Δωρεάν Past Papers ECCE/ ECPE

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Έκανα αυτό το thread με αφορμή τα δύο και μοναδικά past papers που κυκλοφορεί το πανεπιστήμιο του Michigan, τα οποία μπορούν να κατευαστούν δωρεάν από τη σελίδα του σε μορφή e-book (*.pdf). Ελπίζω να μας βοηθήσουν στις εξετάσεις μας.

Για ECCE (LOWER) :

ECCE PASTPAPER

Για ECPE (PROFICIENCY) :

ECPE PAST PAPER



ΠΗΓΗ : UNIVERSITY OF MICHIGAN ENLISH LANGUAGE INSTITUTE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Τι ρε σι να τα κανουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Είναι υλικό που έχει πέσει στις εξετάσεις και θα πρεπε να τα ρίξουμε μια ματιά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Ρε σι για μενα αυτα ειναι και ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ποτε δεν διαβασα ιδιαιτερα.Τα past papers που μας εδινε το φροντιστιριο ποτε δεν μου πηραν παραπανω απο 15 λεπτα και εβγαζα πανω απο 85% επιτυχια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Ε, μπορεί κάποιοι να δυσκολεύονται και να τους φανούν χρήσιμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ρε σι για μενα αυτα ειναι και ειναι ΠΑΝΕΥΚΟΛΑ ποτε δεν διαβασα ιδιαιτερα.Τα past papers που μας εδινε το φροντιστιριο ποτε δεν μου πηραν παραπανω απο 15 λεπτα και εβγαζα πανω απο 85% επιτυχια.
Όπως λέμε και στο ποδόσφαιρο: "Μόνο στα επίσημα παιχνίδια φαίνεται πώς πάει η ομάδα." ;)


Μου 'χει τύχει και σε μένα να έχω χαμηλότερη απόδοση στα "επίσημα". Αλλιώς είναι στο εξεταστικό κέντρο κι αλλιώς στο σπίτι ή στο φροντηστήριό σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Στα εξετσατικά κέντρα πάντα έχουμε αμηχανία και άγχος και δεν μπορούμε να αποδώσουμε στο 100% των δυνατοτήτων μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Melkon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωνινος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Οχι εγω παντως εγω ειμαι χαλαρος και light
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εντάξει και εγώ ήμουν χαλαρός, αλλά λίγο άγχος το είχα, απόδωσα όπως απέδιδα και στο φροντιστήριο με B δηλαδή σε Cambridge & Michigan Lower.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για τα τεστ Μιχάλη!! Εγώ θα ήθελα να τα κοιτάξω πάντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Τίποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Eυχαριστούμε ρε Μίχο..Άσχετα αν είναι εύκολα τα χρειάζεται ο καθένας μας!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Και εγώ εύκολα τα βρήκα, το Μάρτιο που έκανα το Practice Test του Proficiency έπιασα περί τα 60% ενώ ήμουν ακόμα LOWER!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Ερώτηση: Άκουσα ότι μπορεί στα προφορικά να μπαίνουμε 2 μαζί και να ισχύσει απ' αυτό το Νοέμβρη!!! :!: Ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Εμάς μας έγραφε το σχολείο όλους μαζί (ιδιωτικό είναι) και δίναμε πάντα σε ζευγάρια (εκτός αν περίσσευε κανείς). Και στο lower (2α γυμνασίου) και στο Advanced (3η γυμνασίου) ήμουν με μια φίλη μου. Οπότε πάντα ίσχυε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εμάς μας έγραφε το σχολείο όλους μαζί (ιδιωτικό είναι) και δίναμε πάντα σε ζευγάρια (εκτός αν περίσσευε κανείς). Και στο lower (2α γυμνασίου) και στο Advanced (3η γυμνασίου) ήμουν με μια φίλη μου. Οπότε πάντα ίσχυε..
Νομίζω αναφέρεται στο Michigan η Ηλιάννα.

Ερώτηση: Άκουσα ότι μπορεί στα προφορικά να μπαίνουμε 2 μαζί και να ισχύσει απ' αυτό το Νοέμβρη!!! :!: Ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω;;;
Πρώτη φορά τ' ακούω. Εγώ μόνος μου μπήκα. Πάντως θα ξέρεις έγκαιρα, μιας και το τελικό διαγώνισμα είναι το Μάρτη αν θυμάμαι (εγώ Πρωταπριλιά είχα δώσει προφορικά :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valandil

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 910 μηνύματα.
Στο edexcel μπαίνουν δύο μαζί στα προφορικά.Michigan μπαίνεις μόνος.Τουλάχιστον αυτό ίσχυε όταν έδωσα εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Νομίζω αναφέρεται στο Michigan η Ηλιάννα.

Σωστά!Στο Michigan αναφερομαι.

Πρώτη φορά τ' ακούω. Εγώ μόνος μου μπήκα. Πάντως θα ξέρεις έγκαιρα, μιας και το τελικό διαγώνισμα είναι το Μάρτη αν θυμάμαι (εγώ Πρωταπριλιά είχα δώσει προφορικά :P).

Εχμ...Βασικά από φέτος οι εξετάσεις εχουν αλλάξει και δε δίνεις προκαταρκτικά καθόλου! Δίνεις μια και καλή το Νοέμβριο!(ή το Μάιο, γιατί καθιερώθηκε και άλλη εξέταση!)
Απλά τώρα κάνουν συνεδριάσεις, γιατί σκέφτονται να καθιερώσουν τα ζευγάρια από φέτος!!:mad: Έλεος δηλαδή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Αχ όχι ζευγάρια, έλεος, στο cambridge καλό είναι γιατί έχει και την κατάλληλη μορφή, αλλά για Michigan NONONONO!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top