Διαδικασία για διακοπή φοίτησης

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έχω περάσει στο τμήμα φυσικοθεραπείας στο διπαε αλλά ενδιαφέρομαι για διακοπή φοίτησης. Μου είπαν ότι μπορεί να γίνει είτε με μια απλή υπεύθυνη δήλωση με το γνήσιο της υπογραφής είτε μεσω του gov. Βέβαια στο gov δεν μπορώ να βρω απολύτως τίποτα. Κάποια βοήθεια? ( Η γραμματεία δεν λέει να βοηθήσει)
Ευχαριστώ
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,623 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έχω περάσει στο τμήμα φυσικοθεραπείας στο διπαε αλλά ενδιαφέρομαι για διακοπή φοίτησης. Μου είπαν ότι μπορεί να γίνει είτε με μια απλή υπεύθυνη δήλωση με το γνήσιο της υπογραφής είτε μεσω του gov. Βέβαια στο gov δεν μπορώ να βρω απολύτως τίποτα. Κάποια βοήθεια? ( Η γραμματεία δεν λέει να βοηθήσει)
Ευχαριστώ
τι ακριβως ψαχνεις να βρεις στο gov.gr
 

constansn

Δραστήριο μέλος

Η constansn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 541 μηνύματα.
Καλησπέρα. Έχω περάσει στο τμήμα φυσικοθεραπείας στο διπαε αλλά ενδιαφέρομαι για διακοπή φοίτησης. Μου είπαν ότι μπορεί να γίνει είτε με μια απλή υπεύθυνη δήλωση με το γνήσιο της υπογραφής είτε μεσω του gov. Βέβαια στο gov δεν μπορώ να βρω απολύτως τίποτα. Κάποια βοήθεια? ( Η γραμματεία δεν λέει να βοηθήσει)
Ευχαριστώ
Υποθέτω εννοούν να κάνεις την υπεύθυνη δήλωση στο gov για να μην τρέχεις στα ΚΕΠ για το γνήσιο. Γραμματεία Πανεπιστημίου και βοήθεια σπάνια πάνε μαζί
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
To προβλημα ειναι οτι στο gov δεν βρισκω τιποτα το σχετικό. Οτι αναβολή/διακοπή έχω ψάξει σχετίζεται με στρατό
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,623 μηνύματα.
To προβλημα ειναι οτι στο gov δεν βρισκω τιποτα το σχετικό. Οτι αναβολή/διακοπή έχω ψάξει σχετίζεται με στρατό
στο gov,gr δεν υπαρχει χαρτι σχετικο με διακοπη σπουδων.
στο gov.gr οπως λεει και η constansn υπαρχει η Υδ την οποια συμπληρωνουμε και λεμε τι ζηταμε απο την σχολη.. και αυτο το χαρτι εχει αυτοματα και το γνησιο της υπογραφης.
για να το κανεις θα πρεπει να εχεις κωδικους ιντερνετικου μπανκινκ.

το θεμα ειναι οτι στην δηλωση αυτη κατι πρεπει να πεις ,,δηλαδη εκτος απο το πχ ζηταω διακοπη σπουδων για το χειμερινο εξαμηνο 2022 και το εαρινο αξαμηνο 2023 θα πρεπει να πεις και ενα σοβαρο λογο. εχεις κατι να πεις?
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
στο gov,gr δεν υπαρχει χαρτι σχετικο με διακοπη σπουδων.
στο gov.gr οπως λεει και η constansn υπαρχει η Υδ την οποια συμπληρωνουμε και λεμε τι ζηταμε απο την σχολη.. και αυτο το χαρτι εχει αυτοματα και το γνησιο της υπογραφης.
για να το κανεις θα πρεπει να εχεις κωδικους ιντερνετικου μπανκινκ.

το θεμα ειναι οτι στην δηλωση αυτη κατι πρεπει να πεις ,,δηλαδη εκτος απο το πχ ζηταω διακοπη σπουδων για το χειμερινο εξαμηνο 2022 και το εαρινο αξαμηνο 2023 θα πρεπει να πεις και ενα σοβαρο λογο. εχεις κατι να πεις?
Βασικά ειμαι για σπουδες στη κυπρο. Οικογενειακοι/ οικονομικοι λόγοι ετσι γενικά λες να γινει δεκτό?
ευχαριστω
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,623 μηνύματα.
Βασικά ειμαι για σπουδες στη κυπρο. Οικογενειακοι/ οικονομικοι λόγοι ετσι γενικά λες να γινει δεκτό?
ευχαριστω
σε βολευουν 2 χρονια σπουδες στην κυπρο?..οχι αυτη την δικαιολογια δεν την δεχονται
Οικονομικοι λογοι ναι ειναι δεκτοι...πχ αν εχετε χαμηλη φορολογικη δηλωση και η σχολη ειναι εκτος σποτιου.
ο νομος λεει οτι πρεπει να υπαρχουν σοβαροι λογοι που θα εκτιμιση η σχολη..βεβαια η σχολη μπορει να μην ζητησει και τιποτα.
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
α μονο για 2 χρονια μπορεί να γινει αναστολή?
οχι παραπάνω?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,623 μηνύματα.

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Μολις το συμπλήρωσα μεσω του gov. Πρέπει να το αποστείλω στο πανεπιστημιο με μειλ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,623 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top