Διάβασμα το βράδυ

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Εγώ πάλι βολεύομαι το μεσημέρι, γιατί όσο βραδιάζει τόσο περισσότερο βαριέμαι... και νυστάζω :fss:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgakisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Εγώ πάλι βολεύομαι το μεσημέρι, γιατί όσο βραδιάζει τόσο περισσότερο βαριέμαι... και νυστάζω :fss:

Η αλήθεια είναι ότι και γω νυστάζω κάποιες φορές.... Αλλά με ένα δυνατό καφεδάκι είμαι πάντα οκ.... και μάλιστα τώρα ετοιμάζομαι για μαθηματικά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι και γω νυστάζω κάποιες φορές.... Αλλά με ένα δυνατό καφεδάκι είμαι πάντα οκ.... και μάλιστα τώρα ετοιμάζομαι για μαθηματικά :D
Ποιος ο λόγος να κατεβάζεις καφέδες αν έχεις ήδη τελειώσει πριν τις 10? :D

Εγώ προσωπικά κάνω το ανάποδο με αυτό που κάνει η πλειοψηφία... έχω κανονίσει ιδιαίτερα βραδινές ώρες, για να έχω περιθώριο να διαβάζω νωρίς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Το προγραμμα διαβασματος ειναι κατι καθαρα προσωπικο....ξερω ατομα που εχουν συνηθισει να διαβαζουν τα μεσημερια αμεσως μετα το σχολειο, κατι που για μενα ειναι αδιανοητο, καθως τα μεσημερια οταν δεν εχω φροντιστηριο κοιμαμαι...με την προυποθεση λοιπον οτι εχεις αναπαυτει το μεσημερι, το βραδυ νομιζω οτι ειναι ιδανικη ωρα μελετης...σε καθε περιπτωση φροντισε να κοιμασαι καλα και να εισαι ξεκουραστος την επομενη μερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!w@Nn4

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ωρωπός (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Ποιος ο λόγος να κατεβάζεις καφέδες αν έχεις ήδη τελειώσει πριν τις 10? :D

Εγώ προσωπικά κάνω το ανάποδο με αυτό που κάνει η πλειοψηφία... έχω κανονίσει ιδιαίτερα βραδινές ώρες, για να έχω περιθώριο να διαβάζω νωρίς

Και εγώ αυτό θα κάνω όταν θα αρχίσουν τα φροντ/ιδιαίτερα...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
τελειο .συγκεντρωνεσαι πολυ!!!βασικα συνεχεια βραδυ διαβαζω:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

M-A-R-I-A

Νεοφερμένος

Η M-A-R-I-A αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Κι εγώ παλιά διάβαζα βράδυ αλλά φέτος έκανα δοκιμή να διαβάσω μεσημέρι.
Μια χαρά πήγε,δεν μπορώ να πω.
Κι εγώ όταν έχω ελεύθερη ώρα το μεσημεράκι κοιμάμαι λίγο και έτσι αποδίδω καλύτερα
στο διάβασμα το απόγευμα..Τώρα που θα ξεκινήσουν τα σχολεία θα κάνω δοκιμή να διαβάζω βράδυ (τουλάχιστον τα μισά μαθήματα) γιατί έχει πολύ ησυχία και συγκεντώνομαι
καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

A_myrto

Νεοφερμένος

Η A_myrto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
να διαβασω βραδυ,αδιανοητο!μετα το σχολειο μια ωριτσα και μετα καθισιο,τουλαχιστον για φετος του χρονου θα το χτυπαω το 5ωρο μου φαινεται.γενικα δεν μπορω να συγκεντρωθω το βραδυ,δεν εχει και ηλιο και μου φερνει υπνηλια αλλα .......γουστα ειναι αυτα!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάτθα45561

Νεοφερμένος

Η Μάτθα45561 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να διαβάζεις και νωρίτερα.Αν και το βράδυ με την ησυχία φαίνεται πιο εύκολο να διαβάσει κανείς, πολλές φορές χάνεις πολύτιμο ύπνο που ίσως αυτό να μειώνει και την απόδοση σου.(πάντως κι εγώ πολλές φορές αυτό κάνω,αν και θα ήταν προτιμότερο να μελετούσα άλλη ώρα...):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dancing_spirit

Νεοφερμένος

Η dancing_spirit αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
Καλό θα ήταν να διαβάζεις και νωρίτερα.Αν και το βράδυ με την ησυχία φαίνεται πιο εύκολο να διαβάσει κανείς, πολλές φορές χάνεις πολύτιμο ύπνο που ίσως αυτό να μειώνει και την απόδοση σου.(πάντως κι εγώ πολλές φορές αυτό κάνω,αν και θα ήταν προτιμότερο να μελετούσα άλλη ώρα...):no1:


εγω τα χριστουγεννα διαβαζα μονο βραδυ δηλαδη απο τισ 12 και μετα τωρα που ξεκινησαμε ομως οποτε μπορω και αντεχω η πρεπει επειδη δεν προλαβαινω την υπολοιπη μερα..........οταν διαβαζω βραδυ βεβαια την αλλη μερα ειμαι σαν κοτοπουλο κοιμαμαι ορθια αλλα τι να κανουμε:):(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tulip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η philippa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
εγώ το μεσημέρι με το που γυρίζω ανοίγω λάπτοπ και τηλεόραση για να χαλαρώσω για καμιά ώρα...το διάβασμα για την επόμενη γίνεται απ'τις οκτώ και μετά...δεν ξέρω γιατί...αλλά μ'αρέσει έτσι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nitsa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 389 μηνύματα.
πως μπορειτε κ διαβαζετε το βραδυ....?
εγω ουτε κ στην 3η λυκειου διαβασα βραδυ..
το πολυ μεχρι τις 11, τις τελευταιες μερες πριν τις πανελληνιες...
γενικα δεν ειναι κ πολυ αποδωτικο το διαβασμα το βραδυ, κατα τη γνωμη μου.
και μετα τις 11 ειμαι ετοιμη για χαλαρωση στον καναπε κ υπνο!:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Το έχετε δοκιμάσει ποτέ? Εγώ προσωπικά από τότε που το ξεκίνησα δεν το αλλάζω με τίποτα! Διαβάζω 11-2 το βράδυ και διαβάζω καλύτερα μπορώ να πω γιατί έχει ησυχία και κάνω πολύ πιο συγκεντρωμένο διάβασμα. Έσεις τι λέτε?

κι εγω!!!!!!!! αυτο κανω...11-3 αλλα ειμαι γ' και θελω ιατρικη οποτε εχω περισσοτερο διαβασμα και διαβαζω και 5-8 το απογευμα.:iagree:
-----------------------------------------
πως μπορειτε κ διαβαζετε το βραδυ....?
εγω ουτε κ στην 3η λυκειου διαβασα βραδυ..
το πολυ μεχρι τις 11, τις τελευταιες μερες πριν τις πανελληνιες...
γενικα δεν ειναι κ πολυ αποδωτικο το διαβασμα το βραδυ, κατα τη γνωμη μου.
και μετα τις 11 ειμαι ετοιμη για χαλαρωση στον καναπε κ υπνο!:xixi:

no professora:nono::nono::nono: το βραδινο ειναι και γ@μ_!!!!!!!!1;):no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wta giwta

Νεοφερμένος

Η wta giwta αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Λόγω διαγωνίσματων, υπάρχουν φορές που κάθομαι και κάνω τα μαθήματά μου βράδυ... Άλλα συνήθως αφήνω ασκήσεις που δεν μου απαιτούν πολύ χρόνο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αρσενοη

Νεοφερμένος

Η Αρσενοη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Άλιμος (Αττική). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
εκεινη την ωρα ειμαι εξαντλημενη.Δεν μπορω να ανοιξω βιβλιο εκεινη την ωρα.:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evaki97

Νεοφερμένος

Η evaki97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Μαθητής Α' γυμνασίου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλά γώ μετά τις 7 δεν μπορώ να διαβάσω με τίποτα !! γιατί αρχίζουν από τις 5 μέχρι τις 9 τα φροντιστήρια !! και έτσι διαβάζω απο τι ς3 μέχρι τις 5 εκτός αν έχω κανένα σημαντικό διαγώνισμα που μπορεί να διαβάσω κι άλλες ώρες !!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αμπελοφιλόσοφος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αμπελοφιλόσοφος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 358 μηνύματα.
εγω εχω δεν εχω διαβασμα το βραδυ καθομαι λιγακι ξυπνιος. κοιμουνται ολοι και μενω μονος να ακουω μουσικη (με τα ακουστικα μην ξυπνησω κανεναν :Ρ), να ζωγραφιζω, να γραφω, να καθομαι απλα, αν εχω διαβασμα να διαβαζω κλπ. φετος (απο τον σεπτεμβρη 2009) δεν νομιζω να εχω κοιμηθει καμια φορα πριν τις δωδεκα. απο την αλλη μου λενε οτι το να κοιμασαι το μεσημερι λιγο και μετα το βραδυ παλι λιγο ακομα δεν κανει καλο και αυτο με ανησυχει... παρολαυτα πιστευω οτι το βραδυ σκεφτομαι πιο καθαρα και ειμαι πιο ηρεμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosdajko

Νεοφερμένος

Ο panosdajko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
καλα παιδια μια φορα είχα διαβασει βραδυ και ηταν τρομερο!!! μπορεσα και ελυσα μια ασκηση που δεν μπορουσα να την σκεφτω καν τον μεσημερι.....βεβαιωσ αυτο εγινε μονο μια φορα και απο τοτε εχω να διαβασω βραδυ πολυ καιρο........δεν μ'αρει καν.....βλεπω την αδερφη μου 3η λυκειου που βασανιζεται τα βραδια και λεω οχι ρε φιλε θα πρεπει να το κανω και εγω αυτο??? αλλα με λιγα λογια το συνιστω με χιλια μονο σε αυτους που αντεχουν αλλιωσ δεν αξιζει να προσπαθεισετε αν δεν αντεχετε το μονο που θα καταφερετε ειναι να χασετε 2-3 μερεσ υπνου μεχρι να καταλαβετε οτι δεν αντεχετε.............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vera94

Νεοφερμένος

Η vera94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 28 μηνύματα.
Α και εγω...γυρίζω απο τα αγγλικα κατα τις 9...και μεχρι τις 12-1 κανω μαθήματα!!!
Πέρυσι στις εξετάσεις έκανα όμως το καλύτερο... ξεκίναγα το διαβασμα για άγνωστους λόγους κατα τις 7 και κατα τις 12 μου είχαν μείνει καμια 20σαρια ερωτήσεις... το πήγαινα σερι μεχρι τις 4...και επειδή δεν τελειωνα...κοιμόμουν 2 ωρίτσες και πάλι στις 6 μέχρι τις 8! Μετά βέβαια το μεσημέρι κοιμόμουν κατι 6ωρακια....και το καλοκαίρι δεν το συζητώ... χτυπούσα υπερωρίες!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer

Νεοφερμένος

Η summer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Με βολεύει πολύ ειδικά στην θεωρία, τις ασκήσεις τις κάνω μεσημέρι. Θεωρία αν δεν διαβάσω βραδυ δεν θα διαβάσω καθόλου την υπόλοιπη μέρα δεν μπορώ να συγκεντρωθω πάντα βρίσκω κάτι άλλο και εκτός από αυτό είναι και τα φροντιστήρια. Όσο αφορά την ώρα όχι πολύ αργα 11 με το πολύ 12 μιση, δεν κλεινω και 8ωρα ύπνου αλλά δεν μου λείπει κιόλας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top