ΕΜΠ - Εγγραφές

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
19401 στο τέταρτο...Αν έχεις περισσότερα έχεις ελπίδες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Μπα... Έχω ελάχιστα παραπάνω... για την ακρίβεια 19440. Ε δεν πιστέυω 18 άτομα να έχουν βαθμολογία από 19401 μέχρι 19440! Οπότε και εγώ τον π... :( Δεν πειράζει, αφού περάσαμε τη μέση... :P Πάντως πέρυσι στους ΗΜΜΥ δώσανε 100 παραπάνω laptop, αλλά σε εμάς δεν το βλέπω, γιατί το αντικείμενό μας δεν έχει άμεση σχέση με τους υπολογιστές. Ελπίζω να πάρει η HELEN! ;) Το σίγουρο είναι όμως ότι φέτος το επίπεδο θα είναι πολύ ανεβασμένο! Μου φαίνεται ότι από εδώ και πέρα όλο και περισσότεροι θα προτιμούν τους πολιτικούς από τους ΗΜΜΥ...

edit: Να φανταστείς η βάση για το 10% είναι 19504... Έλεος!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Πράγματι,η σχολή θα έχει πολύ καλό επίπεδο φέτος.Το ζήτημα είναι ότι αποτελεί μια σχολή με πολύ μεγαλύτερη γκάμα ενασχολήσης άπό ότι το ΗΜΜΥ και φυσικά αντέχει στο χρόνο μιας και αποτελεί αξιόπιστη επιλογή επαγγελματικής αποκατάστασης.Τέλος πάντων,δεν πειράζει για το lap-top, θα το αγοράσουμε ολόκληρο...Ρε παιδιά, να κανονίσουμε να τα πούμε στη σχολή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Για το laptop δεν με πείραξε, αφού το έχω αγοράσει από τα Χριστούγεννα! Μια αναβάθμιση όμως δεν θα έκανε κακό! :D
Σίγουρα θα τα πούμε! Ε, καλά, δεν θα είμαστε και 500+ πρωτοετείς (βλ. ΗΜΜΥ :P), οπότε φαντάζομαι ότι θα γνωριστούμε στη σχολή... Τα ονόματά μας είναι προφανή... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Πάντως με τις μεταγραφές μου είπαν παλαιότεροι θα φτάσει καμιά 200αριά ο αριθμός των φοιτητών...Φαντάσου δλδ τι γίνεται στο ΗΜΜΥ με τις μεταγραφές...Πάντως εγώ σήμερα έβγαλα την ακτινογραφία,απομένει μόνο να πάρω τη γνωμάτευση από δερματολόγο...Αν βγει νέα ανακοίνωση, εδώ είμαστε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Τι 200; Εμείς θα είμαστε καμιά 300αριά... Πέρυσι είχαν πάει κάπου 140 άτομα με μετεγγραφή-κατατακτήριες-κλπ. Φαντάσου φέτος που αυξήθηκε και ο αριθμός των εισακτέων στις περιφερειακές... Καλά στο ΗΜΜΥ θα γίνεται ο χαμός...

Πάντως εγώ δεν πάω να κάνω από πριν εξετάσεις. Πήρα τηλέφωνο στη γραμματεία και μου είπαν ότι θα συνεννοηθώ με το γιατρό του πολυτεχνείου για το πότε και πού θα τις κάνω. Αλλά δεν κατάλαβα και καλά... Γίνεται να πάω να γραφτώ χωρίς αυτές ή θα πρέπει να πάω στο ιατρείο του ΕΜΠ πριν γραφτώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Καλημερα!!Μπορεις να γραφτεις χωρις αυτες, πτυχίο δεν μπορεις να παρεις:P Εγω σημερα πηρα το χαρτί, 26η ειμαι. Σίγουρα θα ειναι πολυ ανεβασμένο το επίπεδο! Ποσοι παίρνουν lap-top?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Το 20% από τους 130, άρα 26! :D Καλορίζικο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Καλοφάγωτο το lap-top Ηelen... Οι εισακτέοι 130 είναι??? Νόμιζα πως ήταν 117 με τη μείωση των θέσεων που έγινε φέτος...Πάντως όταν πήρα τηλ μου είπαν να φέρω τις εξετάσεις ειδεμή θα πας στο ιατρείο του Ε.Μ.Π μετά την εγγραφή κατά τα τέλη Οκτώβρη(θα βγει ανακοίνωση...).Βγήκε τίποτα για ημερομηνίες εγγραφών ή περιμένουν τη Δευτέρα πριν τις εγγραφές ως τυπικοί Έλληνες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
130 είναι μαζί με τους εισακτέους του 10%. Τώρα laptop ποιοι παίρνουν; Το 20% των πρωτευσάντων από το σύνολο των εισακτέων ή το 20% του 90% και το 20% του 10%; Η θέση που σου λένε είναι μαζί με αυτούς από το 10%;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soultil

Νεοφερμένος

Ο soultil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
καλησπέρα, και εγω ΕΜΠιτης πλεον, στους ναυπηγούς μηχανολόγους. Κανένας άλλος ναυπηγός εδώ μέσα; Έπισης εδώ και μερικές μέρες ψάχνω στο internet να βρω φορουμ ναυπηγων φοιτητων και δεν εχω εντοπίσει κάτι, έχει κανεις κάτι υπόψιν; και κάτι τελευταίο: έχω ακούσει και εγώ κάτι για τα δελτία επιτυχίας, αλλά δεν ξέρω τίποτα γι' αυτά, μπορεί κάποιος να εξηγήσει σχετικά με αυτά...
αντε και καλή αρχή για όλους μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Χα!Τοτε στο just παιρνω lap-top!Χιχι, η τυχη μου χαμογελα..!:DΟυτε εγω βρηκα φορουμ για τους πολιτικους μηχανικους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PIL

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 847 μηνύματα.
Το 20% του 90% παιρνει συμφωνα με το περσινο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Τότε αν η θέση εισαγωγής υπολογίζεται μαζί με αυτούς του 10%, δεν το πήρες στο just, γιατί με το 90% σίγουρα θα είσαι 15η και πάνω... Ε δεν πιστεύω τώρα η θέση εισαγωγής να αφορά μόνο το 90%
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Αν υποθέσουμε ότι η επιδότηση αφορά το 20% του 90% και επίσης ότι η συγκεκριμένη θέση εισαγωγής αφορά όλους του φοιτητές(δηλ. και τους 10%) τότε αυτόματα στην ιεραρχία για την επιδότηση καθένας από εμάς ανεβαίνει κατά 13 θέσεις...π.χ εγώ από 44 πηγαίνω 31 θέση,φυσικά σε ότι αφορά ΜΟΝΟ την επιδότηση...Άρα Βαγγέλη με βάση αυτές τις παραδοχές,πέρα πό τη Ηelen που το έχει σίγουρο έχεις βάσιμες ελπίδες για lap-top...Tώρα δεν έχω καμία πληροφόρηση σχετικά με το τι εκφράζει η θέση εισαγωγής(του 90% ή όλων των φοιτητών).-θα μάθω και θα σας ενημερώσω...Τώρα σε ότι αφορά ποιοι δικαιούνται την επιδότηση θα ήταν εντελώς παράλογο να συμπεριλαμβάνει και τους 10%.Με το ίδιο σκεπτικό κάποιος με 19500+ μόρια πηγαίνοντας σε διαδοχικές σχολές(ακραία περίπτωση αλλά όχι αδύνατη) θα έπρεπε να παιρνει ανίστοιχα και lap-top.Aλήθεια, αληθεύει αυτό που διάβασα σε άλλο post ότι η επιδότηση από εδώ και πέρα θα αφορά το 25% και η μέγιστη θα φτάσει στα 400euros???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Αν υποθέσουμε ότι η επιδότηση αφορά το 20% του 90% και επίσης ότι η συγκεκριμένη θέση εισαγωγής αφορά όλους του φοιτητές(δηλ. και τους 10%) τότε αυτόματα στην ιεραρχία για την επιδότηση καθένας από εμάς ανεβαίνει κατά 13 θέσεις...π.χ εγώ από 44 πηγαίνω 31 θέση,φυσικά σε ότι αφορά ΜΟΝΟ την επιδότηση...Άρα Βαγγέλη με βάση αυτές τις παραδοχές,πέρα πό τη Ηelen που το έχει σίγουρο έχεις βάσιμες ελπίδες για lap-top...Tώρα δεν έχω καμία πληροφόρηση σχετικά με το τι εκφράζει η θέση εισαγωγής(του 90% ή όλων των φοιτητών).-θα μάθω και θα σας ενημερώσω...Τώρα σε ότι αφορά ποιοι δικαιούνται την επιδότηση θα ήταν εντελώς παράλογο να συμπεριλαμβάνει και τους 10%.Με το ίδιο σκεπτικό κάποιος με 19500+ μόρια πηγαίνοντας σε διαδοχικές σχολές(ακραία περίπτωση αλλά όχι αδύνατη) θα έπρεπε να παιρνει ανίστοιχα και lap-top.Aλήθεια, αληθεύει αυτό που διάβασα σε άλλο post ότι η επιδότηση από εδώ και πέρα θα αφορά το 25% και η μέγιστη θα φτάσει στα 400euros???

Συνδυάζοντας όλα αυτά που λες έχω ακόμα ελπίδες... :D Γι' αυτό ρωτάω! Αλλά κάνοντας πολλές υποθέσεις και κυρίως αυτό που διάβασα για το 25%. Γιατί με το 20% δεν το βλέπω... Πάντως αν ισχύσει αυτό με το 25% έχεις και εσύ ελπίδες (πχ αν κάποιος έχει ξαναδώσει δεν θα μπορεί να πάρει πάλι laptop και μπορεί να το πάρεις εσύ! ή μπορεί να έχεις ισοβαθμίσει με κάποιον!)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Ρε Βαγγέλη τι θέση έχεις???Πάντως βασικά πρέπει να αποβάλλω την ιδέα του lap-top μιας και πρέπει να είμαι πολύ κολόφαρδος για να ισχύουν όλα αυτά τα σενάρια...Πάντως, θα κάνω μερικά τηλεφωνάκια αύριο μπας και οι πεφωτισμένοι και πολυάσχολοι υπάλληλοι του υπουργείου με διαφωτίσουν...Ελπίζω να βγάλω καποια άκρη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Δεν ξέρω ακόμα... μπορεί να πάω αύριο να πάρω το χαρτί αν έχει έρθει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Τελικά πήγα και πήρα το χαρτί και πήρα τον π... και επίσημα!!! Είμαι 43ος... Δηλαδή ακριβώς μετά από εσένα gregoire! :P Δεν πειράζει... καλά είναι τα 500 (ή 400; ) ευρώ αλλά δεν είναι και για να σκάμε κι όλας! Πάντως καλύτερα να σου έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις παρά να το μελετάς και να μην το πάρεις τελικά!

edit: επιτέλους βγήκαν και για τους πολιτικούς μηχανικούς: https://www.civil.ntua.gr/news/ANAKOINOSH PROTOETON 2008-09.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Αυτό και αν είναι σύμπτωση...Δεν νοιαζόμαστε για το lap-top, να πάει στο καλό του...Εντάξει,τα χαρτιά τα έχω συγκεντρώσει(απομένει η δερματολογική που δεν ξέρω αν θα την πάω ή θα την κάνω στο ΕΜΠ) και 23/09 πάω για εγγραφή...Πάντως μου είπαν ότι καποια μαθήματα θα τα κάνουμε στο παλιό Πολυτεχνείο στη Στουρνάρη...Ισχύει???Η γραμματεία στην Πολυτεχνειούπολη είναι...Ευτυχώς η είσοδος από την Ηρώων Πολυτεχνείου είναι κοντά στο σπίτι μου!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top