Δραματικές εξελίξεις στο ποδόσφαιρο

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Mαρινάκης & Σια στη μέγγενη της Δικαιοσύνης
Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2011, 19:03



Ηχηρά ονόματα νυν και πρώην προέδρων ποδοσφαιρικών ομάδων, μεγαλοπαραγόντων του ελληνικού ποδοσφαίρου, εν ενεργεία ποδοσφαιριστών καθώς και διαιτητών, συμπεριλαμβάνονται στη λίστα των δύο κυκλωμάτων, που έστηναν παιχνίδια στην Super League και τη Football League (Β’ Εθνική).

Το κατηγορητήριο είναι βαρύ εναντίον των επικεφαλής των εγκληματικών οργανώσεων, που έστηναν ποδοσφαιρικούς αγώνες και πλούτιζαν, σύμφωνα με την Εισαγγελία της Αθήνας.

Για όλους τους κατηγορουμένους ασκήθηκε ποινική δίωξη για: α) εγκληματική οργάνωση, διεύθυνση εγκληματικής οργάνωσης, γ) απάτη κατ’ επάγγελμα και κατά συνήθεια, τελεσθείσα κατ’ εξακολούθηση, με συνολικό όφελος και συνολική ζημία άνω των 15.000 ευρώ, δ) εκβίαση με απειλή βλάβης του επαγγέλματος του εξαναγκαζόμενου, κατ’ εξακολούθηση κατ’ επάγγελμα και κατά συνήθεια, ε) νομιμοποίηση εσόδων από εγκληματικές δραστηριότητες κατ’ επάγγελμα, κατά συνήθεια και κατ’ εξακολούθηση, εντός του πλαισίου εγκληματικής οργάνωσης, στ) δωροδοκία για αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα, τελεσθείσα από κοινού και κατ’ εξακολούθηση, ζ) παράνομο στοίχημα κατ’ εξακολούθηση, η) συμμετοχή σε παράνομο στοίχημα κατ’ εξακολούθηση, θ) ηθική αυτουργία στις πράξεις του παράνομου στοιχήματος, ι) παράνομη οπλοκατοχή.

Όλα τα ονόματα των κατηγορουμένων

Οι 10 συλληφθέντες:

Αχιλλέας Μπέος του Νικολάου

Γιώργος Τσακογιάννης του Κωνσταντίνου

Νικόλαος Ζαμάνης του Ανδρέα

Βασίλης Καρακούλιας του Δημητρίου

Ανδρέας Δημόπουλος του Αθανασίου

Δημήτριος Ζαβατίας του Νικολάου

Αθανάσιος Ντότσης του Ανδρέα

Νικόλαος Χάλκος του Ιωάννη

Νικόλαος Παντελής του Ιωάννη

Σταύρος Ψωμιάδης του Χρυσόστομου.

Αυτοί που αναζητούνται:

Χρυσόστομος (Μάκης) Ψωμιάδης

Ιωάννης Παπαδόπουλος του Στυλιανού

Βασίλης Γεωρτσιάκος του Αστέριου

Μιχάλης Νικολόπουλος του Αντωνίου

και Ιωάννης Παπακώστας του Παύλου

Τα ονόματα, που σύμφωνα με πληροφορίες, συμπεριλαμβάνονται στη δικογραφία:

1. Ευάγγελος Μαρινάκης (μεγαλομέτοχος του Ολυμπιακού)

2. Αθανάσιος Κανελλόπουλος (πρώην πρόεδρος της ΕΠΑΕ και αδερφός του Αντιεισαγγελέα Αρείου Πάγου)

3. Θωμάς Μητρόπουλος (παράγοντας)

4. Ιωάννης Κομπότης (μεγαλομέτοχος του Λεβαδειακού)

5. Σπυρίδωνας Καλογιάννης (μεγαλομέτοχος της Κέρκυρας)

6. Αντώνιος Μανίκας

7. Ευάγγελος Κιοτζένης (διαιτητής)

8. Άγγελος Τραυλός (μάνατζερ)

9. Γεώργιος Πουλόπουλος

10. Ευστάθιος Προβατίδης (ποδοσφαιριστής )

11. Πέτρος Ρουτζιέρης (προπονητής)

12. Τάκης Γιαννόπουλος (τιμ μάνατζερ του Ολυμπιακού Βόλου)

13. Γεώργιος Μποροβήλος (πρόεδρος της ομάδας της Τρίπολης)

14. Δημήτρης Μπάκος (εκ των ιδιοκτητών του Αστέρα Τρίπολης)

15. Ιωάννης Ναυρινιάδης (πρόεδρος Αετού Σκύδρας)

16. Βασίλειος Αδαμάκης (πρόεδρος Εθνικού Αστέρα)

17. Ιωάννης Αρφανής (γενικός αρχηγός της Ηλιούπολη)

18. Αθανάσιος Γιαχος (διαιτητής)

19. Γεώργιος Λυμπάντσης (πρόεδρος της Κέρκυρας)

20. Περικλής Αμανατίδης (προπονητής)

21. Παύλος Δήμου (ποδοσφαιριστής)

22. Παναγιώτης Σπαρτάλης (ποδοσφαιριστής)

23. Γεώργιος Σαλαμαστράκης (ποδοσφαιριστής)

24. Χοσέ Λουίς Ρέγες (ποδοσφαιριστής)

25. Μαρσέλο Γκούτμαν (ποδοσφαιριστής)

26. Ιωάννης Τσιγιάννης

27. Δημήτριος Καλόπουλος (διαιτητής)

28. Σπυρίδωνας Τρύφωνας (διαιτητής)

29. Άκης Πάσσαλης

30. Γεώργιος Χριστοβασίλης (πρόεδρος του ΠΑΣ Γιάννινα)

31. Γεώργιος Γρηγορόπουλος

32. Κωνσταντίνος Χρυσοχοΐδης

33. Ιωάννης Σπάθας (διαιτητής)

34. Γεώργιος Γεωργιάδης

35. Έλενα Νεούζα-Θεοσόγλου

36. Ζοσέ Λαουρένσο (ποδοσφαιριστής)

37. Λουκάς Αποστολίδης (ποδοσφαιριστής)

38. Γεώργιος Πράττος (μέλος του Δ.Σ. της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου)

39. Γεώργιος Βαρουτσίκος (μέλος του Δ.Σ. της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου)

40. Γεώργιος Τόρης (αντιπρόεδρος της ΠΑΕ Ολυμπιακός Βόλου)

41. Γεώργιος Γεωργόπουλος

42. Ιωάννης Τσιγιάννης

43. Ευθύμιος Σιδηρόπουλος

44. Δημήτριος Μουστάκας

45. Άνθιμος Καραμανίδης

46. Λουκάς Καραμάνος

47. Αβραάμ Παπαδόπουλος (ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού)

48. Γεώργιος Χαβενετίδης

49. Δημήτριος Δημητρίου

50. Ευάγγελος Δήμου

51. Σταμάτης Φασουλής

52. Εμμανουήλ Αρβανιτάκης

53. Ιωάννης Οικονομιδης

54. Νικόλαος Λυράκης (τεχνικός διευθυντής της Κέρκυρας)

55. Σάββας Παντελίδης (προπονητής)

56. Χρήστος Σφήκας

57. Νικόλαος Θεοχαρίδης

58. Λεωνίδας Παπασταθόπουλος

59. Ιωάννης Καλυβίτης

60. Κωνσταντίνος Μενδρινός (ποδοσφαιριστής του ΠΑΣ Γιάννινα)

61. Δημήτριος Βίλλας

62. Μιχαήλ Τζιβελάκης

63. Μιχαήλ Αλβέρτης

64. Γιαννάκης Ανδρέου

65. Μάριος Μπουλουγούρης

66. Μαρία Αυγίδου

67. Διονύσιος Κοτίνης

68. Μαρία Βυθοπούλου

69. Αθανάσιος Κωστουλέας


Πώς εμπλέκονται οι… αιώνιοι δράστες

Το επίκεντρο της πρώτης σπείρας αποτελείτο από παράγοντα μεγάλης ομάδας του κέντρου, ο οποίος συνεργαζόταν με την οικογένεια Ψωμιάδη, ενώ η δεύτερη σπείρα αποτελείτο από τον Βαγγέλη Μαρινάκη, ο οποίος συνεργαζόταν με τον Αχιλλέα Μπέο.

Ο ενδιάμεσος κρίκος μεταξύ των δύο σπειρών ήταν ο Γιώργος Τσακογιάννης, ο οποίος «έκανε» το παιχνίδι, διασφαλίζοντας την άσκηση πιέσεων προς διαιτητές και παίκτες, καθώς επίσης και το χρηματισμότους.

Οι κοριοί της ΕΥΠ κατάφεραν να «πιάσουν» συνομιλίες, σύμφωνα με τις οποίες πρόεδρος μεγάλης ομάδας του κέντρου εξηγεί στον Αχιλλέα Μπέο το πώς «στήθηκε φάση με οφσάιντ».

Τα πέντε αυτά πρωταγωνιστικά πρόσωπα πλαισιώνονται από δεκάδες και, πάντως πάνω από 100, παράγοντες του ποδοσφαίρου. Οι κοριοί της ΕΥΠ αποτύπωσαν συνομιλίες μεταξύ των κατηγορουμένων, στις οποίες οι εμπλεκόμενοι, ομολογούν με λεπτομέρειες το πως στηθήκαν οι αναμετρήσεις.

Πιο συγκεκριμένα οι συνομιλίες αυτές αποκαλύπτουν πρόεδρο ομάδας Super League να στοιχηματίζει ότι θα χάσει η ίδια του η ομάδα και έναν παράγοντα να… καθησυχάζει τον συνομιλητή του ότι «είναι μιλημένοι οι 7 από τους 10 παίκτες της αντιπάλου ομάδας. Μην ανησυχείς καθόλου».

Επίσης σε για ντέρμπι ανάμεσα σε δύο ομάδες του ελληνικού ποδοσφαίρου παίχτηκαν υπέρογκα ποσά στο over (σ.σ.: να μπουν περισσότερα από δύο γκολ στο ματς), που εν τέλει επαληθεύτηκε πανηγυρικά.
Παράλληλα οι άνθρωποι του οργανωμένου εγκλήματος ερευνούν αγώνα της Football League, που ενώ το σκορ του ήταν 2-0 στο ημίχρονο, στην στοιχηματική εταιρία της betfair παίχτηκαν μεγάλα ποσά σε Κίνα και Μαλαισία, για ανατροπή του αποτελέσματος, η οποία ως διά… μαγείας επιτεύχθηκε στο β’ 45λεπτο.

Ογκώδης δικογραφία

Συνολικά η δικογραφία που έχει σχηματιστεί αποτελείται από 93.000 σελίδες και αφορά σε 85 άτομα. Το πόρισμα που συνέταξε η εισαγγελέας, Πόπη Παπανδρέου, περιλαμβάνεται σε 130 σελίδες.

Όλοι οι κατηγορούμενοι πήραν προθεσμία να απολογηθούν τη Δευτέρα, παραμένοντας στη ΓΑΔΑ.

Διαβάστε επίσης:

Έρευνα σοκ για τους… αιώνιους δράστες

Στον εισαγγελέα 85 βαρόνοι της «Παράγκας»
Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2011, 19:23
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Έτσι, μακάρι να τιμωρηθούν παραδειγματικά μπάς και αρχίσει να ξεβρωμίζει σιγά-σιγά η Ελλάδα. Ακούς εκεί Μ-πέος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Kαι ακόμη δεν είδαμε τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου πρεπει να υποβιβαστουν ολες οι ομαδες που εμπλεκονται στο σκανδαλο των στημενων αγωνων πχ οσφπ:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Φιλε ξεχασες νομιζω να αναφερεις τον Μπουρουση που ζητουσε φαρμακα για να παιξει στους τελικους με τον παναθηναικο απο τον Ψωμιαδη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
κατα τη γνωμη μου πρεπει να υποβιβαστουν ολες οι ομαδες που εμπλεκονται στο σκανδαλο των στημενων αγωνων πχ οσφπ:whistle:
Αυτό πρέπει να γίνει αλλά μην ξεχνάς ότι ζουμε στην Ελλάδα.Τώρα βέβαια τα πράγματα είναι ξεκάθαρα,είναι μπλέγμένοι όσο δεν πάει και η αλήθεια είναι ότι δύσκολα να μπε'ι στο αρχείο η υπόθεση.Έχει πολλή ψωμί η υπόθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Το θέμα φοβάμαι ότι θα ξεσκεπάσει και την δράση των χούλιγκανς που έκανε τα γήπεδα μετά τους αγώνες σαν εργοτάξιο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
Το θέμα φοβάμαι ότι θα ξεσκεπάσει και την δράση των χούλιγκανς που έκανε τα γήπεδα μετά τους αγώνες σαν εργοτάξιο...:P
Για αυτό ας ψάξουν στις Παε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Φιλε ξεχασες νομιζω να αναφερεις τον Μπουρουση που ζητουσε φαρμακα για να παιξει στους τελικους με τον παναθηναικο απο τον Ψωμιαδη

Και ο Μπουρούσης έψαχνε την… ντόπα του
Πρώτη καταχώρηση: Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2011, 19:30

Συνομιλία που τον… καίει είχε ο διεθνής μπασκετμπολίστας του Ολυμπιακού, Γιάννης Μπουρούσης με τον μεγαλομέτοχο της ΠΑΕ Καβάλας, Μάκη Ψωμιάδη, o οποίος καταζητείται από τις αστυνομικές αρχές, για εμπλοκή του στα στημένα παιχνίδια.

Ο Καρδιτσιώτης άσος, σε τηλεφωνική επικοινωνία του με τον ισχυρό άνδρα των «αργοναυτών», με τον οποίο διατηρεί οικογενειακή σχέση, του ζητούσε το «φάρμακο», που όπως δήλωσε χαρακτηριστικά ο Ψωμιάδης, τον έκανε να ξεχωρίζει στο ντέρμπι του Ολυμπιακού με τον Παναθηναϊκό.

«Κύριε Μάκη να ξέρετε ότι τελείωσε το φάρμακο» είπε χαρακτηριστικά ο Μπουρούσης, παίρνοντας την απάντηση από τον «Big Mac»: «μην ανησυχείς αγόρι μου θα σου φέρω».

Όταν ρωτήθηκε ο διεθνής σέντερ για πότε χρειάζεται το «φάρμακο» δήλωσε μμε νόημα: «τώρα το έλθω για τους τελικούς».

Ο επίμαχος διάλογος των Μπουρούση-Ψωμιάδη:

Την 17.4.2011 ο Μάκης Ψωμιάδης συνομιλεί με τον αθλητή Γιάννη Μπουρούση, παίκτη της ομάδας του Ολυμπιακού στο μπάσκετ καθώς και της Εθνικής Ελλάδας και αναφέρουν:

Γ.Μ: Κύριε Μάκη καλημέρα τι κάνετε;

Μ.Ψ: Καλημέρα. Συγχαρητήρια αγόρι μου να πούμε.

Γ.Μ: Ευχαριστώ πάρα πολύ.

Μ.Ψ: Αυτό το έχουν και οι δικοί μου (σ.σ.: ποδοσφαιριστές), το ίδιο πράγμα, δεν μπορούν να κοιμηθούν.

Γ.Μ: Ναι κύριε Μάκη, καλά, δεν έχω κοιμηθεί.

Μ.Ψ: Το ίδιο παθαίνουν και οι άλλοι, οι δικοί μου, δεν μπορούν να κοιμηθούνε.

Γ.Μ: Τόσο πολύ κύριε Μάκη

Μ.Ψ: Κι όσο περισσότερο παίξουνε τόσο γίνεται. Κατ’ αρχάς έλα να σου πω, χθες κοιτάγανε, το βλέπανε με τον Μαντζουράκη (σ.σ.: τότε προπονητής της Καβάλας) και τον γενικό αρχηγό στο ξενοδοχείο Sofitel. Ξέρεις τι είπαν όλοι; «Ο μόνος που παίζει με ψυχή και είναι έτοιμος να τους φάει όλους είναι ο Μπουρούσης» χωρίς να ξέρουν τίποτα… (γέλια)…

Γ.Μ: Α δεν ξέρουν, έχουν… (ακατάλληλο)…(γέλια)…

Μ.Ψ: Όλοι οι άλλοι παίζανε σε δεύτερο ρυθμό από εσένα να πούμε. Και από τον Παναθηναϊκό και τον Ολυμπιακό. Δηλαδή εσύ έπαιζε μία, μη σου πω δύο πιο δυνατά. Αφού κάποια στιγμή που βάρεσες αυτό το κάρφωμα στο τελευταίο δίλεπτο, σηκωθήκανε οι Αγγελόπουλοι και χοροπηδάγανε , τους έδειχνε η τηλεόραση.

Γ.Μ: Ήρθαν και οι βλάκες από κάτω, ήρθαν να μου μιλήσουν, αλλά εγώ έκανα το μ… και έφυγα. Κύριε Μάκη μόνο ότι τελείωσε το φάρμακο αυτό να ξέρετε!

Μ.Ψ: Εντάξει αγορίνα μου, θα σου φέρω εγώ. Πότε θέλεις εσύ άλλο;

Γ.Μ: Ε, τώρα θέλω για τους τελικούς.

Μ.Ψ: Πότε θέλεις αγόρι μου.

Γ.Μ: Μέσα Μαΐου.

Μ.Ψ: Ε καλά ρε παιδάκι μου, έχεις τρελαθεί; Θα σου έχω ετοιμάσει να πούμε, εντάξει. Θα σου έχω φτιάξει αγόρι μου.

Γ.Μ: Εντάξει κύριε Μάκη. Φεύγετε για Kαβάλα ή θα σας δούμε;

Μ.Ψ: Όχι το απόγευμα θα έρθω να δω το ματς σε εσάς, δεν πάω γήπεδο, να τους δώσω την τιμή να πάω στο γήπεδο στους μπινέδες αυτούς! Μάλλον μεθαύριο θα φύγω για Καβάλα 1-2 ημέρες για να πάω να τους πληρώσω να πούμε.

Γ.Μ: Έγινε θα τα πούμε.

Μ.Ψ: Έγινε αγόρι μου. Συγχαρητήρια λεβέντη μου!

Τελευταία ενημέρωση: Πέμπτη, 23 Ιουνίου 2011, 20:01
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
αμα δν φυγουν αυτοι οι νταβατζηδες με τις κοιλαρες και τα πουρα και αν δν γινει προεδρος στην επο καποιος με αρ...ια μπαλα δν θα δουμε ποτε στο ελλαδισταν,αλλα εδω να μου πεις η μπαλα μας μαρανε..ειμαι περηφανος που ειμαι ΠΑΟΚ τελος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rolingstones

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΞΕΝΟΦΩΝ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 884 μηνύματα.
Αυτό πρέπει να γίνει αλλά μην ξεχνάς ότι ζολυμε στην Ελλάδα.Τώρα βέβαια τα πράγματα είναι ξεκάθαρα,είναι μπλέγμένοι όσο δεν πάει και η αλήθεια είναι ότι δύσκολα να μπουν στο αρχείο.Έχει πολλή ψωμί η υπόθεση.

καλα εδω δεν υποβιβαστηκε με τις κασετες που ειχε βγαλει ο μακης το 2002 (τον τριανταφυλλοπουλο εννοω:P) δυσκολο το βλεπω και τωρα

αμα δν φυγουν αυτοι οι νταβατζηδες με τις κοιλαρες και τα πουρα και αν δν γινει προεδρος στην επο καποιος με αρ...ια μπαλα δν θα δουμε ποτε στο ελλαδισταν,αλλα εδω να μου πεις η μπαλα μας μαρανε..ειμαι περηφανος που ειμαι ΠΑΟΚ τελος

γιατι απο τον πιλαβιο δεν εισαι ευχαριστημενος?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

vickie13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βίκυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
καλα εδω δεν υποβιβαστηκε με τις κασετες που ειχε βγαλει ο μακης το 2002 (τον τριανταφυλλοπουλο εννοω:P) δυσκολο το βλεπω και τωρα
Tότε δεν είχαν απαγγελθεί τέτοιες κατηγορίες όμως όπως τώρα.Όταν κατηγορούν τον μαρινακη α) για απλή συνέργεια σε εγκληματική οργάνωση, τα μέλη της οποίας επιδιώκουν οικονομικό ή άλλο όφελος και β) απλή συνέργεια σε δωροδοκία για αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα, τελεσθείσα κατ’ εξακολούθηση και βγαίνουν όλα αυτά περί στημένου ντέρμπυ,δεν γίνεται να τα καλύψουν και να περάσει η υπόθεση στο αρχείο.Άσε που τώρα έχει μπει και η ουέφα γιατί αν περιμέναμε από τη ελληνική δικαιοσύνη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
γιατι απο τον πιλαβιο δεν εισαι ευχαριστημενος?:P


:whistle: τι εχει κανει για να ειμαι???λες και δν ηξερε τι παιζοταν και αυτος..παντος η συνομιλια μπεου-μαρινακη και ψωμιαδη-μπουρουση ειναι ολα τα λεφτα δν υπαρχουν!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
αιντεεεεε..εχει να γινει....ΤΗΣ ΤΡΕΛΗΣ!!!!
δεν ξερω για σας αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα βγουν λαδι παλι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
αιντεεεεε..εχει να γινει....ΤΗΣ ΤΡΕΛΗΣ!!!!
δεν ξερω για σας αλλα πολυ φοβαμαι οτι θα βγουν λαδι παλι...

ας ελπίσουμε ότι δεν θα γίνει κάτι τέτοιο ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
ας ελπίσουμε ότι δεν θα γίνει κάτι τέτοιο ....
θα γινει...γτ να μη κοροιδευομαστε μεταξυ μας...ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΖΟΥΜΕ!!!!
θα γινει Ο ΧΑΜΟΣ και μετα σα να μην εγινε τιποτα..θα βγει λαδι και ο μπεος και ο μαρινακης και ολη η παρεα τους...
ειχαν βγει οι κασετες..τι εγινε??τοσο κακο για το τιποτα!!!!!!
δεν λεω τωρα υπαρχει πολυς κοσμος που κατηγορηται αλλα πολυ φοβαμαι οτι αυτοι που πρεπει δεν θα τυμωρηθουν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Το ποδοσφαιρο στην Ελλαδα ειναι (συγγνωμη για την εκφραση) Σ-Κ-Α-Τ-Α.
Και ολοι εμεις που ασχολουμαστε οι μυγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Συνήθως όταν πέφτουν πολλές κατηγορίες του στυλ:
α) για απλή συνέργεια σε εγκληματική οργάνωση, τα μέλη της οποίας επιδιώκουν οικονομικό ή άλλο όφελος και β) απλή συνέργεια σε δωροδοκία για αλλοίωση αποτελέσματος αγώνα, τελεσθείσα κατ’ εξακολούθηση...
απλά γίνεται κάτι! και η υπόθεση χρονίζει. Μπορεί να γίνει καμία δολοφονία στο μεταξύ για να κλείσουν στόματα δικά τους (γιατί τώρα ο καθένας τους φοβάται τον ίσκιο του, εφόσον ξέρει πράγματα πολλά που δεν πρέπει να ειπωθούν). Τότε η υπόθεση θα πάρει αναβολή. Μπορεί η αναβολή να πάρει και άλλη αναβολή επειδή το πούρο του Μάκαρου σφηνώθηκε στον οισοφάγο,...κτλ. Ποιος ξέρει; Πάντως αναβολή της αναβολής θα έχουμε. Δεν γίνεται να πέσει πέλεκυς. Γιατί και η δικαιοσύνη της Ελλάδας μιζώνεται. Στο κόλπο όλοι. Θα πέσουν αόρατα τηλέφωνα και η υπόθεση θα κλείσει, όπως και με το Χρηματιστήριο! Ο α(θ)λητισμός και το Χρηματιστήριο είναι πολιτικές χειραγώγισης των μαζών...;) Αν πάψουν, θα πρέπει να πάψει και η πολιτική.

Κάτι τέτοιο έχει γίνει: Φρασεολόγιο Λεβέντη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Μάκη είσαι τρέλα, μη μασάς σε στηρίζω εγώ ρε δικέ μου

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Να τιμωρηθουν οσοι ειναι υπευθηνοι και αν χρειαστει να πεσουν ομαδες (ακομα και ολυμπιακος που ειμαι προτιμω να δω στην β αν πρεπει). Παντως πιστευω οτι θα υπαρξουν και αλλες κατηγοριες και για αλλα ατομα!!! Ξεκινησε και μακαρι να μην το θαψουν!!!!:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top