ΕΠΑ.Λ.: Απορίες

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Πως να σε βοηθησουμε αλλο βρε;σου ειπαμε πως το πτυχιο νοσηλευτη ειναι πιο χρησιμο απο το βρεφοκομου.Για τα μαθηματα που λες σου ειπα πως ολα διαβασμα θελουν και ειναι καθαρα παπαγαλια.απο κει και περα εσυ επιλεγεις τι σου αρεσει και τι θελεις να κανεις στο μελλον:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catgirlbarbara

Δραστήριο μέλος

Η catgirlbarbara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 428 μηνύματα.
Πφφφφ δύσκολη απόφαση... !! Εσεις τι θα κανατε?

με βαση δυο κριτηρια θα διαλεξεις :

1) ποια σου αρεσει περισσοτερο
2) ποια εχει μεγαλυτερη επαγγελματικη αποκατασταση :)

εσυ διαλεγεις ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifigeneia :)

Νεοφερμένος

Η Ifigeneia :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
οκ :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Απο τη νεα χρονια ενημερωτικα,αλλαζουν και οι ωρες που διδασκονται τα μαθηματα.Τα αγγλικα για παραδειγμα μειωνονται στη 1 ωρα.Δε μαθαμε ακριβως τις αλλαγες.αλλα σιγουρα θα γινουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ampalea4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
με τον υπουργό παιδείας να αλλάζει κάθε μήνα που λέει ο λόγος εγώ δεν θα έπαιρνα και όρκο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
Η αλλαγη ωρων ειναι σιγουρη,εχει ερθει χαρτι στα σχολεια οποτε δε νομιζω να την παρουν πισω την αποφαση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifigeneia :)

Νεοφερμένος

Η Ifigeneia :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ελλάδα ζούμε ! Όλα μπορούν να γίνουν ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
https://www.inews.gr/98/panelladikes-2012-ochi-stis-epanaliptikes-exetaseis-gia-ta-epal.htm ακομα μια διακριση μεταξυ ΕΠΑΛ και ΓΕΛ.Οπως και το οτι οι μαθητες των ΕΠΑΛ δεν εχουν δικαιωμα να κανουν 10%,αλλα να κρατησουν το βαθμο ενος μαθηματος απο τη προηγουμενη χρονια και θα πρεπει να ξαναδωσουμε πανελληνιες.Επισης φετος,δεν εχει βγει ακομα η λιστα με τα ατομα που θα μπουν σε καθε σχολη απο τα ΕΠΑΛ.Ως ποτε θα υποβαθμιζεται απο το ιδιο το κρατος η τεχνικη εκπαιδευση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia.!

Νεοφερμένος

Η lia.! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
και εγώ για αυτόο έχω απορία πως γίνεται άυτh η σχολη να είναι σε αυτό το τομέα και όχι στο τομέα πληροφορικής...!και γενικά από όλες τις ειδικότητες έχουμε τις πιο λίγες σχολες και τα πιο δύσκολα μαθήματα...εγώ φέτος έγραψα πανελλήνιες δη έκανα front. μονο έκθεση και έγραψα καλά μονο δίκτυα και έκθεση προγραμματισμό χαλια και μαθηματικά υπολογίζω να έβγαλα κανένα 10 θα πέσουν οι βάσεις τι λέτε θα περάσω σε καμια "σχολιι"...;

*είμαι σε ειδική κατηγορια τρίτεκνη ποσο μπορεί να βοηθήσει αυτό..;αν με βοηθούσε κάποιος θα το εκτιμούσα ευχαριστώ..!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 966 μηνύματα.
και εγώ για αυτόο έχω απορία πως γίνεται άυτh η σχολη να είναι σε αυτό το τομέα και όχι στο τομέα πληροφορικής...!και γενικά από όλες τις ειδικότητες έχουμε τις πιο λίγες σχολες και τα πιο δύσκολα μαθήματα...εγώ φέτος έγραψα πανελλήνιες δη έκανα front. μονο έκθεση και έγραψα καλά μονο δίκτυα και έκθεση προγραμματισμό χαλια και μαθηματικά υπολογίζω να έβγαλα κανένα 10 θα πέσουν οι βάσεις τι λέτε θα περάσω σε καμια "σχολιι"...;

*είμαι σε ειδική κατηγορια τρίτεκνη ποσο μπορεί να βοηθήσει αυτό..;αν με βοηθούσε κάποιος θα το εκτιμούσα ευχαριστώ..!

Δε ξερουμε κατα ποσο κι αν θα πεσουν οι βασεις.αν τα ποσοστα των μαθητων ειναι χαμηλα τοτε θα πεσουν,αν οχι ισως αυξηθουν ή μεινουν στα ιδια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
και εγώ για αυτόο έχω απορία πως γίνεται άυτh η σχολη να είναι σε αυτό το τομέα και όχι στο τομέα πληροφορικής...!και γενικά από όλες τις ειδικότητες έχουμε τις πιο λίγες σχολες και τα πιο δύσκολα μαθήματα...εγώ φέτος έγραψα πανελλήνιες δη έκανα front. μονο έκθεση και έγραψα καλά μονο δίκτυα και έκθεση προγραμματισμό χαλια και μαθηματικά υπολογίζω να έβγαλα κανένα 10 θα πέσουν οι βάσεις τι λέτε θα περάσω σε καμια "σχολιι"...;

*είμαι σε ειδική κατηγορια τρίτεκνη ποσο μπορεί να βοηθήσει αυτό..;αν με βοηθούσε κάποιος θα το εκτιμούσα ευχαριστώ..!

ναι απλα το καθε πανεπιστιμιο δινει 2-3 θεσεις απραπανω για τριτεκνους. και εγω τριτεκνος ειμαι!εγω ελπιζω εκθεση να εγραψα καλα και δικτυα, προγραμματισμο σκατα και μαθηματικα 0. ελπιζω να πεσουνε οι σχολες!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia.!

Νεοφερμένος

Η lia.! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
σημερα βγηκανε τα αποτελεσματα πιο χαλια δν γινεται.........εβγαλα 7:( υπαρχει καμια πιθανοτητα να περασω επειδη ειμαι και τριτεκνη..??? εσυ aggeluska πως πηγες..???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
σημερα βγηκανε τα αποτελεσματα πιο χαλια δν γινεται.........εβγαλα 7:( υπαρχει καμια πιθανοτητα να περασω επειδη ειμαι και τριτεκνη..??? εσυ aggeluska πως πηγες..???

έβγαλες 7 στην Α ή Β ομάδα;σε ποιο τομέα είσαι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
σημερα βγηκανε τα αποτελεσματα πιο χαλια δν γινεται.........εβγαλα 7:( υπαρχει καμια πιθανοτητα να περασω επειδη ειμαι και τριτεκνη..??? εσυ aggeluska πως πηγες..???

εγω εβγαλα 514 μορια..... βεβαια εχω τελειωσει το λυκειο απο το 2008 και απο τοτε δεν εχω διαβασει ποτε. απλα εδωσα γιατι θελω μια βεβαιωση να παω Γερμανια για σπουδες . βεβαια αν τυχον περναγα εδω πουθενα θα καθομουνα εδω. ειμαι τομεα πληροφορικης και η χαμηλοτερη βαση ειναι 830 μορια. νιωθω οτι με αδικησανε αρκετα στα δικτυα και στην γλωσσα. τεσπα. ειμαι και τριτεκνος μπορει να μπω στην τελευταια σχολη αν πεσουνε και οι βασεισ που λενε και με την τριτεκνια. εσυ λια τι τομεα εισαι? παντως σε ολους τους τομεις εχει σχολες με μορια 340 , 400,500 . πληροφορικη η χαμηλοτερη 835! και το ΤΕΙ πληροφορικης και ΜΜΕ Σπαρτης που εχει βαση 345 μορια το εχουνε τομεα οικονομικων! Ποσο τραγικοι ρε γαμωτο!!

εχει κανεις τις βασεις του 2011 για ΕΠΑΛ Α' που να συμπεριεχονται οι βασεις των τριτεκνων στις σχολες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
εχει κανεις τις βασεις του 2011 για ΕΠΑΛ Α' που να συμπεριεχονται οι βασεις των τριτεκνων στις σχολες?

https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...s/442-vaseis-panelladikes-exetaseis-epal.html
κατεβασε το γ,δηλαδη την κατηγορια τριτεκνων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ευχαριστω! τελικα το βρηκα και μονος μου! δεν πιανω αυτοματισμο χαλκιδας για 70 μορια! >_< ελπιζω να πεσουνε οι βασεις το ελπιζω πολυ!!!

το ξερω οτι ζηταω πολλα! αλλα ψαχνω εδω και ωρα αν μπορω να βρω ποσοι τριτεκνοι δηλωσανε σε καθε σχολη και ποσοι περασανε!αν μπορει καποιος να βοηθησει θα ημουνα ευγνωμων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Με μια αναζήτη που έκανα δε μπόρεσα να βρω κάτι,μόνο τους εισακτέους σε κάθε σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ναι και εγω , νταξει δεν πειραζει . η μονη μου ελπιδα ειναι αν πεσει λιγο η βαση στο ΤΕι αυτοματισμου χαλκιδας ή να μπω στο ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΚΑΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΚ Ν ΣΥΣΤΗΜΑΤ Ν ΚΡΗΤΗΣ (ΑΓ.ΝΙΚΟΛΑΟΣ) το οποιο ειχε κλεισει και τωρα ξανα ανοιξε και δεν εχει βαση. ετσι νομιζω δηλαδη. αληθεια ξερει κανεις τι υσχιει σε αυτες τις περιπτωσεις? δηλαδη αυτο το ΤΕΙ εκλεισε το 2010 και ξανα ανοιξε φετος το 2012. η βαση του μηδενιζετε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iratus

Δραστήριο μέλος

Ο Iratus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Όχι φυσικά,απλά θα βγει βάση και πάλι για τη συγκεκριμένη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggeluska

Νεοφερμένος

Ο aggeluska αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
ναι θα βγει για του χρονου . ωστοσο τωρα δεν εχει βασει . δεν ειναι σε κανεναν πινακα βασεων 2011 . αλλα στο μηχανογραφικο ειναι. διαβασα σε ενα αθρο πως εκλεισε για 1-2 χρονια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top