Διευκρινίσεις στην ύλη Βιολογίας 2020-2021

Κώστας Διάκ

Νεοφερμένος

Ο Κώστας Διάκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα! Από τον Σεπτέμβριο θα είμαι επισήμως μαθητής θετικών σπουδών στη Γ' Λυκείου και θέλω να σας κάνω μια ερώτηση. Η ερώτηση είναι η εξής : γνωρίζετε αν θα αφαιρεθεί από την ύλη το βιβλίο της Γενικής Παιδείας (που περιέχει ασθένειες ,οικοσυστήματα ,εξελιξη), για να προσθέσουν κάποιο άλλο βιβλίο; Κυκλοφορεί πολύ αυτή η φήμη για αυτό σας ρωτάω.
Ευχαριστώ!
 

Guest 101954

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν έχει ανακοινωθεί κάτι επισήμως από το Υπουργείο Παιδείας. Για προσθήκη καινούργιου βιβλίου λίγο δύσκολο το βλέπω. Λογικά θα είναι η ίδια ύλη με πέρυσι.Θα σου πρότεινα να αρχίσεις κανονικά την προετοιμασία της Βιολογίας Προσανατολισμού που θα είναι σίγουρα μέσα στην ύλη
 

Κώστας Διάκ

Νεοφερμένος

Ο Κώστας Διάκ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Ευχαριστώ!
Έχω ξεκινήσει εδώ και καιρό την ύλη της Βιολογίας και της Γενικής και της Κατεύθυνσης. Απλά με αγχώνει η περίπτωση να μας αφαιρέσουν το ένα βιβλίο για να προσθέσουν κατι αλλο (π.χ το βιβλιο της Βιολογίας Β' Λυκείου, που μιλάει για τις λειτουργίες του κυττάρου), αλλα για να λες οτι δεν έχει ανακοινωθεί κάτι θα ισχύει . Ευχαριστώ και πάλι!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top