Δωρεάν Microsoft Ofice από την σχολή - πώς το ενεργοποιώ;

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Μόλις μου ήρθε email από μια καθηγήτρια για εγκατάσταση του office δωρεάν, πώς το κατεβάζω και ποιους κωδικούς χρησιμοποιώ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
Μόλις μου ήρθε email από μια καθηγήτρια για εγκατάσταση του office δωρεάν, πώς το κατεβάζω και ποιους κωδικούς χρησιμοποιώ?
Το office της πλατφορμας delos. o θεος να το κανει office αυτη την δικτιακη μπουρδα , δεν θελει εργοποιησηση γιατι για να το εγκαταστησεις μπαινεις στο λινκ με κωδικους σχολης.
Τωρα τι λεει η καθηγητρια και για ποιο office μιλαει δεν ξερω .Κανε κοπυ εδω το κειμενο του εμαιλ ( χωρις προσωπικα ) να δω αν καταλαβαινω.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Το office της πλατφορμας delos. o θεος να το κανει office αυτη την δικτιακη μπουρδα , δεν θελει εργοποιησηση γιατι για να το εγκαταστησεις μπαινεις στο λινκ με κωδικους σχολης.
Τωρα τι λεει η καθηγητρια και για ποιο office μιλαει δεν ξερω .Κανε κοπυ εδω το κειμενο του εμαιλ ( χωρις προσωπικα ) να δω αν καταλαβαινω.
 

Συνημμένα

  • IMG_20211202_200139.jpg
    IMG_20211202_200139.jpg
    72.4 KB · Εμφανίσεις: 171

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
ναι καταλαβα ειναι του delos.
μαλλον ειναι η δικτυακη μπουρδα, δεν ξερω αν το εκπα δινει την κανονικη βερσιον, θα δεις.
θα μπεις με κωδικους σχολης , θα στα ζητησει αυτο.
Υπαρχουν πανεπιστημια που δινουν το πληρες λογισμικο ( αιγαιου)
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
ναι καταλαβα ειναι του delos.
μαλλον ειναι η δικτυακη μπουρδα, δεν ξερω αν το εκπα δινει την κανονικη βερσιον, θα δεις.
θα μπεις με κωδικους σχολης , θα στα ζητησει αυτο.
Υπαρχουν πανεπιστημια που δινουν το πληρες λογισμικο ( αιγαιου)
μπαίνω στο delos και πατάω είσοδος?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

μπαίνω στο delos και πατάω είσοδος?
εκεί που λέει σύνδεση?
 

Συνημμένα

  • Screenshot_2021-12-02-20-14-16-739_com.mi.globalbrowser.jpg
    Screenshot_2021-12-02-20-14-16-739_com.mi.globalbrowser.jpg
    648.6 KB · Εμφανίσεις: 152

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
μπαίνω στο delos και πατάω είσοδος?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


εκεί που λέει σύνδεση?
το εχω κανει μια φορα στη ζωη μου αλλα δεν το θυμαμαι απ εξω, δεν ειναι δυσκολο. ναι εκει που λεει συνδεση.
 

Theodora03

Δραστήριο μέλος

Η Theodora03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 481 μηνύματα.

Για την εγκατάσταση του Office365, θα χρειαστεί:
Α. να αποκτήσετε έναν λογαριασμό στο Office365, χρησιμοποιώντας τα στοιχεία του ιδρυματικού σας λογαριασμού (τους κωδικούς που χρησιμοποιείτε για το e-class και το mystudies), ακολουθώντας τις οδηγίες: https://www.noc.uoa.gr/yphresies-cloud-tritwn/microsoft-office365-education.html
Β. να εγκαταστήσετε το Office 365 ακολουθώντας τις οδηγίες:

https://www.noc.uoa.gr/fileadmin/noc.uoa.gr/uploads/cloud-3rd- party/egkatastash_Office_365_ProPlus.pdf
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.

Για την εγκατάσταση του Office365, θα χρειαστεί:
Α. να αποκτήσετε έναν λογαριασμό στο Office365, χρησιμοποιώντας τα στοιχεία του ιδρυματικού σας λογαριασμού (τους κωδικούς που χρησιμοποιείτε για το e-class και το mystudies), ακολουθώντας τις οδηγίες: https://www.noc.uoa.gr/yphresies-cloud-tritwn/microsoft-office365-education.html
Β. να εγκαταστήσετε το Office 365 ακολουθώντας τις οδηγίες:

https://www.noc.uoa.gr/fileadmin/noc.uoa.gr/uploads/cloud-3rd- party/egkatastash_Office_365_ProPlus.pdf
ναι έχω μπει με το email της σχολής μου, αυτό μέχρι πότε ισχύει? για 4 χρόνια?
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ναι έχω μπει με το email της σχολής μου, αυτό μέχρι πότε ισχύει? για 4 χρόνια?
εγώ τώρα οι εργασίες που θα κάνω στο word θα φαίνονται? επειδή είναι το email της σχολής
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,005 μηνύματα.
Δυστυχώς στις περισσότερες σχολές, σου δίνουν πρόσβαση μόνο στη web έκδοση του Office365 και δε σε αφήνουν να το εγκαταστήσεις με ιδρυματικά στοιχεία
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
Δυστυχώς στις περισσότερες σχολές, σου δίνουν πρόσβαση μόνο στη web έκδοση του Office365 και δε σε αφήνουν να το εγκαταστήσεις με ιδρυματικά στοιχεία
ναι απλά εγώ ότι γράφω στο word θα το βλέπουν? επειδή έχω το email της σχολής στο word
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,005 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,497 μηνύματα.
τι εννοείς διαδικτυακό? κατέβασα όλο το office και συνδέθηκα με το email της σχολής
Ναι , πως κρινεις οτι ειναι διαδικτυακό αν δεν εχεις εμπειρια?
Αν εχεις εμπειρια απο office βλεπεις οτι ειναι πιο λιτο και πολυ αργο.
Αν δεν εχεις εμπειρια τοτε κοβεις το wifi απο το λαπτοπ και προσπαθεις να μπεις στο word , δεν θα μπορεις.
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Θεατρικών Σπουδών ΕΚΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,845 μηνύματα.
εγώ αυτό το πράγμα δεν έχω καταλάβει πως ενεργοποιείται.. μια με συνδέει και μετά με ξανά πετάει. Τέλος πάντων, υπάρχει κάτι παρόμοιο που να μπορείς να γράψεις και από το κινητό; Και να το στέλνεις σε αρχείο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εγώ αυτό το πράγμα δεν έχω καταλάβει πως ενεργοποιείται.. μια με συνδέει και μετά με ξανά πετάει. Τέλος πάντων, υπάρχει κάτι παρόμοιο που να μπορείς να γράψεις και από το κινητό; Και να το στέλνεις σε αρχείο
Βασικά, μπορείς να γράψεις στο word από το κινητό;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top