Διαδηλώσεις με αφορμή τη δολοφονία του 16χρονου

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Δεν ξερω για εκει αλλα εδω ριξανε δακρυγονο στη μεση της πλατειας Θεοτοκοπουλου, με τις καφετερειες γυρω γυρω να ειναι τιγκα στον κοσμο που επινε τον καφε του Κυριακη πρωι. Αυτο σιγουρα δεν ειναι υπευθυνοτητα!
Παντως σε σχεση με περυσι ναι ειναι καλυτερα τα πραγματα, βεβαια δε ξερω ποσοι απο αυτους που πιασανε ειχαν οντως κανει κατι. Δεν εχω ακουσει και πολλα προς το παρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nephthys

Νεοφερμένος

Η Nephthys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
αν πας να το πεις αυτό, σε αυτούς που θεωρούν τον εαυτό τους υπηρέτη του λαού, της δημοκρατίας, του ρουσφετιού, του λαδώματος, του φακελακίου, της μίζας, της υποκρισίας,...κτλ, θα σε αποκαλέσουν φασιστικιά...:D

Ας με αποκαλέσουν όπως θέλουν δεν με νοιάζει! :P (αν και ο όρος σου μου την δίνει άπειρα :P)
Όταν ο άλλος είναι επικίνδυνος πραγματικά πρέπει να προστατευτούν και αυτοί, εσύ τι θα έκανες στην θέση τους;! Όχι να τον σκοτώσουν ρε παιδάκι μου, ούτε να τον τραυματήσουν αν δεν τους επιτεθεί αυτός πρώτα. Εμένα όμως δεν με νοιάζει τι κάνουν με τους εγκληματίες αυτή την στιγμή, με νοιάζει τι κάνουν με αυτούς που δεν φταίνε... Γιατί μην μου πείς ότι θα φταίω αν πάω στην πορεία, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Έχω την απορία, αν μια φορά δεν πάνε τα ματ στην πορεία, θα γίνουν όλα αυτά που γίνονται τώρα; Αν δεν έχουν οι αναρχικοί και οι αντιεξουσιαστές και όλοι αυτοί σε κάποιον να πετάξουν μολώτοφ ή πέτρες κλπ δεν θα πετάξουν απλά! (η τουλάχιστον τόσες πολλές ζημιές δεν θα υπάρχουν :P)

Συνήθως, τις περισσότερες ζημιές τις προκαλούν (και) άλλοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nephthys

Νεοφερμένος

Η Nephthys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Τόση μεγάλη φασαρία δεν θα γίνει όμως ρε παιδιά αυτό προσπαθώ να σας πω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν το ξέρεις αυτό...πάντως ως τώρα δεν έχει καμία σχέση με το περσινό, άλλο να ρίξουν μια ώρα δακρυγόνα σε 200 άτομα κι άλλο να καίγεται το κέντρο μιας πόλης επί 15 μέρες...Κι αυτο προς το παρον οφειλεται στη σταση της αστυνομιας και στην έλλειψη υστερίας απ'τα ΜΜΕ, γιατί οι γνωστοί-άγνωστοι τις ίδιες προθέσεις ειχαν πάλι, απ'οσο καταλαβα απο καποιες αποπειρες που πηγαν να γινουν στη σχολη μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Τόση μεγάλη φασαρία δεν θα γίνει όμως ρε παιδιά αυτό προσπαθώ να σας πω!

Μπορεί να προκληθούν μεγαλύτερες ζημιές για να πειστούμε ότι διαδήλωση χωρίς ΜΑΤ δεν γίνεται...

ή γίνεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Προς το παρόν, πάντως, οι αρχές τηρούν αρκετά υπεύθυνη στάση, με σοβαρότητα και χωρίς πολλές φασαρίες...πάντως μην περιμένετε ότι ΔΕΝ θα γίνουν επεισόδια αν τις επομενες μέρες αλλάξει συμπεριφορά ή χαλαρώσει. Προς το παρόν καμία σχέση με τα περσινά ρεζιλίκια, ούτε από άποψης γεγονότων, ούτε από άποψης αστυνομίας. Μακάρι να συνεχίσει έτσι...
-----------------------------------------

Η υπευθυνοτητα
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=nAf5zkagHOo[/ame]
Και η σοβαροτητα
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=tppCRtD-SiA[/ame]
όπως τις αντιλαμβανεται ο miv
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Το δευτερο βίντεο δεν μου λέει απολύτως τίποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Το δευτερο βίντεο δεν μου λέει απολύτως τίποτα...
Oι αστυνομικοι παιζουν κλεφτοπολεμο με τους μπαχαλους.Σου φαινεται λογικο;Μπαινουν στο παιχνιδι τους.Δεν εχουν κανενα δικαιωμα να πετανε πετρες. Και μη μου πεις οτι το κανουν και οι αλλοι. Υπαρχει μια θεμελιωδης διαφορα: Ο ενας ειναι παρανομος-εγκληματιας, ο αλλος "προστατης του πολιτη"- εκπροσωπος του κρατους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

garch

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο garch αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,510 μηνύματα.
Το δευτερο βίντεο δεν μου λέει απολύτως τίποτα...

Ούτε εμένα.
Και το πρώτο βέβαια... ο τύπος έπεσε με τη μηχανή πάνω στους ανθρώπους αλλά πραγματικά δεν πιστεύω ότι υπάρχει άνθρωπος που θα πίστευε ότι με μια τέτοια 'έφοδο' με μηχανάκι θα διέλυε το πλήθος. Μάλλον απροσεξία και άσχημη εκτίμηση του τί θα έκαναν οι άλλοι ήταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nephthys

Νεοφερμένος

Η Nephthys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
Αν παρατηρήσετε στο τέλος αυξάνει ταχύτητα ενώ είναι τόσα άτομα μπροστά του! Πρώτη φορά ανεβαίνει σε μηχανή;:mad: κι ούτε καν σταματάει να δει αν σκότωσε κανέναν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Προς το παρόν, πάντως, οι αρχές τηρούν αρκετά υπεύθυνη στάση, με σοβαρότητα και χωρίς πολλές φασαρίες...πάντως μην περιμένετε ότι ΔΕΝ θα γίνουν επεισόδια αν τις επομενες μέρες αλλάξει συμπεριφορά ή χαλαρώσει. Προς το παρόν καμία σχέση με τα περσινά ρεζιλίκια, ούτε από άποψης γεγονότων, ούτε από άποψης αστυνομίας. Μακάρι να συνεχίσει έτσι...
-----------------------------------------

Η υπευθυνοτητα
https://www.youtube.com/watch?v=nAf5zkagHOo
Και η σοβαροτητα
https://www.youtube.com/watch?v=tppCRtD-SiA
όπως τις αντιλαμβανεται ο miv

Η υπευθυνότητα και η σοβαρότητα της όλης επιχειρησης λέω...το γεγονος οτι δεν άφησαν τους μπάχαλους να κάνουν τα περσινά ρεζιλίκια και πάλι, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Το γεγονός οτι ειχαν βγει ολες οι δυναμεις στο δρομο σε όλη την Αθηνα και δεν άφησαν να γινει και πάλι της πουτάνας, με παρανομες καταληψεις σχολών κλπ. Και που κρατησαν σε εντελως λογικα πλαισια τα επεισόδια...το "λογικά" το χρησιμοποιω καθαρα στα ελλαδικα πλαίσια...γιατι σε λίγο με αυτη την τρομοκουλτούρα θα σπάνε όλα τα μαγαζια της Ερμού ή της Αθηνάς και θα το θεωρούμε λογικό...
Το πρώτο βίντεο δε μου λέει τίποτα, ατύχημα καθαρό και το βλέπεις. Τι επιχειρησιακό λόγο ειχε να πάρει σβάρνα έναν άσχετο που βρέθηκε μπροστά του στο πλήθος; Λάθος πράγμα τονίζεις.
Στο δεύτερο βίντεο βλέπω μονο πέντε στριμωγμένους ματατζήδες σε μια γωνία...εσύ στη θεση τους τι θα εκανες; Δεν ξερω, ισως να κανω λάθος, θα με βοηθουσες πάρα πολυ αν μου τοποθετούσες λίγο, χωροταξιακά, που συνεβη ΑΚΡΙΒΩΣ η παραπάνω σκηνή, για να έχω μια καλυτερη εκτιμηση. Αν φυσικα γνωριζεις τη λεπτομέρεια αυτή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unkown-User

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unkown-User αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,066 μηνύματα.
παρατήρηση:
(εγώ ξέρω ότι αν χτυπούσα με την μηχανή/αυτοκίνητό μου κάποιον πεζό (πόσο μάλλον ηθελημένα!), και στην συνέχεια τον εγκατέλειπα, θα με είχαν κλείσει μέσα για ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑ)

Δεν ξέρω τι ήθελε (?) , να κάνει (?), αυτό που όμως ξέρω είναι ότι για αυτόν δεν θα υπάρξουν συνέπειες όπως θα έπρεπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stellastar

Νεοφερμένος

Η stellastar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Η υπευθυνότητα και η σοβαρότητα της όλης επιχειρησης λέω...το γεγονος οτι δεν άφησαν τους μπάχαλους να κάνουν τα περσινά ρεζιλίκια και πάλι, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Το γεγονός οτι ειχαν βγει ολες οι δυναμεις στο δρομο σε όλη την Αθηνα και δεν άφησαν να γινει και πάλι της πουτάνας, με παρανομες καταληψεις σχολών κλπ. Και που κρατησαν σε εντελως λογικα πλαισια τα επεισόδια...το "λογικά" το χρησιμοποιω καθαρα στα ελλαδικα πλαίσια...γιατι σε λίγο με αυτη την τρομοκουλτούρα θα σπάνε όλα τα μαγαζια της Ερμού ή της Αθηνάς και θα το θεωρούμε λογικό...
Το πρώτο βίντεο δε μου λέει τίποτα, ατύχημα καθαρό και το βλέπεις. Τι επιχειρησιακό λόγο ειχε να πάρει σβάρνα έναν άσχετο που βρέθηκε μπροστά του στο πλήθος; Λάθος πράγμα τονίζεις.
Στο δεύτερο βίντεο βλέπω μονο πέντε στριμωγμένους ματατζήδες σε μια γωνία...εσύ στη θεση τους τι θα εκανες; Δεν ξερω, ισως να κανω λάθος, θα με βοηθουσες πάρα πολυ αν μου τοποθετούσες λίγο, χωροταξιακά, που συνεβη ΑΚΡΙΒΩΣ η παραπάνω σκηνή, για να έχω μια καλυτερη εκτιμηση. Αν φυσικα γνωριζεις τη λεπτομέρεια αυτή.
Καλα τωρα...Οπως και το παιδι ειχε "πεσει" πανω στη ζαρτινιερα ετσι και ο μπατσος "καταλαθος" χτυπησε τον ανθρωπο.Ειναι απολυτα ξεκαθαρο οτι ειναι εσκεμμενη η ενεργεια. Δεν εχεις την υποχρεωση να υπερασπιστεις αυτον τον αστυνομικο-δεν εισαι ο Χρυσοχοιδης-.Μην μπαινεις επομενως σαυτο το τριπακι.
Θα συμφωνησω οτι τα επεισοδια μεχρι στιγμης δεν εχουν παρει τις περυσινες διαστασεις.Αλλα ειναι και λογικο,διοτι περυσι υπηρχε και η οργη του προσφατου θανατου.Τωρα ομως εχει περασει ενας χρονος. Ακομη,οι διαδηλωτες εχουν οργανωθει καλυτερα και δεν μπλεκουν με τους μπαχαλους.
Παντως, αυτο δε δινει το δικαιωμα στην αστυνομια να παιρνει σβαρα και αυτους που κατεβηκαν ειρηνικα (η πορεια ειχε περιπου 8.000 κοσμο). Τα δακρυγονα που εφαγα δεν υπηρχε καμια αναγκη να τα φαω.Εγινε αλογιστη χρηση! Και μην αρχιζετε την επιχειρηματολογια περι παραπλευρων απωλειων-οτι δηλαδη για να αποτρεψουμε τα περυσινα δεν πειραζει αν τις φανε και οι διαδηλωτες. Αναγνωριζουμε τα καλα-περιορισμος των επεισοδιων-,στηλιτευουμε τα κακα-υπερβολικη καταστολη,αντιεπαγγελματικη συμπεριφορα ΜΑΤατζηδων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
παρατήρηση:
(εγώ ξέρω ότι αν χτυπούσα με την μηχανή/αυτοκίνητό μου κάποιον πεζό (πόσο μάλλον ηθελημένα!), και στην συνέχεια τον εγκατέλειπα, θα με είχαν κλείσει μέσα για ΚΑΚΟΥΡΓΗΜΑ)

Δεν ξέρω τι ήθελε (?) , να κάνει (?), αυτό που όμως ξέρω είναι ότι για αυτόν δεν θα υπάρξουν συνέπειες όπως θα έπρεπε.
πολυ σωστα.

καποιος που αναφερθηκε για υπευθυνοτητα,θελω να τονισω οτι ο πρυτανης του πανεπιστημιου Αθηνων βρισκεται στην εντατικη και εφτασε πολυ κοντα στον θανατο.επισης το πανεπιστημιο Αθηνων τεθηκε για καποιες ωρες υπο καταληψη.(μπορει και μεχρι τωρα,δεν το ξερω).

κανονικα,ολοι αυτοι που πεταγαν πετρες θα επρεπε να εχουν συλληφθει και οχι να διαλυουν την Αθηνα ανενοχλητοι με τους ΜΑΤαδες απλα να περιμενουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToMakriAggouri

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Είμαι ελεύθερος πολίτης και θα έκφρασω την άποψη μου είτε είναι αρεστή σε μερικούς είτε όχι....Προσωπικά δεν με ενδιαφέρει...

Ποτε σου στερησα την ελευθερια λογου?
Παρακληση εκανα να κατσεις να διαβασεις 5 πραγματα παραπανω γιατι εκτιθεσαι με αυτα που γραφεις.

Δεν έχεις το ΔΙΚΑΙΩΜΑ να με κρίνεις σαν άνθρωπο,σαν προσωπικότητα γιατί δεν με ξέρεις...Θα μπορούσα και εγώ ανέτα να σε έλεγα ότι μου έρχοταν...αλλά δεν το κάνω γιατί φυσικά δεν είμαι σαν και σένα που το κάνεις...

Δεν κρινω εσενα ως ανθρωπο, τα γραφομενα σου κρινω. Παρ'ολα αυτα τα γραφομενα καποιου νομιζω οτι μαρτυρουν το τι ανθρωπος ειναι και πως σκεφτεται σε εναν μεγαλο βαθμο, το τελευταιο που με νοιαζει ειναι αν θα το παρεις προσωπικα ή οχι. Οπως λες και εσυ, αποψεις εκφραζουμε.
Feel free να πεις οτι σου ερχεται παντως. (βασικα ως τωρα αυτο κανεις αλλα τελως παντων..) Το οτι δεν εισαι σαν και εμενα νομιζω οτι ειναι προφανες.


Αλλά δεν ασχολούμαι με τον κάθε κολλήμενο εδώ μέσα..Βαρέθηκα...
Όταν μάθεις να σέβεσαι την άποψη του άλλου και ας μην συμβαδίζεται με την δικιά σου τα ξαναλέμε..

Ουτε κολλημένος ούτε κολλήμενος θεωρω οτι ειμαι, αλλα δεκτη καθε κριτικη στα λεγομενα μου.
Σεβομαι το δικαιωμα σου να εχεις αποψη, την αποψη σου αυτη καθε αυτη δεν την σεβομαι, γιατι μονο εμπεριστατομενη δεν θα την χαρακτηριζα.


Και προτού κρίνεις κάποιον κοίτα τη δική σου καμπούρα γιατί ούτε και σένα θα αρέσε να σε κρίνουν....

Άντε γεια...:bye:

Δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα να κρινεις τα γραφομενα μου.
Ισα ισα που μονο καλο μπορει να κανει η κριτικη γιατι την δικια μας καμπουρα δεν την βλεπουμε και τοσο ευκολα. (ματια στην πλατη δεν εχω σορυ.)
Αντε γεια να πεις σε κανα παιδακι στο υψος σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mangkac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mangkac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 390 μηνύματα.
Προς το παρόν, πάντως, οι αρχές τηρούν αρκετά υπεύθυνη στάση, με σοβαρότητα και χωρίς πολλές φασαρίες...πάντως μην περιμένετε ότι ΔΕΝ θα γίνουν επεισόδια αν τις επομενες μέρες αλλάξει συμπεριφορά ή χαλαρώσει. Προς το παρόν καμία σχέση με τα περσινά ρεζιλίκια, ούτε από άποψης γεγονότων, ούτε από άποψης αστυνομίας. Μακάρι να συνεχίσει έτσι..

Δεν ξερω για ποια υπευθυνη σταση μιλας, αλλα τουλαχιστον στα γιαννενα μας κυνηγουσαν σε ολοκληρη την πολη οι μπατσοι πετωντας δακρυγωνα μεσα στην πορεια. Εγιναν 40-50 συλληψεις για αναγνωριση στοιχειων απο ασφαλιτες που ηταν με κασκολ του Πασ Γιαννενα και εφοδος σε ενα μαγαζι "στεκι" αριστεριστων. Και δυστυχως αυτα δεν ειναι ραδιοαρβυλα αλλα ηταν μεσα στο αστυνομικο τμημα φιλοι μου που απλα πηγαιναν σπιτι τους μετα την πορεια και τους πιασαν οι ασφαλιτες. Απο τους γνωστους μπαχαλεους αντε να πιασαν 1-2 ατομα. Για να λεμε και του στραβου το δικαιο δεν εγινε τιποτα στο αστυνομικο τμημα καθως στα γραφεια δεν ειναι μπατσοι και ασφαλιτες αλλα σοβαροι ανθρωποι-οι περισσοτεροι τουλαχιστον. Και αν εγιναν αυτα στην επαρχεια φανταζομαι τι θα εγινε σε Σαλονικη-Αθηνα.

Και καλυτερα να πας σε καμια πορεια και μετα να μιλας για δηθεν καλυτερευση και υπευθυνη σταση αστυνομικων και λοιπες πιπες. Γιατι εξω απο τον χορο πολλοι χορευουν. Φετος η μπατσοκρατια ειναι ακομα χειροτερη απο περσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,808 μηνύματα.
Φετος η μπατσοκρατια ειναι ακομα χειροτερη απο περσι...

αν ήταν ο πατέρας σου, μπάτσος και στον έβριζαν θα σου άρεσε; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ο πατερας μου δεν θα μπορουσε να ειναι μπατσος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mi3s

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mi3s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Η υπευθυνότητα και η σοβαρότητα της όλης επιχειρησης λέω...το γεγονος οτι δεν άφησαν τους μπάχαλους να κάνουν τα περσινά ρεζιλίκια και πάλι, τουλάχιστον μέχρι τώρα. Το γεγονός οτι ειχαν βγει ολες οι δυναμεις στο δρομο σε όλη την Αθηνα και δεν άφησαν να γινει και πάλι της πουτάνας, με παρανομες καταληψεις σχολών κλπ. Και που κρατησαν σε εντελως λογικα πλαισια τα επεισόδια...το "λογικά" το χρησιμοποιω καθαρα στα ελλαδικα πλαίσια...γιατι σε λίγο με αυτη την τρομοκουλτούρα θα σπάνε όλα τα μαγαζια της Ερμού ή της Αθηνάς και θα το θεωρούμε λογικό...
Το πρώτο βίντεο δε μου λέει τίποτα, ατύχημα καθαρό και το βλέπεις. Τι επιχειρησιακό λόγο ειχε να πάρει σβάρνα έναν άσχετο που βρέθηκε μπροστά του στο πλήθος; Λάθος πράγμα τονίζεις.
Στο δεύτερο βίντεο βλέπω μονο πέντε στριμωγμένους ματατζήδες σε μια γωνία...εσύ στη θεση τους τι θα εκανες; Δεν ξερω, ισως να κανω λάθος, θα με βοηθουσες πάρα πολυ αν μου τοποθετούσες λίγο, χωροταξιακά, που συνεβη ΑΚΡΙΒΩΣ η παραπάνω σκηνή, για να έχω μια καλυτερη εκτιμηση. Αν φυσικα γνωριζεις τη λεπτομέρεια αυτή.
Φίλε αν κατέβαινες σε κάποια από τις πορείες τότε θα είχες πιο ξεκάθαρη άποψη.Μην προβαίνεις λοιπόν λέγοντας ότι δεν έγιναν επεισόδια σαν πέρυσι παίρνοντας την θέση της γιαγιάκας(μέσου πολίτη).Οι πορεία στην Θεσσαλονίκη(και στην Αθήνα όπως βλέπω) χτυπήθηκαν από την αστυνομία εκεί που δεν έπρεπε.Αν δεν μπορείς να απομονώσεις τους 5-10 μπάχαλους σήκω φύγε.Μην χτυπάς όμως όλο τον κόσμο είτε με ασφυξιογόνα(γιατί περί αυτών πρόκειται όχι δακρυγόνα),είτε με αναίτιες προσαγωγές και φακέλωμα ανθρώπων που θέλησαν να διαδηλώσουν ειρηνικά.Αυτο έκανε ο φίλος σου ο Χρυσοχοίδης με την στάση του.Δεν είναι μόνο το θέμα των ζημιών γιατί θίγεται και ένα θέμα του δικαιώματος να διαδηλώνεις ειρηνικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top