[ΕΠΑ.Λ.] Βοήθεια και πληροφορίες για σχολές

kkiren

Νεοφερμένος

Η kkiren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
καλησπερα παιδια.. ξερει καποιος σε ποιες στρατιωτικες σχολες εχει προσβαση οποιος ηταν στην ειδικοτητα Τεχνολογίας και Ελέγχου τροφίμων ?? να λαβετε υποψη οτι ειμαι 22.. (κατι διαβασα οτι υπαρχουν και περιορισμοι ηλικιας σε καποια τμηματα.. δεν ξερω αν ισχυει.. οποιος ξερει ας μας πει) ευχαριστω πολυυ!! :/: (ελπιζω να ξερει καποιοοοοοοος.. ειναι αναγκηηηηηηη)

Σημείωση: Τα μηνύματα #41 έως #45 προήλθαν από συγχώνευση με το θέμα "Από ΕΠΑ.Λ. για στρατιωτικές σχολές".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Ισχυει το οριο ηλικιας.μπορεις σε ολες τις σχολες υπαξιωματικων και στην αστυνομια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kkiren

Νεοφερμένος

Η kkiren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
δηλαδη δεν δικαιουμαι να δωσω εξετασεις τωρα που εχω κλεισει τα 21?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Δε νομιζω.ρωτα καλυτερα και σε καποιο επαλ της περιοχης σου,αλλα κατα 99% οχι.κι ενα παιδι απο τη ταξη μου εχει το ιδιο προβλημα με σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hliass_1989

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο hliass_1989 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
για αστυνομια μπορεις μεχρι 26 , στα αλλα δεν ξερω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kkiren

Νεοφερμένος

Η kkiren αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ευχαριστω πολυ παιδια... εχω και αλλη μια απορια.. εχω τελειωσει στο επαλ απο α ομαδα.. υπαρχει δυνατοτητα να δωσω πανελληνιες απο την ομαδα β ? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1319

Νεοφερμένος

Ο nikos1319 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Kαλησπερα παιδια! Παω τριτη λυκειου σε επαλ τομεα πληροφορικης α ομαδα!Πανελλήνιες δν ξερω αν θελω να δωσω και αν δωσω ειναι δεδομενο οτι δν θα γραψω διοτι μαθηματικα δν ξερω τπτ!Απο 1η γυμνασιου εχω κενα!Στα μαθηματα ειδικοτητας εξισου δν γνωριζω αν θα τα παω καλα διοτι ο προγραμματισμος (pascal)με δυσκολευει διοτι εχει νουμερα μεσα κ δν το καταλαβαινω και στα δικτυα μου φενονται κινεζικα και απεξω δν μπορω να τα μαθω με τπτ!!!μονο γλωσσα βαζω ελπιδες αλλα οχι πολλες!Με λιγα λογια απλα δν γεννηθικα για τα γραμματα(κυριως νουμερα) υστερα απο το απολυτιριο τι κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Με λιγα λογια απλα δν γεννηθικα για τα γραμματα(κυριως νουμερα) υστερα απο το απολυτιριο τι κανω?

Πας να γίνεις τεχνίτης ή να βρεις δουλειά. Δεν μένει τίποτα άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos1319

Νεοφερμένος

Ο nikos1319 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
με οαεδ ,ιεκ κ τα σχετικα αξιζουν?σε ολα πληρωνεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loxias35mk

Νεοφερμένος

Ο loxias35mk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημέρα και απο εμένα είμαι απόφοιτος τεχνικού λυκείου (υπαλλήλων οικονομικών υπηρεσιών) εργάζομαι κανονικά αλλα με ενδιαφέρει να σπουδάσω στον τομέα μηχανικός αυτοκινήτου... ξέρεται που πρέπει να απευθυνθώ προκειμένου να είναι μέσω ΟΑΕΔ ή κάποιου άλλου προγράμματος προκειμένου να μην έχω κάποια οικονομική επιβάρυνση?
Ευχαριστώ εκ'των πρωτέρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Απ'ότι ξερω υπαρχει η επας οαεδ και η επας υπ. παιδειας όπου υπαρχουν ειδικοτητες υδραυλικων, ηλεκτρολογων,μηχ.αυτοκινητων, κομμωτων κτλ. Στη επας του οαεδ δεχονται νομιζω μεχρι 24 χρονων, χωρις να ειμαι σιγουρος. Για την επας του υπουργειου παιδειας, δεν υπαρχει προβλημα νομιζω. Η φοιτηση πρεπει να ειναι 2 χρονια παιρνωντας πτυχιο 3ου επιπεδου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loxias35mk

Νεοφερμένος

Ο loxias35mk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δόξα τον θεό έχω μια δουλειά που σε αυτή την εποχή είναι πολύ καλή,αλλα επειδή το ονειρό μου ηταν να γίνω μηχανικός,ο πατέρας μου ήθελε να ασχοληθώ με κάτι αλλο και λόγο της αγάπης που έχω για το επαγγελμα πλέον,θέλω να το σπουδάσω και να ασχοληθώ είτε ερασιτεχνικά είτε σαν 2η Δουλειά...
θα χαρώ πολύ να με βοηθήσετε να βρώ μια λύση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loxias35mk

Νεοφερμένος

Ο loxias35mk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μιας και είμαι 28 εχώ μόνο την δυνατότητα του ΕΠΑΣ του υπουργείου παιδείας η υπάρχουν και αλλα παραθυράκια για το ΕΠΑΣ του ΟΑΕΔ!
Στο ΕΠΑΣ του υπουργείου παιδείας ππου πρέπει να αποτανθώ!?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Κοιτα, δεν αποκλειω να υπαρχουν και παραθυρακια, ποτε δεν ξερεις. Για να εισαι σιγουρος, να πας να ρωτησεις ο ιδιος. Αν δεν εισαι σε πολυ μικρη πολη, τοτε λογικα θα βρεις. Πλεον, επας ειναι καποια πρωην ΤΕΕ του υπ παιδειας ή τα πρωην ΤΕΕ του οαεδ. Α, σε μερικες πολεις υπαρχουν επισης και ιεκ του ΟΑΕΔ ή υπ. παιδειας και ανηκουν στη μεταδευτεροβαθμια εκπαιδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

loxias35mk

Νεοφερμένος

Ο loxias35mk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Eυχαριστώ πολύ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

γεωργιαπο

Νεοφερμένος

Η Γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
μπορεις να πας κ σε επαλ!!!αφου εχεις τελειωσει το λυκειο κανεις μονο τα μαθηματα ειδικοτητας στον τομεα που θα επιλεξεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niki00200

Νεοφερμένος

Η niki00200 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Aυτά τα ΕΠΑΛ μπαίνουν με ελάχιστες δυσκολίες σε ΤΕΙ που τα παιδιά των γενικών πρέπει να βγάλουν 16- 17 χιλιάδες μόρια για να τα πιάσουν.

Δίκαιο σύστημα.

Πολύ.

Για να μπεις εσυ στη φυσικοθεραπεια πρέπει με άριστα τα 20.000 μόρια να γράψεις γύρο στα 16.000 και κάποιος απο επαλ με άριστα τα 2.000 μόρια πρέπει να γράψει γύρο στα 1794(2012) δες πρώτα τα κριτήρια, τις θεσεις που τους δίνονται ( 19 αν θυμάμαι καλα για Αθήνα το 2012) και μετα γκρινιαξε... Ας κοιτάξει επιτέλους ο καθένας τη δουλειά του, μας είπες τώρα και εσυ τι είναι άδικο! Δες το αλλιώς, είμαι σίγουρη πως πιστεύεις οτι το επαλ είναι πιο εύκολο, μη πεις όχι... Αφού λοιπών είναι πιο εύκολο, πόσο εύκολο είναι και το να γράψει κάποιος 1.945... ;;;; Γιατι ο πρώτος απο τους "19" που μπήκε στη σχολη τόσο έγραψε... Βρες τον λοιπόν και πες του οτι άδικα είναι μέσα και πως δεν διάβασε και κουράστηκε όσο κάποιος απο γελ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agria Indiana

Νεοφερμένος

Η Agria Indiana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 68 μηνύματα.
Για να μπεις εσυ στη φυσικοθεραπεια πρέπει με άριστα τα 20.000 μόρια να γράψεις γύρο στα 16.000 και κάποιος απο επαλ με άριστα τα 2.000 μόρια πρέπει να γράψει γύρο στα 1794(2012) δες πρώτα τα κριτήρια, τις θεσεις που τους δίνονται ( 19 αν θυμάμαι καλα για Αθήνα το 2012) και μετα γκρινιαξε... Ας κοιτάξει επιτέλους ο καθένας τη δουλειά του, μας είπες τώρα και εσυ τι είναι άδικο! Δες το αλλιώς, είμαι σίγουρη πως πιστεύεις οτι το επαλ είναι πιο εύκολο, μη πεις όχι... Αφού λοιπών είναι πιο εύκολο, πόσο εύκολο είναι και το να γράψει κάποιος 1.945... ;;;; Γιατι ο πρώτος απο τους "19" που μπήκε στη σχολη τόσο έγραψε... Βρες τον λοιπόν και πες του οτι άδικα είναι μέσα και πως δεν διάβασε και κουράστηκε όσο κάποιος απο γελ...

Μπορώ να πώ οτι τα είπες ΟΛΑ!!!! :clapup:

παιδια ειμαι στην 3η λυκειου επαλ ....ειδικοτητα υγειας & προνοιας και θελω να μπω στην αισθητικη που οπως ειδα τα μορια ειναι 1,831 σε γενικη σειρα και με θεσεις 24 ( δεν το σχολιαζω αυτο -.-')
το θεμα μου ειναι οτι αν δεν καταφερω φετος να περασω θα υπαρχει και του χρονου η ευκαιρια να δωσω ξανα απ' τη στιγμη που καταργειται η ειδικοτητα; (καθηγητρια μου ειπε οτι εχει γινει κατι παρομοιο πιο παλια με αλλη ειδικοτητα και συνεχιστηκε για 2-3 χρονια ακομα να δινουν για αυτο τον τομεα) απλα αν καποιος ξερει κατι πανω σ' αυτο το θεμα ας μου πει. Ευχαριστω! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

lisa96

Νεοφερμένος

Η lisa96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Καλησπέρα.
Εχω αποφασήσει από την καινούρια χρονιά να πάω σε επαλ. Το θέμα μου είναι τι τομέα να πάρω γιατί σκεύτομαι να περάσω βιομηχανική πληροφορική και μερικοί μου λενε πάνε ηλεκτρονικής και μερικοι πληροφορικής. ΛΙΓΗ ΒΟΗΘΕΙΑ!! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Το πρώτο η το δευτερο θα διάλεγα εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top