Διάβασμα στην φοιτητική ζωή

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Προσωπικα πιστευω οτι για να μπορεσεις να αποστιθησεις κατι πρεπει να το διαβασεις τοσο οσο χρειαζεται να το κατανοησεις ......και επειτα αφου το καταφερεις, προσπαθεις να το πεις σαν να το εξηγεις σε καποιο τριτο( τοιχο,ειδωλο σε καθρεπτη κ.α!!!),αλλα ουσιαστικα το εξηγεις στον εαυτο σου...!!!Καλο ειναι ο τονος της φωνης να εχει αυξομιωσεις και χρωματικες διαφοροποιησεις αναλογα με την προταση και την εννοια προς απομνημονευση.....Αρχικα φαινεται "κουλο" αλλα σταδιακα φαινεται ΠΟΣΟ ωφελειμο ειναι....Βοηθαει πραγματικα!!!!!TESTIFIED!!!!Εγω ετσι διαβαζα εκθεση και Βιολογια Κατευθυνσης!!!!!

Aμα το κανεις αυτο σε μαθηματα,θα καταντησεις με μονιμη βραχναδα και αναγκη για αφωνια.

Η βιολογια κατ ηταν 60 σελιδες.Τοσο θα καλεισαι να βγαλεις τωρα σε 1 μερα :P

Στο εύχομαι! :)

Και ξαναλεω:

Παντα ευγενικο και βοηθητικο αυτο το κοριτσι,η Ρεββεκα. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Αυτό δεν ξέρεις αν είναι ευχή ή κατάρα... :P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εquilibria

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Equilibrium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Αυτό δεν ξέρεις αν είναι ευχή ή κατάρα... :P:P
Δεν ξέρω άν είναι ευχή, αλλά αυτό που ξέρω 100% είναι ότι δεν είναι με καμια κατάρα.
+1:thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Κάποιες ώρες είναι ευχή...Κάποιες (λιγότερες αλλά πολύ έντονες) ώρες είναι παραπάνω από κατάρα! Αλλά πάνω από όλα είναι επιλογή, οπότε το λούζεσαι αδιαμαρτύρητα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pupilloscope

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Σουβλειμαν ο Μεγαλομπεκρης. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Ραπτόπουλο (Ευρυτανία). Έχει γράψει 813 μηνύματα.
Ελα τωρα,αφου ολους μας εχει συμβουλευσει κατα καιρους.Μακαρι να σε ειχαμε μελος ΔΕΠ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Στο εύχομαι! :)

Σ' ευχαριστώ. Να είσαι καλά. Κι εγώ σου εύχομαι τα καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ioanis

Δραστήριο μέλος

Ο Ioanis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 434 μηνύματα.
Καλησπερα.Δυστυχως οι πρωττες μερες στο πανεπιστημιο ειναι περιεργες...και θελω να αρχισω να διαβασω για να μη βρεθω προ εκπληξεως αλλα δεν μπορω.Με τις σημειωσεις ειναι αδυνατο γτ ειναι τοσο περιληπτικες....Εχω το αγχος του ποτε θα ερθουν τα βιβλια...αλλα και το πως θα διαβασω γτ δεν εχω συνηθισει...τοσο μεγαλη υλη.Πως το μαθαινεις?ΑΠεξω αναγνωση ???πως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sophia_b

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σοφία-Ζωή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 298 μηνύματα.
Ελα ντε? Την ιδια απορια εχω και εγω.
ΗΕLP!!
:cry_x::cry_x::cry_x:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Παρε απο μεγαλυτερους τα συγγραμματα και αρχισε να διαβαζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
μην αγχωνεστε βρεεεεεεεεεεεεε!!!!οι σημειωσεις γενικα που δινουν ειναι πολυτιμες ..προς το παρον διαβαστε απο αυτες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
μην αγχωνεστε βρεεεεεεεεεεεεε!!!!οι σημειωσεις γενικα που δινουν ειναι πολυτιμες ..προς το παρον διαβαστε απο αυτες

η σημειωσεις ειναι οι ΠΟΙΟ πολυτιμες,γιατι εχουν σε σουμα οσα εχει κανει και πει ο καθηγητης.Τα βιβλια ειναι πολλες σελιδες με διασκορπισμενες εννοιες που δυσκολα,αν και διαβασεις πολυ θα περασεις ενα μαθημα.Οι σημειωσεις ειναι το πιο σημαντικο πραγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Καλησπερα.Δυστυχως οι πρωττες μερες στο πανεπιστημιο ειναι περιεργες...και θελω να αρχισω να διαβασω για να μη βρεθω προ εκπληξεως αλλα δεν μπορω.Με τις σημειωσεις ειναι αδυνατο γτ ειναι τοσο περιληπτικες....Εχω το αγχος του ποτε θα ερθουν τα βιβλια...αλλα και το πως θα διαβασω γτ δεν εχω συνηθισει...τοσο μεγαλη υλη.Πως το μαθαινεις?ΑΠεξω αναγνωση ???πως?

Τι απ'εξω και απο μεσα?Δεν εισαι λυκειο για να παπαγαλιζεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τι απ'εξω και απο μεσα?Δεν εισαι λυκειο για να παπαγαλιζεις :P
Έχεις δοκιμαστεί σε εξεταστική πανεπιστημίου; Μέχρι τότε, κάνε κράτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
η σημειωσεις ειναι οι ΠΟΙΟ πολυτιμες,γιατι εχουν σε σουμα οσα εχει κανει και πει ο καθηγητης.Τα βιβλια ειναι πολλες σελιδες με διασκορπισμενες εννοιες που δυσκολα,αν και διαβασεις πολυ θα περασεις ενα μαθημα.Οι σημειωσεις ειναι το πιο σημαντικο πραγμα.

συμφωνω απολυτα...οι καθηγητες βαζουν αυτα που λενε στο μαθημα συνηθως και θελουν να τα διατυπωνουμε με τον τροπο που τα ειπαν σχεδον.αρα οι σημειωσεις=πολυτιμο αγαθο.μην χανουμε μαθηματα λοιπον:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Έχεις δοκιμαστεί σε εξεταστική πανεπιστημίου; Μέχρι τότε, κάνε κράτει.

Για δωσε μου μια ιδεα εσυ που εχεις δοκιμαστει.Σου κοβουν αμα ξεχασεις την λεξουλα η το κομμα?I dont think so :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Για δωσε μου μια ιδεα εσυ που εχεις δοκιμαστει.Σου κοβουν αμα ξεχασεις την λεξουλα η το κομμα?I dont think so :P

Μικρό καλάθι κράτα.
Και άλλωστε το παιδί πιο πάνω είπε "απέξω" όχι "παπαγαλία".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Καλησπερα.Δυστυχως οι πρωττες μερες στο πανεπιστημιο ειναι περιεργες...και θελω να αρχισω να διαβασω για να μη βρεθω προ εκπληξεως αλλα δεν μπορω.Με τις σημειωσεις ειναι αδυνατο γτ ειναι τοσο περιληπτικες....Εχω το αγχος του ποτε θα ερθουν τα βιβλια...αλλα και το πως θα διαβασω γτ δεν εχω συνηθισει...τοσο μεγαλη υλη.Πως το μαθαινεις?ΑΠεξω αναγνωση ???πως?

Ελα ντε? Την ιδια απορια εχω και εγω.
ΗΕLP!!
:cry_x::cry_x::cry_x:

Δεν χρειάζεται να διαβάζετε από τόσο νωρίς,ειδικά αν είστε πρωτοετείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τι απ'εξω και απο μεσα?Δεν εισαι λυκειο για να παπαγαλιζεις :P
χαχα σε βλέπω να μένεις με ανοιχτό στόμα σε λίγο καιρό;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Στο τμημα μου τουλαχιστον μεγαλυτερη βλακεια απο τις σημειωσεις δεν υπαρχουν.Δεν κραταει σχεδον κανενας και δεν τις διαβαζει κανεις.

Και δεν καταλαβα την τακτικη,οτι λεει ο καθηγητης αυτο θα πεσει.Εγω ξερω οτι αν διαβασω οτι εχει και δεν εχει ενα πληρες βιβλιο,θα παω και θα γραψω 10.Τωρα αν διαβασω παραπανω απο οσα ζηταει ο καθηγητης,ε ουτε με ενδιαφερει,εγω να μαθω το ειδος που σπουδαζω θελω,οχι να εχω βαθμους (που αμα κανεις αυτο που λεω τα 10αρια ειναι φυσικο επακολουθο εξαλου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top