ΕΜΠ - Εγγραφές

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Ερώτηση: χαρτί με δήλωση ποιων συγγραμμάτων θέλετε σε ποιες σχολές έδωσαν; Απ' όσο ξέρω οι Πολιτικοί Μηχανικοί πήραν, οι άλλες σχολές έδωσαν;

Πάντως αυτό θα αποτελέσει τεράστιο πρόβλημα για εμάς τους πρωτοετείς στους πολιτικούς μηχανικούς,αφού θα διαλέξουμε που θα διαλέξουμε συγγράματα στην τύχη, μετά δε μπορούμε και να αναθεωρήσουμε αφού ο νεός νόμος πλαίσιο δικαιολογεί μόνο ένα σύγγραμα...Και φυσικά όταν επιλέγεις σύμφωνα με την τύχη έχεις μεγάλες πιθανότητες να την πατήσεις...Άσε που μερικά βιβλία-επιτομές που θα είναι πολύ χρήσιμα για τα μαθήματα αλλά και μετέπειτα για το επάγγελμα τα οποία μέχρι πρότινος δίνονταν, τώρα θα αγοραστούν από την τσέπη μας...Να αποθεώσω δωρεάν παιδεία...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Πάντως αυτό θα αποτελέσει τεράστιο πρόβλημα για εμάς τους πρωτοετείς στους πολιτικούς μηχανικούς,αφού θα διαλέξουμε που θα διαλέξουμε συγγράματα στην τύχη, μετά δε μπορούμε και να αναθεωρήσουμε αφού ο νεός νόμος πλαίσιο δικαιολογεί μόνο ένα σύγγραμα...Και φυσικά όταν επιλέγεις σύμφωνα με την τύχη έχεις μεγάλες πιθανότητες να την πατήσεις...Άσε που μερικά βιβλία-επιτομές που θα είναι πολύ χρήσιμα για τα μαθήματα αλλά και μετέπειτα για το επάγγελμα τα οποία μέχρι πρότινος δίνονταν, τώρα θα αγοραστούν από την τσέπη μας...Να αποθεώσω δωρεάν παιδεία...
Δεν εχεις κανενα γνωστο που να εχει περασει εκει?Ισως σε βοηθησει..Σιγουρα δεν μπορεις να αλλαξεις μετα????????:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Δε μπορώ να σκεφτώ κάποιον που μπορεί να με βοηθήσει από τα προηγούμενα έτη αυτή τη στιγμή...Και το ζήτημα ξέρεις ποιό είναι???? Ότι αυτός ο νόμος φέτος εφαρμόζεται και όλοι βρίσκονται προ τετελεσμένου γεγονότος...Και οι παλαιότεροι γνωρίζουν το σύγγραμα που ο κάθε καθηγητής επέλεγε μέχρι τώρα,άσχετα από το αν είναι καλό ή κακό. Βέβαια, γνωρίζουν λίγο-πολύ τους συγγραφείς και μπορούν να εκφέρουν αποψη σχετικά με την ποιότητα των βιβλίων τους...Εδώ χρειάζεται βοήθεια από γνώστη όλων των ακαδημαικών συυγραμάτων αν με καταλαβαίνεις.Ότι θα φέρει σύγχυση το νεό μέτρο είναι δεδομένο,ανεξάρτητα από το αν λειτουργικά μπορεί να εξυγιάνει το ακαδημαικό προηγούμενο από τις σημειώσεις του κάθε καθηγητή(που πολλές φορές προκύπτουν άθλιες...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Δηλαδή ακόμα και εμείς οι πρωτοετείς θα χρειαστεί να επιλέξουμε ανάμεσα σε κάποια βιβλία; Και πού ξέρουμε εμείς ποια είναι καλά ή ποια μας ταιριάζουν καλύτερα; Δεν θα υπάρξει τουλάχιστον κάποια ενημέρωση; Τα δηλώνουμε κατά την εγγραφή μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Ακριβώς αυτά φίλε Βαγγέλη... Εντάξει θα διαλέξουμε τα επιλογής στο βρόντο,θα διαλέξουμε και τα βιβλία για όλα τα μαθήματα στο βρόντο χωρίς πρότερη ενημέωση(άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε αν είναι δυνατόν) και όλα αυτά κατά την εγγραφή...Σοκαριστικό ε????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Τι να πω, με κάλυψες εσύ...
άλλωστε στην Ελλάδα ζούμε αν είναι δυνατόν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Πάντως αυτό θα αποτελέσει τεράστιο πρόβλημα για εμάς τους πρωτοετείς στους πολιτικούς μηχανικούς,αφού θα διαλέξουμε που θα διαλέξουμε συγγράματα στην τύχη, μετά δε μπορούμε και να αναθεωρήσουμε αφού ο νεός νόμος πλαίσιο δικαιολογεί μόνο ένα σύγγραμα...Και φυσικά όταν επιλέγεις σύμφωνα με την τύχη έχεις μεγάλες πιθανότητες να την πατήσεις...Άσε που μερικά βιβλία-επιτομές που θα είναι πολύ χρήσιμα για τα μαθήματα αλλά και μετέπειτα για το επάγγελμα τα οποία μέχρι πρότινος δίνονταν, τώρα θα αγοραστούν από την τσέπη μας...Να αποθεώσω δωρεάν παιδεία...

Επίσης, σε πολλά μαθήματα μέχρι πρότινος, εκτός από το επίσημο διδακτικό βοήθημα παίρναμε εχτρά κάποια βιβλία εργαστηρίων και ασκήσεων... Τώρα, με το νέο σύστημα, τα επιπλέον βοηθητικά βιβλία θα τα πληρώνουμε από την τσέπη μας! Βέβαια έχει και τα καλά του η νέα διάταξη, δεν μπορείτε να φανταστείτε τι σαβούρες μας επέβαλαν να πάρουμε μερικές φορές για βιβλία... Τουλάχιστον τώρα θα διαλέγουμε εμείς ποιο μας κάνει :)
Αυτά από εμένα!

ΥΓ. Θα το ξέχναγα! Όσοι εγγραφείτε να πάτε κατευθείαν στην βιβλιοθήκη να βγάλετε κάρτα, το μόνο που θέλει είναι μια ολόσωμη φωτογραφία σας... εεεε μια φωτογραφία τύπου αστυνομίας ήθελα να πω και, τη βεβαίωση εγγραφής αν θυμάμαι καλά! Επίσης, μετά περάστε απέναντι από την βιβλιοθήκη (πίσω από τα καινούργια κτίρια των ΗΜΜΥ) και μπείτε στο κτίριο του "Κεντρικού Υπολογιστή" για να σας δώσουν κωδικούς για το email σας :) Οι κωδικοί θα σας χρειαστούν και για να μπορείτε να μπαίνετε στο PC LAB της σχολής σας :)

Αυτή είναι η βιβλιοθήκη

και αυτό το κτίριο του κεντρικού υπολογιστή

Για οποιαδήποτε τοποθεσία θέλετε στην πολυτεχνειούπολη μπείτε εδώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Ευχαριστούμε who!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Εμένα δε μου έδωσαν τίποτα όταν γράφτηκα, ούτε βεβαίωση εγγραφής ούτε άλλο έγγραφο (μόνο το φοιτητικό πάσο). Πώς αποκτώ τη βεβαίωση αυτή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Εμένα δε μου έδωσαν τίποτα όταν γράφτηκα, ούτε βεβαίωση εγγραφής ούτε άλλο έγγραφο (μόνο το φοιτητικό πάσο). Πώς αποκτώ τη βεβαίωση αυτή;

Βλακεία είπα, δεν θέλει βεβαίωση εγγραφής(αυτή την παίρνετε μετά από αίτηση στην γραμματεία σας), το πάσο σας θέλει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

greggr

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Κι εγώ στο ΗΜΜΥ είμαι παιδιά.
Οι πληροφορίες που δίνου οι παλιότεροι μου φάνηκαν πολύ χρήσιμες.
Για την επιδότηση όσοι τη δικαιούνται πρέπει να κάνουν κάτι ιδιαίτερο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Ρε who δεν ανοίγεις γραμμή πληροφοριών σχετικά με τα ΕΜΠικά ζητημάτα να βγάλεις και εσύ κανένα φράγκο, αφού έτσι και αλλιώς πολύ πιο κατατοπιστικά από τη γραμματεία μας τα λες...
Επίσης, αν μας διαβάζει κανένας φοιτητής πολιτικών μηχαικών ας μας δώσει καμιά βοήθεια σχετικά με τα βιβλία που κάναν μέχρι τώρα και ενέκριναν οι καθηγητές μη κάνουμε καμιά πατάτα και τρέχουμε και δε φτάνουμε...
Το νόμο-πλαίσιο μου μέσα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Παίδες αυτή η ιστορία με το νόμο-πλαίσιο είναι επικίνδυνη... από ότι φαίνεται οι πολιτικοί μηχανικοί είναι οι πρώτοι που εφαρμόζουν το "πολλαπλό σύγγραμμα" με αυτόν τον τρόπο.

Ετοιμαστείτε οι πρωτοετείς πάντως, ειδικά στο ΕΜΠ, μυρίζει μπαρούτι φέτος... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Και σε μας το εκαναν αυτο...μεγαλη βλακεια...(οχι στο εμπ στο Παν. Ιωαννινων)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Παίδες αυτή η ιστορία με το νόμο-πλαίσιο είναι επικίνδυνη... από ότι φαίνεται οι πολιτικοί μηχανικοί είναι οι πρώτοι που εφαρμόζουν το "πολλαπλό σύγγραμμα" με αυτόν τον τρόπο.

Ετοιμαστείτε οι πρωτοετείς πάντως, ειδικά στο ΕΜΠ, μυρίζει μπαρούτι φέτος... ;)

Μη μας λες τέτοια....
Για του Πολιτικούς Μηχανικούς βρήκα μόνο αυτό το φόρουμ, οπότε, μπείτε, γραφτείτε και, ρωτήστε ότι θέλετε για να σας κατατοπίσουν σίγουρα καλύτερα από εμένα :)

ΥΓ. Αν δεν λειτουργεί το λινκ ψάχτε στον γκούγκλη γτ εμένα η σύνδεσή μου έχει φάει κάποια κολλήματα :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick29

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 135 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς μέχρι τι ώρα μπορούμε να πάμε για εγγραφή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Γνωρίζει κανείς μέχρι τι ώρα μπορούμε να πάμε για εγγραφή;

Συνήθως οι γραμματείες είναι ανοιχτές από 11:30 μέχρι 13:30, αλλά αυτό μπορεί να διαφέρει από σχολή σε σχολή! Στις ανακοινώσεις δεν έχουν βγάλει ώρες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Απ΄ότι ξέρω οι εγγραφές είναι 11 με 1. Καλύτερα όμως να πας μεταξύ 11 και 11μιση διότι θα σου πάρει αρκετή ώρα η εγγραφή αν δεν έχεις ξαναπάει στο ίδρυμα (όχι τόσο οι διαδικασίες της εγγραφής όσο το να ρωτάς από εδώ και από εκεί για το που πρέπει να πας). Εμένα πάντως, για να βρω τη γραμματεία, να γραφτώ και να πάω στο ιατρείο με τις εξετάσεις μου πήρε περίπου μια ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Ρε παιδιά τι έγινε σήμερα με τον Κυριάκο στο Πολυτεχνείο??? Πέταξαν γιαούρτια όπως άκουσα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Τι έγινε? Ποιον Κυριάκο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top