Δύσκολο είναι το Τμήμα Οικονομικών Επιστημών;

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
well,είχα την εντύπωση οτι η οικονομετρία είναι δύσκολη σα μάθημα και είπα αυτό με τα εξάμηνα για να δώ αν έχεις ήδη ασχοληθεί μαζί της.

εχω ασχοληθει μαζι της και με το παραπανω....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
εχω ασχοληθει μαζι της και με το παραπανω....μεχρι πριν λιγες μερες αυτην διαβαζα...
Σου φάνηκε δύσκολη λοιπόν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
Σου φάνηκε δύσκολη λοιπόν?

ενταξει με κουρασε...αρκετα...(ειναι και οι τυποι παιδεμα) οσον αφορα το δυσκολη αποφευγω να βαζω τετοιες ταμπελες στα μαθηματα...προτιμω να λεω οτι υπαρχει η κατηγορια μαθηματων στα οποια διαβαζεις παρα πολυ αλλα δεν εισαι βεβαιος οτι θα παρεις καλο βαθμο παροτι διαβασες του σκασμου και τα μαθηματα που διαβαζεις πολυ και ξερεις οτι θα τα πας καλα...τουλαχιστον αξιοπρεπως.!
οπωσδηποτε πιστευω ανηκει στην πρωτη κατηγορια...!αναφορικα με τον Oikonomologo διαφωνουσα κυριως στα υπολοιπα μαθηματα που ειπε...αλλα αυτο βεβαια εχει υποκειμενικο χαρακτηρα....ο,τι δυσκολευει εμενα δεν σημαινει οτι δυσκολευει και τους αλλους και αντιστροφα.σε καλυψα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.

staceyll

Νεοφερμένος

Η staceyll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
παιδιά να ρωτίσω κάτι; το μάθημα Α.Ο.Θ είναι δύσκολο; εννοώ θα χρειαστεί φροντιστήριο;;; ή απλά πρέπει να διαβάσεις και να πας να γράψεις;; τί μου προτίνετε να κάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Εγω ΑΟΘ θα κανω ενα 2ωρο φροντιστηριο,εγω και ενα αλλο κοριτσι γιατι θελω να προσεγγισω τα απολυτο.Τωρα δεν νομιζω να θελει και τρελο διαβασμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
παιδιά να ρωτίσω κάτι; το μάθημα Α.Ο.Θ είναι δύσκολο; εννοώ θα χρειαστεί φροντιστήριο;;; ή απλά πρέπει να διαβάσεις και να πας να γράψεις;; τί μου προτίνετε να κάνω;

κοιτα αμα ξερεις να διαβαζεις μονος σου ;);)και σωστα και δεν περιμενεις απο τον καθηγητη να σου δωσει ετοιμη τροφη:whistle: πιστευω μπορεις να τα καταφερεις μονος σου:P:P.υπαρχουν καποιοι μαθητες που αμα ο καθηγητης τους δεν τους πει τι να διαβασουν και τι ασκησεις να κανουν δεν κανουν τιποτα! :eek::eek:αμα δεν ανηκεις σε αυτη την κατηγορια μια χαρα θα τα πας...:D:D! πρωτα απολα θα βρεις την υλη απο το υπουργειο παιδειας...μετα θα αγορασεις ενα καλο βοηθημα στο αοθ...και απο κει θα λυνεις ασκησεις...(προτεινω του σαββαλα...:hmm::hmm:εχω λυσει τις ασκησεις του και ηταν καλες)Προσοχη ομως!!!!!!!!!!!!! στην θεωρια θα διαβαζεις απο το βιβλιο σου...και στις εξετασεις θα γραψεις τις "ατακες" του βιβλιου...μην καθεσαι και μπερδευεσαι με αυτα που μπορει να αναλυει το βοηθημα....μπορει να μπερδευτεις χειροτερα....
γενικα πιστευω οτο το αοθ ειναι απιστευτα καλογραμμενο και ως προς την θεωρια τουλαχιστον θα τα καταλαβαινεις ολα...
αντε και καλη επιτυχια!:clapup::clapup:
(μηπως αυτο το ερωτημα ομως δεν επρεπε να το γραψεις εδω;:/::/::whistle::whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

staceyll

Νεοφερμένος

Η staceyll αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
κοιτα αμα ξερεις να διαβαζεις μονος σου ;);)και σωστα και δεν περιμενεις απο τον καθηγητη να σου δωσει ετοιμη τροφη:whistle: πιστευω μπορεις να τα καταφερεις μονος σου:P:P.υπαρχουν καποιοι μαθητες που αμα ο καθηγητης τους δεν τους πει τι να διαβασουν και τι ασκησεις να κανουν δεν κανουν τιποτα! :eek::eek:αμα δεν ανηκεις σε αυτη την κατηγορια μια χαρα θα τα πας...:D:D! πρωτα απολα θα βρεις την υλη απο το υπουργειο παιδειας...μετα θα αγορασεις ενα καλο βοηθημα στο αοθ...και απο κει θα λυνεις ασκησεις...(προτεινω του σαββαλα...:hmm::hmm:εχω λυσει τις ασκησεις του και ηταν καλες)Προσοχη ομως!!!!!!!!!!!!! στην θεωρια θα διαβαζεις απο το βιβλιο σου...και στις εξετασεις θα γραψεις τις "ατακες" του βιβλιου...μην καθεσαι και μπερδευεσαι με αυτα που μπορει να αναλυει το βοηθημα....μπορει να μπερδευτεις χειροτερα....
γενικα πιστευω οτο το αοθ ειναι απιστευτα καλογραμμενο και ως προς την θεωρια τουλαχιστον θα τα καταλαβαινεις ολα...
αντε και καλη επιτυχια!:clapup::clapup:
(μηπως αυτο το ερωτημα ομως δεν επρεπε να το γραψεις εδω;:/::/::whistle::whistle:)

σε ευχαριστώ πάρα πολύ.. με βοήθησες αρκετά :) πραγματικά :D :clapup:
(ουπς όντως :P:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kostakis2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostakis2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ελευθέριο (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 268 μηνύματα.
Ενδιαφέρομαι να βάλω στο μηχανογραφικό μου τα τμήματα: Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ / ΠΑΜΑΚ) και Οικονομικών Επιστημών Ιωαννίνων. Ξέρεις κάποιος για το επίπεδο των μαθημάτων από άποψη δυσκολίας; Είμαι από θεωρητική κατεύθυνση και συγκεκριμένα ήθελα να μάθω αν στα μαθηματικά που έχει χρειάζονται και γνώσεις από μαθηματικά κατεύθυνσης! Όποιος γνωρίζει οτιδήποτε ας μου απαντήσει :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Αν κρίνω απ'αυτά που είδα ψάχνοντας κι απ'τις ειλικρινείς μαρτυρίες δύο φίλων μου που είναι στο τμήμα του Α.Π.Θ.,piece of cake...

Ενδιαφέρομαι να βάλω στο μηχανογραφικό μου τα τμήματα: Οικονομικών Επιστημών Θεσσαλονίκης (ΑΠΘ / ΠΑΜΑΚ) και Οικονομικών Επιστημών Ιωαννίνων.

Σε τέτοιους δύσκολους καιρούς,μου φαίνεται ψιλοαπίστευτο ότι σκέφτεσαι να μετοικήσεις στην επαρχία γι'αυτό το τμήμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Αν κρίνω απ'αυτά που είδα ψάχνοντας κι απ'τις ειλικρινείς μαρτυρίες δύο φίλων μου που είναι στο τμήμα του Α.Π.Θ.,piece of cake...



Σε τέτοιους δύσκολους καιρούς,μου φαίνεται ψιλοαπίστευτο ότι σκέφτεσαι να μετοικήσεις στην επαρχία γι'αυτό το τμήμα...

Τι ειναι piece of cake;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
φαινεται επικινδυνο σπορ για θεωρητικους
(οχι οτι δεν ειναι doable, αλλα αν γκρινιαζεις για τα μαθηματικα γενικης οτι ειναι δυσκολα και δεν τα καταλαβαινεις, μην το κανεις, κριμα ειναι να ακουν μουρμουρα ολοι οι γνωστοι σου, αν παμε εχεις διαθεση να διαβασεις, απλα κανε το )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Προφανώς ο συγκεκριμένος χρήστης(kostakis), έχει ήδη περάσει στο ΤΕΙ Τουριστικών. Να 'χαμε να λέγαμε...

Περί γενικής απάντησης ωστόσο για την δυσκολία ενός Οικονομικού τμήματος, ισχύει κάτι πολύ απλό, ένα Τμήμα Οικονομικών είναι πολύ εύκολο για κάποιον που θέλει απλά να αποκτήσει ένα πτυχίο στα 4-5 χρόνια, όμως είναι πολύ δύσκολο και ενδιαφέρον για έναν που θέλει να ασχοληθεί με τον κλάδο των Οικονομολογικών επαγγελμάτων. Ευτυχώς για εμάς που συνειδητά μπήκαμε σε ανάλογες σχολές με συγκεκριμένους στόχους, η αγορά εργασίας αδιαφορεί μεγαλοπρεπώς για την κατοχή απλά ενός Οικονομολογικού τίτλου και επενδύει πάνω σε άτομα που μπορούν να υποστηρίξουν αυτό που δηλώνουν.

Ευτυχώς στο επάγγελμά μας, και δυστυχώς ταυτόχρονα για πολλούς, στον χώρο μας δεν ισχύει το "ΟΤΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΕΙΣΑΙ". Πρέπει να το αποδείξεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vasilis12345

Δραστήριο μέλος

Ο vasilis12345 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 415 μηνύματα.
διαφωνω με τον αλαζονικο ισχυρισμο
σε ολα τα επαγγελματα (με μικρο εξαιρεσεις)
μπορεις να παρεις το πτυχιο νυχτα ή να εισαι ενας συνετος επιστημονας/επαγγελματιας στο χερι σου ειναι
να το πω και πιο λαικα

λιγο πολυ
οποιος μπαινει στο πανεπιστημιο με 17 και πανω, ξερει τι του γινει και εχει διαβασει αρκετα (τωρα δεν με ενδιαφερει ποιος διαβασε πιο πολυ, αλλα ειναι μια ενδειξη)

το αν θα ευησυχασει και θα παρει το πτυχιο στην τυχη ή θα ενημερωνεται για τον κλαδο του ειναι αλλο θεμα

στις πιο πολλες σχολες μπορεις να διαλεξεις στο "παιρνω πτυχιο σε 4-6 χρονια με αρπακολα" και "παιρνω πτυχιο με αξιοπρεπια και μαθαινω 1-2 πραγματα"
δεν ειναι οτι τα οικονομικων επιστημων ή και ολοκληρο το 5ο πεδιο (μιας και στο ματι του τριτου, ολα "οικονομικα" ειναι) ειναι καποια ειδικη περιπτωση που πρεπει να δειξεις τρομερα σημεια για την αξια σου

ευθυνη και επαγγελματισμο δειχνεις σε οτι και να κανεις, θεμα χαρακτηρα ειναι
ειτε γεφυρια χτιζεις, ειτε ανοιγεις καρδιες, ειτε ελεγχεις λογαριασμους παντα εχεις ευθυνη για κατι, που αν τα θαλασσωσεις καποιος ανθρωπος θα ζημιωθει (με τον οποιοδηποτε τροπο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ήρωνας

Νεοφερμένος

Ο Ήρωνας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 79 μηνύματα.
Ψιλο-παλουκι ειναι η σχολη, αλλα παλευεται!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top