ΕΠΑ.Λ. ή ΓΕ.Λ.;

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Λοιπόν Προσπαθώ να αποφασισω αν θα παω ΕΠΑ.Λ ή ΓΕ.Λ . Εγώ πρώτη λυκείου έκανα σε ΓΕ.Λ και μου άρεσε πόλυ - πάντα πίστευα οτι τα ΓΕ.Λ μου ταίριαζαν περισσότερο απο τα ΕΠΑ.Λ -
γι'αυτό και έκανα την πρώτη λυκειου εκει . Οι γονείς μου υποστήριζαν τα Επαλ κυρίως γιατί πήγαινε και ο αδερφος μου εκει . Να μην τα πολυλογώ φέτος έκανα την αλλαγή σε επαλ και σήμερα ηταν η πρώτη μου μερα ...δεν μου πολυ-άρεσε. Εγώ θέλω να αλλάξω και να ξαναπάω γελ αλλα επειδή υπάρχει οικονομικό πρόβλημα στην οικογένεια μου δεν μπορώ να κανω φροντιστήριο (μονο μαθηματικά) . Οπότε η ερώτηση μου είναι : Μπορώ να πιάσω μια Σχολή απο τομεα υγείας χωρίς φροντιστήριο απο Γελ ή να συνεχίσω στο Επαλ που ειναι πιο ευκολα και ας μην μου αρέσει το ολο κλιμα και τα παιδια ;
 

Y7375

Νεοφερμένος

Η Y7375 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν Προσπαθώ να αποφασισω αν θα παω ΕΠΑ.Λ ή ΓΕ.Λ . Εγώ πρώτη λυκείου έκανα σε ΓΕ.Λ και μου άρεσε πόλυ - πάντα πίστευα οτι τα ΓΕ.Λ μου ταίριαζαν περισσότερο απο τα ΕΠΑ.Λ -
γι'αυτό και έκανα την πρώτη λυκειου εκει . Οι γονείς μου υποστήριζαν τα Επαλ κυρίως γιατί πήγαινε και ο αδερφος μου εκει . Να μην τα πολυλογώ φέτος έκανα την αλλαγή σε επαλ και σήμερα ηταν η πρώτη μου μερα ...δεν μου πολυ-άρεσε. Εγώ θέλω να αλλάξω και να ξαναπάω γελ αλλα επειδή υπάρχει οικονομικό πρόβλημα στην οικογένεια μου δεν μπορώ να κανω φροντιστήριο (μονο μαθηματικά) . Οπότε η ερώτηση μου είναι : Μπορώ να πιάσω μια Σχολή απο τομεα υγείας χωρίς φροντιστήριο απο Γελ ή να συνεχίσω στο Επαλ που ειναι πιο ευκολα και ας μην μου αρέσει το ολο κλιμα και τα παιδια ;
Εγώ ήμουν γελ
Δεν ξέρω πώς είναι η κατάσταση στα επαλ Αλλά στο γελ είναι σχεδόν αδύνατο να περάσεις σε κάποια αξιόλογη σχολή χωρίς την βοήθεια του φροντιστηρίου

Σε γενικές γραμμές στα επαλ μπαίνουν ευκολότερα Θέματα σε πανελλήνιες Κ αν δεν κάνω λάθος έχουν Κ διαφορετική βάση εισαγωγής στα πανεπιστήμια

Δυστυχώς δεν ξέρω περισσότερες πληροφορίες
Θα ήταν καλό να ζητήσεις βοήθεια από κάποιον καθηγητή σου
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την απάντηση σου . Αν επιτρέπεται έσυ πέρασες κάπου ;
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Οπότε η ερώτηση μου είναι : Μπορώ να πιάσω μια Σχολή απο τομεα υγείας χωρίς φροντιστήριο απο Γελ ή να συνεχίσω στο Επαλ που ειναι πιο ευκολα και ας μην μου αρέσει το ολο κλιμα και τα παιδια ;

Δες τις βάσεις...από ΓΕΛ με την σημερινή κατάσταση φυσικά και έχεις πρόσβαση στην τριτοβάθμια εκπαίδευση χωρίς φροντιστήριο και ιδιαίτερη προσπάθεια...σε σχολές όπως Νοσηλευτική όμως χρειάζεται να γράψεις τουλάχιστον 10 απ'οτι ξέρω.

edit Φέτος ήταν στα 8.275 Νοσηλευτική στο Διδυμότειχο.Πιο χαμηλά πιάνεις σχολές όπως Φυτική,Ζωϊκή παραγωγή,Περιβάλλοντος,Ωκεανογραφίας κλπ

Τσέκαρε το παρακάτω link https://aeitei.gr/index.php?sist=&s...o=3&aeitei=&city=&likio_type=gh&cat=1&order=1
 
Τελευταία επεξεργασία:

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Κοιτα εγω περισσοτερο θεσσαλια ενδιαφερομαι γιατί οπως ειπα δεν υπαρχει μεγαλη οικονομική δυνατότητα.. αλλα σκεφτομαι οτι και νοσηλευτικη να θελω .. Φυσική χημεια ειναι εφικτο να μην κανω φροντιστήριο ;
 

Bgpanos

Νεοφερμένος

Ο Bgpanos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Λοιπόν Προσπαθώ να αποφασισω αν θα παω ΕΠΑ.Λ ή ΓΕ.Λ . Εγώ πρώτη λυκείου έκανα σε ΓΕ.Λ και μου άρεσε πόλυ - πάντα πίστευα οτι τα ΓΕ.Λ μου ταίριαζαν περισσότερο απο τα ΕΠΑ.Λ -
γι'αυτό και έκανα την πρώτη λυκειου εκει . Οι γονείς μου υποστήριζαν τα Επαλ κυρίως γιατί πήγαινε και ο αδερφος μου εκει . Να μην τα πολυλογώ φέτος έκανα την αλλαγή σε επαλ και σήμερα ηταν η πρώτη μου μερα ...δεν μου πολυ-άρεσε. Εγώ θέλω να αλλάξω και να ξαναπάω γελ αλλα επειδή υπάρχει οικονομικό πρόβλημα στην οικογένεια μου δεν μπορώ να κανω φροντιστήριο (μονο μαθηματικά) . Οπότε η ερώτηση μου είναι : Μπορώ να πιάσω μια Σχολή απο τομεα υγείας χωρίς φροντιστήριο απο Γελ ή να συνεχίσω στο Επαλ που ειναι πιο ευκολα και ας μην μου αρέσει το ολο κλιμα και τα παιδια ;
Γνωριζω παιδί στο σχολείο μου,στον τομέα υγείας(γελ) ο οποίος έγραψε 15.5 περίπου χωρίς φροντιστήριο απλά μεγάλη βοήθεια καθηγητών, όποτε αν έχεις θελήση και καλούς καθηγητές όλα γίνονται.Μην ξεχνάς ότι το διαδίκτυο μπορεί να σε βοηθήσει όσον αφορά τις έξτρα ασκήσεις.
 

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 707 μηνύματα.
Πιασε μια δουλεια να πας εσπερινο Γελ.Ειναι το μονο παραθυρακι που εχει απομεινει, αμα αυτο ψαχνεις δλδ. Δες τις βασεις κ θα κτλβεις
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Κοιτα εγω περισσοτερο θεσσαλια ενδιαφερομαι γιατί οπως ειπα δεν υπαρχει μεγαλη οικονομική δυνατότητα.. αλλα σκεφτομαι οτι και νοσηλευτικη να θελω .. Φυσική χημεια ειναι εφικτο να μην κανω φροντιστήριο ;

8.825 είναι η βάση Νοσηλευτική Θεσσαλίας αυτή την στιγμή.

Θα σου πρότεινα να αγοράσεις βοηθήματα τα οποία θα σε βοηθήσουν αρκετά.Υπάρχουν ορισμένοι που πάνε Φροντιστήριο και γράφουν 2 και 3 και κάποιοι χωρίς Φροντιστήριο και τα πάνε καλά.
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Γνωριζω παιδί στο σχολείο μου,στον τομέα υγείας(γελ) ο οποίος έγραψε 15.5 περίπου χωρίς φροντιστήριο απλά μεγάλη βοήθεια καθηγητών, όποτε αν έχεις θελήση και καλούς καθηγητές όλα γίνονται.Μην ξεχνάς ότι το διαδίκτυο μπορεί να σε βοηθήσει όσον αφορά τις έξτρα ασκήσεις.
Δεν ξερω παιδια εχω μπει σε σκεψεις τωρα και περνανε πολλα στο μυαλο μου .. απλα μου εδωσαν μια ιδεα πριν λιγο να παω θεωρητική γελ και να προσπαθησω για ψυχολογια γιατι θεωρητικη ειναι καλυτερα εφικτο χωρις φροντιστήριο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

8.825 είναι η βάση Νοσηλευτική Θεσσαλίας αυτή την στιγμή.

Θα σου πρότεινα να αγοράσεις βοηθήματα τα οποία θα σε βοηθήσουν αρκετά.Υπάρχουν ορισμένοι που πάνε Φροντιστήριο και γράφουν 2 και 3 και κάποιοι χωρίς Φροντιστήριο και τα πάνε καλά.
Δεν ξερω αν εκανα καποιο λαθος στην διατύπωση μου αλλα εγω δεν θελω νοσηλευτική αμα συνεχισω απο επαλ στοχευω σιγουρα σε καποια υψηλοβαθμη σχολη
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Δεν ξερω παιδια εχω μπει σε σκεψεις τωρα και περνανε πολλα στο μυαλο μου .. απλα μου εδωσαν μια ιδεα πριν λιγο να παω θεωρητική γελ και να προσπαθησω για ψυχολογια γιατι θεωρητικη ειναι καλυτερα εφικτο χωρις φροντιστήριο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν ξερω αν εκανα καποιο λαθος στην διατύπωση μου αλλα εγω δεν θεκω νοσηλευτική αμα συνεχισω απο επαλ στοχευω σιγουρα σε καποια υψηλοβαθμη σχολη

Από Θεωρητική στα Αρχαία Ελληνικά ίσως αντιμετωπίσεις θέμα χωρίς φροντιστήριο.

Καλά κάνεις και στοχεύεις σε υψηλόβαθμη σχολή αλλά χωρίς φροντιστήριο είναι δύσκολο πχ να μπείς Ιατρική.
 

SlimShady

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 19 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Μελίσσια (Αττική). Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Δεν ξερω παιδια εχω μπει σε σκεψεις τωρα και περνανε πολλα στο μυαλο μου .. απλα μου εδωσαν μια ιδεα πριν λιγο να παω θεωρητική γελ και να προσπαθησω για ψυχολογια γιατι θεωρητικη ειναι καλυτερα εφικτο χωρις φροντιστήριο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Δεν ξερω αν εκανα καποιο λαθος στην διατύπωση μου αλλα εγω δεν θελω νοσηλευτική αμα συνεχισω απο επαλ στοχευω σιγουρα σε καποια υψηλοβαθμη σχολη
Δεν συμφωνώ για την θεωρητική, απο την λιγοστή εμπειρία μου, άγνωστο χωρίς φροντηστήριο δεν ακουμπάς.
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Από Θεωρητική στα Αρχαία Ελληνικά ίσως αντιμετωπίσεις θέμα χωρίς φροντιστήριο.

Καλά κάνεις και στοχεύεις σε υψηλόβαθμη σχολή αλλά χωρίς φροντιστήριο είναι δύσκολο πχ να μπείς Ιατρική.
Εγω αυτη την στιγμη φροντιστήριο μπορω να κανω μονο μαθηματικα . Στην έκθεση τα παω πολυ καλα και γενικα εχω καλες βασεις οποτε δεν φοβαμαι .. στο επαλ δινω εκθεση αλγεβρα υγιεινή και ανατομια οποτε πιστευω οτι θα γραψω καλα . απλα η αλλαγη του περιβάλλοντος απο γελ σε επαλ και γενικα ολες οι παρεες που ειχα και ουσιαστικά εχασα με επηρεαζουν περισσοτερο




Δεν συμφωνώ για την θεωρητική, απο την λιγοστή εμπειρία μου, άγνωστο χωρίς φροντηστήριο δεν ακουμπάς.
Η αληθεια ειναι οτι εγω ρωτησα γνωστους και οι περισσότεροιαρχαι αγνωστο κανουν φροντιστήριο
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Αν έχεις υποστήριξη από τους καθηγητές σου στο σχολείο και με πολύ προσωπικό διάβασμα θα τα καταφέρεις. Έχεις 2 χρονιές μπροστά σου δεν είναι λίγος χρόνος. Αν προσπαθήσεις να καλύψεις κενά που μπορεί να έχεις και μετά με κάποια βοηθήματα και υποστήριξη από τους καθηγητές σου μπορείς να τα καταφέρεις. Από θεωρητική θα χρειαστείς βοήθεια αρχαία κυρίως. Δεν ξέρω αν όταν δώσεις θα έχει λατινικά ή κοινωνιολογία. Κοινωνιολογία δεν θα έχεις πρόβλημα. Για λατινικά δεν ξέρω. Ιστορία πάρα πολύ καλή αποστήθιση και βοήθεια στις πηγές και θα είσαι οκ. Για τον τομέα υγείας δεν έχω άποψη για τα μαθήματα.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Το θέμα με τους Καθηγητές στο σχολείο είναι πως είναι δύσκολο να επικεντρωθούν σε έναν μαθητή συγκεκριμένα. Αν στοχεύει σε υψηλόβαθμη σχολή θα του πρότεινα ΕΠΑΛ χωρίς Φροντιστήριο. Το πώς αλλάζει περιβάλλον και παρέες δεν είναι δικαιολογία για να μην πάει ΕΠΑΛ. Περιβάλλον θα αλλάξει και όταν μπει Πανεπιστήμιο. Πρέπει να προσαρμοστεί.
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Αν έχεις υποστήριξη από τους καθηγητές σου στο σχολείο και με πολύ προσωπικό διάβασμα θα τα καταφέρεις. Έχεις 2 χρονιές μπροστά σου δεν είναι λίγος χρόνος. Αν προσπαθήσεις να καλύψεις κενά που μπορεί να έχεις και μετά με κάποια βοηθήματα και υποστήριξη από τους καθηγητές σου μπορείς να τα καταφέρεις. Από θεωρητική θα χρειαστείς βοήθεια αρχαία κυρίως. Δεν ξέρω αν όταν δώσεις θα έχει λατινικά ή κοινωνιολογία. Κοινωνιολογία δεν θα έχεις πρόβλημα. Για λατινικά δεν ξέρω. Ιστορία πάρα πολύ καλή αποστήθιση και βοήθεια στις πηγές και θα είσαι οκ. Για τον τομέα υγείας δεν έχω άποψη για τα μαθήματα.
Θα ρωτησω αυριο και αλλους καθηγητες για να νου πουν την αποψη τους αλλα εγω σημερα ρωτησα το σχολειο και μου ειπαν οτι εχω μεχρι το τελος του μηνα διορια για να αλλαξω.



Το θέμα με τους Καθηγητές στο σχολείο είναι πως είναι δύσκολο να επικεντρωθούν σε έναν μαθητή συγκεκριμένα. Αν στοχεύει σε υψηλόβαθμη σχολή θα του πρότεινα ΕΠΑΛ χωρίς Φροντιστήριο. Το πώς αλλάζει περιβάλλον και παρέες δεν είναι δικαιολογία για να μην πάει ΕΠΑΛ. Περιβάλλον θα αλλάξει και όταν μπει Πανεπιστήμιο. Πρέπει να προσαρμοστεί.
Δεν εχεις αδικο ... αλλα εγω τωρα ειμαι 4 χρονια με τα ιδια παιδια και η ιφια παρεα και τωρα πηγα σε ενα σχολειο και ειμαι αγνωστος.

Αν έχεις υποστήριξη από τους καθηγητές σου στο σχολείο και με πολύ προσωπικό διάβασμα θα τα καταφέρεις. Έχεις 2 χρονιές μπροστά σου δεν είναι λίγος χρόνος. Αν προσπαθήσεις να καλύψεις κενά που μπορεί να έχεις και μετά με κάποια βοηθήματα και υποστήριξη από τους καθηγητές σου μπορείς να τα καταφέρεις. Από θεωρητική θα χρειαστείς βοήθεια αρχαία κυρίως. Δεν ξέρω αν όταν δώσεις θα έχει λατινικά ή κοινωνιολογία. Κοινωνιολογία δεν θα έχεις πρόβλημα. Για λατινικά δεν ξέρω. Ιστορία πάρα πολύ καλή αποστήθιση και βοήθεια στις πηγές και θα είσαι οκ. Για τον τομέα υγείας δεν έχω άποψη για τα μαθήματα.
Θα ρωτησω αυριο και αλλους καθηγητες για να νου πουν την αποψη τους αλλα εγω σημερα ρωτησα το σχολειο και μου ειπαν οτι εχω μεχρι το τελος του μηνα διορια για να αλλαξω.
Το θέμα με τους Καθηγητές στο σχολείο είναι πως είναι δύσκολο να επικεντρωθούν σε έναν μαθητή συγκεκριμένα. Αν στοχεύει σε υψηλόβαθμη σχολή θα του πρότεινα ΕΠΑΛ χωρίς Φροντιστήριο. Το πώς αλλάζει περιβάλλον και παρέες δεν είναι δικαιολογία για να μην πάει ΕΠΑΛ. Περιβάλλον θα αλλάξει και όταν μπει Πανεπιστήμιο. Πρέπει να προσαρμοστεί.
Δεν εχεις αδικο ... αλλα εγω τωρα ειμαι 4 χρονια με τα ιδια παιδια και με την ίδια παρεα και τωρα πηγα σε ενα σχολειο και ειμαι αγνωστος.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Θα ρωτησω αυριο και αλλους καθηγητες για να νου πουν την αποψη τους αλλα εγω σημερα ρωτησα το σχολειο και μου ειπαν οτι εχω μεχρι το τελος του μηνα διορια για να αλλαξω.

Δεν εχεις αδικο ... αλλα εγω τωρα ειμαι 4 χρονια με τα ιδια παιδια και με την ίδια παρεα και τωρα πηγα σε ενα σχολειο και ειμαι αγνωστος.

Και όταν μπείς με το καλό στο Πανεπιστήμιο τι θα λές ; Ημουν 6 χρόνια με τα ίδια παιδιά και είμαι άγνωστος ;
 

Αλκης Κ.

Δραστήριο μέλος

Ο Αλκης Κ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 630 μηνύματα.
Κανε την χαρη στον εαυτο σου και πηγαινε επαλ. Αν θες περισσοτερες πιθανοτητες να μπεις. Εφοσον εισαι αρκετα τυχερος να συνειδητοποιεις την αξια του επαλ εναντι του γελ νωρις μην κανεις το λαθος και πας γελ που καναμε ολοι και μουτζωνομασταν εκ των υστερων.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Οταν πήγαινα εγώ σχολείο υπήρχε το ΤΕΕ από όπου μπορούσε κάποιος να αποκτήσει πρόσβαση μόνο στα ΤΕΙ.
Τυχεροί είστε τώρα εσείς.Βέβαια τόσοι που πηγαίνουν ΕΠΑΛ ίσως δυσκολέψουν τα πράγματα καθώς αυξάνεται ο ανταγωνισμός.
 

Rene2004

Νεοφερμένος

Η Rene2004 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Για να πάει κανείς ΕΠΑΛ ιδιαίτερα στον τομέα υγείας πρέπει να είναι πολύ καλός μαθητής!Φέτος δεν πέρασαν παιδιά με καλές βαθμολογιες.Εχουν δυσκολέψει αρκετά τα πραγματα!Οπότε ή θα ανέβουν και άλλο οι βάσεις ή θα δουσκολεψουν τα θέματα στις πανελλήνιες.Ομως τα 2 μαθήματα του τομέα είναι θεωρία οπότε αν έχεις διαβάσει μπορείς να γράψεις και 20.Αν είσαι καλός σε έκθεση και μαθηματικά επίσης μπορείς να γράψεις καλα.Εσυ σε ποια σχολή θες να περάσεις?
 

barkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο barkos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Και όταν μπείς με το καλό στο Πανεπιστήμιο τι θα λές ; Ημουν 6 χρόνια με τα ίδια παιδιά και είμαι άγνωστος ;
Δικιο εχεις αλλα στο Πανεπιστήμιο αλλαζουν πολλα . Οπως πολη σχολη και αλλα ...
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κανε την χαρη στον εαυτο σου και πηγαινε επαλ. Αν θες περισσοτερες πιθανοτητες να μπεις. Εφοσον εισαι αρκετα τυχερος να συνειδητοποιεις την αξια του επαλ εναντι του γελ νωρις μην κανεις το λαθος και πας γελ που καναμε ολοι και μουτζωνομασταν εκ των υστερων.
Σαν σχολικη μονάδα το επαλ ειναι καλυτερο σκεφτομενος τα μαθηματα και γενικοτερα την υλη και το επαλ που πηγα ειναι σε πολυ καλη κατασταση καιπολυ αυστηρό αφου τα περισσότερα παιδια στοχευουν υχηλοβαθμα (τουλάχιστον απο τον τομεα μου )
. Το ιδιο μου λενε ολοι αλλα οπως και να εχει ειναι ακομα 2 χρονια σε ενα σχολειο το οποιο δεν μου πολυαρεσει .
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Οταν πήγαινα εγώ σχολείο υπήρχε το ΤΕΕ από όπου μπορούσε κάποιος να αποκτήσει πρόσβαση μόνο στα ΤΕΙ.
Τυχεροί είστε τώρα εσείς.Βέβαια τόσοι που πηγαίνουν ΕΠΑΛ ίσως δυσκολέψουν τα πράγματα καθώς αυξάνεται ο ανταγωνισμός.
Ηδη δυσκολεψαν αν παρατηρήσεις τις φετινες βασεις των επαλ αυξηθηκαν κατα πολυ ενω τον γελ το ακριβως αντιθετο.



Για να πάει κανείς ΕΠΑΛ ιδιαίτερα στον τομέα υγείας πρέπει να είναι πολύ καλός μαθητής!Φέτος δεν πέρασαν παιδιά με καλές βαθμολογιες.Εχουν δυσκολέψει αρκετά τα πραγματα!Οπότε ή θα ανέβουν και άλλο οι βάσεις ή θα δουσκολεψουν τα θέματα στις πανελλήνιες.Ομως τα 2 μαθήματα του τομέα είναι θεωρία οπότε αν έχεις διαβάσει μπορείς να γράψεις και 20.Αν είσαι καλός σε έκθεση και μαθηματικά επίσης μπορείς να γράψεις καλα.Εσυ σε ποια σχολή θες να περάσεις?
Καλος μαθητης ειμουν παντα πέρυσι στο γελ εβγαλα 18.3 χωρις παρα πολυ διαβασμα ή φροντιστήριο . Τα 2 μαθηματα που αναφέρεσαι ειναι 1) ανατομια 2)υγιεινή ; . Στην εκθεση ειμαι καλος γενικα στα φιλολογικα τα πηγαινω καλα αλλα θα το συ εχισω βεβαια γιατι ηδη ξεκινησα διαβασμα εκθεση. Σαν σχολη εμενα ολα τα χρονια με ενδιέφερε η ιατρικη .. αλλα μου αρεσουν και αλλα επαγγελματα του τομεα . Στο μαθημα εργασιακο περιβαλλον που θα κανουμε φετος μας ειπαν οτι θα δουμε ουσιαστικα πως ειναι αυτα τα επαγγελματα και τοτε θα αποφασίσουμε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top