Διορθώσεις σε εργασία με μορφή σημειώσεων

itsmet

Νεοφερμένος

Η itsmet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Έχουμε μια εργασία στη σχολή, την οποία έχω ολοκληρώσει και την έστειλα στην καθηγήτρια για σχόλια και διορθώσεις όπως είπε, αλλά με μπέρδεψε λίγο:redface:

Μου έγραψε κάποιες ερωτήσεις λέγοντας ότι επειδή είναι σημαντικές θα πρέπει να προσέξω να απαντηθούν στην εργασία, οκ ως εδώ.
Αλλά μου είπε ότι οι ερωτήσεις πρέπει να απαντηθούν 'με τη μορφή σημειώσεων'.

Δηλαδή θέλει να απαντήσω με bullet points, και όχι να δώσω τις απαντήσεις ενσωματώνοντάς τες στην εργασία μου;
Και δεν την ρωτάω γιατί για να πω την αλήθεια μου έστειλε το μειλ 1 εβδομάδα πριν αλλά εγώ τώρα θα ξεκινήσω με τις διορθώσεις και σκέφτομαι τι δεν θα δώσω καλή εικόνα που καθυστέρησα τόσο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει!
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,788 μηνύματα.
Καλησπέρα,
Έχουμε μια εργασία στη σχολή, την οποία έχω ολοκληρώσει και την έστειλα στην καθηγήτρια για σχόλια και διορθώσεις όπως είπε, αλλά με μπέρδεψε λίγο:redface:

Μου έγραψε κάποιες ερωτήσεις λέγοντας ότι επειδή είναι σημαντικές θα πρέπει να προσέξω να απαντηθούν στην εργασία, οκ ως εδώ.
Αλλά μου είπε ότι οι ερωτήσεις πρέπει να απαντηθούν 'με τη μορφή σημειώσεων'.

Δηλαδή θέλει να απαντήσω με bullet points, και όχι να δώσω τις απαντήσεις ενσωματώνοντάς τες στην εργασία μου;
Και δεν την ρωτάω γιατί για να πω την αλήθεια μου έστειλε το μειλ 1 εβδομάδα πριν αλλά εγώ τώρα θα ξεκινήσω με τις διορθώσεις και σκέφτομαι τι δεν θα δώσω καλή εικόνα που καθυστέρησα τόσο.
Ευχαριστώ εκ των προτέρων αν μπορεί κάποιος να με διαφωτίσει!
οι ερωτήσεις της έχουν άμεση σχέση με το θέμα της εργασίας ;
Μήπως εννοεί ότι στο κείμενο μέσα πρέπει να απαντάς και τις συγκεκριμένες ερωτήσεις ;
 

itsmet

Νεοφερμένος

Η itsmet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
οι ερωτήσεις της έχουν άμεση σχέση με το θέμα της εργασίας ;
Μήπως εννοεί ότι στο κείμενο μέσα πρέπει να απαντάς και τις συγκεκριμένες ερωτήσεις ;
Ναι, έχουν να κάνουν και με το θέμα συγκεκριμένα και γενικά με τη δομή που θα πρέπει να έχει, π.χ. 'στην εισαγωγή φαίνεται ξεκάθαρα το θέμα; είναι δοσμένο με τρόπο που το κάνει ενδιαφέρον για τον αναγνώστη?'
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,788 μηνύματα.
Ναι, έχουν να κάνουν και με το θέμα συγκεκριμένα και γενικά με τη δομή που θα πρέπει να έχει, π.χ. 'στην εισαγωγή φαίνεται ξεκάθαρα το θέμα; είναι δοσμένο με τρόπο που το κάνει ενδιαφέρον για τον αναγνώστη?'
Φαίνεται ξεκάθαρα το θέμα στην εισαγωγή; Μάλλον όχι καταλαβαίνω εγώ. Όπως επίσης απουσιάζει το κίνητρο για τον αναγνώστη

Αντιλαμβάνομαι ότι επιθυμεί να αλλάξεις την εισαγωγή σε αυτό το ερώτημα.
 

itsmet

Νεοφερμένος

Η itsmet αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Φαίνεται ξεκάθαρα το θέμα στην εισαγωγή; Μάλλον όχι καταλαβαίνω εγώ. Όπως επίσης απουσιάζει το κίνητρο για τον αναγνώστη

Αντιλαμβάνομαι ότι επιθυμεί να αλλάξεις την εισαγωγή σε αυτό το ερώτημα.
Εγώ νόμιζα πως φαίνεται, αλλά μάλλον θα πρέπει να δώσω παραπάνω λεπτομέρειες. Δεν με πειράζει να προσθέσω ή να αλλάξω πράγματα, αυτό που με μπέρδεψε ήταν το 'με μορφή σημειώσεων':confused:
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top