Δικαίωμα με το 10%

Civilara

Περιβόητο μέλος

Ο Civilara αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,344 μηνύματα.
Για τις θέσεις του μηχανογραφικού με το ποσοστό του 10%, εκτός από το μηχανογραφικό που πρέπει να συμπληρώσουμε και να καταθέσουμε το Καλοκαίρι, χρειάζεται να καταθέσουμε κάποια άλλη αίτηση πριν για να συμμετέχουμε στην διαδικασία; :what:

Την αίτηση αυτή την υποβάλλουν όλοι οι υποψήφιοι με το 90% τον Φεβρουάριο του έτους που δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις. Οι υποψήφιοι με το 10% υποβάλλουν στο ίδιο χρονικό διάστημα αντίστοιχη αίτηση ΜΟΝΟ αν επιθυμούν να δηλώσουν στο μηχανογραφικό τους στρατιωτικές σχολές, αστυνομικές σχολές, ΤΕΦΑΑ και ακαδημίες εμπορικού ναυτικού. Αν κάποιος υποψήφιος με το 10% δεν επιθυμεί να δηλώσει καμία σχολή που να ανήκει σε αυτές τις κατηγορίες τότε δεν υποβάλλει αυτήν την αίτηση αλλά μόνο το μηχανογραφικό δελτίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
για να κανεις 10% δεν χρειάζεται καμια αιτηση. χρειάζεται μόνο για το 90%.

απλώς πας στο γραφειο Β'βαθμιας εκπαίδευσης που είχες καταθεσει την τελευταία φορα μηχανογραφικό , μαζι με τα απαραιτητα δικαιολογητικα και καταθετεις. τίποτα αλλο δε χρειάζεται:)

Την αίτηση αυτή την υποβάλλουν όλοι οι υποψήφιοι με το 90% τον Φεβρουάριο του έτους που δίνουν πανελλήνιες εξετάσεις. Οι υποψήφιοι με το 10% υποβάλλουν στο ίδιο χρονικό διάστημα αντίστοιχη αίτηση ΜΟΝΟ αν επιθυμούν να δηλώσουν στο μηχανογραφικό τους στρατιωτικές σχολές, αστυνομικές σχολές, ΤΕΦΑΑ και ακαδημίες εμπορικού ναυτικού. Αν κάποιος υποψήφιος με το 10% δεν επιθυμεί να δηλώσει καμία σχολή που να ανήκει σε αυτές τις κατηγορίες τότε δεν υποβάλλει αυτήν την αίτηση αλλά μόνο το μηχανογραφικό δελτίο.

Α τέλεια.:D
Δεν θα μπορούσα να βρίσκομαι στην Αθήνα κιόλας τον Φεβρουάριο, οπότε μια χαρά. :p

Σας ευχαρηστώ για την απάντηση και τους δύο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Είναι λίγο άσχετο με το θέμα αλλά δεν υπάρχει κάπου,γνωρίζει κανείς κάποιο site που να έχει στοιχεία για πρόσφατες χρονιές όπως τι αριθμός των υποψηφίων έβγαλε πάνω από 16.000 μόρια π.χ ή πόσες θέσεις θα είναι είτε για το 90% είτε για το 10% και άλλα τέτοια??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Να ρωτησω και κάτι άλλο; :p

Από φέτος ισχύει πως θα κάνουν με το 10% μηχανογραφικό μόνο όσοι έδωσα τα 2 προηγούμενα χρόνια;(Δλδ για φέτος όσοι εδωσαν 2008-2009)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ναι βρε το είπαμε πόσες φορές
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ellaki

Νεοφερμένος

Η ellaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 101 μηνύματα.
η λογική λέει όντως ότι οι βάσεις θα πέσουν...να δούμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Donald

Νεοφερμένος

Ο Δονάτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηγουμενίτσα (Θεσπρωτία). Έχει γράψει 110 μηνύματα.
Ποτέ δεν ξέρεις εξαρτάται πόσοι θα είναι υποψήφιοι και πόσα μόρια έχουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

metallurgy

Νεοφερμένος

Ο metallurgy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια εγω θελω για αστυφυλακων και εκανα την αιτηση τωρα τον φλεβαρη..εχω 14642 και η βαση ειναι 14439 νομιζω.μπαινω λετε να το δοκιμασω?σπουδαζω ηδη αλλα θελω για αστυνομια γιατι το μετανιωσα που δεν πηγα περσι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
φιλε εχεις πολλες πιθανοτητες να μπεις αν λαβεις υποψην σου οτι φετος κατεθεσαν μονο οσοι ειχαν δωσει το 2008 και το 2009..και εγω τα εκανα για αστυφυλακων αλλα εγω εχω 13.050...αρα δυσκολα για εμενα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
και εγω το εχω ακουσει οτι θα πεσουν αρκετα οι βασεις του 10% λογω των λιγοτερων υποψηφιων.και πιστευω κιολας οτι ειναι και απολυτα λογικο να πεσουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GABRIELLA

Δραστήριο μέλος

Η GABRIELLA αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλολογίας Πελοποννήσου (Καλαμάτα) και μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 791 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια εγω θελω για αστυφυλακων και εκανα την αιτηση τωρα τον φλεβαρη..εχω 14642 και η βαση ειναι 14439 νομιζω.μπαινω λετε να το δοκιμασω?σπουδαζω ηδη αλλα θελω για αστυνομια γιατι το μετανιωσα που δεν πηγα περσι
η αστυφυλακων θελει αθληματα; γιατι εκανες αιτηση;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aektzhs

Νεοφερμένος

Ο aektzhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
ναι θελει αθληματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top