ΕΠΑ.Λ.: Απορίες

Nasos Loco

Νεοφερμένος

Ο Nasos Loco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Που μπορω να το βρω????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ρώτα το σχολείο σου!

αν και δεν είναι και τόσο απαραίτητα βέβαια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nasos Loco

Νεοφερμένος

Ο Nasos Loco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
μα οταν πηγα δεν μ το εδωσαν...δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο γιατι αλλαξα ειδικοτητα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgaras1995

Νεοφερμένος

Ο georgaras1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Παιδιά μπορώ να σας ρωτήσω:
τι είναι το 10% για τις πανελλήνιες?
ισχύει στα επαλ? :confused:
ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Είναι ειδική κατηγορία Εισαγωγής σε σχολές με μόρια που έχεις συγκεντρώσει από συμμετοχή σε προηγούμενες εξετάσεις
και ισχύει μόνο στην ομάδα β'
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
μα οταν πηγα δεν μ το εδωσαν...δεν ξερω αν ειναι απαραιτητο γιατι αλλαξα ειδικοτητα....

Ψαξτο και σε αλλα σχολεια τριγυρω..Καποιο θα το εχει..Και εγω την παθολογια, δε την εβρισκα πουθενα..Και τελικα την βρηκα σε ενα σχολειο στο Κορωπι,απο το Αιγαλεω που ημουν... Τους ειπα οτι το θελω για τις πανελλαδικες...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nasos Loco

Νεοφερμένος

Ο Nasos Loco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
Ναι, αλλα εδω που ειμαι δεν ειναι αθηνα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Airy!

Νεοφερμένος

Η Airy! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
συγνωμη παω ΕΠΑΛ δευτερα λυκειου μηπως ξερει κανεις ποσα μορια θελει η βοηθος βρεφονηπιοκομου/βρεφοκομου και η βοηθος μικροβιολογου? :/
Για τα τει Αθηνας τα μορια διαμορφωνονται στα 1611 για ιατρικα εργαστηρια για τει Θεσσαλονικης στα 1594 και για τη Λαρισα στα 1405,για τη βρεφοκομια τα μορια στη Θεσσαλονικη εναι 1571 και στα Γιαννενα 1350
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω αν γνωρίζει κανείς, πως μπορεί κάποιος και τι χρειάζεται να κάνει για να γίνει καθηγητής σε ΕΠΑΛ. Εγώ είμαι φοιτητής του τμήματος Τουριστικών Επιχειρήσεων ΤΕΙ Θεσ/νικης (από Γενικό Λύκειο). Τι μαθήματα ακριβώς θα διδάσκω; Μόνο αυτά που έχουν σχέση με τουρισμό ή και τον ευρύτερο κλάδο των Οικονομικών & Διοίκησης (π.χ. Λογιστική, Μικροοικονομίες κλπ.). :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mar@kii

Νεοφερμένος

Η mar@kii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
να ρωτήσω από επαλ πώς μπορώ να περάσω γυμναστική ακαδημία τι χρειάζεται??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
γεια σας!! ηθελα να ρωτησω πως στα επαλ η βαθμολογια του τετραμηνου στην δευτερα λυκειου οι βαθμοι ειναι ξεχωιστα της γενικης παιδειας με τους βαθμους της ειδηκοτητας? και οταν κανεις και εργαστηρια περνεις ξεχωριστο βαθμο για εργαστηρια σε ενα μαθημα(οπως πχ νοσηλευτικη που κανεις και θεωρια στην ταξη και εργαστηρια) και ξεχωριστο θεωριας ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pequeño

Τιμώμενο Μέλος

Η Pequeño αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,829 μηνύματα.
γεια σας!! ηθελα να ρωτησω πως στα επαλ η βαθμολογια του τετραμηνου στην δευτερα λυκειου οι βαθμοι ειναι ξεχωιστα της γενικης παιδειας με τους βαθμους της ειδηκοτητας? και οταν κανεις και εργαστηρια περνεις ξεχωριστο βαθμο για εργαστηρια σε ενα μαθημα(οπως πχ νοσηλευτικη που κανεις και θεωρια στην ταξη και εργαστηρια) και ξεχωριστο θεωριας ??

Όχι δεν είναι ξεχωριστά.
Όταν θα πάρεις το χαρτί με τους βαθμούς θα σου έχει με τη σειρά τα μαθήματα γενικής παιδείας και τα μαθήματα ειδικότητας και το μέσο όρο τον βγάζεις από όλα τα μαθήματα μαζί.

Στα μαθήματα που έχουν εργαστήρια και θεωρία πάλι γίνεται το ίδιο, ο βαθμός είναι ένας. Τουλάχιστον στη δική μου ειδικότητα (ήμουν Εφαρμοσμένων Τεχνών) έτσι ήταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Glikia

Διάσημο μέλος

Η Αννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,560 μηνύματα.
οκ!! σε ευχαριστω πολυ για την πληροφορια!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thodoros29

Νεοφερμένος

Ο thodoros29 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα εαν εισαι 29 χρονων μπορεις και αποφοιτος ενιαιου λυκειου και πανεπιστημιου μπορεις να πας πας "Επαλ" Για μηχανικος αυτοκινητων;;;;;Ευχαριστω εκ τον προτερων

Σημείωση συντονιστή : Τα μηνύματα 423-425 προήλθαν από thread με παραπλήσιο θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Καλησπερα εαν εισαι 29 χρονον μπορεις και αποφοιτος ενιαιου λυκειου και πανεπιστημιου μπορεις να πας πας "Επαλ" Για μηχανικος αυτοκινητων;;;;;Ευχαριστω εκ τον προτερων

Για να καταλάβω, έχεις βγάλει πανεπιστήμιο, και θες να πας ΕΠΑΛ για ειδικότητα;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
Είσαι σοβαρός; :whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Καλησπερα εαν εισαι 29 χρονων μπορεις και αποφοιτος ενιαιου λυκειου και πανεπιστημιου μπορεις να πας πας "Επαλ" Για μηχανικος αυτοκινητων;;;;;Ευχαριστω εκ τον προτερων

Κοίταξε για ΕΠΑ.Σ. καλύτερα, αλλά νομίζω ότι ηλικιακά μπορείς να πας και σε ΕΠΑ.Λ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nira

Νεοφερμένος

Η Nira αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους,
αυτη τη στιγμή αισθάνομαι λίγο γιαγια μιας και ειμαι 28 ετών:redface:
Μπαίνω κατευθείαν στο θέμά.
Είμαι απόφοιτη Ενιαίου λυκείου,2003.Έδωσα πανελλήνιες 2 φορές και πέρασα σε ΤΕΙ το οποίο το άφησα στη μέση για προσωπικούς λόγους εκείνη την εποχή.
Θέλω να δώσω πανελλήνιες και αναρωτιέμαι ποιος είναι ο πιο γρήγορς τρόπος αυτή τη στιγμή.Θέλω ουσιαστικά να μπω σε κάποιο ΑΕΙ πληροφορικής.Οπότε θέλω να ρωτήσω τα εξής:

-Μπορώ να πάω σε ΕΠΑΛ,να κάνω μόνο μαθήματα ειδικότητας και από εκεί να δώσω πανελλήνιες για ΑΕΙ;
-Σε εσπερινό λύκειο,πρεπει να εργάζεσαι για να σε δεχτούν;

Ελπίζω να απαντήσει κάποιος γιατί είμαι σε απόγνωση:bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Εσπερινο γενικο λυκειο δεν μπορεις να πας διοτι εισαι ηδη αποφοιτη ενιαιου λυκειου. Για το επαλ, δεν ειμαι σιγουρος αν μπορεις αλλα αν γινεται να γραφτεις τοτε πρεπει να κανεις τις 2 τελευταιες ταξεις. Βασικα για να εισαι σιγουρη, πηγαινε σε καποιο επαλ της περιοχης σου, για να σου εξηγησουν ακριβως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Απο επαλ μόνο σε τει μπορείς να μπεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μαργαριτα Α.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαργαριτα Α. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 175 μηνύματα.
Απο επαλ επιλεγοντας την ομαδα α,μπορεις να πας μονο σε Τει...Επιλεγοντας ομως την ομαδα β,μπορεις να πας και σε Πανεπιστημια και σε Τει... Ομως επειδη το επαλ στην ουσια ειναι επαγγελματικο λυκειο και δινει ισοτιμο απολυτηριο λυκειου με το γενικο λυκειο,αν εισαι ηδη αποφοιτος λυκειου,δε μπορεις να πας και να το ξανακανεις απο την αρχη..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top