ΕΜΠ - Εγγραφές

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Εγώ θα πάω στις 22/9 για εγγραφή. Και εγώ το έχω ακούσει πως μια φορά την εβδομάδα θα κάνουμε μαθήματα στο παλιό πολυτεχνείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ναι, νομίζω πως στη Στουρνάρη θα κάνετε μαθήματα σχεδίου. Α, και επίσης θα δίνετε αρκετά μαθήματα στην εξεταστική σας στη Στουρνάρη αντί για του Ζωγράφου.

Τη δερματολογική εξέταση θα την κάνεις στο "Ανδρέας Συγγρός", απέναντι από το Κάραβελ. Στο ιατρείο του ΕΜΠ δε νομίζω να κάνουν δερματολογικές...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στο Ιατρείο του ΕΜΠ απλά θα πάτε τις ακτινογραφίες και τα σχετικά δικαιολογητικά κι άντε να σας κρατήσουν για κάνα 5λεπτο. :P
Και στο ΚΑΤ μπορείτε να κάνετε εξετάσεις. :)



Όσο για τα μαθήματα, όταν θα πάτε να γραφτείτε:

  1. Θα πάρετε αριθμό μητρώου, που έχει την εξής μορφή:
    <Κωδικός_Σχολής>+08+<Σειρά_Εισαγωγής>
    Πχ ο πρώτος στο ΗΜΜΥ ΕΜΠ θα έχει το 03108001.
    Αυτό ο αριθμός θα σας συνοδεύει σε όλη σας την θητεία εντός ΕΜΠ. :P
  2. Όσοι έρχεστε από μετεγγραφή θα πάρετε αργότερα αριθμό μητρώου. Θα πάτε πρώτα στην σχολή που περάσατε κανονικά προφανώς. :)
  3. Θα πάρετε επιτόπου φοιτητικό πάσο, γι' αυτό να έχετε μαζί σας φωτογραφίες. Κι αν φύγετε με συγκοινωνία, να έχετε και μειωμένα εισητήρια μαζί σας γιατί απ' τη στιγμή που θα πάρετε το πάσο είστε κι επίσημα φοιτητές. :P
  4. Και θα δηλώσετε και ποια μαθήματα θα δώσετε στην επόμενη χειμερινή εξεταστική. ;)

Όλα αυτά πάνω, κάτω, είναι μοναδική εμπειρία. :P


Το εξάμηνο θα ξεκινήσει μετά το πέρας των εξεταστικών στις διάφορες σχολές. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insider

Νεοφερμένος

Ο Insider αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
και εγω ΗΜΜΥ ΕΜΠ(με μετεγγραφη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Στο Ιατρείο του ΕΜΠ απλά θα πάτε τις ακτινογραφίες και τα σχετικά δικαιολογητικά κι άντε να σας κρατήσουν για κάνα 5λεπτο. :P
Και στο ΚΑΤ μπορείτε να κάνετε εξετάσεις. :)



Όσο για τα μαθήματα, όταν θα πάτε να γραφτείτε:

  1. Θα πάρετε αριθμό μητρώου, που έχει την εξής μορφή:
    <Κωδικός_Σχολής>+08+<Σειρά_Εισαγωγής>
    Πχ ο πρώτος στο ΗΜΜΥ ΕΜΠ θα έχει το 03108001.
    Αυτό ο αριθμός θα σας συνοδεύει σε όλη σας την θητεία εντός ΕΜΠ. :P
  2. Όσοι έρχεστε από μετεγγραφή θα πάρετε αργότερα αριθμό μητρώου. Θα πάτε πρώτα στην σχολή που περάσατε κανονικά προφανώς. :)
  3. Θα πάρετε επιτόπου φοιτητικό πάσο, γι' αυτό να έχετε μαζί σας φωτογραφίες. Κι αν φύγετε με συγκοινωνία, να έχετε και μειωμένα εισητήρια μαζί σας γιατί απ' τη στιγμή που θα πάρετε το πάσο είστε κι επίσημα φοιτητές. :P
  4. Και θα δηλώσετε και ποια μαθήματα θα δώσετε στην επόμενη χειμερινή εξεταστική. ;)

Όλα αυτά πάνω, κάτω, είναι μοναδική εμπειρία. :P


Το εξάμηνο θα ξεκινήσει μετά το πέρας των εξεταστικών στις διάφορες σχολές. :)


Αυτό που θα ρωτήσω είναι εντελώς βλακώδες λόγω άγνοιας: Δηλώνουμε τα υποχρεωτικά μαθήματα(δλδ κάνουμε εγγραφήσε αυτά) έτσι?? Ωραία μέχρι εδώ...Δηλώνουμε και τα επιλογής???Δηλαδή πρέπει να ενημερωθώ από πριν για το τι θα δηλώσω και τι θα επιλέξω στην προκειμένη ή αυτά αλλάζουν???Πρόσπαθησα να γίνω σαφής με τα όσα λίγα που ξέρω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Αυτό που θα ρωτήσω είναι εντελώς βλακώδες λόγω άγνοιας: Δηλώνουμε τα υποχρεωτικά μαθήματα(δλδ κάνουμε εγγραφήσε αυτά) έτσι?? Ωραία μέχρι εδώ...Δηλώνουμε και τα επιλογής???Δηλαδή πρέπει να ενημερωθώ από πριν για το τι θα δηλώσω και τι θα επιλέξω στην προκειμένη ή αυτά αλλάζουν???Πρόσπαθησα να γίνω σαφής με τα όσα λίγα που ξέρω...

Δηλώνεις και τα υποχρεωτικά, δηλώνεις και τα επιλογής! Τα επιλογής όμως μπορείς να τα αλλάξεις αργότερα! Αν για παράδειγμα πάρεις στο (πχ) 1ο εξάμηνο κάποιο μάθημα επιλογής και, δεν το περάσεις ή δεν σου αρέσει και δεν το δώσεις καν, τότε όταν θα δηλώσεις τα μαθήματα του 3ου,5ου,7ου,9ου κοκ εξαμήνου, αν θες μπορείς να το αλλάξεις και να πάρεις κάποιο άλλο, αρκεί μόνο να μην το χεις περάσει :) Ελπίζω να έγινα κατανοητός :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Δηλαδή με άλλα λόγια μου λες πως πρέπει να δω ποια είναι τα μαθήματα επιλογής του πρώτου εξαμήνου ώστε να μη δηλώσω στον βρόντο...Θα αφήσω που θα αφήσω μαθήματα για τα επόμενα έτη μη ξεκινήσω από τα επιλογής...Αν διαλέξω τα αγγλογαλλικά που έχω πτυχίο απαλλάσσομαι αν δεν απατώμαι???? Who για άλλη μια φορά ευχαριστώ για τις πληροφορίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Για τις ξένες γλώσσες ισχύουν τα εξής: Δηλώνεις υποχρεωτικά μια ξένη γλώσσα (Αγγλικά, Γερμανικά, Ιταλικά, Γαλλικά) σε κάθε εξάμηνο μέχρι και το 4ο, ωστόσο, αν έχεις κάποιο αναγνωρισμένο πτυχίο (Για τα Αγγλικά από lower και πάνω), το βγάζεις μια φωτοτυπία, το επικυρώνεις και το πας στην γραμματεία της σχολής σου και παίρνεις απαλλαγή (αν θες από το πρώτο εξάμηνο να έχεις απαλλαγή στην ξένη γλώσσα, το πας μέχρι και λίγο μετά τα χριστούγεννα)! Ωστόσο, απαλλαγή μπορείς να έχεις μέχρι το τρίτο εξάμηνο, γιατί, στο τέταρτο εξάμηνο η ξένη γλώσσα είναι υποχρεωτικό μάθημα (τεχνική ορολογία γαρ)!

ΥΓ. Μια φορά πας την επικυρωμένη φωτοτυπία του πτυχίου και ξεμπερδεύεις μέχρι και το 3ο εξάμηνο!
-----------------------------------------
Ξέχασα, για να ξεκαθαρίσει το ζήτημα, υπάρχουν τρεις κατηγορίες μαθημάτων σε όλες τις σχολές του ΕΜΠ, τα Υποχρεωτικά, τα Καθ' Επιλογήν Υποχρεωτικά και τα Προαιρετικά...ο τίτλος τους σαφής και λιτός. Προαιρετικά είναι μόνο οι ξένες γλώσσες, μέχρι και το 3ο εξάμηνο, γιατί στο 4ο γίνονται καθ' επιλογήν υποχρεωτικά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
καλησπέρα, και εγω ΕΜΠιτης πλεον, στους ναυπηγούς μηχανολόγους. Κανένας άλλος ναυπηγός εδώ μέσα; Έπισης εδώ και μερικές μέρες ψάχνω στο internet να βρω φορουμ ναυπηγων φοιτητων και δεν εχω εντοπίσει κάτι, έχει κανεις κάτι υπόψιν; και κάτι τελευταίο: έχω ακούσει και εγώ κάτι για τα δελτία επιτυχίας, αλλά δεν ξέρω τίποτα γι' αυτά, μπορεί κάποιος να εξηγήσει σχετικά με αυτά...
αντε και καλή αρχή για όλους μας

Υπάρχει αυτό εδώ για ναυπηγούς και αυτό για όλες τις σχολές του ΕΜΠ (βέβαια κυρίως γράφουν ναυπηγοί και μηχανολόγοι, ενώ χρειάζεται και το email του ΕΜΠ για να γραφτείς). Ελπίζω να βοήθησα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Καλησπέρα.Βγήκε μια ανακοίνωση στο site της σχολής σχετικά με την επιλογή και την προμήθεια διδακτικών συγγραμάτων αυτό το ακαδημαικό έτος. Η ανακοίνωση είναι:https://www.civil.ntua.gr/news/syggrammata 2008-09.pdf
Aναφέρει,λοιπόν,πως η εγγραφή των πρωτοετων για τα συγγράματα θα γίνει μέσω γραμματείας και όχι μέσω διαδικτύου.Από αυτά που διάβασα όμως κατάλαβα ότι εμείς οι πρωτοετείς θα κληθούμε να επιλέξουμε το σύγγραμα της αρεσκείας μας μέσα από μία λίστα συγγραμάτων. Οι παλαιότεροι(πάλι who εσύ θα βγάλεις τα κάστανα από τη φωτιά) μπορούν να μας ενημερώσουν αν πρέπει να μάθουμε κάπου από πριν για το τι θα επιλέξουμε,γιατί αν αυτό που διαβάσα συμβεί, μου φαίνεται ότι μάλλον θα ρίξω τα... ταρώ για να διαλέξω.Πάντως ακούγεται λίγο παράλογο ο άσχετος πρωτοετής να διαλέγει μεταξύ άγνωστων συγγραμάτων...
Επίσης, κατά την εγγραφή παίρνουμε χαρτί για τη στρατολογία ή το ζητάμε με αίτηση??? Μετά που το παραδίδουμε???

Ευχαριστω εκ των προτέρων για την ατέλειωτη υπομονή σας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soultil

Νεοφερμένος

Ο soultil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
ευχαριστώ who για τις πληροφορίες, αν και αυτό το φόρουμ όπως και άλλο ένα ακόμα που βρήκα είναι ανενεργά για μήνες, τεσπα ευχαριστώ πάντως.. το μυστήριο με τα δελτία επιτυχίας, μπορεί να το διαλευκάνει κάποιος??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση για αλφαβητική εγγραφή?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
ευχαριστώ who για τις πληροφορίες, αν και αυτό το φόρουμ όπως και άλλο ένα ακόμα που βρήκα είναι ανενεργά για μήνες, τεσπα ευχαριστώ πάντως.. το μυστήριο με τα δελτία επιτυχίας, μπορεί να το διαλευκάνει κάποιος??
Τα δελτια επιτυχειας αποστελονται στα σχολεια πρεπει να πας και να ρωτησεις εκει..ομως το δελτιο αυτο δεν σου χρησιμευει καπου στην εγγραφη απλα ειναι για να ξερεις με ποια σειρα περασες τπτ αλλο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν υπάρχει καμία ανακοίνωση για αλφαβητική εγγραφή?

Όχι απ΄όσο ξέρω άρα λογικά πηγαίνουμε όλοι χύμα. Καλού κακού θα ρίξω ένα τηλέφωνο στη γραμματεία το πρωί να δω αν έχουν ξεκινήσει κανονικά οι εγγραφές πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Καλύτερα έτσι φίλε για να μην αγχωνόμαστε και με το πότε θα ανέβουμε αθήνα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Καλησπέρα.Βγήκε μια ανακοίνωση στο site της σχολής σχετικά με την επιλογή και την προμήθεια διδακτικών συγγραμάτων αυτό το ακαδημαικό έτος. Η ανακοίνωση είναι:https://www.civil.ntua.gr/news/syggrammata%202008-09.pdf
Aναφέρει,λοιπόν,πως η εγγραφή των πρωτοετων για τα συγγράματα θα γίνει μέσω γραμματείας και όχι μέσω διαδικτύου.Από αυτά που διάβασα όμως κατάλαβα ότι εμείς οι πρωτοετείς θα κληθούμε να επιλέξουμε το σύγγραμα της αρεσκείας μας μέσα από μία λίστα συγγραμάτων. Οι παλαιότεροι(πάλι who εσύ θα βγάλεις τα κάστανα από τη φωτιά) μπορούν να μας ενημερώσουν αν πρέπει να μάθουμε κάπου από πριν για το τι θα επιλέξουμε,γιατί αν αυτό που διαβάσα συμβεί, μου φαίνεται ότι μάλλον θα ρίξω τα... ταρώ για να διαλέξω.Πάντως ακούγεται λίγο παράλογο ο άσχετος πρωτοετής να διαλέγει μεταξύ άγνωστων συγγραμάτων...
Επίσης, κατά την εγγραφή παίρνουμε χαρτί για τη στρατολογία ή το ζητάμε με αίτηση??? Μετά που το παραδίδουμε???

Ευχαριστω εκ των προτέρων για την ατέλειωτη υπομονή σας...

Αυτό ισχύει από φέτος για όλες τις σχολές, ήταν διάταξη του νέου νόμου πλαίσιο που ψηφίστηκε από την κυβέρνηση! Μέχρι πέρυσι ο καθένας έπαιρνε ένα σύγγραμμα, που όριζε ο καθηγητής κάθε μαθήματος! Από φέτος θα μας δίνουν μια λίστα με προτεινόμενα συγγράμματα για κάθε μάθημα και μεις θα διαλέγουμε αυτό που θεωρούμε καλύτερο! Αυτό κατάλαβα :) Για το τι θα διαλέξετε δεν ξέρω να σας πω :(
Για την στρατολογία παίρνεις χαρτί από την γραμματεία της σχολής σου (ρώτα εκεί και θα σε ενημερώσουν, συνήθως κάνεις μια αίτηση πρώτα, και το πιστοποιητικό το παίρνεις μετά από 2-3 μέρες) και το παραδίδεις στο στρατολογικό γραφείο που πέρασες περιοδεύον!
-----------------------------------------
ευχαριστώ who για τις πληροφορίες, αν και αυτό το φόρουμ όπως και άλλο ένα ακόμα που βρήκα είναι ανενεργά για μήνες, τεσπα ευχαριστώ πάντως.. το μυστήριο με τα δελτία επιτυχίας, μπορεί να το διαλευκάνει κάποιος??

Να μπαίνεις σ αυτό αλλά για να γραφτείς, πρώτα θα πρέπει να πάρεις το email του πολυτεχνείου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Λοιπόν πήγα κι εγώ και γράφτηκα στη σχολή μου (ΗΜΜΥ). Μου φάνηκε αρκετά χαοτικό το πανεπιστήμιο και πιάστηκαν τα πόδια μου από το περπάτημα :P Όλα τα βρίσκεις ρωτώντας γιατί οι ταμπέλες δεν είναι και πολύ κατατοπιστικές. Με έπιασαν μάλιστα ένας ΔΑΠίτης και μετά ένας ΠΑΣΠίτης και έκανα τη δουλειά μου. Πάντως για τηλέφωνα κ.λ.π. μην ανησυχείτε, δε σας ζητάνε στην ψύχρα. Π.χ. εμένα ο ΔΑΠίτης μόνο μου είπε ότι θα με ενημέρωνε για την ημ/νία έναρξης μαθημάτων αν του έδινα το τηλέφωνό μου το οποίο δεν έκανα φυσικά:no1:Αυτά πάνω κάτω, απλά κοιτάξτε με τα κομματόσκυλα να κάνετε τη δουλειά σας, να μην τους δώσετε τηλέφωνο και μόλις βγείτε από τη σχολή να πετάξετε στα σκουπίδια όλα τα φυλλάδια που σας δίνουν για να μη σας βαραίνουν :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ερώτηση: χαρτί με δήλωση ποιων συγγραμμάτων θέλετε σε ποιες σχολές έδωσαν; Απ' όσο ξέρω οι Πολιτικοί Μηχανικοί πήραν, οι άλλες σχολές έδωσαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leftkox

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λευτέρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Στους ημμυ δεν έδωσαν πάντως, μόνο με έβαλαν να διαλέξω μάθημα επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Λοιπόν πήγα κι εγώ και γράφτηκα στη σχολή μου (ΗΜΜΥ). Μου φάνηκε αρκετά χαοτικό το πανεπιστήμιο και πιάστηκαν τα πόδια μου από το περπάτημα :P Όλα τα βρίσκεις ρωτώντας γιατί οι ταμπέλες δεν είναι και πολύ κατατοπιστικές. Με έπιασαν μάλιστα ένας ΔΑΠίτης και μετά ένας ΠΑΣΠίτης και έκανα τη δουλειά μου. Πάντως για τηλέφωνα κ.λ.π. μην ανησυχείτε, δε σας ζητάνε στην ψύχρα. Π.χ. εμένα ο ΔΑΠίτης μόνο μου είπε ότι θα με ενημέρωνε για την ημ/νία έναρξης μαθημάτων αν του έδινα το τηλέφωνό μου το οποίο δεν έκανα φυσικά:no1:Αυτά πάνω κάτω, απλά κοιτάξτε με τα κομματόσκυλα να κάνετε τη δουλειά σας, να μην τους δώσετε τηλέφωνο και μόλις βγείτε από τη σχολή να πετάξετε στα σκουπίδια όλα τα φυλλάδια που σας δίνουν για να μη σας βαραίνουν :D
:no1::no1::no1:σωστοοοος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top