Διάβασμα το βράδυ

vαggiω αplα =D

Νεοφερμένος

Η Ευαγγελία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 31 μηνύματα.
και εγω δεν μπορω να διαβασω θεωρια μεσημερι και ετσι πολλες φορες διαβαζω βραδυ θεωρια ή αν δεν εχω προλαβει να διαβασω, κανω ολα τα μαθηματα!συνηθωσ ομωσ το αποφευγω(να κανω ολα τα μα8ηματα το βραδυ) γιατι και την θεωρια που αφηνω πολλες φορες δεν την διαβαζω:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Και εμένα με βόλευε το βραδυνό διάβασμα ιδίως επειδή το βράδυ έχεις λιγότερους πειρασμούς από ότι έχεις την ημέρα..:redface:

Το μόνο κακό ήταν ότι για να αντέξω ως αργά το βράδυ έπρεπε να κοιμηθώ μεσημέρι, οπότε όλα τα φροντηστήρια μου, ιδιαίτερα, πήγαιναν το βράδυ και δεν ήταν λίγες οι φορές που τελείωνα ιδιαίτερα 12 η ώρα..
Καλά για την άλλη μέρα στο σχολείο ούτε λόγος, να 'ναι καλά το θρανίο:whistle::whistle::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

seize the day

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η seize the day αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Και εμένα με βόλευε το βραδυνό διάβασμα ιδίως επειδή το βράδυ έχεις λιγότερους πειρασμούς από ότι έχεις την ημέρα..:redface:

Το μόνο κακό ήταν ότι για να αντέξω ως αργά το βράδυ έπρεπε να κοιμηθώ μεσημέρι, οπότε όλα τα φροντηστήρια μου, ιδιαίτερα, πήγαιναν το βράδυ και δεν ήταν λίγες οι φορές που τελείωνα ιδιαίτερα 12 η ώρα..
Καλά για την άλλη μέρα στο σχολείο ούτε λόγος, να 'ναι καλά το θρανίο:whistle::whistle::whistle:

*Ακριβώς το ίδιο!Έχω ρίξει κάτι απερίγραπτους ύπνους στο θρανίο(είναι βέβαια,λίγο άβολο,αλλά εντάξει).Είχε περάσει μάλιστα μέρα,που κοιμόμουν σ' όλα τα διαλείμματα.Στα μαθήματα δεν μπορώ,γιατί οι κάφροι κάνουν απίστευτη φασαρία.:P
Διάβασμα,καθημερινά,το βράδυ,το πολύύύ βράδυ.Εκ των πραγμάτων,δε γίνεται αλλιώς,αφού το σχολείο και το φροντιστήριο καταλαμβάνουν όλη τη μέρα.Αλλά μπορώ να πω ότι αρκετές φορές το απολαμβάνω,όσο μαζοχιστικό κι αν ακούγεται.Δε μ' αποσπά κανένας θόρυβος(ή σχεδόν κανένας για να ακριβολογώ)και διαβάζω στην πλειονότητα των περιπτώσεων με πολύ καλή διάθεση.Μ' εμπνέει κατά κάποιον τρόπο το βράδυ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
έχω διαβάσει πως το διάβασμα το βράδυ γίνεται πιο εύκολα επειδή είμαστε χαλαροί και μπορούμε να συγκεντρωθούμε πιο έυκολα.
Και εγώ όταν διαβάζω βράδυ ,τα καταλαβαίνω πιο έυκολα, και τελειώνω και πιο γρήγορα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i-r-i-a

Νεοφερμένος

Η i-r-i-a αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
εγω προσωπικα διαβαζω μονο το μεσημερι . αλλωστε εχω ακουσει πολλους γιατρους να λενε οτι ο βραδινος υπνος δεν αναπληρωνετε οποτε γιατι να τον σπαταλας διαβαζοντας ενω θα μπορουσες να διαβασεις αλλη ωρα:hmm:? τωρα αν εχεις πολλα να κανεις και δεν προλαβεις να διαβασεις το μεσημερι τοτε δεν εχεισ αλλη επιλογη απο το να διαβασεις το βραδακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

--->ev<---

Νεοφερμένος

Η --->ev<--- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
οκ...όταν δεν έχω φροντιστήριο (μόνο μία μέρα:() προσπαθώ να διαβάσω το απόγευμα...αλλά όταν έχω φροντιστήριο διαβάζω το βράδυ κ συνήθως 11-1...θα 'λεγα οτι το βράδυ φαίνεται πως είμαι πιο αποδοτική παρόλο που χάνω κάποιες ώρες ύπνο...κ το πρωί λίγος υπνάκος στο σχολείο...:):whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fanouria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η fanouria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 261 μηνύματα.
εγώ διαβάζω συνήθως στις 8-10 το βράδυ (το πολύ να πάει 11 αν έχουμε κάποιο διαγώνισμα ή αργήσω να αρχίσω το διάβασμα) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
Σαφώς το διάβασμα το βράδυ είναι καλύτερο διότι υπάρχει η απαιτούμενη ησυχία (συνήθως). Όμως από την άλλη ο βραδινός ύπνος είναι αναντικατάστατος όσες ώρες και να κοιμάσαι την υπόλοιπη ημέρα... Και είναι αναντικατάστατος διότι μόνο κατά τη διάρκεια του βραδινού ύπνου εκρήγνυνται ειδικές ορμόνες, των οποίων το όνομα δε θυμάμαι, οι οποίες ξεκουράζουν τον εγκέφαλο και γενικότερα τον οργανισμό. Στο τέλος σταματούν να εκρήγνυνται και γίνεται χαμός...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top