Διάβασμα στη Γ' Λυκείου

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
Εγώ θα σε συμβούλευα να μήν πάρεις βιολογία γενικής γιατί θα έχεις ήδη την βιολογία κατεύθυνσης να αποστηθήσεις(ας είμαστε ρεαλιστές).Εγώ στο τέλος δηλαδή μετάνιωσα που δεν είχα πάρει μαθηματικά ή φυσική γενικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
Εγώ θα σε συμβούλευα να μήν πάρεις βιολογία γενικής γιατί θα έχεις ήδη την βιολογία κατεύθυνσης να αποστηθήσεις(ας είμαστε ρεαλιστές).Εγώ στο τέλος δηλαδή μετάνιωσα που δεν είχα πάρει μαθηματικά ή φυσική γενικής.
ΟΚ αλλά πόσες σελ είναι όλες μαζι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
ΟΚ αλλά πόσες σελ είναι όλες μαζι
εεε βιολογια κατ απ'όσο θυμάμαι ολόκληρο το βιβλίο είναι 196 σελίδες. Γενικής πολύ λιγότερες και είναι και το 1/3 του βιβλίου εκτός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panos123>>>>>

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο panos123>>>>> αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
τι λετε στο παιδι? μονο βιολ θελει αποστηθιση.ολα τα αλλα πρεπει μονο να τα καταλαβεις.πχ φυσικη και χημεια διαβασα θεωρια απ το σχολικο δυο μερες πριν κι εγραψα 19,8 κ 20 αντιστοιχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KeepBreathing

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 397 μηνύματα.
γαμς το κεφαλι σας.τι λετε στο παιδι? μονο βιολ θελει αποστηθιση.ολα τα αλλα πρεπει μονο να τα καταλαβεις.πχ φυσικη και χημεια διαβασα θεωρια απ το σχολικο δυο μερες πριν κι εγραψα 19,8 κ 20 αντιστοιχα
Γτ εγω είπα κάτι διαφορετικό;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Daisy

Δραστήριο μέλος

Η Daisy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 734 μηνύματα.
εεε βιολογια κατ απ'όσο θυμάμαι ολόκληρο το βιβλίο είναι 196 σελίδες. Γενικής πολύ λιγότερες και είναι και το 1/3 του βιβλίου εκτός.
και από τς 196 δν θα ειναι και όλες μέσα έτσι δν είναι???
δλδ πόσες???
γιατί λίγο το 196:stars::mpam:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
έξω είναι μόνο κανα δυο σελίδες. Αν και νομίζω τις υπολόγισε χωρίς αυτές....

Πάντως εγώ είχα Βιολογία Γεν. και δεν το μετάνιωσα-μου φάνηκε πολύ εύκολη αι έγραψα και 20
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

marirenanafplio

Νεοφερμένος

Η marirenanafplio αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
χαχα αυτα ακριβως ελεγα κ γω περυσι τετοιες μερες . . . και τελικα καταλαβα πως απ τις πολλες φορες ειναι ευκολο να τα θυμασαι κ αν εισαι κ παπαγαλος ακομα καλυτερα..καλυτερα με την εννοια οτι θ εχεις καλυτερο αποτελεσμα κ οχι απο αποψη γνωσεων..την ιστορια θ την ξερεις αυτολεξι..ενα ολοκληρο βιβλιο..το μονο π σε συμβουλευω ν προσεξεις ειναι το αγχοσ ..κ οχι τοσο στη διαρκεια τησ προετοιμασιας οσο μια βδομαδα πριν τισ πανελλαδικεσ..καλη επιτυχια και δυναμικαααα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
χαχα αυτα ακριβως ελεγα κ γω περυσι τετοιες μερες . . . και τελικα καταλαβα πως απ τις πολλες φορες ειναι ευκολο να τα θυμασαι κ αν εισαι κ παπαγαλος ακομα καλυτερα..καλυτερα με την εννοια οτι θ εχεις καλυτερο αποτελεσμα κ οχι απο αποψη γνωσεων..την ιστορια θ την ξερεις αυτολεξι..ενα ολοκληρο βιβλιο..το μονο π σε συμβουλευω ν προσεξεις ειναι το αγχοσ ..κ οχι τοσο στη διαρκεια τησ προετοιμασιας οσο μια βδομαδα πριν τισ πανελλαδικεσ..καλη επιτυχια και δυναμικαααα:)

Ευχαριστω πολυ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Θα σε συμβούλευα να πάρεις μαθηματικά γενικής !!! Δύο βιολογίες δεν καταντάνε λίγο κουραστικές ;;; Κ στα μαθηματικά γενικής το 20 το έχεις στο τσεπάκι σου... !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Kαι αν τύχει άσκηση-παλούκι παίρνεις το 10 και φεύγεις!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Συμφωνώ, είναι μαθηματικά όπως και να το κάνουμε... Ενώ Βιολογία έιναι καθαρή παπαγαλία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Συμφωνώ, είναι μαθηματικά όπως και να το κάνουμε... Ενώ Βιολογία έιναι καθαρή παπαγαλία

Με πιάνεις:P:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΥΖΟΥ!!!!!

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΟΥ!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
Συμφωνώ, είναι μαθηματικά όπως και να το κάνουμε... Ενώ Βιολογία έιναι καθαρή παπαγαλία


:no1::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ZIGFRID

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Στέφανος (Αττική). Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Ωστόσο άσκηση-παλούκι δεν πέφτει ποτέ, διότι είναι και τα παιδιά της θεωρητικής στη μέση που το διαλέγουν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως μόνο με παπαγαλία μπορεί κάποιος να αριστεύσει σε ιστορία και βιολογία γεν. Εγώ έτσι διάβαζα και πήρα κατοστάρια σ' αυτά τα μαθήματα.
Βέβαια, πάντα προσπαθούσα να καταλάβω τι λέει αυτό που διαβάζω, υπάρχουν όμως κάποια κομμάτια στην ιστορία που δεν μπορείς να τα καταλάβεις απόλυτα ούτε να τα πεις με δικά σου λόγια (γιατί έχουν δύσκολη ορολογία).
Παπαγαλία και πάλι παπαγαλία......

Υ.Γ: Μην κολλάτε στον αριθμό των σελίδων. Όλα είναι εφικτά..........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΖΟΥΖΟΥ!!!!!

Νεοφερμένος

Η ΖΟΥΖΟΥ!!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
υπάρχουν όμως κάποια κομμάτια στην ιστορία που δεν μπορείς να τα καταλάβεις απόλυτα ούτε να τα πεις με δικά σου λόγια (γιατί έχουν δύσκολη ορολογία).
Παπαγαλία και πάλι παπαγαλία......


:iagree::iagree::iagree::iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stella

Δραστήριο μέλος

Η Στέλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 479 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω πως μόνο με παπαγαλία μπορεί κάποιος να αριστεύσει σε ιστορία και βιολογία γεν. Εγώ έτσι διάβαζα και πήρα κατοστάρια σ' αυτά τα μαθήματα.
Βέβαια, πάντα προσπαθούσα να καταλάβω τι λέει αυτό που διαβάζω, υπάρχουν όμως κάποια κομμάτια στην ιστορία που δεν μπορείς να τα καταλάβεις απόλυτα ούτε να τα πεις με δικά σου λόγια (γιατί έχουν δύσκολη ορολογία).
Παπαγαλία και πάλι παπαγαλία......

Υ.Γ: Μην κολλάτε στον αριθμό των σελίδων. Όλα είναι εφικτά..........


συμφωνω απολυτα μαζι σου...:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gorthaur

Νεοφερμένος

Ο Καλλίδωρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
Νομίζω πως μόνο οι ορισμοί στην ιστορία και κάποια δύσκολα σημεία στην βιολογία χρειάζονται παπαγαλία, σε όλα τα υπόλοιπα αν τα κατανοήσεις σωστά (με πολύ διάβασμα και επαναλήψεις), μπορείς να τα γράψεις με δικά σου λόγια και να πάρεις τον ίδιο βαθμό μ΄ αυτόν που θα έπαιρνες αν τα έγραφες κατά γράμμα.
Αν έχεις κατανοήσει κάτι το γράφεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Νομίζω πως μόνο οι ορισμοί στην ιστορία και κάποια δύσκολα σημεία στην βιολογία χρειάζονται παπαγαλία, σε όλα τα υπόλοιπα αν τα κατανοήσεις σωστά (με πολύ διάβασμα και επαναλήψεις), μπορείς να τα γράψεις με δικά σου λόγια και να πάρεις τον ίδιο βαθμό μ΄ αυτόν που θα έπαιρνες αν τα έγραφες κατά γράμμα.
Αν έχεις κατανοήσει κάτι το γράφεις.

Έτσι όμως ρισκάρεις να ξεχάσεις κάποια λεπτομέρεια ή να χάσεις κάποιες μονάδες, αν ο βαθμολογητής τα θέλει ακριβώς.΄
Μια γνωστή μου μάθαινε τη βιολογία με δικά της λόγια και στο τέλος υπήρχε διαφορά 10 μονάδων ανάμεσα στους 2 βαθμολογητές του γραπτού της.
Γιατί να το ρισκάρεις??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top