημπως μου κλεισει πορτες κ χασω ευκαιριες..του χρονου θα ξεκινησω φροντηστηρια γιατι θελω να περασω σε ΑΕΙ.απο τη μια σκαιφτομαι οτι απο το επα.λ παιρνεις κ πτυχιο κ εχεις τη δυνατοτητα να μπεις σε ΑΕΙ αρα μου φαινεται καλυτερο απο την αλλη ομως ακουω συνεχεια οτι δεν κανουν μαθημα στα επα.λ κ δεν ξερω αν θα με βοηθησει αυτο...εσεις τι λετε???????

Για το αν γινετε μαθημα ή οχι δες εδω...
https://ischool.e-steki.gr/showthread.php?t=42716

Σε τι ΑΕΙ θες να περασεις? και σε τι μαθηματα δεν πας καλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIZEL

Νεοφερμένος

Η ZIZEL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευελπιδων θελω να μπω....αν τα καταφερω δλδ.....κ εχω μια ιδιαιτερη αδυναμια στα θετικα μαθηματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Σε ενδιαφερει καποια ειδηκότητα απο ΕΠΑΛ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIZEL

Νεοφερμένος

Η ZIZEL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ναι σ'αυτο δεν εχω προβλημα....μ'αρεσουν τα διοικητικα...η διακοσμητικη....και οι εφαρμοσμενες τεχνες γενικα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
κοίτα αν υπάρχουν στο ΕΠΑΛ της περιοχής σου μια από αυτές της ειδικότητες και αν το ΕΠΑΛ σου είναι καλό τότε πήγαινε... αλλά σκέψου του καλά... μην το κάνεις μόνο επειδή απλά τα βρήκες δύσκολα στο ΓΕΛ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIZEL

Νεοφερμένος

Η ZIZEL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
βασικα το εχω ηδη σκαιφτει καλα αλλα ηθελα και τη γνωμη σας μημπως ξερετε κατι παραπανω...νομιζω το επα.λ εχει αρκετα πλεονεκτηματα...τεσπα......σ'ευχαριστω πλ παντως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SaG!

Νεοφερμένος

Η σΤαΜα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Για μένα το καλύτερο είναι το Ενιαίο.. Σίγουρα υπάρχουν κάποια υπέρ στο ΕΠΑΛ αλλά σαν το Ενιαίο Λύκειο δεν είναι... Πιστεύω πως μόνο το χαρτί του Γενικού Λυκείου μετράει παραπάνω..

:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για μένα το καλύτερο είναι το Ενιαίο.. Σίγουρα υπάρχουν κάποια υπέρ στο ΕΠΑΛ αλλά σαν το Ενιαίο Λύκειο δεν είναι... Πιστεύω πως μόνο το χαρτί του Γενικού Λυκείου μετράει παραπάνω..

:no1:

Μόνο που οι απόφοιτοι των ΕΠΑ.Λ έχουν και δίπλωμα ειδικότητας και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος αν δεν κάνω λάθος, άρα αυτό που λες δεν ισχύει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SaG!

Νεοφερμένος

Η σΤαΜα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
οΚ! Δεν ξέρω.. Πάντως εγώ πάω Ενιαίο και δεν σκέφτηκα σε καμία περιπτωση να το αφήσω για ΕΠΑ.Λ ! :nono:

Βέβαια αυτό είναι και στις προτιμήσεις καθενός. Ένας άλλος παράγοντας που επηρεάζει ποιό Λύκειο θες να ακολουθήσεις είναι και η σχολή που θες να περάσεις.. Άρα δεν μπορούμε να μιλάμε γενικά και αόριστα για το πιο είναι καλύτερο !

:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Για μένα το καλύτερο είναι το Ενιαίο.. Σίγουρα υπάρχουν κάποια υπέρ στο ΕΠΑΛ αλλά σαν το Ενιαίο Λύκειο δεν είναι... Πιστεύω πως μόνο το χαρτί του Γενικού Λυκείου μετράει παραπάνω..


:no1:
Για πες μας να καταλάβουμε και εμεις που δεν ξερουμε τι παραπανω εχει το Γενικο απο το ΕΠΑΛ?

Μόνο που οι απόφοιτοι των ΕΠΑ.Λ έχουν και δίπλωμα ειδικότητας και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος αν δεν κάνω λάθος, άρα αυτό που λες δεν ισχύει.

Εκτος απο το Απολυτηριο Λυκειου περνουμε και πτυχίο 3ου Βαθμου (τωρα αν κανει για αδεια ή οχι δεν ξερω)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SaG!

Νεοφερμένος

Η σΤαΜα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
*Ορθογραφικό Λάθος.. Συγγνώμη..!
Άρα δεν μπορούμε να μιλάμε γενικά και αόριστα για το ΠΟΙΟ είναι καλύτερο !

:thanks:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Για μένα το καλύτερο είναι το Ενιαίο.. Σίγουρα υπάρχουν κάποια υπέρ στο ΕΠΑΛ αλλά σαν το Ενιαίο Λύκειο δεν είναι... Πιστεύω πως μόνο το χαρτί του Γενικού Λυκείου μετράει παραπάνω..

:no1:

οΚ! Δεν ξέρω.. Πάντως εγώ πάω Ενιαίο και δεν σκέφτηκα σε καμία περιπτωση να το αφήσω για ΕΠΑ.Λ ! :nono:

Βέβαια αυτό είναι και στις προτιμήσεις καθενός. Ένας άλλος παράγοντας που επηρεάζει ποιό Λύκειο θες να ακολουθήσεις είναι και η σχολή που θες να περάσεις.. Άρα δεν μπορούμε να μιλάμε γενικά και αόριστα για το ποιο είναι καλύτερο !

:xixi:

Ακριβώς (το δεύτερο bold) γιαυτό πρόσεχε λιγάκι τις εκφράσεις που χρησιμοποιείς για να μην αναιρείς όσα λες.

Εκτος απο το Απολυτηριο Λυκειου περνουμε και πτυχίο 3ου Βαθμου (τωρα αν κανει για αδεια ή οχι δεν ξερω)

Τώρα αν σου πω ότι ξέρω τι είναι το πτυχίο 3ου βαθμού, θα πω ψέματα, ιδέα δεν έχω, αν θες όμως δώσε πληροφορίες για όσους σκέφτονται να πάνε σε ΕΠΑ.Λ.

Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω κάτι που το έχω απορία, νομίζω είχαμε πει στο σεπ πέρσι ότι εάν κάποιος πάει Α' λυκείου στο Γενικό, και αλλάξει γνώμη, πρέπει να την επαναλλάβει στο ΕΠΑ.Λ. Έτσι είναι ή κάνω λάθος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
(...)
Επίσης ήθελα να σε ρωτήσω κάτι που το έχω απορία, νομίζω είχαμε πει στο σεπ πέρσι ότι εάν κάποιος πάει Α' λυκείου στο Γενικό, και αλλάξει γνώμη, πρέπει να την επαναλλάβει στο ΕΠΑ.Λ. Έτσι είναι ή κάνω λάθος;

Αρχικά υπάρχει κατηγορία ΕΠΑΛ όπου ότι απορίες υπάρχουν και ότι θέλετε να ρωτήσετε μπορούν να απαντηθούν άμεσα (όσο μπορούμε). Λοιπόν Αν κάποιος πάει Α' Λυκείου στο ΓΕΛ και περάσει την τάξη μπορεί να πάει μετά Β' ΕΠΑΛ το ίδιο γίνετε αν κάποιος έχει περάσει την Α' ΕΠΑΛ μπορεί να πάει στην Β' ΓΕΛ αλλά Αν κάποιος τελειώσει την Β' ΓΕΛ δεν μπορεί να μεταφερθεί Γ' ΕΠΑΛ και νομίζω (χωρίς να είμαι σίγουρος) ούτε το αντίθετο γίνετε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Αρχικά υπάρχει κατηγορία ΕΠΑΛ όπου ότι απορίες υπάρχουν και ότι θέλετε να ρωτήσετε μπορούν να απαντηθούν άμεσα (όσο μπορούμε). Λοιπόν Αν κάποιος πάει Α' Λυκείου στο ΓΕΛ και περάσει την τάξη μπορεί να πάει μετά Β' ΕΠΑΛ το ίδιο γίνετε αν κάποιος έχει περάσει την Α' ΕΠΑΛ μπορεί να πάει στην Β' ΓΕΛ αλλά Αν κάποιος τελειώσει την Β' ΓΕΛ δεν μπορεί να μεταφερθεί Γ' ΕΠΑΛ και νομίζω (χωρίς να είμαι σίγουρος) ούτε το αντίθετο γίνετε

Ουπς, λάθος μου, δεν το είχα προσέξει, δεν με ενδιαφέρει άμεσα απλά είχα την απορία και είπα να ρωτήσω, ευχαριστώ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Ουπς, λάθος μου, δεν το είχα προσέξει, δεν με ενδιαφέρει άμεσα απλά είχα την απορία και είπα να ρωτήσω, ευχαριστώ. :)

Κανενα πρόβλημα... γι αυτο ειμαι εδω... αααα επισης κατι που ξεχασα ειπα πτυχιο 3ου Βαθμου και δεν ειπα "δίπλωμα ειδικότητας και άδεια ασκήσεως επαγγέλματος" γιατι δεν ειμαι απολυτα σιγουρος αν βγαζεις αδεια ασκησεως επαγγελματος... θελει να το ψαξω λιγο... απλα για να μην αφηνουμε κενα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Παιδιά βρίσκομε σε ενα δείλιμα διότι δεν ξέρω για το αν θα πρεπει να πάω ΕΠΑΛ η να συνεχήσω λύκειο.....Λοιπον στο γυμνάσιο έβγαlα 16-17 εκτός απο την 3η γυμνασίου που έβγαλα 15.9....Λοιπόν φέτος διαβάζω κανονικά και πέρνω αρκετά καλους βαθμούς στα διαγονίσματα των θεωρητικων μαθημάτων πχ Ιστορία 18 Αρχαία 16.5 κείμενα 15 Εκθεση έγραψα αρκετά καλά.......Σε ολα αυτά τα πάω καλά εκτος όμως απο φυσική και μαθηματικά που πάντα εκει ήμουν αδύναμος στα μαθηματικά έγραψα 6 και φυσική 6 αλλα και γεωμετρία 4.......Εννοείτε πως αν συνεχήσω θα ακολουθήσω θεωρητική κατεύθηνση και θέλω να μπω σε αστυνομικές σχολές οπου δεν θέλει υψηλά μόρια
1ον αν το μεγαλυτερο σου ειναι 18.....δν περνας αστυνομια
2ον ποιος ειπε οτι στις αστυνομικες 8ες λιγα μορια? οι αξιωματικοι εχουν 0.4 πιο κατω απο το ΕΜΠ και οι αστυφυλακες (που τρεχουν ολοι μερα οι αμοιροι)
8ελοθν 16 +
3ον για να περασεις αστυνομια απο οπουδηποτε θες μαθηματικα γενικης και οικονομικα

μαθηματικα γενικης=δυσκολα για τους θεωριτικους
οικονομια=8ελει διαβασμα !!!! με χαλαρα δεν γραφεις

4ον η αστυνομια εχει και αθληαματα να περασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Να κάνουμε μια διόρθωση...
Δεν έχει καμία σχέση, μα καμία η απόδοση του Γυμνασίου αν αποφασίσεις να κάτσεις να δουλέψεις και να σε στηρίξει και κάποιος καλός καθηγητής. Το λέω από προσωπικής πείρας, γιατι μπορεί να ήμουν του 17-18 στο Γυμνάσιο, αλλά Μαθηματικά πάντα έγραφα 6-10 το πολύ και τώρα έχω καταλήξει να θέλω να περάσω Μαθηματικό.
Τα ΜΓ δεν είναι και τόσο δύσκολα. Προσοχή, συγκέντρωση και πολλές ασκήσεις θέλει.
Το ΑΟΘ γράφεις και χαλαρά, θα διαφωνήσω. Θέλει κι αυτό την εξασκησούλα του, αλλά ΟΚ.
Τα αθλήματα είναι μακράν το πιο εύκολο μέρος, αν δεν είσαι ξερω γω 130 κιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με τον miv τα μαθηματικά Γενικής είναι πολύ εύκολα (από όσο έχω ακούσει) τώρα όσο για το ΑΟΘ γιατί το έχω σαν μάθημα έχει πολύ θεωρία και έχει και λίγες ασκήσεις που με εξάσκηση τις λύνει ο καθένας, Τώρα το Θέμα τον αθλημάτων λόγο πατερά Λιμενικού ξέρω άτομα που πήγαν να δώσουν αθλήματα και είχαν προετοιμαστεί πριν και τα όποια τα κόπηκαν… είναι ένα αρκετά δύσκολο μέρος μην το γελάμε το θέμα γι αυτό θέλει και αυτό προετοιμασία πιστεύω… Τώρα για το ότι θέλει μεγάλο βαθμό για να περάσεις αστυνομία και ότι είναι δύσκολα κάποια μαθήματα για θεωρητικούς πιστεύω ότι αφού είναι επιλογή του να κάτσει να πεθάνει στο διάβασμα για να περάσει…

Αυτά από εμένα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris00771

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λουτράκι (Κόρινθος). Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια εγω παω Α' Λυκείου και εβγαλα στο πρωτο τετραμηνο 14,2.θελω να με συμβουλευσεται σε κατι.να συνεχισω στο Ενιαίο Λυκειο ή να παω σε ΕΠΑΛ????αν συνεχισω στο Ενιαιο σχεφτομαι να παω τεχνολογικη,αλλα απεχθανομαι τα μαθηματικα....:).εαν ειναι να παω θεωρητικη κατευθυνση,πηγαινω,αλλα το προβλημα ειναι οτι τα αρχαια και ιστορια δεν μπορω να τα διαβασω....στην εκθεση ειμαι καλοσ ομως....αλλα το προβλημα με τα αρχαια ειναι οτι δεν ξερω καν να τωνιζω τις λεξεισ....παιδια θελω να με συμβουλεψεται για το τι θα ειναι καλυτερο να κανω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βιλλαρασ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο βασιλης (ειμαι απο τους καλους αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Χαλάνδρι (Αττική). Έχει γράψει 337 μηνύματα.
Παιδιά βρίσκομε σε ενα δείλιμα διότι δεν ξέρω για το αν θα πρεπει να πάω ΕΠΑΛ η να συνεχήσω λύκειο.....Λοιπον στο γυμνάσιο έβγαlα 16-17 εκτός απο την 3η γυμνασίου που έβγαλα 15.9....Λοιπόν φέτος διαβάζω κανονικά και πέρνω αρκετά καλους βαθμούς στα διαγονίσματα των θεωρητικων μαθημάτων πχ Ιστορία 18 Αρχαία 16.5 κείμενα 15 Εκθεση έγραψα αρκετά καλά.......Σε ολα αυτά τα πάω καλά εκτος όμως απο φυσική και μαθηματικά που πάντα εκει ήμουν αδύναμος στα μαθηματικά έγραψα 6 και φυσική 6 αλλα και γεωμετρία 4.......Εννοείτε πως αν συνεχήσω θα ακολουθήσω θεωρητική κατεύθηνση και θέλω να μπω σε αστυνομικές σχολές οπου δεν θέλει υψηλά μόρια
1ον το 15 ειναι χαλια...οχι αρκετα καλα
2ονδεν θελω να φανω αγενης αλλα ποια θεωρητικη 14 ορθογραφικα λαθη εχεις σε ενα τοσο απλο post
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top