Δημόσιο ή Ιδιωτικό ΙΕΚ για Στέλεχος οικονομίας και διοίκησης;

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Κτηνιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 9,481 μηνύματα.
Ισχύειι αυτό που λες, αλλά αγχώνομαι και θέλω να τα έχω κάπως οργανωμένα στο μυαλό μου αν δεν περάσω
Έχει μείνει λίγο παραπάνω από μία βδομάδα, μην απασχολείς τώρα το μυαλό σου με αυτό. Θα έχεις πολύ χρόνο μετά το πέρας των πανελλαδικών να δεις τι θα κάνεις. Μπορεί να μη σου χρειαστεί καν plan B.
Καλή τύχη!
 

Λένω

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Λένω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,578 μηνύματα.
Ισχύειι αυτό που λες, αλλά αγχώνομαι και θέλω να τα έχω κάπως οργανωμένα στο μυαλό μου αν δεν περάσω

Θα κάνεις το παράλληλο μηχανογραφικό και θα δηλώσεις τα ΔΙΕΚ που σ΄ενδιαφέρουν.

Δεν αξίζει να πετάξεις χρήματα για να κάνεις το ίδιο σ΄ενα ιδιωτικό ΙΕΚ ή σ΄ένα κολέγιο.

Σημασία έχει πώς θ΄αντιμετωπίσεις εσύ τις σπουδές σου.
Θέλω να πω ότι, αν τύχει, οι συνθήκες να μην είναι αυτές που περίμενες, η διδασκαλία θα γίνεται κανονικά και εσένα δεν σ΄εμποδίζει τίποτα να το αντιμετωπίσεις με υπευθυνότητα και να πάρεις απ΄αυτό τις γνώσεις που έχει να σου προσφέρει.
Είναι όπως στα Πανεπιστήμια που κάποιοι είναι "τουρίστες" και στο τέλος παίρνουν όπως-όπως το πτυχίο, χωρίς να έχουν αποκομίσει ούτε τα μισά απ΄αυτά που έπρεπε ενώ για κάποιους άλλους συνειδητοποιημένους φοιτητές, το πτυχίο όντως καθρεφτίζει την ουσία των γνώσεων που αποκόμισαν.

Καλή επιτυχία.
 

NikNik1995

Νεοφερμένος

Ο NikNik1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
'κανε ένα δημόσιο πρώτα που εχεις αρκετά προτερήματα και μετα σκέψου και 'κανε σοβαρή ερευνά αγοράς για το ιδιωτικο
 

Praxis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Praxis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 224 μηνύματα.
οχι περασε προσφατα νομο και πληρωνουν πολυ καλα
καπου 95% του βασικου. Πληρωνει ο εργοδοτης καθε μηνα και τα παιρνει απο το υπουργειο
Να φανταστεις η πρακτικη του πανεπιστημιου ειναι καπου 250 τον μηνα και οταν παρουμε λευτα απο το εσπα


Δυστυχώς έληξε η χρηματοδότηση από ΕΣΠΑ και οι σπουδαστές που κάνουν πρακτική δεν θα πληρώνονται αν δεν βγει κάτι καινούργιο.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δυστυχώς έληξε η χρηματοδότηση από ΕΣΠΑ και οι σπουδαστές που κάνουν πρακτική δεν θα πληρώνονται αν δεν βγει κάτι καινούργιο.
Πας μαθητεία δυπα δουλεύεις στο διάστημα που πρέπει και αφού έχεις τα ένσημα κ μια βεβαίωση εργοδότη μπορείς να απαλλαγείς από την πρακτική
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,592 μηνύματα.
Δυστυχώς έληξε η χρηματοδότηση από ΕΣΠΑ και οι σπουδαστές που κάνουν πρακτική δεν θα πληρώνονται αν δεν βγει κάτι καινούργιο.
μαλιστα ..νομος πυροτεχνημα ..πουφ και παει
τα ιδια ειναι και η πρακτικη των πανεπιστημιων αλλα πιο φτωχα ..270 το μηνα
 

NikNik1995

Νεοφερμένος

Ο NikNik1995 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
δημοσιο η εαπ μονο ξεκαθαρα μην κανεις το λαθος και πας σε ιδιωτικο η αει για κατι πολυ απλο
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top