Διαμαρτυρία για τα θέματα της Φυσικής στις πανελλήνιες

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω κάτι, παίδες:
Είναι γνωστά τα μέλη της επιτροπής που έβαλε τα θέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

3anadinw

Νεοφερμένος

Ο 3anadinw αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
LImoncello το ιδιο προβλημα ειχα και γω ... και μη πειτε εκ των υστερων οτι ολοι καταλαβατε πως ειναι λαθος το ερωτημα ... να ξαναδωσουμε δεν ειναι λυση αν και προσωπικα με βολευει γιατι θα χω την ευκαιρια να γραψω το 20 που πιστευα ... υπαρχουν παιδια που προλαβαν να τα λυσουν ολα και σωστα και δε φταινε σε τιποτα να ξαναδωσουν ...σταματηστε να ασχολειστε πια και προσπαθηστε για τα επομενα ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Εχω σιχαθει να βλεπω το Γ4 ΠΑΝΤΟΥ!ΜΑ ΠΑΝΤΟΥ!δεν αντχω αλλο!δεν εχω σταματησει να κλαιω με τις μαλακιες που ακουω παντου!Με εχουνε γαμησει ψυχολογικα.Δεν αντεχω αλλο ρε πουστη δεν αντεχω1!!!!!
Τοτε μην μπαινεις αλλο σε αυτο το thread.αμαν δηλαδη.μας γ@μησες.προσπαθεις δηλαδη να επιβαλλεις τις αποψεις σου στους αλλους ή να θεραπευσεις τα "κομπλεξ" τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω κάτι, παίδες:
Είναι γνωστά τα μέλη της επιτροπής που έβαλε τα θέματα;
Αν γινουν γνωστα πες μου και σε εμενα να περασω μια βολτα!

Τοτε μην μπαινεις αλλο σε αυτο το thread.αμαν δηλαδη.μας γ@μησες.προσπαθεις δηλαδη να επιβαλλεις τις αποψεις σου στους αλλους ή να θεραπευσεις τα "κομπλεξ" τους?
Αυτο το κομπλεξ θα υπηρεασει και εμενα και ολους καποια στιγμη!Δυστηχως οι πανελληνιες δεν ειναι ατομικες παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο.Εκτος απο τον ιδιο σου τον εαυτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Βλεπω ατομα τα οποια εχουν γραψει πανω απο 90 και παραπανιουνται για το Γ4 και εκτος απο αυτο τις μοναδες θα τις παρουν επειδη ελυσαν τα απο πανω !! Ρε ξερετε ποσο θα ειναι το ποσοστο που χει γραψει πανω απο 10;;;;ΕΕΕ????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

potkapot

Νεοφερμένος

Ο potkapot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 70 μηνύματα.
Kαταλαβαινε ομως εσυ και ολοι οσοι κανουνε συζητηση για αυτο το θεμα.Ποσο ψυχοφθορο ειναι για εμενα που εγραψα ΣΚΑΤΑ.Ειμαι που ειμαι δηλαδη βλεπω αυτα τα πραγματα και δεν μπορω να ξεχαστω καθολου!ΔΗΛΑΔΗ ΥΠΟΜΟΝΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΟΡΙΑ ΤΗΣ!

Συγγνώμη που τα λεγόμενα όλων αυτών των αδικημένων μαθητών μπαίνουν μέσω των όμορφων ματιών σου στο καταπληκτικό μυαλουδάκι σου, παρά την θέλησή σου. Δεν μπορείς να ξεχαστείς, και είσαι όλη μέρα σε αυτό το θέμα. Χμμμμ ενδιαφέροονννν :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Να σας ρωτήσω κάτι, παίδες:
Είναι γνωστά τα μέλη της επιτροπής που έβαλε τα θέματα;

Αν ναι,πείτε και κατά δω,να πάμε να τους πούμε κάνα γεια. :whistle: :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

john1994

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 312 μηνύματα.
ρε μαγκες ξεκολλατε... αν κατσουμε και το συζηταμε και αλλο, αντι να διαβαζουμε τις αποδειξεις στα μαθηματικα, θα χασουμε κατευθειαν τις 15 μοναδες της αποδειξης και του ορισμου (τουλαχιστον) και μετα δεν θα μας νοιαζουν και πολυ τα 7 σκατομορια που στο κατω-κατω δε χαθηκαν και απο κανεναν. αντε γεια παω να διαβασω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Επειδη παιζει πολυ σαν ιδεα, μην νομιζετε οτι ειναι δικαιο να ξαναγινει η εξεταση. Και αν γινει κατι τετοιο μην περιμενετε θεματα στα οποια θα μπορειτε να γραψετε καλα! Στην τελικη υπαρχει ενα ιδος δικαιοσυνης και σε ολο αυτο, αυτος που ητανε πιο ψυχραιμος και αντιμετωπιζε τα θεματα σαν ερωτησης και οχι σαν την δευτερα παρουσια ισως καταφερε να τα λυσει ολα (η εστω οσα ητανε στις δυνατοτιτες του) ενω οσοι πανικοβληθικαν απο ενα ερωτημα και κολισαν εκει δεν διαχεριστικαν σωστα τον χρονο τους και τον ευατο τους φρικαραν και εχασαν μορια!
Α, αυτη η περιπτωση δεν σας βολευει οποτε δεν την ονομαζουμε δικαιοσυνη ε;! Διαγωνισμος ειναι! Ολα κρινονται! Αν δεν ητανε λαθος το Γ4 θα παραπονιοντουσαν καποιοι οτι φαγανε τον χρονο τους στο Β3 και οτι ητανε πολυ δυσκολο και ειναι αδικο, τωρα απλα εχουν πιασιμο απο την βλακεια του υπουργειου.

Ξεκολατε! Δεν υπαρχει δικαιοσυνη απο την στιγμη που εγινε η στραβη. Το ποσο μαματος νομιζει καποιος οτι ειναι και ποσα μορια πρεπει να παρει σε σχεση με αλλους ειναι απλα μεσα στο μυαλο του! Αν εγραψε αριστα με εξερεση το Γ4, αριστα θα βαθμολογιθει και παλι! Το οτι καποιοι θα εποφελιθουν δεν θα επρεπε να τον χαλαει τοσο μια και παλι βρησκετε πιο πανω αυτους και αμα ειναι σωστος και στα υπολιπα μαθηματα δεν εχει να φοβατε!
Μπορει να κανει πατατες το υπουργειο και σε καμια περιπτωση δεν το υποστιριζω, αλλα το οτι παρθηκε η συγκεκριμενη αποφαση αντι για οποιαδηποτε αλλη σιγουρα δεν εγινε με την επιπολαιοτιτα που το Γ4 μπηκε σαν υποερωτημα πανελληνιων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Πολύ απλά τα πράγματα, και πολύ κακό για το τίποτα. Όλο το επιχείρημα του άγχους λόγω χρόνου στη συγκεκριμένη περίπτωση είναι τέρμα εκτός. Μιλάμε για το τελευταίο υποερώτημα του τελευταίου θέματος.

Ξανά. Τελευταίο υποερώτημα, τελευταίο θέμα.

EDIT: τελευταίο ερώτημα, προτελευταίου θέματος. Yeah, you get the point.
Τι λες ρε φίλε/φίλη whatever doesn't matter κλπ. ?

Ναι ωραία, αδιάφορο το ότι είναι τελευταίο ερώτημα. Αν εγώ ξεκινάω να λύνω από το τέλος?
Ρε συ, αρχικά να σου πω ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να λύνει από όπου θέλει και ο καθένας έχει δικαίωμα
να λύσει σωστά θέματα. Από κει και πέρα ότι κ να πεις, αν συνεχίσεις με το σκεπτικό αυτό, θα είναι
τελείως αντίθετο από τα δικά μου λεγόμενα και δε θα το καταλάβω(διαφωνώ κάθετα με λίγα λόγια) ακόμα και αν το σέβομαι ως άποψη (you get it right? :P) οπότε δε το συνεχίζω.

ΥΓ. Ρε συ, get serious. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SiMoS43710

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σίμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 303 μηνύματα.
Πάντως θα είχε φάση να πάμε να ξαναγράψουμε κι επειδή δε θα γράψει κανένας, να φωνάζουν για να βαθμολογηθούν τα θέματα της Παρασκευής... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Ναι αυτο σκεφτηκα και εγω σιμο... Μην παρακαλατε να ξαναγραψουμε γιατι θυμαστε τα θεματα που βαζουν επαναληπτικες;; Ετοιμαστειτε για κατι πολυυ χειροτερο..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Ναι ωραία, αδιάφορο το ότι είναι τελευταίο ερώτημα. Αν εγώ ξεκινάω να λύνω από το τέλος?
Ρε συ, αρχικά να σου πω ότι ο καθένας έχει το δικαίωμα να λύνει από όπου θέλει και ο καθένας έχει δικαίωμα
να λύσει σωστά θέματα. Από κει και πέρα ότι κ να πεις, αν συνεχίσεις με το σκεπτικό αυτό, θα είναι
τελείως αντίθετο από τα δικά μου λεγόμενα και δε θα το καταλάβω(διαφωνώ κάθετα με λίγα λόγια) ακόμα και αν το σέβομαι ως άποψη (you get it right? :P) οπότε δε το συνεχίζω.

Βασικά δε με πολυνοιάζει που διαφωνείς με το σκεπτικό, μ' αυτό συνεχίζω τώρα γιατί αυτό στηρίζω εξαρχής. Soooo, yeah. :P

Αν ξεκινάς να λύνεις απ' το τέλος σημαίνει ότι είσαι και προετοιμασμένη για στραβές που μπορεί να γίνουν, σωστά? Σωστά φαντάζομαι, τι σκατά, πανελλήνιες πας να δώσεις, 3 ώρες σ' ένα μάθημα που κρίνουν την προετοιμασία ενός χρόνου, ε? Ναι. Τι σημαίνει αυτό τώρα? Πολύ απλά, σημαίνει ότι ένα χρόνο τώρα έχεις κάνει άπειρες δοκιμές μ' αυτόν τον τρόπο κι έχεις καταλήξει ότι σε βολεύει. Σε βολεύει να ξεκινάς απ' το 4ο, κανένα πρόβλημα, αλλά αυτό ταυτόχρονα πάει να πει κι ότι μπορείς να ελέγξεις το άγχος κι άρα να κανονίσεις σωστά το χρόνο σου, σε περίπτωση που το Δ2 στην πορεία σου προς το 1ο θέμα δε βγει, γιατί αν πας να δώσεις πανελλήνιες με το σκεπτικό ότι ό,τι θα δεις σε όλα τα θέματα θα βγαίνει χαλαρά, ε, μάλλον σε λάθος διαγωνισμό είσαι.

Με λίγα λόγια, θεωρώ αυτονόητο (κι εγώ κι οι εξετάσεις προφανώς) ότι αυτός που θα ξεκινήσει απ' το τέλος/αυτός που διαβάζει όλα τα θέματα πριν ξεκινήσει να γράφει ΜΠΟΡΕΙ να ελέγξει τα πάντα από εκεί και πέρα. Βλέπει ένα θέμα που δεν έχει ξαναδεί ποτέ? Μπορεί να πει "Εντάξει, ήρεμα, το αφήνω κι έρχομαι μετά" χωρίς να χάνει χρόνο απ' τ' άλλα που 'ναι πιο σίγουρα. Δεν του βγαίνει ένα θέμα που, φαινομενικά, μοιάζει εύκολο? Επίσης, μπορεί να το ξεχάσει και να συνεχίσει στα επόμενα χωρίς να χάνει χρόνο.

Όλοι όσοι έδωσαν πανελλήνιες θα σου πουν ότι αν υπάρχει ένας κανόνας που ΠΡΕΠΕΙ να τηρηθεί ανεξάρτητα από όλους, αυτός είναι. Διαγωνισμός σωστής διαχείρισης χρόνου είναι στην τελική, ούτε εξυπνάδας, ούτε επιστημονικής γνώσης (βλέπε πίσω γιατί), ούτε τίποτα. Έχεις 3 ώρες για κάτι πάρα πολύ συγκεκριμένο. Αν δεν τις μοιράσεις σωστά, λυπάμαι έχασες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Με λίγα λόγια, θεωρώ αυτονόητο (κι εγώ κι οι εξετάσεις προφανώς) ότι αυτός που θα ξεκινήσει απ' το τέλος/αυτός που διαβάζει όλα τα θέματα πριν ξεκινήσει να γράφει ΜΠΟΡΕΙ να ελέγξει τα πάντα από εκεί και πέρα. Βλέπει ένα θέμα που δεν έχει ξαναδεί ποτέ? Μπορεί να πει "Εντάξει, ήρεμα, το αφήνω κι έρχομαι μετά" χωρίς να χάνει χρόνο απ' τ' άλλα που 'ναι πιο σίγουρα. Δεν του βγαίνει ένα θέμα που, φαινομενικά, μοιάζει εύκολο? Επίσης, μπορεί να το ξεχάσει και να συνεχίσει στα επόμενα χωρίς να χάνει χρόνο.

Όλοι όσοι έδωσαν πανελλήνιες θα σου πουν ότι αν υπάρχει ένας κανόνας που ΠΡΕΠΕΙ να τηρηθεί ανεξάρτητα από όλους, αυτός είναι. Διαγωνισμός σωστής διαχείρισης χρόνου είναι στην τελική, ούτε εξυπνάδας, ούτε επιστημονικής γνώσης (βλέπε πίσω γιατί), ούτε τίποτα. Έχεις 3 ώρες για κάτι πάρα πολύ συγκεκριμένο. Αν δεν τις μοιράσεις σωστά, λυπάμαι έχασες.

Όσο κι αν λυπάμαι που το λέω,έχεις απόλυτο δίκιο.Έτσι είπα αντίο σε 3 μονάδες στη φυσική και στη σχολή πρώτης προτίμησης.Επειδή δεν διαχειρίστηκα σωστά το χρόνο.
Πότε θα αλλάξει επιτέλους αυτό το σύστημα που κρίνει τη δουλειά 3 χρόνων σε 3 ώρες?:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spurakos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο spurakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 325 μηνύματα.
Αυτο το κομπλεξ θα υπηρεασει και εμενα και ολους καποια στιγμη!Δυστηχως οι πανελληνιες δεν ειναι ατομικες παιζουν και αλλοι παραγοντες ρολο.Εκτος απο τον ιδιο σου τον εαυτο!

Αν σε επηρεαζει το κομπλεξ τους και δεν αντεχεις να τους ακους να διαμαρτυρονται τοτε πολυ απλα μην μπαινεις στο thread.αν τωρα γουσταρεις να μπαινεις για να νευριαζεις και να νιωθεις σκατα οπως λες τι να σου πω?παντως κρατα το για σενα.δεν μπαινουν στο thread ολοι για να σε βλεπουν να βριζεις και να παραπονιεσαι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Nikos Sytis αγόρι μου ηρέμησε,έμφραγμα θα πάθεις σε λίγο.Εκτός και αν σου κόλλησε το caps lock,in which case...in which case,nothing,παραμένεις εξ'ίσου αντιπαθής.

Δεν διάβασα τα θέματα,αλλά αφού μέχρι και η ένωση φυσικών έβγαλε ανακοίνωση ότι ήταν παλούκια,φαντάζομαι θα υπάρχει δίκαιος λόγος διαμαρτυρίας.Btw,το να μην μετρήσει το λανθασμένο ερώτημα,δεν το βρίσκω λύση:εγώ,όταν πήγαινα σχολείο,και φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλα άτομα σαν και μένα (όχι τόσο όμορφα όσο εγώ και τόσο σεξουαλικά κτήνη βέβαια :P),δεν μπορούσα τη γραμμή "λύσε πρώτα αυτά που σου έρχονται εύκολα,και άσε τα ερωτήματα που σε δυσκολεύουν τελευταία.Έπρεπε να λύσω τα πάντα σε ένα διαγώνισμα με τη σειρά.Γιατί?Γιατί ήμουν ψυχαναγκαστικός,τι να πω.Για να αποφασίσω να πω "I give up" σε ένα ερώτημα,θα έπρεπε να το παιδεύω μία ώρα.Και μετά,ήμουν κουρασμένος και εκνευρισμένος,οπότε έγραφα μαλακίες και στα υπόλοιπα,που ήξερα-αν μου είχε μείνει χρόνος-.Όποτε άφηνα ερώτημα "για μετά",επειδή με δυσκόλευε,απλά αγχωνόμουν και έκανα πατάτες στα επόμενα.Φυσικά,μου είχε τύχει να κολλήσω σε άσκηση που είχε κάνει μαλακία ο καθηγητής.Όταν όμως πετυχαίνεις κάτι τέτοιο,και λόγω του άγχους που έχεις,ειδικά όταν δεν έχεις και μπροστά σου τον καθηγητή που έβαλε τα θέματα,όσο σίγουρος και αν είσαι,αρνείσαι να πιστέψεις ότι πρόκειται για λάθος του τεστ,και τα ρίχνεις στον εαυτό σου.Και απλά,αγχώνεσαι περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ArmsControl

Νεοφερμένος

Ο ArmsControl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Πανελλαδικές Εξετάσεις 2012 Φυσική Κατεύθυνσης: Ακύρωση Θέματος! Αδικία στους υποψήφιους Στρατιωτικών Σχολών
Απίστευτη εξέλιξη στις Πανελλαδικές Εξετάσεις 2012 στο μάθημα Φυσικής Κατεύθυνσης που αφορά και τους υποψηφίους των Στρατιωτικών Σχολών και Αστυνομικών Σχολών (γεγονός που ανάγκασε το EKEO να αντιδράσει). Φυσικά η παρέμβαση μας αφορά και ωφελεί και όλους τους άλλους υποψήφιος των ΑΕΙ/ΤΕΙ. Ειδικότερα σύμφωνα με την Κεντρική Επιτροπή Εξετάσεων (ΚΕΕ) Στο Γ4 ερώτημα παρατηρήθηκε ότι είναι ελλιπής η διατύπωσή του. Συγκεκριμένα, δεν προσδιορίζεται ότι η ζητούμενη γωνία αναφέρεται στο πρώτο μέγιστο της κινητικής ενέργειας.
Κατόπιν τούτου, το ερώτημα Γ4 ακυρώνεται και οι αντίστοιχες μονάδες ανακατανέμονται στα υπόλοιπα ερωτήματα Γ1, Γ2 και Γ3 του θέματος.

Το γεγονός αυτό αποτελεί τεράστια αδικία για τα άτομα που έλυσαν το θέμα Γ4 το οποίο έπιανε επτά ολόκληρες μονάδες (επί συνόλου εκατό μονάδων). Με πρόχειρους υπολογισμούς το EKEO υπολογίζει αυτή την τεχνητή προσαύξηση μέχρι και πάνω από 100 μόρια στο τελικό σύνολο των (χιλιάδων) μορίων (πχ για υποψηφίους ΑΣΕΙ). Διαβάστε εδώ την ανάλυση του Ελληνικού Κέντρου Ελέγχου Όπλων για το απίστευτο διπλό λάθος
https://www.ekeo.gr/?p=20609
Όσοι επιθυμούν μπορούν να γίνουν μέλη της Ομάδας Στρατιωτική Σχολή Ευελπίδων στο facebook και να αναρτήσουν τα σχόλια τους εδώ
https://www.facebook.com/groups/86696437720/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Limoncello

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Limoncello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 199 μηνύματα.
Άμα πλάκωσε και ο στρατός:P
Αχ,να δούμε πως θα λήξουν φέτος οι Πανελλαδικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Δεν διάβασα τα θέματα,αλλά αφού μέχρι και η ένωση φυσικών έβγαλε ανακοίνωση ότι ήταν παλούκια,φαντάζομαι θα υπάρχει δίκαιος λόγος διαμαρτυρίας.Btw,το να μην μετρήσει το λανθασμένο ερώτημα,δεν το βρίσκω λύση:εγώ,όταν πήγαινα σχολείο,και φαντάζομαι θα υπάρχουν και άλλα άτομα σαν και μένα (όχι τόσο όμορφα όσο εγώ και τόσο σεξουαλικά κτήνη βέβαια :P),δεν μπορούσα τη γραμμή "λύσε πρώτα αυτά που σου έρχονται εύκολα,και άσε τα ερωτήματα που σε δυσκολεύουν τελευταία.Έπρεπε να λύσω τα πάντα σε ένα διαγώνισμα με τη σειρά.Γιατί?Γιατί ήμουν ψυχαναγκαστικός,τι να πω.Για να αποφασίσω να πω "I give up" σε ένα ερώτημα,θα έπρεπε να το παιδεύω μία ώρα.Και μετά,ήμουν κουρασμένος και εκνευρισμένος,οπότε έγραφα μαλακίες και στα υπόλοιπα,που ήξερα-αν μου είχε μείνει χρόνος-.Όποτε άφηνα ερώτημα "για μετά",επειδή με δυσκόλευε,απλά αγχωνόμουν και έκανα πατάτες στα επόμενα.Φυσικά,μου είχε τύχει να κολλήσω σε άσκηση που είχε κάνει μαλακία ο καθηγητής.Όταν όμως πετυχαίνεις κάτι τέτοιο,και λόγω του άγχους που έχεις,ειδικά όταν δεν έχεις και μπροστά σου τον καθηγητή που έβαλε τα θέματα,όσο σίγουρος και αν είσαι,αρνείσαι να πιστέψεις ότι πρόκειται για λάθος του τεστ,και τα ρίχνεις στον εαυτό σου.Και απλά,αγχώνεσαι περισσότερο.
Ακριβώς έτσι είναι κ τα δικά μου συναισθήματα κ οι αντιδράσεις όταν λύνω ένα διαγώνισμα...Το χειρότερο που συνέβη σε μένα την ώρα που γράφαμε αυτό το κολο διαγώνισμα της φυσικής ήταν όταν κατα τις 11:00 είχα πια απελπιστεί τόσο πολύ που σταμάτησα να σκέφτομαι κ κοίταγα τους άλλους γύρω μου κ τότε ένας απ'τους καλύτερους μαθητές που έχουμε στο σχολείο μου κ πολύ καλός μου φίλος γύρισε κ με κοίταξε δακρυσμένος...Εκεί λέω, εντάξει αν δεν μπορεί να γράψει ο Κώστας που πάει με τα 1000 στο ΕΜΠ, εγώ τι θα κάνω που με το ζόρι μπαίνω δεν μπαίνω ΟΠΑ..(τελικά δεν μπαίνω..)
Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι ότι πλέον κανείς δεν νοιάζεται για μας..Πίστευα ότι σ'αυτό το μπουρδελοσύστημα που έχουμε που μπάζει από παντού, που δεν ενδιαφερόταν από τότε που είμασταν Α δημοτικού μέχρι κ την Γ λυκείου, έστω αυτή την τελευταία στιγμή στις πανελλήνιες θα έδειχναν λίγη -ελάχιστη- προσοχή να μην τα κάνουν πάλι σκατά...
Εκτός απ'την προσωπική μου απογοήτευση που έπιασα πάτο σ'αυτό το διαγώνισμα, η οποία ξεπεράστηκε πολύ εύκολα, υπάρχει μια βαθύτερη, αυτή για την κολο κοινωνία που ζούμε, η οποία δεν ξεπερνιεται..
Τελικα δεν άξιζε ούτε ο κόπος, ούτε τα ξενύχτια πάνω απ'τα βιβλία, η κούραση, η στεναχώρια, τα κλάματα,τα λεφτά, τα φροντιστήρια, το άγχος...ΤΙΠΟΤΑ δεν άξιζε φέτος.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πανελλαδικές Εξετάσεις 2012 Φυσική Κατεύθυνσης: Ακύρωση Θέματος! Αδικία στους υποψήφιους Στρατιωτικών Σχολών ........αφορά και τους υποψηφίους των Στρατιωτικών Σχολών και Αστυνομικών Σχολών (γεγονός που ανάγκασε το EKEO να αντιδράσει). .......... Διαβάστε εδώ την ανάλυση του Ελληνικού Κέντρου Ελέγχου Όπλων για το απίστευτο διπλό λάθος.....
Δεν κατάλαβα. Οι υποψήφιοι των στρατιωτικών σχολών είναι κάποια ξεχωριστή κατηγορία από τους υπόλοιπους? Και τι σχέση έχει το ..."Ελληνικό Κέντρο Ελέγχου Όπλων"? Κάτι μου έρχεται στο μυαλό, αλλά δεν πειράζει...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top