ΕΜΠ - Εγγραφές

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Και εγω πολιτικους μηχανικους θα ειμαι..:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Kαλά εσύ ΗΜΜΥ δεν ήθελες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Καλά, δεν είναι τίποτα βιαστικό οι εξετάσεις... μπορεί να παίρνετε πτυχίο βέβαια και να τρέχετε για την ακτινογραφία τότε... ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι...Ξέρω είναι λίγο νωρίς αλλά απλά οι παλαιότεροι μπορούν να μας ενημερώσουν χοντρικά... Έστω ότι κάνω την εγγραφή. Μετά πρέπει να εγγραφώ και στα μαθήματα και πότε γίνεται αυτό??Θα μας ενημερώσει η γραμματεία?? Οι παραδόσεις αρχίζουν από Οκτώβρη??Σόρυ για το σφυροκόπημα,απλά μην πάθουμε καμιά νίλα αν και σκοπευω να ανέβω Αθήνα σύντομα και να περάσω από τη γραμματεία..Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι...Ξέρω είναι λίγο νωρίς αλλά απλά οι παλαιότεροι μπορούν να μας ενημερώσουν χοντρικά... Έστω ότι κάνω την εγγραφή. Μετά πρέπει να εγγραφώ και στα μαθήματα και πότε γίνεται αυτό??Θα μας ενημερώσει η γραμματεία?? Οι παραδόσεις αρχίζουν από Οκτώβρη??Σόρυ για το σφυροκόπημα,απλά μην πάθουμε καμιά νίλα αν και σκοπευω να ανέβω Αθήνα σύντομα και να περάσω από τη γραμματεία..Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Τα μαθήματα τα δηλώνεις καθώς κάνεις την εγγραφή σου :) Τώρα για το πότε θα αρχίσουν τα μαθήματα, περίμενε να βγει ανακοίνωση από τη σχολή σου ή ρώτα όταν θα πας να γραφτείς :)
Λογικά πάντως αρχίζουν 6 Οκτωβρίου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Να σαι καλά και ευχαριστω πολύ.Πάντως αν ξαναχρειαστώ κάποια βοήθεια,πολύ πιθανό να σε ξαναενοχλήσω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

who

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο who αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 1,616 μηνύματα.
Όχι ρε, καμιά ενόχληση :) Ρωτώντας πας στην πολυτεχνειούπολη :P Ότι θέλετε :) και pm και όλα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

el_greco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Όλες (μα όλες) οι πληροφορίες που μπορεί να χρειαστεί ένας ΗΜΜΥ - ΕΜΠ βρίσκονται στα www.shmmy.gr και (κυρίως) στο χαώδες φόρουμ του https://shmmy.ntua.gr ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Kristal η ερωτηση σε ποιον αναφέρεται?
Επισης, μήπως ξέρετε κανενα αντίστοιχο φορουμ για τους πολιτικους μηχανικούς?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kristal

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αποστόλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 381 μηνύματα.
Eσένα ρωτούσα βασικά γιατί θυμάμαι οτι ήθελες ΗΜΜΥ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mother

Νεοφερμένος

Η mother αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 59 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Ρε παιδιά να σας ρωτήσω κάτι...Ξέρω είναι λίγο νωρίς αλλά απλά οι παλαιότεροι μπορούν να μας ενημερώσουν χοντρικά... Έστω ότι κάνω την εγγραφή. Μετά πρέπει να εγγραφώ και στα μαθήματα και πότε γίνεται αυτό??Θα μας ενημερώσει η γραμματεία?? Οι παραδόσεις αρχίζουν από Οκτώβρη??Σόρυ για το σφυροκόπημα,απλά μην πάθουμε καμιά νίλα αν και σκοπευω να ανέβω Αθήνα σύντομα και να περάσω από τη γραμματεία..Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

και για την εγγραφή επίσης.. μην σκοτωθείτε.. πάρτε πριν πληροφορίες από τη γραμματεία της σχολής.. διότι τα αποτελέσματα δεν έχουν φτάσει ακόμα στις σχολές από το υπουργείο.. (ξέχασαν να ποτίσουν τα ταχυδρομικά περιστέρια).. και .. ίσως θα πρέπει να περιμένετε ανακοίνωση ο καθείς της σχολής του... δηλαδή.. εκείνο το 16/09 μέχρι τέλους.. μην το πάρετε και ως θέσφατο και δεδομένο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Το ειχα πει κάπου αυτο; γιατι δεν θυμάμαι..βασικά η αληθεια ειναι οτι στην αρχη της χρονιας αυτο ήθελα και δυσκολεύτηκα να αποφασίσω γιατι τα έβρισκα και τα 2πολύ ενδιαφέροντα αλλά ψάχνωντας κατέληξα στο οτι υπάρχουν καποια πραγματα στους ημμυ που δεν με ενδιαφερουν τοσο κ ετσι πηγα πολιτικους, βεβαια ακομα δν ειμαι 100% σιγουρη οτι εκανα τη σωστη επιλογη αλλα ξερω οτι η σχολη θα μ'αρεσει..εσυ ημμυ?
[σορρυ για το off topic]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Ως μέλλον συμφοιτητης σου σε διαβεβαιώ ότι η επιλογή σου ήταν σωστή...Όταν κάτι δε σου αρέσει,προχώρα στο επόμενο που εμπίπτει στα ενδιαφέροντα σου.Αυτό έκανες και εσυ.Τα δικαιολογητικά για την εγγραφή τα έμαθες??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Μην ανησυχείς HELEN! Μια από τα ίδια και εγώ, δεν είμαι 100% σίγουρος αν έκανα καλά που πήγα στους πολιτικούς μηχανικούς και όχι στους ΗΜΜΥ. Στους ΗΜΜΥ δεν μου άρεσε το ΗΜ, αλλά πιο πολύ το ΜΥ. Όμως δεν μπορώ να καταλάβω πού θα δουλέψουν εδώ στη Ελλάδα όλοι αυτοί που τελειώνουν σχολές σχετικές με πληροφορική και δεν έχουν άλλες διεξόδους (πχ οι ΗΜΜΥ μπορούν να δουλέψουν και σε τεχνικά γραφεία ή στη βιομηχανία για Η/Μ εγκαταστάσεις). Πιστεύω όμως ότι η επιλογή μας ήταν τελικά σωστή. Άλλωστε ως πολιτικός μηχανικός μπορείς να γίνεις πιο εύκολα ελεύθερος επαγγελματίας (ειδικά αν έχεις συγγενή στο επάγγελμα). Πάντως στους πολιτικούς του ΕΜΠ, όλοι όσοι περάσαμε, είχαμε δηλώσει τη σχολή ως πρώτη επιλογή! (Όχι όμως και οι ΗΜΜΥ! :P) Σχετικά με τις εγγραφές, τα περσινά δικαιολογητικά είναι εδώ: https://www.civil.ntua.gr/admin_gr/uploads/f_1189681097_anakoinosiprotoeton07-08.doc Φαντάζομαι ότι δεν θα αλλάξουν φέτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Thanks παιδια:) Και γω τα περσινα εχω διαβάσει και αυτά που έβγαλε το υπουργείο γενικά για όλες τις σχολές.Τώρα για αλφαβητική σειρά δεν ξέρω, περιμένω να βγει κ η φετινη ανακοίνωση κ βλέπω οτι θα περιμένω για πολυ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Πάντως πέρυσι η ανακοίνωση βγήκε 13 Σεπτέμβρη....Δες https://www.dapcv.com/phpBB/viewtopic.php?f=79&t=5362
Θέση εισαγωγής μάθατε??? Πάντως ήμασταν η μοναδική σχολή που όλοι της οι φοιτητές την είχαν πρώτη επιλογή....Ακόμα και η ιατρική δεν τους είχε όλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HELEN

Νεοφερμένος

Η Ελενη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 39 μηνύματα.
Οχι εγώ δεν εμαθα ακομα, περιμενω το χαρτι απο το σχολειο το οποιο αυριο θα μαθω αν το εχουν στειλει!εσυ εμαθες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Θέση εισαγωγής εγώ δεν έχω μάθει ακόμα... Πάντως θεωρώ πως είναι πολύ δύσκολο να πάρω laptop... αυτό θα θέλει από 19500 και πάνω! Εσύ το τσίμπησες το laptopάκι;;; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregoire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 145 μηνύματα.
Ναι έχω μαθει από τις μηχανογραφημενες κατστάσεις στη δευτεροβάθμια εδώ και κανα δεκαήμερο...Πάντως αν δεν έχουν έλθει τα δελτία επιτυχίας προσπάθησε στα τηλ:2103442702 2103442684 2103442099
-----------------------------------------
Μπαααααααααα....44ος ήμουν στους 117 αν και περίμενα καλύτερα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vorbulon

Νεοφερμένος

Ο Vorbulon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 102 μηνύματα.
Με πόσα μόρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top