Διοικητικής επιστήμης και τεχνολογίας ΟΠΑ ή καθαρή πληροφορική;

kat77

Νεοφερμένος

Η kat77 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα,δίνω πανελλήνιες και έχω κλίση προς την πληροφορική την οποία θέλω και να ακολουθήσω
Γνωρίζει κανείς αν αξιζει να επιλέξω το τμήμα διοικητικής επιστήμης και τεχνολογίας του ΟΠΑ ή θεωρείται πως θα ήταν καλύτερα να επιλέξω κάποια σχολή καθαρής πληροφορικής?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,723 μηνύματα.
Καλησπέρα,δίνω πανελλήνιες και έχω κλίση προς την πληροφορική την οποία θέλω και να ακολουθήσω
Γνωρίζει κανείς αν αξιζει να επιλέξω το τμήμα διοικητικής επιστήμης και τεχνολογίας του ΟΠΑ ή θεωρείται πως θα ήταν καλύτερα να επιλέξω κάποια σχολή καθαρής πληροφορικής?
Η σχολη που αναφερεις ειναι μια διοικηση επιχειρήσεων (οικονομικη σχολη) οπου επιπλεον διδασκεσαι να καταλαβαινεις πληροφορικη.
Οι σχολες πληροφορικης ειναι για να εκτελεις πληροφορικη.
Η αποψη μου ειναι αν εχεις και ενα ευρύτερο πεδιο στις θετικες επιστημες και αγαπας και την πληροφορικη να πας μηχ υπολογιστων και να κανεις το παρακατω μεταπτυχιακο...η πιο τεμπελικα πληροφορικη και το μεταπτυχιακο

 
Τελευταία επεξεργασία:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Το ΔΕΤ μου θυμίζει λίγο το τμήμα εφαρμοσμένης πληφοροφικής στο ΠΑΜΑΚ. Πληροφορική με business. Οι απόφοιτοι αυτών των σχολών δουλεύουν κυρίως ως Business Analysts.
Πήγαινε καλύτερα πληροφορική, πιο δυνατό χαρτί κατά τη γνώμη μου. Στην πορεία αν θες να αποκτήσεις διοικητικές γνώσεις, κάνεις ενα μεταπτυχιακό
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,895 μηνύματα.
Πήγαινε ΗΜΜΥ να είσαι πάνω από όλους. :bye2:
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Πήγαινε ΗΜΜΥ να είσαι πάνω από όλους. :bye2:
Αν την ενδιαφέρει η πληροφορική, γιατι να πάει ημμυ; Απ όσο ξέρω στους ηλεκτρολόγους εχουν και μαθήματα μηχανικών, ενεργειας κλπ
Νομιζω η καλύτερη επιλογή είναι να δει το πρόγραμμα σπουδών από την κάθε σχολή.
 

tsiobieman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Καλησπέρα,δίνω πανελλήνιες και έχω κλίση προς την πληροφορική την οποία θέλω και να ακολουθήσω
Γνωρίζει κανείς αν αξιζει να επιλέξω το τμήμα διοικητικής επιστήμης και τεχνολογίας του ΟΠΑ ή θεωρείται πως θα ήταν καλύτερα να επιλέξω κάποια σχολή καθαρής πληροφορικής?
Πληροφορική με τα 1000 , έχει μαθήματα κορμού που αφορούν και τομείς Business (Marketing, Λογιστική) στο ΔΕΤ και θα βαρεθείς. Καλύτερα να μένεις συγκεντρωμένος στο στόχο.
Αν την ενδιαφέρει η πληροφορική, γιατι να πάει ημμυ; Απ όσο ξέρω στους ηλεκτρολόγους εχουν και μαθήματα μηχανικών, ενεργειας κλπ
Νομιζω η καλύτερη επιλογή είναι να δει το πρόγραμμα σπουδών από την κάθε σχολή.
Τρολλάρει αδερφέ. Δεν υπάρχει λόγος να πάει ΗΜΜΥ ο θεματοθέτης. :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top