Διεθνών & Ευρωπαικών Σπουδών vs Φιλοσοφία

Τι σχολή θα διαλέγατε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 8)
  • Διεθνών και Ευρωπαικών Σπουδών

    Ψήφοι: 6 75.0%
  • Φιλοσοφία

    Ψήφοι: 2 25.0%

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παιδια εχω βγαλει 14181 μορια και μαζι με τα Αγγλικα (17353)...
Ετσι, βρισκομαι αναμεσα σε 2 σχολες..
1) ΔΕΣ (Πειραια &Παντειου)
2) Φιλοσοφια (Πατρας) / Φιλοσοφικων κ κοινωνικων σπουδων (Φ.Κ.Σ) Κρητης

Ποια απο τα δυο ειναι καλυτερα σαν σχολες ...ποιες προοπτικες εχει η καθεμια σχολη?? και με ποια επαγγελματα ασχολειται?:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Συγγνώμη αλλά πως ξέρεις τον βαθμό σου στα Αγγλικά? :P
Για μενα μακράν το 1)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παιδια εχω βγαλει 14181 μορια και μαζι με τα Αγγλικα (17353)...
Ετσι, βρισκομαι αναμεσα σε 2 σχολες..
1) ΔΕΣ (Πειραια &Παντειου)
2) Φιλοσοφια (Πατρας) / Φιλοσοφικων κ κοινωνικων σπουδων (Φ.Κ.Σ) Κρητης

Ποια απο τα δυο ειναι καλυτερα σαν σχολες ...ποιες προοπτικες εχει η καθεμια σχολη?? και με ποια επαγγελματα ασχολειται?:/:
εχω δει τις απαντησεις και εχω υπολογισει πανω κατω τον βαθμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos18

Νεοφερμένος

Ο nikos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
γιατι ο βαθμος απο τα αγγλικα για το διεθνων εχει συντελεστη 2?δηλαδη αν γραψεις 20 μετραει για 4000 μορια??γτ εχω δωσει και εγω για το διεθνων στην θεσσαλονικη απο το 5ο πεδιο..και νομιζω πως αν εχω γραψει ας πουμε 20 μετραει για 2000 μορια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
γιατι ο βαθμος απο τα αγγλικα για το διεθνων εχει συντελεστη 2?
Ετσι..ακριβως
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos18

Νεοφερμένος

Ο nikos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
και για το διεθνων στο 5ο?????γτ εχω βγαλει 13400..και με τ αγγλικα υπολογιζω γυρω στο 13..θ παρω δλδ 1300 μορια και θα παω στ 14700 η θα παει με συντελεστη 2???γτ εγω νομιζω το πρωτο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Απο οσο ξερω,το Διεθνων και ευρωπαικων σπουδων ειναι σαν τη Νομικη,μονο που δενν βγαινεις απο κει δικηγορος.Μπορεις ομως να δουλεψεις σε πρεσβειες,στο διπλωματικο σωμα,κλπ.Κανεις διεθνες δικαιο σαν να λεμε.Το ΦΚΣ Ρεθυμνου σε βγαζει φιλολογο,ομως η καθαρη φιλολογια σου δινει πληρεστερη καταρτιση.Το ΦΚΣ ασχολειται και με αλλα αντικειμενα περαν των φιλολογικων μαθηματων.Αν τελειωσεις ΦΚΣ,θα εχεις καποια κενα σε σχεση με το αν τελειωνες καθαρη φιλολογια,τα οποια θα καλυψεις με προσωπικη σου δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikos18

Νεοφερμένος

Ο nikos18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 55 μηνύματα.
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
https://edu.klimaka.gr/anakoinoseis-...7-mhxanografiko-sxoles-me-eidiko-mathima.html και εγω ειχα στο ματι τις συγκεκριμενες σχολες αλλα ακουσα οτι ειναι πιο πολυ θεωρητικης και τωρα προτιμω οικονομικο σκετο..ο ΣΥΝΤΕΛΕΣΤΗΣ ΕΙΝΑΙ 1!!δεστε και στο λινκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

everes

Νεοφερμένος

Ο everes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
δηλαδη μην μου πεις οτι με το 16 που εχω στα Αγγλικα δεν πιανω ΔΕΣ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsakis

Νεοφερμένος

Ο tsakis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
οχι φιλε,αν εγραψες 14100 και αγγλικα 16 πασ 15800..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alexandros S.

Νεοφερμένος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εχουν δίκιο οι ανωτέρω..15800 :hmm:....Πάντως ως θέμα έχει ενδιαφέρον...Εγώ είμαι πια σε ανάλογο δίλημμα(φπψ ή διεθνών και ευρωπαικών)....Σχεδόν όλοι μου λένε πως προβάδισμα έχει το φπψ γτ τουλάχιστον έχεις επαγγελματικά δικαιώματα φιλολόγου και έχει αρκετό ενδιαφέρον έχω να πω ως τμήμα..Μου αρέσει το επάγγελμα του καθηγητή αν και θα προτιμούσα να έπιανα μια από τς άλλες 2 σχολές(ιστορικό,φιλολογία)με μικρή πιθανότητα για το ιστορικό. Απο την άλλη είδα τα μαθήματα των διεθνών και ευρωπαικών σπουδών έχουν απίστευτο ενδιαφέρον αλλά ανύπαρκτα επαγγελματικά δικαιώματα δυστυχώς εκτός από του πειραιά που σε κάνει οικονομολόγο(λέμε τώρα)....Εσείς τί λετε???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kossal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Σχεδόν όλοι μου λένε πως προβάδισμα έχει το φπψ γτ τουλάχιστον έχεις επαγγελματικά δικαιώματα φιλολόγου και έχει αρκετό ενδιαφέρον έχω να πω ως τμήμα..

ΦΠΨ. Έχω πολλούς γνωστούς εκεί και μου έχουν πει τα καλύτερα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top