Δυνατότητα αλλαγής σχολής

marax

Νεοφερμένος

Η marax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής 4ου έτους οδοντιατρικής. Θέλω να μάθω εαν υπαρχει δυνατότητα να αλλάξω σχολή χωρίς να δώσω ξανά πανελλήνιες ή κατατακτήριες. Δηλαδή αν υπάρχει κατι σαν 10% που όμως να γίνεται και μετά το 2ο έτος.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,524 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής 4ου έτους οδοντιατρικής. Θέλω να μάθω εαν υπαρχει δυνατότητα να αλλάξω σχολή χωρίς να δώσω ξανά πανελλήνιες ή κατατακτήριες. Δηλαδή αν υπάρχει κατι σαν 10% που όμως να γίνεται και μετά το 2ο έτος.
Οχι δυστηχως. Κατι σχετικο ειπαν οτι μπορει να περιλαμβανει το νομοσχεδιο για την τριτοβαθμια που θα ερθει μετα τα χριστουγεννα.

 

Belle26

Νεοφερμένος

Η Belle26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής 4ου έτους οδοντιατρικής. Θέλω να μάθω εαν υπαρχει δυνατότητα να αλλάξω σχολή χωρίς να δώσω ξανά πανελλήνιες ή κατατακτήριες. Δηλαδή αν υπάρχει κατι σαν 10% που όμως να γίνεται και μετά το 2ο έτος.
Δεν θα ήταν καλύτερο να τελειώσεις τη σχολή που είσαι τώρα και μετά να προσπαθήσεις να δώσεις κατατακτήριες; Αν ήσουν πρώτο-δεύτερο έτος, εννοείται θα σου έλεγα να φύγεις, αν δεν σε γεμίζει η σχολή σου, αλλά τώρα που έχεις φτάσει μέχρι το τέταρτο έτος , δεν θα ήταν καλύτερο να το φτάσεις μέχρι τέλους;
Μετά θα έχεις και τη δυνατότητα κατατακτηρίων. Αλλιώς η μόνη σου διέξοδος είναι οι πανελλήνιες..
 

Pharmacist01

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pharmacist01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Καλησπέρα. Είμαι φοιτητής 4ου έτους οδοντιατρικής. Θέλω να μάθω εαν υπαρχει δυνατότητα να αλλάξω σχολή χωρίς να δώσω ξανά πανελλήνιες ή κατατακτήριες. Δηλαδή αν υπάρχει κατι σαν 10% που όμως να γίνεται και μετά το 2ο έτος.
Τι δε σου αρέσει στη σχολή σου αν επιτρέπεται;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,663 μηνύματα.
δεν ειναι καλη ιδεα εχοντας φτασει τεταρτο ετος σε σχολη πεμπτουετους φοιτησης να πεις φευγω.δεν εχει λογικη καμια.ακομα και να χρωστας τα παντα καθισες 3 χρονια οφειλεις να συνεχισεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top