Διόρθωση γραπτών Πανελληνίων

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Παντως σε αυτο που ανεφερα παραπανω τα παιδια ξαναγραψανε σε αλλα θεματα!! Δεν μπορω να βρω και το αρθρο να σας το δειξω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Απο το 80κατι που εγινε αυτο διακινηθηκαν ποσα εκ. γραπτα και δεν εγινε τιποτα.Κουβεντα να γινεται αλλα γενικα τετοια δεν συμβαινουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
drosos, αυτό -αν λέμε για το ίδιο περιστατικό, όντως, έγινε στην Ζάκυνθο, και δεν έκλεψαν τσάντα, αλλά κούτα, και, αν θυμάμαι καλά, έγινε στην Χημεία Κατευθ., και τα παιδιά ξαναέδωσαν στις επαναληπτικές.
Και, νομίζω, έγινε κάπου στις αρχές της προηγούμενης δεκαετίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
πάντως πριν απο 4 χρόνια, υπήρχε μια ομάδα μαθητών που οι γονείς τους είχαν συνεννοηθεί με καθηγητές Θεσσαλονίκης, ώστε να τους βάλουν καλούς, πολύ καλούς βαθμούς.Ε λοιπόν,όταν τα γραπτά ξεκίνησαν το ταξίδι τους απο Αθήνα στη Θεσσαλονίκη,αν δεν κάνω λάθος γινόταν μια διαδήλωση αγροτών κάπου στη Λάρισα(;) και δε κατάφεραν να φτάσουν,διορθώθηκαν αλλού όπως άξιζαν
Να σημειώσω οτι τα γραπτά των συγκεκριμένων παιδιών αναγνωρίζονταν με τον εξής τρόπο:τα παιδιά έγραφαν μια σελίδα πχ οκ; την τελευταία λέξη της σελίδας την ξαναμετέφεραν στην επόμενη,και αυτό γινόταν κάθε φορά.Γι'αυτό ανέφερα τη συνθηματιλογία..
Μετά τη βαθμολόγηση και μετααα τις βάσεις, τα τετράδια τί γίνονται;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Παντως σε αυτο που ανεφερα παραπανω τα παιδια ξαναγραψανε σε αλλα θεματα!! Δεν μπορω να βρω και το αρθρο να σας το δειξω!
https://news.kathimerini.gr/4Dcgi/4Dcgi/_w_articles_civ_12_13/06/2001_5005729

Μετά τη βαθμολόγηση και μετααα τις βάσεις, τα τετράδια τί γίνονται;
Μετά από 1 χρόνο καταστρέφονται.

πάντως πριν απο 4 χρόνια, υπήρχε μια ομάδα μαθητών που οι γονείς τους είχαν συνεννοηθεί με καθηγητές Θεσσαλονίκης, ώστε να τους βάλουν καλούς, πολύ καλούς βαθμούς.Ε λοιπόν,όταν τα γραπτά ξεκίνησαν το ταξίδι τους απο Αθήνα στη Θεσσαλονίκη,αν δεν κάνω λάθος γινόταν μια διαδήλωση αγροτών κάπου στη Λάρισα(;) και δε κατάφεραν να φτάσουν,διορθώθηκαν αλλού όπως άξιζαν . Να σημειώσω οτι τα γραπτά των συγκεκριμένων παιδιών αναγνωρίζονταν με τον εξής τρόπο:τα παιδιά έγραφαν μια σελίδα πχ οκ; την τελευταία λέξη της σελίδας την ξαναμετέφεραν στην επόμενη,και αυτό γινόταν κάθε φορά.Γι'αυτό ανέφερα τη συνθηματιλογία..
...και ζήσαν αυτοί καλά και μεις καλύτερα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

teol20

Επιφανές μέλος

Ο teol20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,425 μηνύματα.
Ρωτησα σημερα ξανα το φιλολογο μου και μου πε πως τα γραπτα που διορθωνουν στη ΚΟΖΑΝΗ ειναι απο Σερρες και Γιαννενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina123

Δραστήριο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 699 μηνύματα.
και τα γραπτά απο Αθήνα πού βαθμολογούνται; κάτι χρονιές άκουγα για Θεσσαλονίκη...
και κάτι άλλο ....μου λεγαν κάτι φίλοι απο άλλα σχολεία οτι μερικές φορές οι βαθμολογητές μπορούν λανθασμένα να θεωρήσουν οτι το γραπτό σου έχει συνθήματα...κάτι σαν πχ.σας έχει τύχει κ;θηγητής ή και μαθητής ενώ γράφει στον πίνακα ή στο τετράδιο,ανεξάρτητα απο το αν είναι πρόταση ή όχι,να βάζει μια τελεία;
ε λοιπόν μου είχαν πει οτι μπορεί οι βαθμολογητές να το πάρουν στραβά και το ξαναβαθμολογούν και γίνεται ένας μπελάς τελοσπάντων..
και κάτι τελευταίο ... εδώ και αρκετό καιρό αναρωτιέμαι: πού φυλλάσουν τα γραπτά μας ( τα τετράδια εννοώ) και για πόσο καιρό;;;
εγω ξερω οτι απο δυτικη αττικη ερχονται στην τριπολη...ετσι μου πε ενας καθηγητης δλδ που ειναι βαθμολογητης.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mister No0ne

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mister No0ne αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Απο Κστορια ξερει κανεις που πανε???? Νομιζω μου ειπαν Λαρισα αλλα δεν ειμαι σιγουρος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

George pap.

Νεοφερμένος

Ο George pap. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Σπάρτη (Λακωνία). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παίδες έχω μια ερωτησούλα...
βιολογία κατεύθυνσης αναγκάστηκα να βάλω σε δυο διαφορετικές σελίδες παραπομπές (αστερίσκους) οι οποίοι βρίσκονταν στο τέλος της αντίστοιχης σελίδας τους. Όταν ο επιτηρητής το είδε αυτό όταν το παρέδωσα με συμβούλευσε να γράψω από πάνω από το καθένα τις λέξεις παραπομπή 1 & 2 αντίστοιχα για να μην πέσω σε κανέναν στριμμένο.
Ο μαλ@κας το έργαψα με διαφορετικό χρώμα (μπλέ και τα 2 αλλά άλλες αποχρώσεις με έντονη διαφορά) και το πήρα χαμπάρι μετά. Αν και δεν θεωρώ ότι θα θεωρηθεί διακριτικό ( μας έχουν αγχώσει πολύ για τέτοιες μαλ@κίες στο σχολείο μου) υπάρχει καμία περίπτωση, έστω και μικρή να κοπει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nick0s93

Νεοφερμένος

Ο nick0s93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
τα γραπτα περνανε απο επιτροπη του σχολειου σου πριν δοθουν για διορθωση.Οποτε μπορει να το εχουν περασει απο πανω με τον ιδιο μπλε στυλο και να μη φανει.Δεν νομιζω οτι πρεπει να ανησυχεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Παίδες έχω μια ερωτησούλα...
βιολογία κατεύθυνσης αναγκάστηκα να βάλω σε δυο διαφορετικές σελίδες παραπομπές (αστερίσκους) οι οποίοι βρίσκονταν στο τέλος της αντίστοιχης σελίδας τους. Όταν ο επιτηρητής το είδε αυτό όταν το παρέδωσα με συμβούλευσε να γράψω από πάνω από το καθένα τις λέξεις παραπομπή 1 & 2 αντίστοιχα για να μην πέσω σε κανέναν στριμμένο.
Ο μαλ@κας το έργαψα με διαφορετικό χρώμα (μπλέ και τα 2 αλλά άλλες αποχρώσεις με έντονη διαφορά) και το πήρα χαμπάρι μετά. Αν και δεν θεωρώ ότι θα θεωρηθεί διακριτικό ( μας έχουν αγχώσει πολύ για τέτοιες μαλ@κίες στο σχολείο μου) υπάρχει καμία περίπτωση, έστω και μικρή να κοπει;

και εγώ όταν το παρέδωσα ο επιτηρητής μου είπε ότι αυτό που εγώ είχα σβήσει με το στυλό μου θα έπρεπε να είναι καλύτερα σβησμένο για να είμαστε 100% δίγουροι ότι θα καταλάβουν οτι είναι σβησμένο και δεν πρεπει να βαθμολογηθεί και πήρα τον δικό του στυλό του και το διέγραψα καλύτερα.......αλλά ο στυλός αν και μπλέ είχε μία μικρή διαφορά με τον δικό μου(ελαφρώς πιο σκούρο) και φοβάμαι μήπως το θεωρήσουν διακριτικό:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Απο Κστορια ξερει κανεις που πανε???? Νομιζω μου ειπαν Λαρισα αλλα δεν ειμαι σιγουρος

Πέρυσι ήταν λάρισα στο λέω με σιγουριά γιατί είμαι από εκεί και η φιλόλογος στο σχολείο μου είπε ότι διόρθωνε από Καστορία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fretoe

Δραστήριο μέλος

Ο fretoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 692 μηνύματα.
Παιδια, ο τελικος βαθμος βγαινει απ τον μεσο ορο των 2 βαθμολογητων? Και αν υπαρξει και 3ος πως ακριβως βγαινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evi07larissa

Πολύ δραστήριο μέλος

Η evi07larissa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 841 μηνύματα.
Παιδια, ο τελικος βαθμος βγαινει απ τον μεσο ορο των 2 βαθμολογητων? Και αν υπαρξει και 3ος πως ακριβως βγαινει?

Νομίζω παίρνουν τους 2 καλύτερους από τους 3 βαθμούς των 3 βαθμολογητών και βγάζουν τον μέσο όρο....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Νομίζω παίρνουν τους 2 καλύτερους από τους 3 βαθμούς των 3 βαθμολογητών και βγάζουν τον μέσο όρο....

(Βαθμός του μεγαλυτέρου από τους 2 πρώτους + βαθμός του τρίτου) δια δύο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
(Βαθμός του μεγαλυτέρου από τους 2 πρώτους + βαθμός του τρίτου) δια δύο...

Οχι, αν οι 2 πρωτοι ειναι οι μεγαλυτεροι, αυτοι και θα μετρησουν, εδω κατ'εξαιρεση δεν μετρα καθολου ο τριτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
(Βαθμός του μεγαλυτέρου από τους 2 πρώτους + βαθμός του τρίτου) δια δύο...
θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω : μετρούν οι δύο καλύτεροι βαθμοί όποιων βαθμολογητών κι αν είναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Κυριε geokam μιας και ολοκληρωθηκε η διορθωση τελικα στο αοθ οι υποψηφιοι τα πηγαν καλυτερα απο περυσι ή οχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω : μετρούν οι δύο καλύτεροι βαθμοί όποιων βαθμολογητών κι αν είναι

Έτσι μου είχαν πει στο σχολείο. Ζητώ συγνώμη αν είναι αναληθές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geokam

Δραστήριο μέλος

Ο geokam αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Κυριε geokam μιας και ολοκληρωθηκε η διορθωση τελικα στο αοθ οι υποψηφιοι τα πηγαν καλυτερα απο περυσι ή οχι;
η εκτίμησή μου είναι ότι πήγαν καλύτερα και αν δεν υπήρχε το Δ.2 , θα ήταν πολύ καλύτερα.
μάλιστα μετά από πολλά χρόνια ως διορθωτής μου έτυχε κάτι εντυπωσιακό : σε ένα πακέτο 25 γραπτών έδωσα 9 100άρια!!! και 6 γραπτά 90+
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top