Δωρεάν σίτιση στο ΑΠΘ

dimitroulaaaa

Νεοφερμένος

Η dimitroulaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
μεχρι ποτε μπορουμε να κανουμε τα χαρτια μας??γιατι στα δικαιολογητικα λεει οτι πρεπει να παμε και το πασο το οποιο ακομα δεν εχουμε παρει!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
μεχρι ποτε μπορουμε να κανουμε τα χαρτια μας??γιατι στα δικαιολογητικα λεει οτι πρεπει να παμε και το πασο το οποιο ακομα δεν εχουμε παρει!!!

από ό,τι έχω καταλάβει η σίτιση είναι δωρεάν απλά πρέπει να δείχνουμε το πάσο ή το βιβλιάριο σπουδών...πάντως εγώ σήμερα μπήκα χωρίς να μου πουν τπτ ρωτώντας με απλά αν είμαι πρωτοετής
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
ε,τότε γιατί πρέπει να δώσουμε όλη αυτή τη χαρτούρα,αν είναι ήδη δωρεάν? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
ε,τότε γιατί πρέπει να δώσουμε όλη αυτή τη χαρτούρα,αν είναι ήδη δωρεάν? :confused:

αυτό ίσως αναφέρεται μόνο για τα σαββατοκύριακα όπως είχα γράψει :whistle: :P

ΥΓ: πρέπει να δείξεις πάσο ή βιβλιάριο σπουδών...αν είσαι πρωτοετής μπορείς να τρως γτ ακόμα δν έχουμε πάρει τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
που το εδειξες το πασο φιλε μου?
την τριτη πηγα εγω και,οπως παντα, μπηκα απο την εισοδο,κατευθειαν στην ουρα στην σκαλα πηρα τον δισκο μου και πηγα να καθισω να φαω...

ουτε χαρτι ουτε τιποτα δεν θελει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akiroskirios

Δραστήριο μέλος

Ο akiroskirios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
που το εδειξες το πασο φιλε μου?
την τριτη πηγα εγω και,οπως παντα, μπηκα απο την εισοδο,κατευθειαν στην ουρα στην σκαλα πηρα τον δισκο μου και πηγα να καθισω να φαω...

ουτε χαρτι ουτε τιποτα δεν θελει...

τότε γτ κάθεται ένας στην είσοδο και ελέγχει αν οι εισερχόμενοι κρατούν πάσο ή βιβλιάριο; εμένα μου λέει "πρωτοετής;" επειδή δν κρατούσα τπτ και λέω "ναι"...αυτό...τώρα τι να πω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

babisgr

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο babisgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 837 μηνύματα.
Στο έγγραφο για τα δικαιολογητικά που πρέπει να πάμε για τη δωρεάν σίτιση λέει πέραν των άλλων ότι χρειάζεται το το πάσο και το βιβλιάριο σπουδών . Αυτά προφανώς δεν τα έχω ακόμα........ Ε..εντάξη λέω θα τα πάω όταν τα πάρω.. σήμερα διάβασα όμως κάτω-κάτω που λέει ότι Γνωστοποιείται ότι όσο καθυστερεί η υποβολή της αίτησης το ποσό του επιδόματος για τη σίτιση τα Σαββατοκύριακα μειώνεται.. τί εννοεί; ότι αν πχ παίρνεις 10ευρώ αν το καθυστερήσω θα παίρνω 5ευρό ή απλώς ότι μέχρι να κάνω τα χαρτιά δε θα παίρνω τπτ (που αυτό το καταλαβαίνω). Αν όμως ισχύει το πρώτο τότε είμαι αναγκασμένος να καθυστερήσω, έτσι δεν είναι, αφού δεν έχω το πάσο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
από 1 νοέμβρη η φοιτητική λέσχη του ΑΠΘ θα υπολειτουργεί καθώς έχει ανακοινωθεί επίσημα ότι οι συμβάσεις των περισσότερων εργαζομένων δεν θα ανανεωθούν. Αυτό σημαίνει ότι η λέσχη θα λειτουργεί μόνο το μεσημέρι και μόνο η μια διανομή. Φανταστείτε μέχρι που θα φτάνει η ουρά!!!
Όπως γνωρίζουμε η φοιτητική λέσχη του απθ είναι από τις λίγες που δεν έχουν περάσει ακόμα στα χέρια ιδιώτη και διατηρεί τον δημόσιο και δωρεάν χαρακτήρα της. Είναι φανερό λοιπόν προς ποια κατεύθυνση βαδίζουμε. Θέλουν η λέσχη να γίνει ιδιωτική και να πληρώνουμε για το φαΐ μας (σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα).
Νομίζω οφείλουμε να σταθούμε στο πλάι των εργαζομένων της λέσχης, να στηρίξουμε τις κινητοποιήσεις τους που θα ξεκινήσουν αλλά και να παλέψουμε ώστε να διατηρηθεί ο δημόσιος και δωρεάν χαρακτήρας της λέσχης και να έχουμε όλοι δικαίωμα στη σίτιση χωρίς κάρτα σίτισης και χωρίς επίδειξη πασο στην είσοδο. Να πάρουμε το ζήτημα της λέσχης στα δικά μας χέρια και τον αγώνα αυτόν να τον κάνει ο καθένας υπόθεση δική του. Να μην περιμένει να τον κινητοποιήσει καμιά αριστερή παράταξη, όχι μόνο επειδή πρέπει να απαλλαχτεί απο λογικές ανάθεσης του αγώνα σε ειδικούς αλλά και επειδή καμιά δύναμη πλην εξαιρέσεων δεν θα ασχοληθεί με αυτό το ζήτημα, καθώς η αριστερά το θεωρεί δευτερεύον σε σχέση με τα κυβερνητικά σχέδια για τη διάσωση της χώρας, όπως διαγραφή του χρέους, εργατικό έλεγχο στην οικονομία κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
από 1 νοέμβρη η φοιτητική λέσχη του ΑΠΘ θα υπολειτουργεί καθώς έχει ανακοινωθεί επίσημα ότι οι συμβάσεις των περισσότερων εργαζομένων δεν θα ανανεωθούν. Αυτό σημαίνει ότι η λέσχη θα λειτουργεί μόνο το μεσημέρι και μόνο η μια διανομή. Φανταστείτε μέχρι που θα φτάνει η ουρά!!!
Όπως γνωρίζουμε η φοιτητική λέσχη του απθ είναι από τις λίγες που δεν έχουν περάσει ακόμα στα χέρια ιδιώτη και διατηρεί τον δημόσιο και δωρεάν χαρακτήρα της. Είναι φανερό λοιπόν προς ποια κατεύθυνση βαδίζουμε. Θέλουν η λέσχη να γίνει ιδιωτική και να πληρώνουμε για το φαΐ μας (σαν να μην έφταναν όλα τα άλλα).
Νομίζω οφείλουμε να σταθούμε στο πλάι των εργαζομένων της λέσχης, να στηρίξουμε τις κινητοποιήσεις τους που θα ξεκινήσουν αλλά και να παλέψουμε ώστε να διατηρηθεί ο δημόσιος και δωρεάν χαρακτήρας της λέσχης και να έχουμε όλοι δικαίωμα στη σίτιση χωρίς κάρτα σίτισης και χωρίς επίδειξη πασο στην είσοδο. Να πάρουμε το ζήτημα της λέσχης στα δικά μας χέρια και τον αγώνα αυτόν να τον κάνει ο καθένας υπόθεση δική του. Να μην περιμένει να τον κινητοποιήσει καμιά αριστερή παράταξη, όχι μόνο επειδή πρέπει να απαλλαχτεί απο λογικές ανάθεσης του αγώνα σε ειδικούς αλλά και επειδή καμιά δύναμη πλην εξαιρέσεων δεν θα ασχοληθεί με αυτό το ζήτημα, καθώς η αριστερά το θεωρεί δευτερεύον σε σχέση με τα κυβερνητικά σχέδια για τη διάσωση της χώρας, όπως διαγραφή του χρέους, εργατικό έλεγχο στην οικονομία κτλ.

μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
να έχουμε όλοι δικαίωμα στη σίτιση χωρίς κάρτα σίτισης και χωρίς επίδειξη πασο στην είσοδο
Εγώ λέω επίσης να μας πληρώνει το κράτος και πρωινό-μεσημεριανό-βραδινό, δίνοντάς μας επιλογές από 42 διαφορετικά πιάτα, για να μην τρώμε και τα ίδια ρε αδερφέ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
μήπως είσαι λίγο υπερβολικός;

Εγώ λέω επίσης να μας πληρώνει το κράτος και πρωινό-μεσημεριανό-βραδινό, δίνοντάς μας επιλογές από 42 διαφορετικά πιάτα, για να μην τρώμε και τα ίδια ρε αδερφέ...
Το να δικαιούμαστε δωρεάν σίτιση σας φαίνεται τόσο εξωπραγματικό; :hmm:
Εγώ διαφωνώ με την κάρτα σίτισης γιατί προφανώς αυτή θα συνοδεύεται από εισοδηματικά κριτήρια και χρόνο με το χρόνο όλο και περισσότεροι θα μένουν "εκτός" ή θα πρέπει να πληρώνουν. Μπορείς να πάρεις παράδειγμα από όλη τη χώρα και θα καταλάβεις τι εννοώ. Έχω φιλαράκο στο τει που του είπαν ότι για να τρώει δωρεάν θα πρέπει να έχει εισόδημα κάτω από 10,000 ευρώ!!!
Επιπλέον πέρα από αυτό, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να έρχεται όποιος έχει ανάγκη και να τρώει στη λέσχη. Βιώνουμε μια κατάσταση που μέρα με τη μέρα όλο και περισσότερος κόσμος πετάγεται στην ανεργία και στον δρόμο και δεν έχει λεφτά ούτε για τα βασικά. Πάρε για παράδειγμα του εργολαβικούς του ΑΠΘ, που πάνω από ένα μήνα βρίσκονται σε κινητοποιήσεις, επειδή έχουν λήξει οι συμβάσεις τους και δεν τους πληρώνουν. Σε πειράζει να έρχονται να τρώνε στη λέσχη ; Και σε παρακαλώ πολύ μου πεις το κλασικό, ότι δηλαδή δεν υπάρχουν λεφτά. Λεφτά για τα κοράκια του ιμπεριαλισμού έχουν, για τις ασκήσεις του νατο έχουν, για τις τράπεζες έχουν, για τα υποβρύχια που γέρνουν έχουν ενώ για να πληρώνουν τους εργαζόμενους δεν έχουν, για συντάξεις δεν έχουν, για την παιδεία δεν έχουν, για την υγεία δεν έχουν κτλ.
Το να περιορίζεσαι και να ζητάν δωρεάν σίτιση μόνο για τους φοιτητές είναι στα πλαίσια της φασιστικοποίησης της κοινωνίας, όπου η μια ομάδα ανθρώπων α για να επιβιώσει έρχεται αντιμέτωπη με μια άλλη ομάδα β που επίσης δεν ευθύνεται για την κατάσταση που βρίσκονται και οι δυο και παράλληλα δεν στρέφονται προς την ομάδα γ η οποία έχει την ευθύνη. Ο λόγος που κάποιοι φοιτητές δεν θέλουν να έρχονται στη λέσχη κάποιοι εξωπανεπιστημιακοί είναι επειδή θεωρούν ότι τους στερούν το φαγητό. Έλα όμως που στην ουσία δεν τους το στερούν αυτοί, αλλά εκείνοι που υποχρηματοδοτούν τη λέσχη, αφήνουν τους εργαζόμενους απλήρωτους και τους απολύουν. Παραδείγματα φασιστικοποίησης μπορείς να βρεις και άλλα πολλά, όπως ιδωτικοι-δημόσιοι υπάλληλοι, ελληνες-αλβανοί, κ.ο.κ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το να δικαιούμαστε δωρεάν σίτιση σας φαίνεται τόσο εξωπραγματικό; :hmm:
Εγώ διαφωνώ με την κάρτα σίτισης γιατί προφανώς αυτή θα συνοδεύεται από εισοδηματικά κριτήρια και χρόνο με το χρόνο όλο και περισσότεροι θα μένουν "εκτός" ή θα πρέπει να πληρώνουν. Μπορείς να πάρεις παράδειγμα από όλη τη χώρα και θα καταλάβεις τι εννοώ. Έχω φιλαράκο στο τει που του είπαν ότι για να τρώει δωρεάν θα πρέπει να έχει εισόδημα κάτω από 10,000 ευρώ!!!
Επιπλέον πέρα από αυτό, δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα να έρχεται όποιος έχει ανάγκη και να τρώει στη λέσχη. Βιώνουμε μια κατάσταση που μέρα με τη μέρα όλο και περισσότερος κόσμος πετάγεται στην ανεργία και στον δρόμο και δεν έχει λεφτά ούτε για τα βασικά. Πάρε για παράδειγμα του εργολαβικούς του ΑΠΘ, που πάνω από ένα μήνα βρίσκονται σε κινητοποιήσεις, επειδή έχουν λήξει οι συμβάσεις τους και δεν τους πληρώνουν. Σε πειράζει να έρχονται να τρώνε στη λέσχη ; Και σε παρακαλώ πολύ μου πεις το κλασικό, ότι δηλαδή δεν υπάρχουν λεφτά. Λεφτά για τα κοράκια του ιμπεριαλισμού έχουν, για τις ασκήσεις του νατο έχουν, για τις τράπεζες έχουν, για τα υποβρύχια που γέρνουν έχουν ενώ για να πληρώνουν τους εργαζόμενους δεν έχουν, για συντάξεις δεν έχουν, για την παιδεία δεν έχουν, για την υγεία δεν έχουν κτλ.
Το να περιορίζεσαι και να ζητάν δωρεάν σίτιση μόνο για τους φοιτητές είναι στα πλαίσια της φασιστικοποίησης της κοινωνίας, όπου η μια ομάδα ανθρώπων α για να επιβιώσει έρχεται αντιμέτωπη με μια άλλη ομάδα β που επίσης δεν ευθύνεται για την κατάσταση που βρίσκονται και οι δυο και παράλληλα δεν στρέφονται προς την ομάδα γ η οποία έχει την ευθύνη. Ο λόγος που κάποιοι φοιτητές δεν θέλουν να έρχονται στη λέσχη κάποιοι εξωπανεπιστημιακοί είναι επειδή θεωρούν ότι τους στερούν το φαγητό. Έλα όμως που στην ουσία δεν τους το στερούν αυτοί, αλλά εκείνοι που υποχρηματοδοτούν τη λέσχη, αφήνουν τους εργαζόμενους απλήρωτους και τους απολύουν. Παραδείγματα φασιστικοποίησης μπορείς να βρεις και άλλα πολλά, όπως ιδωτικοι-δημόσιοι υπάλληλοι, ελληνες-αλβανοί, κ.ο.κ

Η φοιτητική λέσχη έχει ένα συγκεκριμένο σκοπό. Να εξυπηρετεί άτομα που αντικειμενικά έχουν ανάγκη από κάποιες κρατικές παροχές και η οποία ανάγκη τους αυτή προκύπτει από τη φοιτητική τους ιδιότητα. Όταν κάποιος καλείται να σπουδάσει σε πόλη διαφορετική από αυτή που έμενε αυτόματα αποκτά πρόσθετες ανάγκες σε σίτηση και στέγαση ακριβώς επειδή είναι φοιτητής σε άλλη πόλη.

Το ότι κάποιος γενικά λόγω κρίσης πχ δεν έχει την οικονομική δυνατότητα να τραφεί δεν έχει να κάνει με όλα αυτά. Φυσικά το κράτος έχει ευθύνη εδώ αλλά οι λύση δεν είναι να μετατρέψουμε όλες τις φοιτητικές λέσχες σε δημόσια συσσίτια.
Δεν είναι θέμα χρημάτων, άλλωστε και το "δεν υπάρχουν χρήματα" σχετικό είναι. Είναι θέμα σχεδιασμού.

Και όχι η ύπαρξη κάρτας δε συνεπάγεται εισοδηματικά κριτήρια. Στο ΕΚΠΑ εδώ κι χρόνια έχει κάρτα αλλά κριτήρια φέτος μπήκαν. Που για να είμαι ειλικρινής δεν καταλαβαίνω πού είναι το κακό με την όλη ιδέα. Γιατί κάποιος ο οποίος σπουδάζει μακριά από το σπίτι του αλλά νοικιάζει διαμέρισμα και μετακινείται με αυτοκίνητο συν οτιδήποτε άλλο, επειδή έχει την οικονομική άνεση να το κάνει, να έχει πρόσβαση σε παροχές τις οποίες δε χρειάζεται; Τα χαμηλά κριτήρια για "εξοικονόμηση κονδυλίων" το θεωρώ προφανώς ξεφτίλα, αλλά την όλη ιδέα του οικονομικού πλαφόν όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_whateverist

Νεοφερμένος

Η the_whateverist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
ξερεις κανεις τις προυποθεσεις και τα δικαιολογητικα για να εχεις δωρεαν σιτιση στο απθ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

peinaw_zw

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο peinaw_zw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 155 μηνύματα.
ξερεις κανεις τις προυποθεσεις και τα δικαιολογητικα για να εχεις δωρεαν σιτιση στο απθ?

Είναι δύσκολο να πληκτρολογήσεις στο Google : << Δικαιολογητικά σίτισης/στέγασής/whatever ΑΠΘ >> και να μάθεις?
Αν δε βρεις κάτι,δεν μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στη γραμματεία να ρωτήσεις?

Είμαι οφφ-τοπικ το γνωρίζω,αλλά καλό είναι να μάθουμε να ψάχνουμε μόνοι μας αυτά που θέλουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

origo

Νεοφερμένος

Ο ΔΗΜΗΤΡΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 107 μηνύματα.
ξερεις κανεις τις προυποθεσεις και τα δικαιολογητικα για να εχεις δωρεαν σιτιση στο απθ?
διαβασε αυτο το λινκ και θα σου λυθουν οι αποριες σου για τα δικαιολογητικα...https://www.auth.gr/units/596/documents
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hephaestus

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Hephaestus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιερισσός (Χαλκιδική). Έχει γράψει 1,503 μηνύματα.
διαβασε αυτο το λινκ και θα σου λυθουν οι αποριες σου για τα δικαιολογητικα...https://www.auth.gr/units/596/documents

Δεν μπορουμε να τρεφομαστε δωρεαν δειχνοντας απλως το πασο μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

buffon85

Δραστήριο μέλος

Η buffon85 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 516 μηνύματα.
Δεν μπορουμε να τρεφομαστε δωρεαν δειχνοντας απλως το πασο μας;

εφοσον εχει προυποθεσεις και ορια οικονομικα οχι, θα πρεπει να πληροις αυτες τις προυποθεσεις για να καταφερεις να βγαλεις την καρτα σιτισης, δεν δικαιουνται ολοι οι φοιτητες. γι αυτο και θελει και συγκεκριμενα δικαιολογητικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_whateverist

Νεοφερμένος

Η the_whateverist αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Είναι δύσκολο να πληκτρολογήσεις στο Google : << Δικαιολογητικά σίτισης/στέγασής/whatever ΑΠΘ >> και να μάθεις?
Αν δε βρεις κάτι,δεν μπορείς να πάρεις ένα τηλέφωνο στη γραμματεία να ρωτήσεις?

Είμαι οφφ-τοπικ το γνωρίζω,αλλά καλό είναι να μάθουμε να ψάχνουμε μόνοι μας αυτά που θέλουμε.

Νομιζεις οτι αν δεν εψαχνα κατι η πρωτη μου επιλογη θα ηταν να ρωτησω εδω ?
δεν σου περασε απο το μυαλο οτι μπορει να εψαξα και να μην καταλαβα πολυ καλα και απλα να ρωτησα εδω για επιπλεον πληροφοριες ? :)

διαβασε αυτο το λινκ και θα σου λυθουν οι αποριες σου για τα δικαιολογητικα...https://www.auth.gr/units/596/documents

Σ ευχαριστω το ειχα διαβασει αυτο αλλα δεν ηξερα αν ισχυουν και φετος τα ιδια γιατι ελεγε ακαδημαικο ετος 2013-2014
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top