Διπλασιασμός των διδάκτρων στην Μεγάλη Βρετανία

stathis123456

Νεοφερμένος

Ο stathis123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Παιδιά δείτε τι πάνε να κάνουν οι Αγγλοι στα δίδακτρα των Πανεπιστημίων....
https://sxo-li-ko.blogspot.com/2010/10/blog-post_07.html
και στο
https://www.sxoliko.com
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Κατι τετοια θα πρεπει να βλέπουμε φίλε μου και να εκτιμάμε καποια πραγματα εμείς,οπως το οτι η Τριτοβάθμεια εκπαιδευση μεχρι να παρεις πτυχιο τουλαχιστον ειναι δωρεάν.Διαφορετικα οι δικοί μου γονεις θα εμπαιναν φυλακή για να με σπουδάσουν.Κι οι δικοί μου και των περισσότερων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
Κατι τετοια θα πρεπει να βλέπουμε φίλε μου και να εκτιμάμε καποια πραγματα εμείς,οπως το οτι η Τριτοβάθμεια εκπαιδευση μεχρι να παρεις πτυχιο τουλαχιστον ειναι δωρεάν.Διαφορετικα οι δικοί μου γονεις θα εμπαιναν φυλακή για να με σπουδάσουν.Κι οι δικοί μου και των περισσότερων...


λεφτά υπάρχουν...:D :lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Βασικά, δεν πιστεύω ότι υπάρχει δωρέαν εκπαίδευση. Απλώς, έμμεσα (μέσω φόρων δηλαδή) πληρώνουμε στην Ελλάδα ενώ στην Αγγλία άμεσα.

Θεωρώ ότι σε τέτοιες δύσκολες εποχές που ζούμε είναι απαράδεκτες οι αυξήσεις των διδάκτρων στην Αγγλία, ωστόσο η ποιότητα σπουδών εκεί είναι άριστη, όχι σαν της Ελλάδας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Διαφωνώ, μερικές σχολές της Ελλάδας είναι πολύ καλύτερες από του εξωτερικού, τώρα στο ΤΕΙ που σπουδάζεις, λογικό είναι καθώς στο εξωτερικό αυτά τα επαγγέλματα έχουνε μεγαλύτερη άνθηση και κύρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ναι κάποιες ίσως είναι, αλλά γενικότερα επικρατεί μπάχαλο. Με τα κόμματα, με τους περισσότερους καθηγητές να βαριούνται που ζούνε, οι γραμματείες να μην είναι διατεθιμένες να σε εξυπηρετήσουν, πολλά βιβλία είναι πάρα πολύ παλιά, σε κάποιες σχολές παίρνουν τα βιβλία λίγο πριν την εξεταστική κ.ά....
Τα περισσότερα από αυτά δεν νομίζω να τα συναντά κανείς στα πανεπιστήμια του εξωτρικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Όπου υπάρχουν Έλληνες, φέρνουν ένα μπάχαλο μαζί τους..:)

Να σχολιάσω πάντως, ότι στην Αγγλία, δεν υπάρχει το μπάχαλο γιατί πληρώνουν αδρά οι φοιτητές...Και αυτό είναι διπλής σημασίας. Γιατί από τη μία υπάρχουν τα χρήματα για καλύτερες υποδομές κλπ κλπ κλπ αλλά παιδιά, μην γελιόμαστε, όταν ο άλλος δίνει 20000 ευρώ για ένα μεταπτυχιακό, δεν θα πάει να το κάνει κώλο (:redface:) το πανεπιστήμιο. Πάει γιατί το θέλει, το εκτιμά και στην τελική, πονά και τα λεφτά του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis123456

Νεοφερμένος

Ο stathis123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
δειτε τι πανε να κανουν οι Αγγλοι στα δίδακτρα των πανεπιστημιων ...
https://sxo-li-ko.blogspot.com/2010/10/vince-cable.html
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stathis123456

Νεοφερμένος

Ο stathis123456 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Πρώτοι άρχισαν οι φοιτητές της Οξφόρδης, παραλίγο να λιντσάριζαν τον Λόρδο Browne, αν τολμούσε... δείτε το εδώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
το λινκ δε λειτουργει. αν μπορεις βαλ' το κατω ολογραφως....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.
Πηγή


Μετάφραση πηγής
Πάνω από 600 φοιτητές διαδήλωσαν στην Οξφόρδη κατά της πρότασης της αύξησης των διδάκτρων και της αλλαγής του τρόπου χρηματοδότησης της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης...


Η διαμαρτυρία σχεδιάστηκε να συμπέσει με την επίσκεψη του Γραμματέα Επιχειρήσεων Vince Cable,η οποία και ακυρώθηκε την περασμένη Τετάρτη.

Η αστυνομία της Κοιλάδας του Τάμεση ανέφερε ότι η διαμαρτυρία ολοκληρώθηκε «αρκετά ειρηνικά».
Οργανώθηκε από την ένωση φοιτητών, την επονομαζόμενη ως Εκπαιδευτική Εκστρατεία της Οξφόρδης.

Οι φοιτητές που έλαβαν μέρος προέρχονταν από δύο πανεπιστήμια της Οξφόρδης, το ομώνυμο και το Brooke.

Στην σελίδα του facebook της οργάνωσης, αναφέρει: “Αυτή είναι η ευκαιρία μας να εκφράσουμε την αντίθεσή μας στις προτεινόμενες αλλαγές του Λόρδου Browne που αισθανόμαστε ότι αποτελούν απειλή για το πανεπιστημιακό σύστημα όπως το γνωρίζουμε μέχρι σήμερα».

Η έκθεση Browne σχετικά με την χρηματοδότηση της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης, δημοσιεύτηκε νωρίτερα στις αρχές του προηγούμενου μήνα, και τυγχάνει ευρύτατης υποστήριξης από την κυβέρνηση.

Η κυβέρνηση πρόκειται να δώσει επίσημη απάντησή σχετικά με το θέμα αυτό την εβδομάδα που διανύουμε.

Οι προτάσεις αφορούν την άρση του ορίου των διδάκτρων, το οποίο μέχρι αυτή τη στιγμή προστατεύεται από το μέγιστο όριο των 3.290 λιρών Αγγλίας.

Οι φοιτητές θα πρέπει να καταβάλλουν μεγαλύτερους τόκους για τα δάνεια που θα συνάψουν με τις τράπεζες, ανέφερε ο Λόρδος Browne, αλλά χρυσώνει το χάπι λέγοντας ότι δεν θα είναι υποχρεωμένοι να αρχίσουν την καταβολή των δόσεων τους στις τράπεζες εφόσον δεν έχουν ετήσιο εισόδημα άνω των 21.000 λιρών το χρόνο σε αντίθεση με το μέχρι στιγμής όριο των 15.000.

Επίσης έθεσε άλλη μία δέσμη προτάσεων για σημαντικές αλλαγές στην χρηματοδότηση των πανεπιστημίων που προέρχεται από τον κρατικό κορβανά.

Η κυβέρνηση ανακοίνωσε μείωση της τάξης του 40% στην χρηματοδότηση – στην ίδια γραμμή με τις προτάσεις Browne – και προσέφερε προστασία στα εκπαιδευτικά πακέτα που αφορούν τις θετικές επιστήμες, τα μαθηματικά και την μηχανική.

Στη συνέχεια όλων, ο υπουργός των Πανεπιστημίων David Willetts, δήλωσε ότι η κυβέρνηση περιμένει από τους φοιτητές να χρηματοδοτήσουν οι ίδιοι τομείς όπως αυτοί των ανθρωπιστικών επιστημών και των τεχνών, αποτελεί δε κι αυτό μέρος των προτάσεων της έκθεσης.

Ο πρόεδρος της ένωσης φοιτητών του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης David Barclay, ανέφερε στο BBC ότι εκατοντάδες φοιτητές διαδήλωσαν έντονα κατά της πρόθεσης του κου Cable να επισκεφτεί την πόλη τους.

«Η απόφαση του Vince Cable να αναβάλει την επίσκεψή του στην Οξφόρδη εξαιτίας μιας ειρηνικής διαδήλωσης αποτελεί την πιο δειλή πράξη Βρετανού πολιτικού που έχει γίνει ποτέ», είπε ο David Barclay.

«Δεν μπορεί να υπάρξει πιο αλαζονική κυβερνητική πράξη κατά των φοιτητών όταν ο ίδιος ο Γραμματέας Επιχειρήσεων δεν μπορεί να δώσει εξηγήσεις για τις πολιτικές του θέσεις αντικρίζοντας τους πρόσωπο με πρόσωπο».

«Οι φοιτητές της Οξφόρδης θα θέσουν τη γραμμή τους ότι δεν θα ανεχτούν την αφαίρεση της δημόσιας δαπάνης για τις τέχνες και τις ανθρωπιστικές επιστήμες, και δεν θα ανεχτούν επίσης την θέσπιση ανοιχτής αγοράς στα πανεπιστημιακά δίδακτρα».

Ο αντιπρόσωπος του κου Cable είπε το απόγευμα της Τετάρτης που μας πέρασε, ότι αποφάσισε να αναβάλλει την επίσκεψή του αφού έλαβε σοβαρά υπόψη την συμβουλή της αστυνομίας σχετικά με τον κίνδυνο της διαμαρτυρίας.

Ανησύχησε ιδιαιτέρως για την πρόκληση αναστάτωσης στους πολίτες της Οξφόρδης συν το πιθανό κόστος της αστυνόμευσης.

Η διαμαρτυρία προέκυψε μετά από την προειδοποίηση του Αντιπρόεδρου του Πανεπιστημίου της Οξφόρδης ότι το ίδρυμα θα αντιμετωπίσει μεγάλο χρηματοδοτικό κενό εφόσον οι υπουργοί υιοθετήσουν τις προτάσεις Browne.

Στο website του πανεπιστημίου, ο καθηγητής Andrew Hamilton γράφει το εξής, ακόμα και αν αυξηθούν τα δίδακτρα, τα κεφάλαια που θα προέλθουν από αυτά θα μπορούσαν να εξοικονομηθούν από περικοπές των εσόδων των διδασκόντων.

«Να το θέσω απλά, τα λεφτά που θα προέλθουν από τον δανεισμό για την υποστήριξη των υψηλών διδάκτρων όπως οραματίζεται υπό τον Browne θα μπορούσαν να ανακυκλωθούν ευρύτατα με την βαθιά περικοπή των διδακτικών αμοιβών όπως αυτά που φαίνεται να εισρέουν από το CSR(Έκθεση Ανάλυσης Εξόδων)».

Φοιτητές και Λέκτορες οργανώνουν την εθνική διαμαρτυρία που θα πραγματοποιηθεί στο Λονδίνο στις 10 Νοεμβρίου σχετικά με τις περικοπές και την αύξηση των διδάκτρων που όπως αναφέρουν θα εντείνει την ιδιωτικοποίηση της εκπαίδευσης.

Μπράβο σε όλους όσους διαδήλωσαν. Χωρίς να δώσεις μάχη, δεν κερδίζεις. Εμείς να τα ακούμε αυτά...



Ps: Κάποιος να διορθώσει το "η διαδηλώσεις" στον τίτλο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
Ανησύχησε ιδιαιτέρως για την πρόκληση αναστάτωσης στους πολίτες της Οξφόρδης συν το πιθανό κόστος της αστυνόμευσης.
λοοοοολ:P

υγ ωραια μεταφραση!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koum

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο koum αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Πέτρος (Αρκαδία). Έχει γράψει 1,238 μηνύματα.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
Κατι τετοια θα πρεπει να βλέπουμε φίλε μου και να εκτιμάμε καποια πραγματα εμείς,οπως το οτι η Τριτοβάθμεια εκπαιδευση μεχρι να παρεις πτυχιο τουλαχιστον ειναι δωρεάν.Διαφορετικα οι δικοί μου γονεις θα εμπαιναν φυλακή για να με σπουδάσουν.Κι οι δικοί μου και των περισσότερων...

δωρεαν?? τιποτα δεν ειναι δωρεαν!οι γονεις μας τα πληρωνουν απο τις κρατησεις...
κ εκτος οτι τα πληρωνουν ειναι και μπ.....λα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,797 μηνύματα.
δωρεαν?? τιποτα δεν ειναι δωρεαν!οι γονεις μας τα πληρωνουν απο τις κρατησεις...
κ εκτος οτι τα πληρωνουν ειναι και μπ.....λα....

nefi έχεις δίκιο...
είναι μπ...λα εκτός από το Τμήμα του garch (ο οποίος είμαι σίγουρος ότι θα πεταχτεί να μας πει για κοινωνική δικαιοσύνη, ότι αυτά που λέμε δεν ισχύουν σε όλα τα Τμήματα της Ελλάδας,..κ.α.)
το γεγονός ότι πληρώνουμε τους υψηλότερους φόρους σε όλη την Ε.Ε. και τα Πανεπιστήμιά μας από πλευράς υποδομών και λειτουργικής εικόνας είναι χειρότερα από της Ουγκάντα ή της Βενεζουέλας...θα έπρεπε να μας προβληματίζει
και στο θέμα αυτό δεν φταίει η υποχρηματοδότηση αλλά η μαλακία που δέρνει μεγάλο μέρος των Ελλήνων φοιτητών και καθηγητών που τα έφερε σε αυτό το χάλι :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Δηλώνω υπεύθυνα ότι το τμήμα μου είναι σπίτι με κόκκινο φωτάκι όπως πολλά σε αυτή τη χώρα, αλλά για διαφορετικούς λόγους από του nPb, γι αυτό παρακαλώ ο καθείς να μιλάει γι αυτά που γνωρίζει και να το βουλώνει για όσα δεν ξέρει.
Εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το μπουρδέλο μου.


nPb αν έχεις πρόβλημα με την κοινωνική δικαιοσύνη αγόρι μου δε σου φταίω εγώ, αλλά πες το μας να το ξέρουμε άλλη φορά, όταν υποδεικνύεις τα προβλήματα του εκπαιδευτικού και όχι μόνο συστήματος, να ξέρουμε ότι δεν το κάνεις από ενδιαφέρον για να βρεθούν λύσεις, αλλά επειδή σου αρέσει να γκρινιάζεις.

Α, και προσωπικές επιθέσεις τις δέχομαι μόνο προσωπικά, σε δημόσιο χώρο όποιος έχει επιχειρήματα που αντέχουν μιλάει ανοιχτά, αλλιώς στη γωνιά του.
Ξίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Δηλώνω υπεύθυνα ότι το τμήμα μου είναι σπίτι με κόκκινο φωτάκι όπως πολλά σε αυτή τη χώρα, αλλά για διαφορετικούς λόγους από του nPb, γι αυτό παρακαλώ ο καθείς να μιλάει γι αυτά που γνωρίζει και να το βουλώνει για όσα δεν ξέρει.
Εγώ είμαι αρκετά ευχαριστημένος από το μπουρδέλο μου.


nPb αν έχεις πρόβλημα με την κοινωνική δικαιοσύνη αγόρι μου δε σου φταίω εγώ, αλλά πες το μας να το ξέρουμε άλλη φορά, όταν υποδεικνύεις τα προβλήματα του εκπαιδευτικού και όχι μόνο συστήματος, να ξέρουμε ότι δεν το κάνεις από ενδιαφέρον για να βρεθούν λύσεις, αλλά επειδή σου αρέσει να γκρινιάζεις.

Α, και προσωπικές επιθέσεις τις δέχομαι μόνο προσωπικά, σε δημόσιο χώρο όποιος έχει επιχειρήματα που αντέχουν μιλάει ανοιχτά, αλλιώς στη γωνιά του.
Ξύδι.
καταρχας και εσυ επιτίθεσαι σε δημοσιο χωρο αλλα δεν στο λεω
κι απ'την αλλη ο καθένας έχει την δική του αποψη δεν χρειαζεται να νευριαζεις για κατι τετοιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
καταρχας και εσυ επιτίθεσαι σε δημοσιο χωρο αλλα δεν στο λεω
κι απ'την αλλη ο καθένας έχει την δική του αποψη δεν χρειαζεται να νευριαζεις για κατι τετοιο

Κατ'αρχάς το ξέρω, αλλά δε θα κάτσω σαν μ@l@k@ς με τα χέρια σταυρωμένα.;)

Οι απόψεις του καθενός δεν είναι αλάνθαστες για να μην επιδέχονται σχολιασμό, ειδικά δε όταν είναι επιθετικές δε βλέπω το λόγο να μη αντιδρά ο θιγόμενος. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ιλιαδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Soledad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Κατ'αρχάς το ξέρω, αλλά δε θα κάτσω σαν μ@l@k@ς με τα χέρια σταυρωμένα.;)

Οι απόψεις του καθενός δεν είναι αλάνθαστες για να μην επιδέχονται σχολιασμό, ειδικά δε όταν είναι επιθετικές δε βλέπω το λόγο να μη αντιδρά ο θιγόμενος. :)

συμφωνω μαζι σου αλλα δεν γινεται την μια να λες οτι δεν θες να σου επιτιθενται και απ'την αλλη να κανεις το ιδιο γι'αυτο το σχολιασα και μονο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
συμφωνω μαζι σου αλλα δεν γινεται την μια να λες οτι δεν θες να σου επιτιθενται και απ'την αλλη να κανεις το ιδιο γι'αυτο το σχολιασα και μονο :P

Λοιπόν, κάποιος νομικός μάλλον θα χαρακτήριζε ως "απρόκλητη επίθεση" και "σε άμυνα" τα δύο μέρη του παραπάνω "διαλόγου".:P


Επί του ζητήματος, το θέμα είναι λίγο παλιό, ο Κάμερον ήθελε να τρι-πλασιάσει τα δίδακτρα και αυτή ήταν και η αιτία των βίαιων διαδηλώσεων στην Αγγλία που βλέπαμε το χειμώνα. Παρ' όλα αυτά ο νόμος πέρασε από τη βουλή των αντιπροσώπων με ισχνή πλειοψηφία, και μου φαίνεται περίεργο που δεν συνεχίστηκαν οι αντιδράσεις...:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top