Διδακτορικό χωρίς μεταπτυχιακό στην Φαρμακευτική

lia_jase

Νεοφερμένος

Η lia_jase αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Γεια σε όλους!
Σπουδάζω Φαρμακευτική στο εξωτερικό και είμαι ήδη 3ο έτος. Η σχολή μου απονέμει πτυχίο με τίτλο "Five-year Master degree study programe Pharmacy". Δηλαδή , η 5ετής φοίτηση δεν είναι απλά bachelor, η 4ετής είναι bachelor. Η 5ετής περιέχει μαθήματα master, εξού και ο τίτλος που απονέμεται. Γνωρίζω , λοιπόν, ότι αφού τελειώσω τη σχολή μου και με ορισμένες προϋποθέσεις όπως να έχω συμμετάσχει σε συνέδρια ως εισηγήτρια, να έχω κάνει δημοσιεύσεις σε επιστημονικά περιοδικά κλπ, μπορώ να συνεχίσω εκεί απευθείας για διδακτορικό.

Γνωρίζει κανείς σε κάποια από τις 3 Φαρμακευτικές στην Ελλάδα, Αθήνα-Θεσσαλονίκη-Πάτρα, ποιές είναι οι προϋποθέσεις για να πας κατευθείαν για διδακτορικό με το δεδομένο ότι το πτυχίο μου είναι συνδυασμός 1ου και 2ου κύκλου σπουδών;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anonyme

Δραστήριο μέλος

Η Anonyme αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 645 μηνύματα.
https://www.pharm.uoa.gr/metaptyxiak...iko-diplwma-stis-farmakeytikes-episthmes.html

Για ΕΚΠΑ θα πρέπει να κάνεις αναγνώριση μέσω ΔΟΑΤΑΠ ότι ο τίτλος που φέρνεις από το εξωτερικό είναι ισότιμος με ΜΔΕ, και μετά κάνεις κανονικά αίτηση υποψηφιότητας. Φαντάζομαι το ίδιο ισχύει και για τις άλλες φαρμακευτικές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lia_jase

Νεοφερμένος

Η lia_jase αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ναι το γνωρίζω αυτό για τον ΔΟΑΤΑΠ , αναγνωρίζει άμεσα το πτυχίο μου.

Ευχαριστώ πολύ, οπότε για Αθήνα το ξεκαθάρισα.

Για Θεσνικη και Πατρα κάποιος;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top