[ΕΠΑΛ - 02/06/2022] Νέα Ελληνικά

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής ΟΠΑ και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,795 μηνύματα.
Το καθιερωμένο θέμα του iSchool για κάθε εξεταζόμενο πανελλαδικά μάθημα!

Οι φετινές πανελλήνιες ξεκινάνε με τα Νέα Ελληνικά των ΕΠΑ.Λ.!

Καλή επιτυχία σε όλους τους υποψηφίους μας!!

Το θέμα κλειδώνει και θα ανοιχτεί αύριο στις 7:30πμ όπου θα συζητήσουμε τα θέματα που πέσανε, πως τα πήγατε, τι απαντήσεις δώσατε κτλ. :D

Καλό βράδυ και να ξυπνήσετε ακμαίοι!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Το θέμα είναι πλέον ανοιχτό. Καλή επιτυχία! :)
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 534 μηνύματα.
Διατροφή, διατροφικές συνήθειες.
 

Συνημμένα

  • them_nea_epal_220602.pdf
    196.6 KB · Εμφανίσεις: 126

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
πρώτη φορά βλέπω θέματα επαλ... Μόνο τις απαντήσεις δεν τους δίνουν. Καλή επιτυχία όπως και να έχει στους υποψηφίους
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
πρώτη φορά βλέπω θέματα επαλ... Μόνο τις απαντήσεις δεν τους δίνουν. Καλή επιτυχία όπως και να έχει στους υποψηφίους
Δεν είναι τόσο εύκολα όσο νομιζεις, πετσοκοβουν αρκετά.
Είχα ένα παιδί που τελείωσε ΓΕΛ και έδωσε μετά από ΕΠΑΛ. Στο γελ στην έκθεση είχε γράψει 3+ βαθμούς παραπάνω.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
πλακα στην πλακα το θεμα που τους βαλανε ειναι επικαιρο γτ δεν λενε τον τελευταιο καιρο για επισιτιστικη κριση λογω πολεμου?αρα επεσε ο μυθος οτι δεν βαζουν επικαιρα
 

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Ωραίο και επίκαιρο θέμα, μου έκανε εντύπωση η επιλογή κειμένου από τη WWF, γενικώς υπάρχει μια στροφή σε ηλεκτρονική αρθρογραφία παρά σε κείμενα από βιβλία (συνήθως πιο βαριά, λόγω και της διαφορετικής φύσης βέβαια) αλλά αυτό που εξέπληξε εντελώς ήταν ότι σχεδόν σε όλα τα ερωτήματα σύντομης απάντησης δίνονταν επιλογές και ήταν σχεδόν σαν να σου έδινε την απάντηση... Κατα τα άλλα το θέμα δεν θεωρώ ότι θέτει δύσκολα και δυσεπίλυτα προβλήματα, είναι σχετικά απλό, χωρίς δύσκολες έννοιες και περίπλοκους συλλογισμούς (βέβαια είναι ΕΠΑΛ τα θέματα, στα ΓΕΛ ίσως να είναι διαφορετική η εικόνα).
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
πλακα στην πλακα το θεμα που τους βαλανε ειναι επικαιρο γτ δεν λενε τον τελευταιο καιρο για επισιτιστικη κριση λογω πολεμου?αρα επεσε ο μυθος οτι δεν βαζουν επικαιρα
Και περυσι που ήταν οι ολυμπιακοί έπεσε αθλητισμός. Όταν είχαμε εκλογές είχε πέσει δημοκρατία, όταν είχε γίνει το περιστατικό με τον Γιακουμάκη είχε πέσει φιλία κλπ
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,657 μηνύματα.
Και περυσι που ήταν οι ολυμπιακοί έπεσε αθλητισμός. Όταν είχαμε εκλογές είχε πέσει δημοκρατία, όταν είχε γίνει το περιστατικό με τον Γιακουμάκη είχε πέσει φιλία κλπ
α μαλιστα δεν το ειχα σκεφτει ετσι.αρα ειναι συνηθες φαινομενο στα επαλ.
 

xakounaamatata

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xakounaamatata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 340 μηνύματα.
Δεν είναι τόσο εύκολα όσο νομιζεις, πετσοκοβουν αρκετά.
Είχα ένα παιδί που τελείωσε ΓΕΛ και έδωσε μετά από ΕΠΑΛ. Στο γελ στην έκθεση είχε γράψει 3+ βαθμούς παραπάνω.
Εντάξει έχει να κάνει με την προετοιμασία θεωρώ, αν πήγαινε νομίζοντας πως ''εχω δωσει σε γελ θα ειμαι οκ'' λογικο να μην τα πηγε τοσο καλα. Παρ ολα αυτα, ηταν πανευκολα, οι απαντησεις στο στομα τους δινονταν. Ζηταγαν σχηματα λογου και τα εγραφε στην παρενθεση. + το θεμα ηταν επικαιρο αρα ολο και κατι θα γραφαν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

βέβαια είναι ΕΠΑΛ τα θέματα
Προσεχε, θα ερθουν οι περι ισοτητας επαλ-γελ να σου πουν ειναι ισαξιας δυσκολιας χδ
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.

panagiotis23

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panagiotis23 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 187 μηνύματα.
Προσεχε, θα ερθουν οι περι ισοτητας επαλ-γελ να σου πουν ειναι ισαξιας δυσκολιας χδ
Το θέμα δεν είναι αν είναι ισάξιας δυσκολίας (που δεν είναι στο λέω εγώ) αλλά πού απευθύνεται το κάθε θέμα (ο νοών νοείτο). Τα πράγματα είναι απλά, όποιος βλέπει και συγκρίνει κάνει μπαμ! Δεν θέλει και πολλή ανάλυση!
Καλή συνέχεια!

*Βέβαια είναι και οι εκλογές που επίκεινται, αλλά και πάλι είναι περισσότερο ευκαιριακοί παράγοντες που μικρή επίδραση έχουν διαχρονικά στην δυσκολία κατά την άποψή μου.
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Το θέμα δεν είναι αν είναι ισάξιας δυσκολίας (που δεν είναι στο λέω εγώ) αλλά πού απευθύνεται το κάθε θέμα (ο νοών νοείτο). Τα πράγματα είναι απλά, όποιος βλέπει και συγκρίνει κάνει μπαμ! Δεν θέλει και πολλή ανάλυση!
Καλή συνέχεια!

*Βέβαια είναι και οι εκλογές που επίκεινται, αλλά και πάλι είναι περισσότερο ευκαιριακοί παράγοντες που μικρή επίδραση έχουν διαχρονικά στην δυσκολία κατά την άποψή μου.
Τα θέματα είναι πιο εύκολα και κανείς δεν το αμφισβητεί. Η επιτυχία όμως δεν είναι ευκολότερη. Η δυσκολία έγκειται στον ανταγωνισμό, σημασία δεν έχει εάν η ύλη είναι δύσκολη ή όχι.

Προφανώς στις ειδικότητες χωρίς ανταγωνισμό όπως οικονομικά η επιτυχία είναι πιο εύκολη αλλά όχι υγείας ή στον κοινό τομέα
 

Citylights

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Citylights αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 912 μηνύματα.
σπέρες...

ένα μάθημα αστάθμητος παράγοντας, για το οποίο δίνει το υπουργείο
κάποιες οδηγίες πως να βαθμολογηθούν ορισμένα θέματα και τα υπόλοιπα
είναι στην απόφαση του φιλόλογου - βαθμολογητή.

αυτή είναι η άποψη που έχω σχηματίσει απ'οσα μου έχουν πει επίσημα
χείλη.

τώρα πως μου φάνηκαν τα θέματα, ορισμένα μπορούσα να τα απαντήσω
με το που τους έριξα μια ματιά, για ότι ήθελε γράψιμο 150-200 λέξεις
εκεί δεν μπορώ να έχω άποψη γιατί η δική μου "αντικειμενική" άποψη
μπορεί να μην συμφωνεί με του βαθμολογητή.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top