Διόρθωση λάθους στοιχείου στην ηλεκτρονική εγγραφή

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Καλησπέρα είναι επείγον.

Κατά την ηλεκτρονική εγγραφή μου καταλαθως έκανα ένα τυπογραφικό λάθος στον αριθμό ταυτότητας (έβαλα 8 αντί για 6) και το συνειδητοποίησα αφού οριστικοποίησα την εγγραφή. Σε αυτήν την περίπτωση τί μπορώ να κάνω?!

Υπάρχει περίπτωση να απορριφθει η εγγραφή μου και να μην έχω το δικαίωμα φοίτησης στο τμήμα που πέρασα?
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Καλησπέρα είναι επείγον.

Κατά την ηλεκτρονική εγγραφή μου καταλαθως έκανα ένα τυπογραφικό λάθος στον αριθμό ταυτότητας (έβαλα 8 αντί για 6) και το συνειδητοποίησα αφού οριστικοποίησα την εγγραφή. Σε αυτήν την περίπτωση τί μπορώ να κάνω?!

Υπάρχει περίπτωση να απορριφθει η εγγραφή μου και να μην έχω το δικαίωμα φοίτησης στο τμήμα που πέρασα?

Ήταν προσυμπληρωμένη η ταυτότητα. Πήγες και την άλλαξες ή ήταν ήδη περασμένη λάθος; Επικοινώνησε με το σχολείο, ίσως ξέρουν να σου πουν τι μπορείς να κάνεις.
 

iminspain

Δραστήριο μέλος

Ο iminspain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 562 μηνύματα.
Ήταν προσυμπληρωμένη η ταυτότητα. Πήγες και την άλλαξες ή ήταν ήδη περασμένη λάθος; Επικοινώνησε με το σχολείο, ίσως ξέρουν να σου πουν τι μπορείς να κάνεις.

Θα σου πω. Ήταν στην αρχή συμπληρωμένη αλλά επειδή δεν με άφηνε να κάνω συνέχεια χωρίς να γράψω τον αριθμό από την αρχή έπρεπε να πατήσω διόρθωση. Και έτσι συμπληρώνοντας τον αριθμό μου ξέφυγε ένας αριθμός
 

Xristinaqui

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Xristinaqui αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Επικοινώνησε με την γραμματεία της σχολής σου, το σχολείο δεν έχει σχέση με όλα αυτά.
Πιθανότατα θα μπορείς να το διορθώσεις στην συνέχεια, όταν θα πας από εκεί μιας και αναφέρει στην ιστοσελίδα ότι υπάρχει η δυνατότητα αυτή, αλλά κάνε έναν κόπο και πάρε ένα τηλέφωνο/στείλε ένα μέιλ.
 

Steffie88

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Steffie88 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 394 μηνύματα.
Θα σου πω. Ήταν στην αρχή συμπληρωμένη αλλά επειδή δεν με άφηνε να κάνω συνέχεια χωρίς να γράψω τον αριθμό από την αρχή έπρεπε να πατήσω διόρθωση. Και έτσι συμπληρώνοντας τον αριθμό μου ξέφυγε ένας αριθμός

Περίεργο μου φαίνεται. Δεν μου έκανε κάτι τέτοιο, να ξαναγράψω δηλαδή τον αριθμό ταυτότητας.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Καλησπέρα είναι επείγον.

Κατά την ηλεκτρονική εγγραφή μου καταλαθως έκανα ένα τυπογραφικό λάθος στον αριθμό ταυτότητας (έβαλα 8 αντί για 6) και το συνειδητοποίησα αφού οριστικοποίησα την εγγραφή. Σε αυτήν την περίπτωση τί μπορώ να κάνω?!

Υπάρχει περίπτωση να απορριφθει η εγγραφή μου και να μην έχω το δικαίωμα φοίτησης στο τμήμα που πέρασα?

Θα το διορθωσεις στην σχολη. Η σχολη θα ζητησει το χαρτι της εγγραφης ,φωτοτυπια ταυτοτητας και πιστοποιητικο οικογενειακης καταστασης. Εσυ βαλε και το μηχανογραφικο που δειχνει το σωστο αριθμο. Βαλε και την ταυτοτητα πανελληνιων ( δεν θυμαμαι αν εχει ταυτοτητα εκει) . Η γραμματεια θα το διορθωσει. Δεν υπαρχει περιπτωση να απορριφθεις
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top