Δικαιούνται οι φοιτητές επίδομα ανεργίας;

Scott

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Scott αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 373 μηνύματα.
Έχω ακούσει mix απαντήσεων για αυτό το θέμα,αλλά θα ήθελα να ακούσω της εμπειρίες σας.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ωραίο θέμα
Όλοι θέλουμε να λάβουμε 😎
 

Arvacon

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Arvacon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Μηχανικών Πληροφοριακών & Επικοινωνιακών Συστημάτων Αιγαίου και μας γράφει απο Αμαλιάδα (Ηλεία). Έχει γράψει 835 μηνύματα.
SNAG-1983.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πηγη: https://www.oaed.gr/faq
 

joannaΚΑ

Νεοφερμένος

Η joannaΚΑ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Απόφοιτος λυκείου. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής και τα καλοκαίρια δουλεύω σεζόν.Συμπληρώνω τα ένσημα για επιδότηση ανεργίας!
Δικαιούμαι το επίδομα;;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,522 μηνύματα.

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 535 μηνύματα.
Είμαι φοιτητής και τα καλοκαίρια δουλεύω σεζόν.Συμπληρώνω τα ένσημα για επιδότηση ανεργίας!
Δικαιούμαι το επίδομα;;
Ο ΟΑΕΔ χορηγεί διάφορα επιδόματα (ανεργίας , τρίμηνης παραμονής, για εργαζόμενους σε εποχιακές εργασίες κλπ.). Εφόσον τηρείς τις οποίες προϋποθέσεις ορίζει ο νόμος η φοιτητική ιδιότητα δεν σε αποκλείει από αυτά.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top