ΕΠΑ.Λ.: Απορίες

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
ναι οντως στο ΕΠΑ.Λ. πάει το 8αρακι συννεφο. Αλλα τώρα στη τελευταια τάξη ξέρω πολλούς που στρώσαν κώλο και διβάζουν. Από τα 8αρακια παίρνουν 18-20. Για μένα το ΕΠΑ.Λ. θα έπρεπε να εξοπλιστεί κατάλληλα. Είναι πολύ καλή η ιδέα του ΕΠΑ.Λ. αλλα δε φροντίζουν να διατηρηθεί και ειναι κριμα. Και σε αυτούς που πήγαν φέτος Α λυκειου σε ΕΠΑ.Λ. δε θα δοθεί πτυχίο :/:

εισαι σιγουρος γι αυτο;γιατι εγω ξερω πως θα ακολουθησουν κανονικα εμας,και απο αυτους που ειναι Γ γυμνασιου θα αλλαξει ο νομος.κανε μια μεταφορα τα ποστ στο θεμα αποριες για τα επαλ για να ειμαστε ον τοπικ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
κατσε να μας μεταφερουν να συνεχισουμε εκει

εγω ξέρω από τη μάνα μου που ειναι σε ΕΠΑ.Λ. και τους ειπαν στηνα ρχη της χρονιας ότι τα παιδια της 1ης θα πάρουν μονο απολυτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Λογικα αυτο θα γινοταν σε περιπτωση που ψηφιζοταν το νεο λυκειο.εφοσον δε ψηφιστηκε θα συνεχισουν κανονικα με το υπαρχων συστημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,411 μηνύματα.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
δεν ξέρω θα πω στη μάνα μου να ρωτήσει τη Διευθυντρια τους και θα σας πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριλιααα

Νεοφερμένος

Η μαριλιααα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αγία Γαλήνη (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 10 μηνύματα.
παιδια να ρωτησω κ εγω κατι σχετικα με το πτυχιο ειδικοτητας?θελω του χρονου να επιλεξω τον τομεα οικονομικων κ διοικητικων υπηρεσιων κ επειδη δεν θελω να δωσω πανελληνιες γιατι στο μελλον θελω να ακολουθησω κατι τελειως διαφορετικο,με το πτυχιο της ειδικοτητας μου μπορω να βρω δουλεια πχ σε καποια τραπεζα ή προτιμουν αποφοιτους αει κ τει λογιστικης?γνωριζω πως τωρα πια στη κατασταση που βρισκεται η χωρα τιποτα δεν ειναι δεδομενο κ τιποτα δεν ειναι προβλεπομενο αλλα θα ηθελα τη γνωμη καποιου κ ιδιαιτερα καποιου αποφοιτου του συγκεκριμενο τομεα που εχει βγει στην αγορα εργασιας.Ευχαριστω εκ των προτερων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,411 μηνύματα.
ισως να βρεις, ίσως και όχι, δεν υπάρχει παντα ζήτηση σε ΔΕ λογιστικής.
αναλογα τις θεσεις που ζητανε παντα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifigeneia :)

Νεοφερμένος

Η Ifigeneia :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Είμαι υγείας και πρόνοιας και του χρόνου πρέπει να διαλέξω νοσηλευτική ή βρεφοκομία. Άκουσα πως η προσχολική αγωγή (το πανελλαδικό μάθημα από την βρεφοκομία) είναι ένα μάθημα εύκολο στην κατανόηση αλλά δύσκολο στην έκφραση. Από την άλλη άκουσα πως η παθολογία (το πανελλαδικό μάθημα από την νοσηλευτική) είναι ένα μάθημα δύσκολο γιατί έχει πολλές ορολογίες. Κατά την άποψή σας πιο είναι πιο βατό μάθημα ?! Είμαι σε δίλημμα :(
Ευχαριστώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,411 μηνύματα.
το θεμα ειναι εσυ ποιο αντιλαμβανεσαι πιο ευκολο,
Εγω παντως νομιζω πως είναι πιο δυνατο εργαλειο ένα πτυχιο βοηθου νοσηλευτη απο ενα πτυχιο βοηθου βρεφονηπιοκομου.
Τωρα οσον αφορα τα μαθηματα καλυτερα να σου πει ο Πανος που τα ξερει απο πρωτο χερι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Κοιτα,η παθολογια θελει διαβασμα καθως εχει πολλες ορολογιες,αλλα και η προσχολικη αγωγη ειναι δυσκολο μαθημα σε θεματα εκφρασης,οχι ομως οσο η παθολογια.Και τα 2 μαθηματα ειναι καθαρα παπαγαλια.τα μαθαινεις και πας και τα γραφεις.Οντως το πτυχιο του νοσηλευτη ειναι πιο δυνατο απο του βρεφονηπιοκομου.Για μενα οποια ειδικοτητα κι αν διαλαξεις,αν κατσεις και διαβασεις δε θα χεις προβλημα.

παιδια να ρωτησω κ εγω κατι σχετικα με το πτυχιο ειδικοτητας?θελω του χρονου να επιλεξω τον τομεα οικονομικων κ διοικητικων υπηρεσιων κ επειδη δεν θελω να δωσω πανελληνιες γιατι στο μελλον θελω να ακολουθησω κατι τελειως διαφορετικο,με το πτυχιο της ειδικοτητας μου μπορω να βρω δουλεια πχ σε καποια τραπεζα ή προτιμουν αποφοιτους αει κ τει λογιστικης?γνωριζω πως τωρα πια στη κατασταση που βρισκεται η χωρα τιποτα δεν ειναι δεδομενο κ τιποτα δεν ειναι προβλεπομενο αλλα θα ηθελα τη γνωμη καποιου κ ιδιαιτερα καποιου αποφοιτου του συγκεκριμενο τομεα που εχει βγει στην αγορα εργασιας.Ευχαριστω εκ των προτερων!

Γιατι να επιλεξεις μια ειδικοτητα και θα κανεις κατι εντελως διαφορετικο;:/:Δεν υπαρχει αυτη η ειδικοτητα που θελεις να κανεις στα επαλ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ifigeneia :)

Νεοφερμένος

Η Ifigeneia :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Το πτυχίο του νοσηλευτή είναι πιο δυνατό από την άποψη οτι βρίσκεις δουλεία που γρήγορα ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,411 μηνύματα.
είναι πιο αμεσα αξιοποιήσιμο, γιατι υπαρχουν και προκυρήξεις που ζητουν νοσηλευτη ΔΕ ή ΤΕ ή ΠΕ
ενω σε θεση βρεφονηπιοκομου ΤΕ είναι μαλλον απιθανο να παρουν ΔΕ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
ειδικα πολλες κλινικες ιδιοτικες ζητουν νοσηλευτες ΔΕ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifigeneia :)

Νεοφερμένος

Η Ifigeneia :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Ναι όμως η δουλεία του νοσηλευτή δεν είναι και η καλύτερη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,411 μηνύματα.
μετα απο κει ειναι στο χερι σου τι θα επιλεξεις, με βαση τις προτιμησεις σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
ε,σ αυτο δε μπορω να βοηθησω.:Pασε που μπορει να περασεις σε καποιο αλλο τει και το πτυχιο του επαλ να μη σου χρειαστει πουθενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifigeneia :)

Νεοφερμένος

Η Ifigeneia :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Πφφφφ δύσκολη απόφαση... !! Εσεις τι θα κανατε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,411 μηνύματα.
εγω θα εκανα αυτο που με γεμιζε περισσοτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rebel1

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Rebel1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 960 μηνύματα.
Δε μπορω να σου απαντησω αντικειμενικα,καθως εχω κολλησει με τη Νοσηλευτικη.Απο κει και περα εσυ θα επιλεξεις τι θελεις να ακολουησεις και κανε οτι σ αρεσει περισσοτερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ifigeneia :)

Νεοφερμένος

Η Ifigeneia :) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Αμάν βρε παιδιά δεν βοηθάτε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top