Διαφορές Ιατρικής από άλλες σχολές

Tsiyo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Tsiyo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Γεωγραφίας Αιγαίου (Μυτιλήνη) και μας γράφει απο Μυτιλήνη (Λέσβος). Έχει γράψει 211 μηνύματα.
Με αυτό που είπες υποβιβάζεις την σχολή σου και υπερτιμάς την δικιά μου. Και το έχω ακούσει και άλλοι να το λένε π.χ. μηχανικοί, δασκάλοι, καθηγητές. Είναι ένας παράγοντας που κάνει τους φοιτητές ιατρικής ψώνια. Δηλαδή τώρα να σοβαρευτούμε ένας μηχανικός που κατασκευάζει ένα κτήριο έχει λιγότερη ευθύνη από τον ιατρό. Ένας δάσκαλος που θα μορφώσει τα παιδιά μας έχει λιγότερη ευθύνη από τον ιατρό;


Όοσ αφορά την ανεργία πάλι θα διαφωνήσω αν θέλει ένας ειδικευμένος ιατρός να βρει δουλειά θα βρει.

Oντως ισχυει το ρητο ΄'' ο τολμων νικα'' αλλα πιστεψε με και η τσεπη νικα! και δεν θα επιλεξουν τον ασημο γιατρο μπροστα στο παιδι μεγαλογιατρου που πιστευει οτι ''σοι παει το βασιλειο''!!

και κοιτα...ευθυνη εχουμε ολοι μας...απλα ξερεις...ειδικα οι γιατροι πρεπει να καταλαβουν την διαφορα της πλαστικης δοκιμαστικης κουκλας με τον ανθρωπο.
Στον μηχανικο αμα κανει λαθος και για χαρη του σκοτωθει ατομο λες αυτος εφταιγε. Στον γιατρο δεν θα το πεις γτ και να το πεις θα παρεις απαντηση του στυλ ''καναμε οτι ηταν ανθρωπινως δυνατο'' . οκ ....αυτη η φραση ισχυει μονο στο 10 % των ιατρικων περιπτωσεων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
πραγματικη απορια.......
γιατι η λογοθεραπεια και η φυσικοθεραπεια ειναι πιο κοντα στην ιατρικη απο οτι η νοσηλευτικη?
στην νοσηλευτικη κανουμε την λεγομενη νοσηλευτικη διαγνωση...μας το μαθαινουν στην σχολη εξαλλου.
στην λογοθεραπεια αυτο που κανουν ειναι να μαθαινουν στα παιδια πως να χρησιμοποιουν την γλωσσα και τα δοντια τους ωστε να μιλανε καλυτερα......δηλαδη καμια διαγνωση τουλαχιστον ιατρικη......δεν ασχολουνται με το υπολοιπο σωμα.
η φυσικοθεραπεια ναι ειναι πιο κοντα στην ιατρικη ωστοσο και οι δυο αυτες σχολες δεν παυουν να ειναι περισσσοτερο πρακτικες.

Oντως ισχυει το ρητο ΄'' ο τολμων νικα'' αλλα πιστεψε με και η τσεπη νικα! και δεν θα επιλεξουν τον ασημο γιατρο μπροστα στο παιδι μεγαλογιατρου που πιστευει οτι ''σοι παει το βασιλειο''!!

και κοιτα...ευθυνη εχουμε ολοι μας...απλα ξερεις...ειδικα οι γιατροι πρεπει να καταλαβουν την διαφορα της πλαστικης δοκιμαστικης κουκλας με τον ανθρωπο.
Στον μηχανικο αμα κανει λαθος και για χαρη του σκοτωθει ατομο λες αυτος εφταιγε. Στον γιατρο δεν θα το πεις γτ και να το πεις θα παρεις απαντηση του στυλ ''καναμε οτι ηταν ανθρωπινως δυνατο'' . οκ ....αυτη η φραση ισχυει μονο στο 10 % των ιατρικων περιπτωσεων!
βασικα οι περισσοτεροι ειναι περα για περα ασχετοι. το μονο που ξερουν ειναι να περηφανευονται για το πρεστιζ.
πανε με την μεθοδο του αποκλεισμου δεν εχεις αυτο αρα πρεπει να εχεις εκεινο......χαιρω πολυ αυτο το κανω και εγω.
και δεν αναφερομαι μονο στους νεαρους γιατρους αλλα και στους μεγαλογιατρους.....η γιαγια μου φετος ηταν 2 μηνες στο νοσοκομειο και τα ''αστερια'' δεν τις εβρισκαν τι εχει.
και δεν ασχοληθηκαν μαζι της ειδικευομενοι αλλα διευθυντες κλινικης και γιατροι οι οποιοι ειχαν το μεγαλυτερο ονομα στην Λαρισα.
για τους ειδικευομενους δεν θα μιλησω......το μονο που πρεπει να ευχομαστε ειναι να μην πεσουμε στα χερια τους......ειδικευομενος καρδιολογιας στο νοσοκομειο δεν καταλαβε μετα απο ακροαση οτι υπαρχει στενωση αορτης αν ειναι δυνατον.......το καταλαβε συμφοιτητης μου μεγαλυτερου ετους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,329 μηνύματα.
Δεν είσαι άκυρος. Απλά πιστεύω ότι κάνετε λάθος και υποβιβάζεται τους εαυτού σας. Θεωρώ την σχολή σου την βιολογία και την χημεία ανεξάρτητες επιστήμες που προσφέρουν σε πολλούς τομείς ένας από αυτούς είναι και η ιατρική. Βεβαίως και η βιοχημεία επηράζει σημαντικά την ιατρική αλλά επηρεάζει εξίσου την γεωπονία, την φαρμακευτική, την διατροφολογία.

Δηλαδή είχε βίτσιο ο άνθρωπος να υποβιβάσει τη σχολή του επειδή δεν είναι η ιατρική. Frak yeah! Εγώ γιατί είχα την εντύπωση ότι όσοι κομπλεξάρονται, προσπαθούν να το παίξουν γιατροί ή έστω να αυξήσουν τη σχολή τους στα μάτια των υπόλοιπων; Δεν είδα κανέναν κομπλεξαρισμένο να μειώνει τη σχολή του για να υψώσει την ιατρική. Μήπως κάνεις αυτό που λέμε "απ' τη μια σε χέζω κι απ' την άλλη σε σκουπίζω" για να μη δημιουργήσεις την εντύπωση ότι τα χώνεις στους "υποδεέστερους";

Προσωπικά θεωρώ σχολές που είναι κοντά στην ιατρική την

Οδοντιατρικη και Κτηνιατρική ---> προσωπικά τις θεωρώ ιατρικές.
Ψυχολογία
Λογοθεραπεία
Φυσικοθεραπεία

Δηλαδή όταν γεννήσει η γυναίκα σου, θα πεις στη νοσηλεύτρια να φύγει μακριά και να φέρει μια λογοθεραπεύτρια ή μια ψυχολόγο να διαγνώσει τι πρεσβεύει το τρίτο εν σειρά "ουά" στο κλάμμα του μωρού στη γέννα... Frak yeah on the roll....:redface:

----____
Επίσης είναι πολύ φαρμακοποιοί που κάνουν γρήγορες διαγνώσεις τα φαρμακεία τους και δίνουν φάρμακα αυτοί πιστεύω ότι υποβιβάζουν την δουλειά τους για αυτό πλέον ο κόσμος τους θεωρεί μπακάλιδες.

Άσε να ξέρω καλύτερα τα των φαρμακοποιών και το πόσο μπακάληδες μπορεί να είναι γιατρέ μου, γιατί αν δεν υπήρχε η μόστρα και το κωλοπέτσωμα των γονιών να κάνουν τα παιδιά τους επιστήμονες, δεν θα τα στέλνανε στη Ρουμανία και στην Τσεχία για να πάρουν πτυχία φαρμακευτικής με λάδι αλλά θα καθόντουσαν στο ΕΚΠΑ όπως κάθησε η μισή μου οικογένεια και έμαθε την επιστήμη. Που όταν εμένα ο γιατρός με μπούκωσε σε ένα χάπι για τις αμυγδαλές, πετάχτηκε ο πατέρας μου και τον πέρασε από γενεές δεκατέσσερις και μου φερε από το φαρμακείο του το σωστό χάπι και καθάρισα σε δυο μέρες. Ειδάλλως ο άσχετος γιατρός θα με είχε βγάλει και νεφροπαθή.

Μη μιλήσω για τις συνταγές που όταν τις εκτελεί ο πατέρας μου (ο τάχα "μπακάλης" κατ εσέ, που αν σε βάλει κάτω στη χημεία θα σου βγούν οι αλκοόλες από τ' αυτιά και θα λες κι ευχαριστώ) δεν μπορεί να διαβάσει τι γράφουν οι γιατροί... Προφανώς η καλλιγραφία και η ορθογραφία χάθηκαν κάπου μέσα στο χάος της υπερηφάνειας της άσπρης στολής. Αλλά αυτό ας το αφήσουμε για άλλο κεφάλαιο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Ειδικα οι γιατροι πρεπει να καταλαβουν την διαφορα της πλαστικης δοκιμαστικης κουκλας με τον ανθρωπο.

+42

Στον γιατρο δεν θα το πεις γτ και να το πεις θα παρεις απαντηση του στυλ ''καναμε οτι ηταν ανθρωπινως δυνατο'' . οκ ....αυτη η φραση ισχυει μονο στο 10 % των ιατρικων περιπτωσεων!

Μου αρέσει η σιγουριά σου.

πραγματικη απορια.......
γιατι η λογοθεραπεια και η φυσικοθεραπεια ειναι πιο κοντα στην ιατρικη απο οτι η νοσηλευτικη?
στην νοσηλευτικη κανουμε την λεγομενη νοσηλευτικη διαγνωση...μας το μαθαινουν στην σχολη εξαλλου.
στην λογοθεραπεια αυτο που κανουν ειναι να μαθαινουν στα παιδια πως να χρησιμοποιουν την γλωσσα και τα δοντια τους ωστε να μιλανε καλυτερα......δηλαδη καμια διαγνωση τουλαχιστον ιατρικη......δεν ασχολουνται με το υπολοιπο σωμα.
η φυσικοθεραπεια ναι ειναι πιο κοντα στην ιατρικη ωστοσο και οι δυο αυτες σχολες δεν παυουν να ειναι περισσσοτερο πρακτικες.

Άλλο η διάγνωση άλλο η θεραπεία. Ίσως ο fockos εννοεί ότι οι λογο- και οι φυσικοθεραπευτές βοηθούν ουσιαστικά στην επίλυση κάποιου προβλήματος, ενώ οι νοσηλευτές έχουν υποστηρικτικό ρόλο. Φαντάζομαι πως κι αυτοί (οι λόγο- και φυσικοθεραπευτές) θα χρειάζονται να διαγνώσουν ένα πρόβλημα ώστε στη συνέχεια να το αντιμετωπίσουν.
Για να μην παρεξηγηθώ, θεωρώ τους νοσηλευτές πολύ σημαντικό κομμάτι της ιατρικής φροντίδας. Μερικές φορές είναι καλύτερο να έχεις καλό νοσηλευτή παρά καλό γιατρό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
πραγματικη απορια.......
γιατι η λογοθεραπεια και η φυσικοθεραπεια ειναι πιο κοντα στην ιατρικη απο οτι η νοσηλευτικη?

Απλώς δε θεωρώ την νοσηλευτική παραιατρικό επάγγελμα. Δεν την υποβιβάζω το αντίθετο κάνω.

Πιστεύω ότι η λογοθεραπεία και η φυσικοθεραπεία όπως και η ψυχολογία ήταν παλιά ειδικότητες της ιατρικής. Επειδή αυτές οι ειδικότητες δε δίνανε φάρμακα εξελικτικά αποχωρίστηκαν από την ιατρική.

Στην Αμερική υπάρχει ειδικότητα φυσιατρική από αυτή την ειδικότητα βγαίνει φυσικοθεραπευτής ο οποίος εφαρμόζει απλά ιατρικές εντολές δε κάνει όπως ο φυσίατρος διαγνώσεις.

Ο ψυχολόγος αν και μπορεί να δράσει αυτόνομα σε μερικά πράγματα (κάνει διαγνώσεις) πολλές φορές υπακούει ιατρικές εντολες.



Η νοσηλευτική έχει να κάνει με την φροντίδα του ασθενούς και σε καμιά περίπτωση δεν βγήκε μέσα από την ιατρική. Συνδέεεται με την ιατρική αλλά είναι κάτι το διαφορετικό. Αυτός είναι ο λόγος ότι ορισμένα φάρμακα πστεύω ότι πρέπει να συνταγογραφούνται από τους νοσηλευτές.


η νοσηλευτική έχει δικες της διαγνώσεις που όμως δεν εφαρμόζονται παρά μόνο θεωρητικά στο πανεπιστήμιο. Και δυστυχώς στην Ελλάδα τουλάχιστον (όπως και στο εξωτερικό) η νοσηλευτική έχει γίνει πλέον παραιατρικό επάγγελμα.

-____________________________

Επειδή έχω βγάλει νοσηλευτική ίσως δεν είμαι αντικειμενικός αλλά την γνώμη μου λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Μη μιλήσω για τις συνταγές που όταν τις εκτελεί ο πατέρας μου (ο τάχα "μπακάλης" κατ εσέ, που αν σε βάλει κάτω στη χημεία θα σου βγούν οι αλκοόλες από τ' αυτιά και θα λες κι ευχαριστώ) δεν μπορεί να διαβάσει τι γράφουν οι γιατροί... Προφανώς η καλλιγραφία και η ορθογραφία χάθηκαν κάπου μέσα στο χάος της υπερηφάνειας της άσπρης στολής. Αλλά αυτό ας το αφήσουμε για άλλο κεφάλαιο...

Αυτό το βλέπω κι εγώ στο νοσοκομείο. Δεν μπορείς να διαβάσεις οδηγίες ή σημειώματα άλλων γιατρών...
Ζωή: Τι γράφει εδώ...Σκλήρυνση Καζαμπλάνκας;
Συμφοιτητής Ζωής: Χμμ...Σκλήρυνση Κατα Πλάκας πρέπει να λέει...
Ζωή: Α. Οκ. Ευχαριστώ. WTF.
Συμφοιτητής Ζωής: Εδώ τι φάρμακο γράφει;
Ζωή: Εεε... Δεν μπορώ να βγάλω τα γράμματα.
Συμφοιτητής Ζωής: Καλά, χέστο, ότι και να λέει, δεν έχει σημασία. :mpinelik:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
γιατι ολοι οι γιατροι γραφουνε ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
γιατι ολοι οι γιατροι γραφουνε ετσι;

Ε δεν γράφουν κι όλοι έτσι, αλλά θα έλεγα η πλειονότητά τους. Δεν ξέρω, ίσως να βιάζονται; Αλλά και πάλι... :(
Εγώ προς το πάρον κάνω καλά γράμματα ακόμη. Να δούμε σε λίγα χρόνια πως θα είναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
Απλώς δε θεωρώ την νοσηλευτική παραιατρικό επάγγελμα. Δεν την υποβιβάζω το αντίθετο κάνω.

Πιστεύω ότι η λογοθεραπεία και η φυσικοθεραπεία όπως και η ψυχολογία ήταν παλιά ειδικότητες της ιατρικής. Επειδή αυτές οι ειδικότητες δε δίνανε φάρμακα εξελικτικά αποχωρίστηκαν από την ιατρική. Στην Αμερική υπάρχει ειδικότητα φυσιατρική από αυτή την ειδικότητα βγαίνει φυσικοθεραπευτής ο οποίος εφαρμόζει απλά ιατρικές εντολές.


Η νοσηλευτική έχει να κάνει με την φροντίδα του ασθενούς και σε καμιά περίπτωση δεν βγήκε μέσα από την ιατρική. Συνδέεεται με την ιατρική αλλά είναι κάτι το διαφορετικό.

έχει δικες της διαγνώσης που όμως δεν εφαρμόζονται παρά μόνο θεωρητικά στο πανεπιστήμιο. Και δυστυχώς στην Ελλάδα τουλάχιστον (όπως και στο εξωτερικό) η νοσηλευτική έχει γίνει πλέον παραιατρικό επάγγελμα.
αν το πιστευες αυτο οτι η ιατρικη οτι ειναι διαφορετικο δεν θα ελεγες πιο πριν οτι ειναι παραιατρικο.......πλεον οι επιστημονες τον εχουν απορριψει σαν ορο αφου δειχνει υποταγη στην ιατρικη και στις εντολες του.
ειμαστε ξεχωριστη επιστημη.....περασαν οι εποχες που ειμασταν υπηρετες των γιατρων:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
αν το πιστευες αυτο οτι η ιατρικη οτι ειναι διαφορετικο δεν θα ελεγες πιο πριν οτι ειναι παραιατρικο.......πλεον οι επιστημονες τον εχουν απορριψει σαν ορο αφου δειχνει υποταγη στην ιατρικη και στις εντολες του.
ειμαστε ξεχωριστη επιστημη.....περασαν οι εποχες που ειμασταν υπηρετες των γιατρων:P

:hmm: δε = δεν (ίσως έκανα λάθος γιατί το δε είναι μιά λεξη διαφορετική από το δεν αλλά εγώ ενοούσα την δεύτερη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
γιατι ολοι οι γιατροι γραφουνε ετσι;
βασικα οχι δεν γραφουν ολοι ετσι.....απλα οι περισσοτεροι επειδη γραφουν συνταγες ολη μερα βαριουνται και κανουν ορνιθοσκαλισματα.
προτεινω να προστεθει μαθημα στην φαρμακευτικη......αποκρυπτογραφηση ιερογλυφικων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
και αυτοι οι καημενοι οι φαρμακοποιοι πως τα διαβαζουν ρ φιλε:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
Δηλαδή όταν γεννήσει η γυναίκα σου, θα πεις στη νοσηλεύτρια να φύγει μακριά και να φέρει μια λογοθεραπεύτρια ή μια ψυχολόγο να διαγνώσει τι πρεσβεύει το τρίτο εν σειρά "ουά" στο κλάμμα του μωρού στη γέννα... Frak yeah on the roll....:redface:
.

Συνήθως όταν γεννιούνται τα παιδάκια βγαίνει μια Μαία ή νοσηλευτρια έξω και λέει ένα ποιηματάκι και παίρνει 50 ευρώ και φεύγει (είναι καθαρά οικονομικό το θέμα) αν η έκβαση δεν είναι καλή τότε βγαίνει ο ιατρός και τα λέει.

Την διάγμωση πρέπει να την κάνει μόνο ο ιατρός. Η νοσηλεύτρια θα πάρει το μωρό να το φροντίσει ώστε να μην έχει κάποια επιπλοκή και να φύγει υγιέστατο από το νοσοκομείο. Επειδή το έχω κάνει αυτό δεν είναι καθόλου εύκολο. (ίσως κάποιοι το υποτιμούν όμως)

Δεν είπα ότι οι ψυχολόγοι και οι φυσικοθεραπευτές είναι ιατροί είπα ότι είναι παρακλάδια ιατρικής. Την νοσηλευτική δεν την θεωρώ παρακλάδι αλλά ένα νέο δέντρο.

Για αυτό είμαι κατά να καταργηθεί το ΑΕΙ της νοσηλευτικής σε αντίθετη περίπτωση θα ήμουν υπέρ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
αν το πιστευες αυτο οτι η ιατρικη οτι ειναι διαφορετικο δεν θα ελεγες πιο πριν οτι ειναι παραιατρικο.......πλεον οι επιστημονες τον εχουν απορριψει σαν ορο αφου δειχνει υποταγη στην ιατρικη και στις εντολες του.
ειμαστε ξεχωριστη επιστημη.....περασαν οι εποχες που ειμασταν υπηρετες των γιατρων:P

Ναι, είναι το γνωστό team work. Γνωστό για τις πολιτισμένες χώρες γιατί εδώ είμαστε ακόμη...:whistle:

προτεινω να προστεθει μαθημα στην φαρμακευτικη......αποκρυπτογραφηση ιερογλυφικων

+42

και αυτοι οι καημενοι οι φαρμακοποιοι πως τα διαβαζουν ρ φιλε:P

Έλα ντε. Δεν τα διαβάζουν, μας δίνουν ότι να ναι, εμείς νομίζουμε ότι είναι το σωστό και γινόμαστε καλά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
και αυτοι οι καημενοι οι φαρμακοποιοι πως τα διαβαζουν ρ φιλε:P

αυτό το δράμα των φαρμακοποιών είναι θέμα μηνών να τελειώσει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
αυτό το δράμα των φαρμακοποιών είναι θέμα μηνών να τελειώσει....
τι εννοεις τι θα γινει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,096 μηνύματα.
τι εννοεις τι θα γινει?

:D Παρόλο που βρίζουμε τον Λοβέρδο για συγχωνεύσεις νοσοκομείων ......
έχει κάνει κάποια καλά πράγματα. Θα γίνει ηλεκτρονική συνταγογράφιση που ήδη εφαρμόζεται σε ορισμένα ταμεία σε ιδιωτικά νοσοκομεία και σε λίγο θα εφαρμοστεί στα δημόσια νοσοκομεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johanio

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Εγώ μέχρι τώρα έχω ένα προσόν που πρέπει να έχει ένας γιατρός: τα γράμματα :pfff:

Κάνω γραμματάρες :closed:
:P

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Κοίτα και γω το ίδιο αλλα με όλα αυτά τα κολυβογράμματα των γιατρών που βλέπω εχει φοβηθει το μάτι μου...τι στο καλό, ΟΛΟΙ τους εκαναν ανεκαθεν χαλια γραμματα?:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Εγώ μέχρι τώρα έχω ένα προσόν που πρέπει να έχει ένας γιατρός: τα γράμματα :pfff:

Κάνω γραμματάρες :closed:
:P


Η χαρά των φαρμακοποιών θα είσαι :P


Εγώ όσες φορές έκανα απόπειρα να διαβάσω συνταγή γιατρού, κατάφερα να αποκρυπτογραφήσω μόνο 2-3 γράμματα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top