Δυσκολία σχολών

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.

miss marple

Πολύ δραστήριο μέλος

Η miss marple αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 859 μηνύματα.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Μου έχουν πει άτομα που σπουδάζουν είναι εύκολη και παίρνουν και βαθμούς. Ξέρω άτομα από το παιδαγωγικό που χρωστάνε αρκετά μαθηματα. Αυτά που λέτε είναι λάθος. Εγώ μιλάω με άτομα που είναι στη σχολή και σίγουρα είναι περισσότερα με άτομα που ξέρετε εσεις

Σπουδάζουν ψυχολογία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Αποφάσισε, θες να συγκρίνεις το ΠΤΔΕ με την Νομική ή την ψυχολογία; Γιατί μας τα πας εναλλάξ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Όσοι έχουν τελειωαει ακαδημία, έρχονται και δίνουν 10 μαθήματα για να κάνουν ισοδύναμο το πτυχίο με αυτό που παίρνουμε εμείς. Άμα δεν ξέρετε, μην μιλάτε. Γιατί δεν μπαίνετε να δείτε τον οδηγό σπουδών άλλων μαθημάτων; Φοβάστε μην διαπίστωσετε ότι η δυσκολία τους είναι ίδια με το παιδαγωγικό;

Εγώ μιλάω για ψυχολογία γιατί εκεί τα μαθήματα είναι θεωρητικά όπως και στο παιδαγωγικό. Και με ενδιαφέρει για δεύτερο πτυχίο. Η νομική έχει και πρακτικά μαθήματα

Αν δώσω κατατακτηριες και μπω ψυχολογία στο παντειο, θα δούμε ποια είναι πιο εύκολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Γιατί δεν μπαίνετε να δείτε τον οδηγό σπουδών άλλων μαθημάτων; Φοβάστε μην διαπίστωσετε ότι η δυσκολία τους είναι ίδια με το παιδαγωγικό;

Τσιμπήστε με να ξυπνήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Πήγαινε μα δεις την ύλη που υπάρχει στην ψυχολογία παντειου. Εμένα δεν μου φαίνεται ότι βάζουν τόσο μεγάλη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
ΒΡΕ άσε την φίλη σου τη Μάρα που τελείωσε την ψυχολογία στα 4 χρόνια και τη χαρακτήρισε πολύ εύκολη σχολη,και το φιλο σου το Νικο που τελείωσε νομικη χωρις να πατησει με 9 .
Σε αυτη τη Κοινωνια εξαγουμε συμπερασματα βασει του μεσο ορου.
Ειναι σαν να μου λες οτι η Ελλαδα δεν εχει οικονιμική κριση επειδη εσενα 5-10-1.000 φιλοι σου εχουν πάρα πολλά λεφτά.
Το παιδαγωγικο ειναι ευκολη σχολη.Τουλαχιστον ΠΙΟ ευκολη απο τις αλλες.
Και υπαρχουν εκαττομυρια ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ τεκμηρια εκει εξω που το αποδεικνυουν.
Και εν παση περιπτώσει γιατι σε καιει τοσο που σπουδαζεις σε μια ευκολη σχολη?Απωθημένο που δεν μπηκες καπου αλλου μήπως?
Γιατι εμενα τι να σου πω δεν με χαλαει που η ιατρικη εχει παραπανω υλη απο μενα.Δεν με πειραζει που η σχολη μου ειναι ΠΙΟ ευκολη απο την ιατρικη.
Νιώθω πολύ καλά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HeatHen

Νεοφερμένος

Ο HeatHen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αν δώσω κατατακτηριες και μπω ψυχολογία στο παντειο, θα δούμε ποια είναι πιο εύκολη..
Αυτος ειναι καθαρα δικος σου προβληματισμος. Εσυ αναφερεσαι συνεχεια στο τριπτυχο Παιδαγωγικο vs Ψυχολογια vs Νομικη.
Το μονο που χρειαζεται να καταλαβεις ειναι οτι η σχολη σου ειναι ΠΙΟ ευκολη σχολη απο καποιες αλλες, χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι η ευκολοτερη ολων. Κι αλλες σχολες ειναι πιο ευκολες απο αλλες. Επισης, καθε σχολη εχει ευκολα και δυσκολα μαθηματα. Τελος, η δυσκολια μιας σχολης, ως υποκειμενικη που ειναι, σχετιζεται αμεσα και με το επιπεδο των φοιτητων της. Αν λοιπον σε καποιους απο τους συμφοιτητες σου στο Παιδαγωγικο η σχολη φανταζει πολυ δυσκολη, ισως, λεω ισως, δεν φταινε τα μαθηματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Για μένα είναι μέτρια σχολή και κανένας δεν μπορεί να λέει ότι είναι εύκολη αν δεν έχει σπουδάσει εκεί. Και η ψυχολογία με κανονικό διάβασμα βγαίνει στα 4 χρονια. Εγώ πιστεύω ότι αν μπω, θα τελειώσω. Για σένα μπορεί ν αφαιρείται εύκολο το παιδαγωγικό, για μένα που σπουδάζω όχι. Εσύ είσαι απέξω και σου φαίνονται εύκολα. Έλα σε αυτή τη σχολή και αποδείξε το. Όχι μόνο λογια
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πάρει απαλλακτικη σε κανένα μάθημα γιατί την θεωρώ πιο δύσκολη σε σχέση με τα γραπτά. Εσείς νομίζετε ότι παραδίδουμε εργασίες δύο σελίδων. Πολλά μαθήματα έχουν υποχρεωτική εργασία όπως στις τπε που έπρεπε μα μάθω να χειρίζομαι πόσα προγράμματα μαζί με το θεωρητικό κομμάτι που είχε. Τη θεωρία αριθμών την έφερα σαν παράδειγμα, υπάρχουν και άλλα μαθήματα όπως η γεωγραφία που έχει αρνητική βαθμολογία και οι περισσότεροι δεν περνάνε. Στην ψυχολογία παντειου δύο μαθήματα με στατιστική έχει υποχρεωτικά και δεν είναι τόσο δύσκολα. Και από φπψ ξέρω άτομα που τελείωσαν στα 4. Σε όλες τις σχολές, μπορεί να τελειώσεις ακριβώς στην ώρα σου.
Πηγαίνετε εσείς στην πρακτική άσκηση να κάνετε σαράντα σελίδες εργασία και ψάχνετε πληροφορίες από τη μία βιβλιοθήκη στην άλλη.
Όσο για την ύλη που βγαίνει σε δύο ώρες, εγώ κάνω δυο ώρες επανάληψη παρόλο που την έχω βγάλει 20 φορές πιο πριν!!!

Κοιτάξτε την σχολή σας που αποκτήσατε άποψη για όλες. Μέχρι και για την ψυχολογία που βγαίνεις αναλυτής, λες και έχετε τελειώσει εκει

Χτυπάς 10ώρα έξυπνε γιατί όταν ο καθηγητής έβγαζε την υλη, εσύ τεμπελιαζες. Και θυμήθηκες 10 μέρες πριν, και πολύ λέω, ότι έχεις 2000 σελίδες ύλη. Προφανώς και δεν βγαίνει. Αυτό το διαβάζεις από την αρχή. Ακόμη και το καλοκαίρι που υπάρχει χρόνος, την ίδια δικαιολογία λετε

Και την κοινωνιολογια που ανέφερε κάποιος, όλο το βιβλίο έχουμε!!! Δεν ξέρω πόσες σελίδες είναι, δεν το έχω ακόμη αυτό το μάθημα

Φαίνεται ότι έχετε άγνοια της δυσκολίας της σχολής. μην επιμένετε στο παιδαγωγικό, κοιτάξτε την ύλη που έχουν και άλλες σχολές. Μίλησα για την ψυχολογία παντειου γιατί αυτή με ενδιαφέρει και βλέπω και την ύλη στα μαθήματα, αφού υπάρχει στην ιστοσελίδα της σχολής. Μου φάνηκε φυσιολογική. Απλά εσείς για κάποιο λόγο κολλάτε στο παιδαγωγικό!!!

40 σελιδες εργασια; Σοβαρα; Εγω στο 9ο εξαμηνο εκανα δυο εργασιες απο 60 σελιδες η καθε μια. Και στο 8ο εργασια για πληρη δημιουργια παραγωγικης μοναδας απο το μηδεν. Οχι κοψε-ραψε απο το καθε βιβλιο. Ειναι αστειο να μιλατε για δυσκολια. Το αν ειναι σημαντικο ή οχι το επαγγελμα σας ή το αν οι μισθοι των εκπαιδευτικων εχουν χαντακωθει ή αν εχουν μεγαλη ανεργια, ειναι αλλη κουβεντα. Σα δυσκολια να το τελειωσεις, ουτε καν πλησιαζει αλλα τμηματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πόσο μεγαλύτερο να το κάνει το ΠΙΟ στο ποστ του ο αποπάνω, γαμώ τον συγκριτικό μου;
ΠΙΟ εύκολη. ΠΙΟ. ΕΥΚΟΛΗ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Αυτος ειναι καθαρα δικος σου προβληματισμος. Εσυ αναφερεσαι συνεχεια στο τριπτυχο Παιδαγωγικο vs Ψυχολογια vs Νομικη.
Το μονο που χρειαζεται να καταλαβεις ειναι οτι η σχολη σου ειναι ΠΙΟ ευκολη σχολη απο καποιες αλλες, χωρις αυτο να σημαινει οτι ειναι η ευκολοτερη ολων. Κι αλλες σχολες ειναι πιο ευκολες απο αλλες. Επισης, καθε σχολη εχει ευκολα και δυσκολα μαθηματα. Τελος, η δυσκολια μιας σχολης, ως υποκειμενικη που ειναι, σχετιζεται αμεσα και με το επιπεδο των φοιτητων της. Αν λοιπον σε καποιους απο τους συμφοιτητες σου στο Παιδαγωγικο η σχολη φανταζει πολυ δυσκολη, ισως, λεω ισως, δεν φταινε τα μαθηματα.

Το επίπεδο της σχολής το καθορίζουν οι καθηγητές. Όλοι άμα θέλουν να κάνουν δύσκολο το μάθημα, μπορούν πολύ εύκολα με τα θέματα εξετάσεων. Στη δίκη μας οι περισσότεροι είναι καλοί και βάζουν εύκολα θέματα και περνάμε.
Μπορεί για κάποιον να φαίνεται πολύ δύσκολη. Αλλά μόνο για το παιδαγωγικό είναι περίεργο, για άλλες όχι.... Καλά.μυαλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Για μένα είναι μέτρια σχολή και κανένας δεν μπορεί να λέει ότι είναι εύκολη αν δεν έχει σπουδάσει εκεί. Και η ψυχολογία με κανονικό διάβασμα βγαίνει στα 4 χρονια. Εγώ πιστεύω ότι αν μπω, θα τελειώσω. Για σένα μπορεί ν αφαιρείται εύκολο το παιδαγωγικό, για μένα που σπουδάζω όχι. Εσύ είσαι απέξω και σου φαίνονται εύκολα. Έλα σε αυτή τη σχολή και αποδείξε το. Όχι μόνο λογια

Αν το Παιδαγωγικο ειναι μετριας δυσκολιας, οι Ναυπηγοι τι ειναι;

Το επίπεδο της σχολής το καθορίζουν οι καθηγητές. Όλοι άμα θέλουν να κάνουν δύσκολο το μάθημα, μπορούν πολύ εύκολα με τα θέματα εξετάσεων. Στη δίκη μας οι περισσότεροι είναι καλοί και βάζουν εύκολα θέματα και περνάμε.
Μπορεί για κάποιον να φαίνεται πολύ δύσκολη. Αλλά μόνο για το παιδαγωγικό είναι περίεργο, για άλλες όχι.... Καλά.μυαλα

Αμα θες να μαθεις, δεν θες να βαζουν ευκολα θεματα. Αφου ειναι τοσο σημαντικο το επαγγελμα σας, θα επρεπε να θελετε οι καθηγητες να κρατουν ψηλα το επιπεδο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν με νοιάζει τι είναι. Την δική μου τη θεωρώ μέτρια, για τη δική σου λέγε ο,τι θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ενώ σε άλλες σχολές, μόλις τελειώσεις, θα βρεις αμέσως δουλειά και θα σε βάλουν στο θρόνο δίνοντας χιλιαρικο. Προσγειωθειτε στην πραγματικότητα

Νομίζεις ότι εσύ έχεις αφιερώσει περισσότερο χρόνο τελειώνοντας μια σχολή σε σχέση με άλλους που μπορεί να έχουν περισσότερα πτυχια

Οχι, αλλα οι δασκαλοι ειναι σε ολες τις χωρες το πιο κακοπληρωμενο επαγγελμα. Ψαξε και θα το δεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Εγώ δε θεωρώ τόσο σημαντικό τον δάσκαλο. Υπάρχουν και άλλα που είναι εξίσου σημαντικά και πιο πολύ. Για το πόσο εύκολη την χαρακτηριζετε λέω, χωρίς να έχετε περάσει ούτε απεξω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Δεν με νοιάζει τι είναι. Την δική μου τη θεωρώ μέτρια, για τη δική σου λέγε ο,τι θες.

Καθρεφτάκι πάλι, νια νια νια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Energy

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Energy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 158 μηνύματα.
Δεν είναι το μοναδικό......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Δεν με νοιάζει τι είναι. Την δική μου τη θεωρώ μέτρια, για τη δική σου λέγε ο,τι θες.

Δεν ειμαι καν Ναυπηγος αλλα ειναι σχολη Πολυτεχνειου με βαση 18.000+, με υποχρεωτικα μαθηματα-αλυσιδες, δυο διπλωματικες και μ.ο. αποφοιτησης 7-8χρ. Οποτε κατι τις δυσκολοτερη θα ειναι απο το παιδαγωγικο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top