Δυσκολία σχολών

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ασφαλώς και είμαι κατά της προγονολατρείας. Ο υποβιβασμός και η απαξίωση όμως των ανθρωπιστικών και κοινωνικών επιστημών με βρίσκουν κάθετα αντίθετη. Πιστεύω ακράδαντα ότι θα πληγεί η μελλοντική εξέλιξη του παγκόσμιου πνεύματος αλλά ας μην επαναλαμβάνομαι καθώς έχω εκφράσει αυτή μου την άποψη σε προηγούμενες αναρτήσεις. Μόνο αυτό θέλω να τονίσω.

Καλά και εγώ διαφωνώ με αυτό, όπως ελπίζω και οι περισσότεροι από εμάς... Οσον αφορά αυτό που λες ότι "θα πληγεί η μελλοντική εξέλιξη του παγκόσμιου πνεύματος" πολύ φοβάμαι ότι είναι ήδη πολύ αργά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Στο Μεταπτυχιακό "Σπουδές στην Επαίδευση" έπαιρνα δύο δύο τις θεματικές ενότητες και έκανα τρελό διαβασμα. Όσο για τη διπλωματική, αν κάνεις μικτή έρευνα, θέλει πολύ ζορι. Όχι πως μια μονομεθοδική έρευνα δεν θέλει. Ήμουν με ελάχιστες ώρες ύπνου για να ανταποκριθώ στις υποχρεώσεις μου. Κατέθεσα σήμερα τη διπλωματική μου και επιτέλους θα μπορέσω να κοιμηθω σαν άνθρωπος ένα οχτάωρο. Καλά μας αποτελέσματα.

Παιρνοντας πτυχίο από το τμήμα αυτό, πρώτα ο Θεός, τον Οκτώβρη συνεχίζω με "Διοίκηση Πολιτισμικών Μονάδων", απ' όπου πήρα για έναν χρόνο αναστολή (πάλι στο Εαπ). Αν και απ' ό,τι μου λένε φιλικά μου πρόσωπα, το τμήμα αυτό είναι αρκετά ευκολο, θα παιρνω τις θεματικές ενότητες μια μια και θα αρκούμαι μόνο σε έναν προβιβάσιμο βαθμο. Θέλω να είμαι σε μια διαδικασία δια βίου μόρφωσης, αλλά από δω και πέρα σε πιο χαλαρούς ρυθμούς. Δεν θα ήθελα λοιπόν να πιέσω τον εαυτό μου με δύο θεματικές. Αυτά όλα βέβαια είναι υποκειμενικά. Για κάποιον άλλο μπορεί να είναι παιχνίδι οι 2 θεματικές ενότητες.

Πάντως υπάρχουν τεράστιες διαβαθμίσεις ως προς τον βαθμό δυσκολίας στα μεταπτυχιακά του ΕΑΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
διάβαζα μια αξιολόγηση της φαρμακευτικής ΕΚΠΑ και είδα πως ΕΝΑΣ στους 400 περνάει το 8.5 εκεί και ένας στους 975 το 9 !μιλώντας για δυσκολία σχολών
ήξερα βέβαια πως είναι πολύ δύσκολη σχολή,μια συγγενής μου(εξαίρετη) ιατρός έχει να το λέει το χειρότερο της μάθημα και πλέον δυσνόητο στην σχολή της ήταν η φαρμακολογία
φαντάσου με τους φαρμακοποιούς που έχουν ένα σωρό φαρμακολογίες ,αλλά και άπειρες χημείες κ.λπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,809 μηνύματα.
διάβαζα μια αξιολόγηση της φαρμακευτικής ΕΚΠΑ και είδα πως ΕΝΑΣ στους 400 περνάει το 8.5 εκεί και ένας στους 975 το 9 !μιλώντας για δυσκολία σχολών
ήξερα βέβαια πως είναι πολύ δύσκολη σχολή,μια συγγενής μου(εξαίρετη) ιατρός έχει να το λέει το χειρότερο της μάθημα και πλέον δυσνόητο στην σχολή της ήταν η φαρμακολογία
φαντάσου με τους φαρμακοποιούς που έχουν ένα σωρό φαρμακολογίες ,αλλά και άπειρες χημείες κ.λπ

Πού αποδίδεις τη δυσκολία αυτή, από τη στιγμή που η προτίμηση αυτών των σχολών γίνεται από "συνειδητοποιημένους" μαθητές;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
υποθέτω αρκετοί απλά θέλουν να πάρουν το πτυχίο και να τελειώνουν,φυσιολογικά και η σχολή αυτή 3 έστω αριστούχους την χρονιά θα τους είχε καθώς και οι άλλες θετικές σχολές,άντε λίγους λιγότερους λόγω φαρμακολογίας και αυξημένου συνόλου μαθημάτων κ εργαστηρίων.

αλλά όντως επειδή είχα διαβάσει το βιβλίο της φαρμακολογίας,θέλει πολύ προσπάθεια για να "αγαπήσεις" αυτό το μάθημα,γεμάτο από ασυνάρτητους όρους,γλωσσοδέτες.Σαν το πικρό σιρόπι που πρέπει να το πιείς όμως για το καλό σου,(για να είμαστε και εντός θεματικής ενότητας ) :D
και πάλι όμως ένας στους 400 για το 8.5 !ή ένας στους 975 για το 9,τρομερή αναλογία.
βέβαια ξέρω που το πας,αλλά δεν νομίζω.

εντωμεταξυ βλεπω εχουν και φυσιολογιες και ανατομιες κ.λπ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
υποθέτω αρκετοί απλά θέλουν να πάρουν το πτυχίο και να τελειώνουν,φυσιολογικά και η σχολή αυτή 3 έστω αριστούχους την χρονιά θα τους είχε καθώς και οι άλλες θετικές σχολές,άντε λίγους λιγότερους λόγω φαρμακολογίας και αυξημένου συνόλου μαθημάτων κ εργαστηρίων.

αλλά όντως επειδή είχα διαβάσει το βιβλίο της φαρμακολογίας,θέλει πολύ προσπάθεια για να "αγαπήσεις" αυτό το μάθημα,γεμάτο από ασυνάρτητους όρους,γλωσσοδέτες.Σαν το πικρό σιρόπι που πρέπει να το πιείς όμως για το καλό σου,(για να είμαστε και εντός θεματικής ενότητας ) :D
και πάλι όμως ένας στους 400 για το 8.5 !ή ένας στους 975 για το 9,τρομερή αναλογία.
βέβαια ξέρω που το πας,αλλά δεν νομίζω.

εντωμεταξυ βλεπω εχουν και φυσιολογιες και ανατομιες κ.λπ

φιλε κομνηνε επειδη τα ξερω απο πρωτο χερι πιο βαρετα μαθηματα απο ανατομια,ιστολογια δεν υπαρχουν.να εισαι τωρα 18 χρονων πχ και να μπαινεις για εφε στην ιατρικη και να συναντας αυτα τα βαρετα μαθηματα τα οποια ειναι ακομα πιο δυσνοητα απο φαρμακογιες.προσωπικα μου φαινονται βουνο αυτα τα μαθηματα.και ειδικα με τα βιβλια που κυκλοφορουν στα πανεπιστημια τα οποια ειναι τρισαθλια.αν δεν εχεις σημειωσεις απο αλλους ή σημειωσεις απο καθηγητες χαιρεται μου τον πλατανια!!

Πού αποδίδεις τη δυσκολία αυτή, από τη στιγμή που η προτίμηση αυτών των σχολών γίνεται από "συνειδητοποιημένους" μαθητές;

αχαχαχαχ προφανως τρολαρεις.εγω πιστευω οτι το 95% των μαθητων επιλεγουν ιατρικη,φαρμακευτικη γτ πιασαν τα μορια και οχι γτ τους αρεσει.οποιος λεει το αντιθετο προφανως κοροιδευει τον εαυτο του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εδω που τα λεμε αν ειχαν τα μισα μορια οι φαρμακευτικες και οι ιατρικες σιγα μην τα δηλωναν οι περισσοτεροι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos kaladas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο nikos kaladas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 253 μηνύματα.
εδω που τα λεμε αν ειχαν τα μισα μορια οι φαρμακευτικες και οι ιατρικες σιγα μην τα δηλωναν οι περισσοτεροι...

γτ τωρα το συνειδητοποιησες εσυ???δυστυχως στην ελλαδα ειμαστε οτι κανουν οι αλλοι.αν ενα πρωι ενα ποσοστο θελαν να γινουν σκουπιδιαρηδες ολοι μετα θα τρεχαν να γινουν.δεν βγαζεις ακρη καμια με το μυαλο που εχουμε.ειμαστε η χωρα με τοσους δικηγορους,γιατρους,καθηγητες κτλπ.ενα κρατος ατελειωτο μην πω τι.

και επειδη καπου διαβασα που λετε για φαρμακευτικες τωρα με το ανοιγμα του επαγγελματος οπου και μια θειτσα θα μπορει να ανοιξει φαρμακειο τελειωσε το επαγγελμα αυτο.σε 2 χρονια η βαση θα παει 12.000 μορια οπως τα παιδαγωγικα και οι πολιτικοι μηχανικοι που δεν εχουν κανενα μελλον πλεον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
καλα μην το λες,παλι υπευθυνο φαρμακοποιο θα εχουν μεσα
για καποιον που δεν εχει λεφτα να ανοιξει φαρμακειο ή γονεα φαρμακοποιο δεν κανει διαφορα
το πληγμα θα το δεχτουν νομιζω κυριως οσοι εχουν ηδη φαρμακεια που θα χασουν μεριδιο απο τις πολυεθνικες και θα δυσκολευονται να τις ανταγωνιστουν

αλλα και οι φαρμακοποιοι βλεπω να πλακωνονται στα δικαστηρια,δεν θα πεσουν αμαχητι,δεν ειναι τοσο ευκολο,θα δειξει
μαλιστα οι εξελιξεις θα ναι γρηγορες απο οσο βλεπω,σε δυο βδομαδες θα παρθει η αποφαση απο την κυβερνηση

εγω σκεφτομαι και το αλλο αυριο μεθαυριο ερχεται ενας μπουρλοτιερης και τα ανατινασσει ολα,μας βγαζει δηλ δραχμη,τι θα ισχυει γενικως;
αδηλο το μελλον οπως βλεπεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
υποθέτω αρκετοί απλά θέλουν να πάρουν το πτυχίο και να τελειώνουν,φυσιολογικά και η σχολή αυτή 3 έστω αριστούχους την χρονιά θα τους είχε καθώς και οι άλλες θετικές σχολές,άντε λίγους λιγότερους λόγω φαρμακολογίας και αυξημένου συνόλου μαθημάτων κ εργαστηρίων.

αλλά όντως επειδή είχα διαβάσει το βιβλίο της φαρμακολογίας,θέλει πολύ προσπάθεια για να "αγαπήσεις" αυτό το μάθημα,γεμάτο από ασυνάρτητους όρους,γλωσσοδέτες.Σαν το πικρό σιρόπι που πρέπει να το πιείς όμως για το καλό σου,(για να είμαστε και εντός θεματικής ενότητας ) :D
και πάλι όμως ένας στους 400 για το 8.5 !ή ένας στους 975 για το 9,τρομερή αναλογία.
βέβαια ξέρω που το πας,αλλά δεν νομίζω.

εντωμεταξυ βλεπω εχουν και φυσιολογιες και ανατομιες κ.λπ

Και να φανταστείς πως την φαρμακολογία II, δεν τους την αναγνωρίζουν στην ιατρική, μόνο την I και αυτήν με το ζόρι. Καλά για ανατομία και φυσιολογίες ούτε λόγος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
αλλο και τουτο
σαν να ρχεται γιατρος στην φαρμακευτικη και να μην του αναγνωριζεις φυσιολογιες ξερω γω :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
αλλο και τουτο

Κι όμως, ένα ακόμα λιθαράκι στον παραλογισμό του πανεπιστημιακού γίγνεσθαι. Τις φυσιολογίες και την ανατομία τις κάνουν στην ιατρική, αλλά η ύλη τους είναι κάπως πιο περιορισμένη, συνεπώς είναι λογικό να μην αναγνωρίζονται, το παράδοξο παρατηρείται στην φαρμακολογία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
εσυ που πηγες εκει ως βιολογος αντιστοιχα μαθηματα δεν σου τα αναγνωριζαν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
εσυ που πηγες εκει ως βιολογος αντιστοιχα μαθηματα δεν σου τα αναγνωριζαν;

Βιολογίες και βιοχημείες μού αναγνώρισαν, από φυσιολογίες μόνο την I. Τα περισσότερα μαθήματα, τα αναγνωριζαν στους νοσηλευτές ΑΕΙ (ανατομία II, ιστούς-έμβρυα I και II κλπ.).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
καλα η φυσιολογια Ι ηταν ιδια με αυτην των ιατρων;

βιοχημειες και εργαστηρια βιοχημειας εχουν και οι φαρμακοποιοι, ουτε αυτα τους αναγνωριζουν;:worry:

τελος παντων αστειος παραλογισμος να μην αναγνωριζουν φαρμακολογια στους φαρμακοποιους,στα ορια του τραγελαφικου
οτι να ναι

αρκετα με το off topic;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dr. No

Δραστήριο μέλος

Ο Dr. No αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
καλα η φυσιολογια Ι ηταν ιδια με αυτην των ιατρων;

βιοχημειες και εργαστηρια βιοχημειας εχουν και οι φαρμακοποιοι, ουτε αυτα τους αναγνωριζουν;:worry:

τελος παντων αστειος παραλογισμος να μην αναγνωριζουν φαρμακολογια στους φαρμακοποιους,στα ορια του τραγελαφικου
οτι να ναι

αρκετα με το off topic;)

Ναι η φυσιολογία είναι ίδια ακριβώς, άσε που είχε 4-5 εργαστήρια της πλάκας. Βιοχημείες αναγνωρίζουν στους φαρμακοποιούς, απλά αναφέρθηκα στα μαθήματα που περιλαμβάνονται στην ανάρτησή σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

John_07

Νεοφερμένος

Ο John_07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 95 μηνύματα.
φυσικο, μαθηματικο, ημμυ, ιατρικη !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
διάβαζα μια αξιολόγηση της φαρμακευτικής ΕΚΠΑ και είδα πως ΕΝΑΣ στους 400 περνάει το 8.5 εκεί και ένας στους 975 το 9 !μιλώντας για δυσκολία σχολών......
Κομνηνέ, πολλές φορές αναφέρεσαι σε στατιστικές ή αξιολογήσεις κλπ, και γράφεις τα συμπεράσματά σου τα οποία προκύπτουν από αυτές. Καλό θα ήταν στις περιπτώσεις αυτές να παραθέτεις και τους αντίστοιχους συνδέσμους, ώστε να τα βλέπουμε κι εμείς αυτά τα στατιστικά. Δεν λέω ότι παραποιείς στοιχεία, ούτε ότι βγάζεις ποσοστά από το μυαλό σου. Όμως, συνήθως οι στατιστικές και οι αξιολογήσεις περιέχουν και πολλά άλλα πράγματα εκτός από αυτά που αναφέρεις, οπότε κάποιος που θα τα συνδυάσει όλα, πιθανόν να μην καταλήξει ακριβώς στα ίδια με σένα συμπεράσματα. Καλό σου καλοκαίρι.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lkjhgfdsa

Δραστήριο μέλος

Ο lkjhgfdsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 736 μηνύματα.
Κομνηνέ, πολλές φορές αναφέρεσαι σε στατιστικές ή αξιολογήσεις κλπ, και γράφεις τα συμπεράσματά σου τα οποία προκύπτουν από αυτές. Καλό θα ήταν στις περιπτώσεις αυτές να παραθέτεις και τους αντίστοιχους συνδέσμους, ώστε να τα βλέπουμε κι εμείς αυτά τα στατιστικά. Δεν λέω ότι παραποιείς στοιχεία, ούτε ότι βγάζεις ποσοστά από το μυαλό σου. Όμως, συνήθως οι στατιστικές και οι αξιολογήσεις περιέχουν και πολλά άλλα πράγματα εκτός από αυτά που αναφέρεις, οπότε κάποιος που θα τα συνδυάσει όλα, πιθανόν να μην καταλήξει ακριβώς στα ίδια με σένα συμπεράσματα. Καλό σου καλοκαίρι.

Τέτοια στοιχεία συνήθως περιέχονται στις εσωτερικές αξιολογήσεις που γίνονταν τελευυταία από τα τμήματα. Για τη Φαρμακευτική βρήκα αυτό https://modip.uoa.gr/fileadmin/modip.uoa.gr/uploads/Internal_Evaluation_Reports/IER-Farmakeutikh.pdf, αν και δεν έλεγξα τα στοιχεία του Κομνηνού.

Πάντως το το ότι στη ΦΜΣ πάνω από 8.5 παίρνουν ελάχιστοι (λιγότερο του 1%) πρέπει να το ξέρεις ήδη. Και αν έχω καταλάβει σωστά από άλλο θέμα η εξήγηση που δίνεις για αυτό (εντελώς λανθασμένα) συμπίπτει με αυτήν (την ελιτίστικη) των καθηγητών.

Φιλικά, έτσι. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
βασικα κατα κανονα βαζω links ,απλα στο συγκεκριμενο δεν εβαλα γιατι ηταν οτι θυμομουν και δεν εκανα καποιου ειδους κριτικη αναλυτικη,απλα μια παρατηρηση εν ταχει για τα οντως χαμηλα νουμερα αριστειας
αν καποιος μου ζητουσε αποψη θα ημουν πιο αναλυτικος και ακριβης,αλλα νομιζω ειναι λιγο χαβαλετζιδικο το συγκεκριμενο νημα και δεν εδωσα σημασια

τελος παντων
για να μιλησω πιο συγκεκριμενα και με ακριβεια ενας στους 750 ειναι που βγαζει μεγαλυτερο του 9 βαθμο
και κατα προσεγγιση 0.3% πανω απο 8.5 δηλ αριστα καπου ενα στους 333 αν δεν κανω λαθος κατα προσεγγιση
ποσοστα νικοτινης
ειναι στην 19 σελιδα της εσωτερικης αξιολογησης του τμηματος
εχουν και ιδαιτερα χαμηλο μεσο ορο οπως βλεπω... 6.24
https://modip.uoa.gr/fileadmin/modip.uoa.gr/uploads/Internal_Evaluation_Reports/IER-Farmakeutikh.pdf
EDIT ωπ γραφτηκε μηνυμα σχετικα μολις πανω

καλο καλοκαιρι σε ολο το forum!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top