Διαγραφή από την παλιά σχολή και αναβολή στράτευσης

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
μπραβο!
για να διαγραφω απο την σχολη θα πρεπει να παω πανω απο μια φορα στην γραμματεια?
ΜΕΣΩ ΚΕΠ
πρέπει να συμπληρώσεις μια αίτηση που θα τη γράψεις ο ίδιος..αν κάποιος ξέρει τι πρέπει να γράψουμε ας μιλήσεις :) αυτήν την αίτηση την υπογράφεις εσύ ο ΙΔΙΟΣ στο κέπ και τη στέλνεις με φάξ στη γραμματεία της σχολής σου..αυτοί θα σου στείλνουν αποφοιτήριο
Ο ΙΔΙΟΣ
πάς στη σχολή που ήσουν και ζητάς το χαρτί..λογικα θα στο βγάλουν εκείνη τη στιγμη ε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

κωστακης

Δραστήριο μέλος

Ο κωστακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 656 μηνύματα.
εγω θα παω απο εκει!γιατι η γραμματεια ειναι ΖΩΑ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kotsos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κωστης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 351 μηνύματα.
ΜΕΣΩ ΚΕΠ
πρέπει να συμπληρώσεις μια αίτηση που θα τη γράψεις ο ίδιος..αν κάποιος ξέρει τι πρέπει να γράψουμε ας μιλήσεις :) αυτήν την αίτηση την υπογράφεις εσύ ο ΙΔΙΟΣ στο κέπ και τη στέλνεις με φάξ στη γραμματεία της σχολής σου..αυτοί θα σου στείλνουν αποφοιτήριο
Ο ΙΔΙΟΣ
πάς στη σχολή που ήσουν και ζητάς το χαρτί..λογικα θα στο βγάλουν εκείνη τη στιγμη ε?:P

συνηθως παντως οταν ζητας ενα χαρτι απ την σχολη κανεις την αιτηση και σε 2-3 μερες ειναι ετοιμο να το παρεις...τωρα ειναι και αναλογα με την οργανωση της γραμματειας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
συνηθως παντως οταν ζητας ενα χαρτι απ την σχολη κανεις την αιτηση και σε 2-3 μερες ειναι ετοιμο να το παρεις...τωρα ειναι και αναλογα με την οργανωση της γραμματειας
στην αίτηση τι πρέπει να γράψεις?έχει κανείς λίνκ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Εγώ όταν έκανα μετεγγραφή, διαγραφηκα απο την προηγούμενη σχολή πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα, κάπου μισή ώρα κάνει για να βγει το αποφοιτήριο.

Όσο για την αναβολή στράτευσης μην ανησυχείς.
Ο στόχος σου τώρα είναι να πας να διαγραφείς και μετά να εγγραφείς στη νέα σου σχολή. Μόλις το κάνεις αυτό, ζήτα από την γραμματεια της νέας σου σχολής ενα έγγραφο που να αποδεικνύει ότι είσαι φοιτητής της σχολής αυτής(νομική θρακης ετσι?) το οποίο να ζητήσεις να είναι για στρατολογική χρήση.
Έπειτα, πας στο στρατολογικό σου γραφείο και τους ενημερώνεις σχετικά, πρόσεξε μην τους μπερδέψεις και νομίσουν οτι θέλεις να ακυρώσεις την αναβολή χωρίς να σου δώσουν νέα(γίνονται και αυτά:P).

Αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Εγώ όταν έκανα μετεγγραφή, διαγραφηκα απο την προηγούμενη σχολή πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα, κάπου μισή ώρα κάνει για να βγει το αποφοιτήριο.

Όσο για την αναβολή στράτευσης μην ανησυχείς.
Ο στόχος σου τώρα είναι να πας να διαγραφείς και μετά να εγγραφείς στη νέα σου σχολή. Μόλις το κάνεις αυτό, ζήτα από την γραμματεια της νέας σου σχολής ενα έγγραφο που να αποδεικνύει ότι είσαι φοιτητής της σχολής αυτής(νομική θρακης ετσι?) το οποίο να ζητήσεις να είναι για στρατολογική χρήση.
Έπειτα, πας στο στρατολογικό σου γραφείο και τους ενημερώνεις σχετικά, πρόσεξε μην τους μπερδέψεις και νομίσουν οτι θέλεις να ακυρώσεις την αναβολή χωρίς να σου δώσουν νέα σου(γίνονται και αυτά:P).

Αυτα.
:no1:χιλια ευχαριστώ.πάω γιάννενα!μεσω ΚΕΠ δεν εμπιστεύομαι!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalek

Νεοφερμένος

Ο Dalek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δεν υπάρχει κανένας μηχανισμός που να συνδέει τις σχολές με το στρατό φίλε. Οτιδήποτε αφορά το στρατό πρέπει να το κάνεις μόνος σου. Δηλαδή δεν θα μάθουν ποτέ στη στρατολογία ότι έκανες διαγραφή αν δεν κάνεις εσύ ο ίδιος αίτηση διακοπής της αναβολής.
Να θυμάσαι όμως πως όταν παρουσιαστείς στο στρατό θα πρέπει να δείξεις και το πτυχίο σου αλλιώς έχει ποινή,εξαγοράσιμη, 3 μηνών επιπλέον θητείας.
Καλά κάνεις και δεν εμπιστεύεσαι τα ΚΕΠ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
το έκανα μέσω ΚΕΠ και όλα καλά..ήταν πολύ εξυπηρετική και ευγενική η υπάλληλος..
απλά συμπληρώνεις εκεί μια αίτηση
και την υπογράφεις
και απο τη σχολή ανταποκρίθηκαν αμέσως..
το πειμένουμε τώρα μέσω φαξ!
Α! και μερικές σχολές ζητάν βεβαιωση αυτοπροσώπως οτι δεν έχεις δανειστεί κανένα βιβλίο από βιβλιοθήκη κτλ.
Ευτυχώς στη περίπτωση μου δεν ισχύει κάτι τέτοοι!
!σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσευς:):D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Λοιπον..Πηρα τηλεφωνο σημερα στην σχολη μου και μου ειπαν πως μπορω να κανω την διαγραφη μου στη σχολη και απο εδω. Μου ειπαν ακριβως το χαρτι που πρεπει να στειλω και τι πρεπει να γραψω. Θα το στειλω ταχυδρομικως και θα μου στειλουν μετα αυτοι το εγγραφο που να επιβαιβεωνει οτι εχει γινει η διαγραφη μου απο την σχολη. :) Ελπιζω να φανουν χρησιμα ολα αυτα σε καποιον που δεν εκανε ακομα την διαγραφη του. Λετε να πηρα λιγο αργα τηλεφωνο? :hmm:
-----------------------------------------
-----------------------------------------
Εμενα μεσω φαξ λετε να μην γινετε? Αυτη μου ειπε ταχυδρομικως. Και ποσο καιρο θα κανει να μου ερθει αυτη η βαιβεωση που ειπαν οτι θα μου στειλουν αυτοι? :'(:'(:'(:'(:'(
-----------------------------------------
το έκανα μέσω ΚΕΠ και όλα καλά..ήταν πολύ εξυπηρετική και ευγενική η υπάλληλος..
απλά συμπληρώνεις εκεί μια αίτηση
και την υπογράφεις
και απο τη σχολή ανταποκρίθηκαν αμέσως..
το πειμένουμε τώρα μέσω φαξ!
Α! και μερικές σχολές ζητάν βεβαιωση αυτοπροσώπως οτι δεν έχεις δανειστεί κανένα βιβλίο από βιβλιοθήκη κτλ.
Ευτυχώς στη περίπτωση μου δεν ισχύει κάτι τέτοοι!
!σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσευς:):D
:( Τι ακριβως εγραψες εσυ πανω σε αυτη την αιτηση που συμπληρωσες στο κεπ? Και εγω στο κεπ θα παω να τα κανω τα χαρτια μου?

Λετε να πηρα πολυ αργα??? Θα προλαβουν να μου στειλουν το χαρτι που να λεει πως εχω κανει την διαγραφη??? :'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Λοιπον..Πηρα τηλεφωνο σημερα στην σχολη μου και μου ειπαν πως μπορω να κανω την διαγραφη μου στη σχολη και απο εδω. Μου ειπαν ακριβως το χαρτι που πρεπει να στειλω και τι πρεπει να γραψω. Θα το στειλω ταχυδρομικως και θα μου στειλουν μετα αυτοι το εγγραφο που να επιβαιβεωνει οτι εχει γινει η διαγραφη μου απο την σχολη. :) Ελπιζω να φανουν χρησιμα ολα αυτα σε καποιον που δεν εκανε ακομα την διαγραφη του. Λετε να πηρα λιγο αργα τηλεφωνο? :hmm:
-----------------------------------------
-----------------------------------------
Εμενα μεσω φαξ λετε να μην γινετε? Αυτη μου ειπε ταχυδρομικως. Και ποσο καιρο θα κανει να μου ερθει αυτη η βαιβεωση που ειπαν οτι θα μου στειλουν αυτοι? :'(:'(:'(:'(:'(
-----------------------------------------

:( Τι ακριβως εγραψες εσυ πανω σε αυτη την αιτηση που συμπληρωσες στο κεπ? Και εγω στο κεπ θα παω να τα κανω τα χαρτια μου?

Λετε να πηρα πολυ αργα??? Θα προλαβουν να μου στειλουν το χαρτι που να λεει πως εχω κανει την διαγραφη??? :'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(
όχι μου συνέταξαν ΑΥΤΟΙ την αίτηση..με λίγα λόγια έλεγε οτι επιθυμώ να διαγραφώ απο τη φιλοσοφική σχολή του πανεπιστημίου ιωαννίνων για να εγγραφώ στο Δημοκρίτειο πΑνεπιστημιο θρακης..κτλ ......κτλ.......αυτοι μου την έγραψαν...και όχι δεν είναι αργά..προθεσμία δεν υπάρχει...
Χθές μόλις μου έστειλαν με φάξ το αντίγραφο της διαγραφής επικυρωμένο μεσω φαξ στα ΚΕΠ
για το αυθεντικό με ρώτησαν αν επιθυμ΄β ταχυδρομικά στο σπίτι μου και γω είπα στα ΚΕΠ με φάξ...δε μου το στειλαν ακόμη όμως......:jumpy::(:no1:
Στην εγγραφή θα χρειαστώ το αντίγραφο ή το πρωτότυπο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
όχι μου συνέταξαν ΑΥΤΟΙ την αίτηση..με λίγα λόγια έλεγε οτι επιθυμώ να διαγραφώ απο τη φιλοσοφική σχολή του πανεπιστημίου ιωαννίνων για να εγγραφώ στο Δημοκρίτειο πΑνεπιστημιο θρακης..κτλ ......κτλ.......αυτοι μου την έγραψαν...και όχι δεν είναι αργά..προθεσμία δεν υπάρχει...
Χθές μόλις μου έστειλαν με φάξ το αντίγραφο της διαγραφής επικυρωμένο μεσω φαξ στα ΚΕΠ
για το αυθεντικό με ρώτησαν αν επιθυμ΄β ταχυδρομικά στο σπίτι μου και γω είπα στα ΚΕΠ με φάξ...δε μου το στειλαν ακόμη όμως......:jumpy::(:no1:
Στην εγγραφή θα χρειαστώ το αντίγραφο ή το πρωτότυπο?
Λογικα το πρωτοτυπο ρε συ. Τι να το κανεις αλλωστε και εσυ το αντιγραφο? Για αυτο και την στελνουν ταχυδρομικως την βεβαιωση διαγραφης. Ελπιζω να σου απαντησει καποιος που να ειναι 100% σιγουρος.. Σε ευχαριστω που μου απαντησες..:):P
-----------------------------------------
Λ

Λετε να πηρα πολυ αργα??? Θα προλαβουν να μου στειλουν το χαρτι που να λεει πως εχω κανει την διαγραφη??? :'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(


πωωωω... τελικα γινομαι πολυ υπερβολικη καποιες φορες.... μεχρι και εγω τρομαξα τωρα που το ειδα..:!:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

It's mOnEy honey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο It's mOnEy honey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 357 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω,με τη διαγραφή που μου έστειλαν μου έστειλαν και το δελτίο ιατρικής εξέτασης το περσυνο....μμμ...για ποιο λόγο??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

koufontinas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο koufontinas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 149 μηνύματα.
Ήθελα να ρωτήσω,με τη διαγραφή που μου έστειλαν μου έστειλαν και το δελτίο ιατρικής εξέτασης το περσυνο....μμμ...για ποιο λόγο??

Αντί να το καταστρέψουν, σου το έστειλαν σε περίπτωση που σου χρειαστεί. Αν και πιστοποιητικό ενός έτους δεν έχει καμιά άμεση χρησιμότητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nomikarios

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Nomikarios αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
τι χρειάζεται για να κάνεις διαγραφή από μια σχολή? δεν πρέπει να έχεις το πάσο μαζί σου? το βιβλιάριο σπουδών? βεβαίωση από την βιβλιοθήκη ότι δεν χρωστάς κανένα βιβλίο?και πας στο κεπ κάνεις ένα χαρτί και είσαι gg μετά? χμμμμ:xixi::hmm::hmm::hmm::s:s:s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NoStyle

Νεοφερμένος

Ο Αντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Ναι οποιος ξερει ακριβως τι χρειαζεται ας πει παρακαλω γιατι και εγω περυσι ημουν φιλολογια θεσ/νικης και φετος περασα νομικη θεσ/νικης και ακομη δεν εχω κανει διαγραφη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
Λοιπον..:P
Θα πατε στο ΚΕΠ της περιοχης σας εκει θα ζητησετε να σας δωσουν την ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ 1659..στην οποια θα γραφετε οτι ζητατε την διαγραφη απο την σχολη..Θα γραψετε αυτο..:
"Επιθυμω τη διαγραφη μου απο την σχολη ταδε λογω της εισαγωγης μου σε αλλη σχολη της τριτοβαθμιας εκπαιδευσης"
αυτο θα το στειλετε μεσα σε ενα φακελο συστημενο απο τον ταχυδρομο στην σχολη σας. Την δυευθυνση της σχολης σας θα την μαθετε με ενα τηλεφωνο στην γραμματεια, το τηλεφωνο της γραμματειας μπορειτε να το μαθετε περνοντας στο 11 8 80..
Σας λεω τι εκανα εγω..:xixi:

Παντως παιδες βιαστητε βρε, αυριο αρχιζουν οι εγγραφες...:jumpy::jumpy::jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,περσυ ειχα παρει αναβολη στρατευσης λογω του οτι ειχα περασει στη σχολη.Παρακολουθαγα μαθηματα για κανα 8μηνο αλλα μετα δε ξαναπατησα στη σχολη γτ δε μ ρεσε τλκ και φετος θα ξαναδωσω...υπαρχει περιπτωση να γινει τπτ απτη στρατολογια?Επειδη εχω παρει αναβολη λογω της σχολης αλλα δε παταω καθολου εκει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Καλησπερα παιδια,περσυ ειχα παρει αναβολη στρατευσης λογω του οτι ειχα περασει στη σχολη.Παρακολουθαγα μαθηματα για κανα 8μηνο αλλα μετα δε ξαναπατησα στη σχολη γτ δε μ ρεσε τλκ και φετος θα ξαναδωσω...υπαρχει περιπτωση να γινει τπτ απτη στρατολογια?Επειδη εχω παρει αναβολη λογω της σχολης αλλα δε παταω καθολου εκει...
Επειδή στο χαρτί που πήρες από το στρατολογικό γραφείο λέι ότι πήρες αναβολή γιατι φοιτείς σε μια συφκεκριμένη σχολή. Αν ξαναδώσεις και περάσεις σε μια άλλη τότε θα πρέπει να ενημερώσεις το στρατολογικό γραφείο γιατί όταν τελειώσει η αναβολή πρέπει να προσκομίσεις αποδεικτικό γραμματικών γνώσεων από το οποίο να προκύπτουν οι γραμματικές γνώσεις που απόκτησες μετά τη χρήση της αναβολής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Επειδή στο χατί που πήρες από το στρατολογικό γραφείο λέι ότι πήρες αναβολή γιατι φοιτείς σε μια συφκεκριμένη σχολή. Αν ξαναδώσεις και περάσεις σε μια άλλη τότε θα πρέπει να ενημερώσεις το στρατολογικό γραφείο γιατί όταν τελειώσει η αναβολή πρέπει να προσκομίσεις αποδεικτικό γραμματικών γνώσεων από το οποίο να προκύπτουν οι γραμματικές γνώσεις που απόκτησες μετά τη χρήση της αναβολής!
Nαι το ξερω αυτο!Απλα επειδη δν παρακολουθω μαθηματα στη σχολη μηπως υπαρξει κανα προβλημα για τωρα επειδη δν πηγαινω στη σχολη και γινει τπτ με τη στρατολογια,γτ σου λει αυτος πηρε αναβολη λογω σχολης,πηρε αναβολη τωρα και δν πηγαινει στη σχολη?Παιζει τπτ τετοιο μπα?Αφου περασω εκει που θελω με το καλο του χρονου το σεπτεμβρη θα τους ενημερωσω απλα για μεχρι τοτε μη μου πουν τιποτα :)
thanks για την απαντηση παντως!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Nαι το ξερω αυτο!Απλα επειδη δν παρακολουθω μαθηματα στη σχολη μηπως υπαρξει κανα προβλημα για τωρα επειδη δν πηγαινω στη σχολη και γινει τπτ με τη στρατολογια,γτ σου λει αυτος πηρε αναβολη λογω σχολης,πηρε αναβολη τωρα και δν πηγαινει στη σχολη?Παιζει τπτ τετοιο μπα?Αφου περασω εκει που θελω με το καλο του χρονου το σεπτεμβρη θα τους ενημερωσω απλα για μεχρι τοτε μη μου πουν τιποτα :)
thanks για την απαντηση παντως!
Οχι, δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. Και εγώ πέρσι είχα περάσει σε μια σχολή για να πάρω την αναβολή αλλά δε πατούσα καθόλου γιατί διάβαζα για να ξαναδώσω πανελλήνιες και δεν έγινε τίποτα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top