[Δημοτικό] Σεξουαλική παρενόχληση ή υπερβολή;

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Το μόνο πρόβλημα είναι πως η συνάδερφος δεν ξέρει πως δημοσιοποιησα την ιστορία της...
Γι' αυτό και δεν έχω βάλει στοιχεία που να την φωτογραφίζουν...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,067 μηνύματα.
Άλλο ενα παράδειγμα κλάσης υπερμπουκωμένης εξάτμισης. Μετά θέλουμε να πάει η χώρα μπροστά με τέτοια UHUκολλημένα εγκεφαλύδρια! Sig heil φασιστόσποροι, που άμα δε τους κάθεται κάτι καλά στον σκουριασμένο νωτιαίο μυελό τους, πρέπει να μας υπενθυμίζουν μεθόδους 60ετίας! Υποκριτές που από τη μία είναι ηθικολάγνοι και τα βράδια είναι στα πορνομπαράκια ή σε διαφορετική αγκαλιά λες και δοκιμάζουν δείγματα από ζαμπονάκια Μιμίκος στο Καρφούρ...

Αν υπήρχαν σοφότερα στόματα για νεαρότερα αυτιά, τότε και όλα τα νεαρότερα στόματα θα ήταν σοφότερα, χωρίς τα σημερινά χάλια με τα μισά να κρέμονται στο χείλος της ακολασίας από τα 12 τους χρόνια και τα άλλα μισά αθώα να την πληρώνουν γιατί οι ορνιθοκέφαλοι διδάσκοντες δε μπορούν να διδάξουν εαυτούς, πως να τα ξεχωρίζουν από τα διεφθαρμένα!:mad:

Ζώα!:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Valder για κομα μια φορα μιλησες...και μιλησες απολυτα ορθα!;)
Προσυπογραφω το ποστ σου!:thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ωραια σαν ιδεα, αλλα αμα λαβει ενα e-mail με τα μνμ του τοπικ, η μια φωτοτυπια με αυτα, πια πιστευτε οτι θα ειναι η αντιδραση του; Εγω ειμαι σιγουρος οτι θα ειναι "Και τι ξερουν αυτοι απο παιδια; Ανοιδεοι αλητες ειναι, φαινετε απο τις ιδεες που εκφραζουν" κλπ
Κι ότι "το internet είναι εργαλείο του σατανά που απομακρύνει τους νέους από τον ίσιο δρόμο και τους ωθεί στη βία, το σεξ και τα ναρκωτικά..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Σας αφήνω για το τέλος την πιο σπαρταριστή λεπτομέρεια:

Ο Φωτισμένος Διευθυντής βρήκε τη Σολομώντεια λύση και αφού συσκέφτηκε εντατικά με τον εαυτό του, κατέληξε στη σοφή απόφαση:

Απαγόρευσε στα παιδιά να παίζουν κυνηγητό στα διαλείμματα! :lol::lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Θα ήθελα από το παρόν βήμα να προτείνω στον κ.κ. Κωνσταντίνο Καραμανλή, Πρωθυπουργό της χώρας, να τον στείλει στο Υπουργείο Εθνικής Παιδείας και Θρησκευμάτων.


Νέο σύνθημα του Υπουργείου: "Εμπρός πίσω"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Molka

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Molka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,835 μηνύματα.
Απίστευτο.. δεν έχω λόγια.. :ermm: :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

adespoto

Περιβόητο μέλος

Η adespoto αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 5,603 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα απαγόρευσε το κηνυγητό ε?
Ο,τι νά'ναι λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Ρε μην τα βάζετε με τον Διευθηντή, ακολουθεί απλά κατα γράμα το manual για εκπαίδευση "σωστών" εκπαιδευμένων μαθητών.
Μπορεί να έχει και το αντίγραφο με την υπογραφή του συγγραφέα!
Σιγά μην έχουν και την απαίτηση να παίζουν στα διαλλείματα τα παιδιά, να δουλέψουν καλύτερα να είναι και πιο αποδοτικά.

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Τιιιιιιιιιιιι;;;;;; Απαγόρευσε το κηνυγητο;;;;;

χαχαχαχαχα :rofl::rofl::whatever::whatever: Καλά ο άνθρωπος είναι μόνο για γέλια!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Youki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Youki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,378 μηνύματα.
Δεν πάμε καθόλου καλά...
Ή επόμενη ριζοσπαστική του άποψη ποια θα είναι? Να μην μιλάνε μεταξύ τους τα παιδάκια μπας και αφήσει κανα σεξουαλικο υπονομουμενο το ένα στο άλλο? Ελεος!!! :down:
Αναρωτιέμαι...οι υπόλοιποι γονείς τι λένε? Τα αφήνουν αυτά να περνάνε ετσι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Απ' 'οτι μαθαίνω, τα περισσότερα παιδιά σ'αυτό το σχολείο είναι μετανάστες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Κατ' αρχήν θα ήθελα να προσυπογράψω κι εγώ το ποστ του Valder, το οποίο παρά το σκληρό του ύφος, ή ίσως ακριβώς γι' αυτό, με εκφράζει απόλυτα.

Κι ότι "το internet είναι εργαλείο του σατανά που απομακρύνει τους νέους από τον ίσιο δρόμο και τους ωθεί στη βία, το σεξ και τα ναρκωτικά..."

Εάν ένας εκπαιδευτικός, στον 21ο αιώνα, αρνείται τη χρησιμότητα του διαδυκτίου, τότε αποκαλύπτεται ακόμη μια φορά η νοητική μας φτώχια. Ας γυρίσουμε στους αιγυπτιακούς παπύρους, ή ακόμη καλύτερα στον Δίσκο της Φαιστού...


Τιιιιιιιιιιιι;;;;;; Απαγόρευσε το κηνυγητο;;;;;

χαχαχαχαχα :rofl::rofl::whatever::whatever: Καλά ο άνθρωπος είναι μόνο για γέλια!!!

Δυστυχώς αγαπητή μου, όταν ο δάσκαλος είναι για γέλια, τα σχολεία μας και η παιδεία μας είναι για κλάματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Εάν ένας εκπαιδευτικός, στον 21ο αιώνα, αρνείται τη χρησιμότητα του διαδυκτίου, τότε αποκαλύπτεται ακόμη μια φορά η νοητική μας φτώχια. Ας γυρίσουμε στους αιγυπτιακούς παπύρους, ή ακόμη καλύτερα στον Δίσκο της Φαιστού...
Έχει πέσει στα χέρια σου κειμενάκι έκθεσης (σχολείου) για το Διαδίκτυο; Ναι μεν αναγνωρίζουν τη χρησιμότητά του τα περισσότερα, αλλά πολλά μιλάνε απαξιωτικά και για κινδύνους.



Ειδικά οι φιλόλογοι κι οι θεολόγοι (όχι όλοι, αλίμονο) για κάποιους λόγους το απαξιώνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Στην πραγματικότητα, αυτό που έχουν καταφέρει όλοι αυτοί οι ηθικολόγοι φωστήρες είναι ν' απαξιώσουν το σχολείο, καθώς και το λειτούργημά τους (κακούργημα είπατε;;; ) στα μάτια άπασας της ελληνικής κοινωνίας και κυρίως στα μάτια των κυρίως ενδιαφερομένων, των μαθητών. Πού είναι η χαρούμενη γνώση του Νίτσε; Καλά το λέει ο Ν. Δήμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iJohnnyCash

e-steki.gr Founder

Ο Panayotis Yannakas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 24,043 μηνύματα.
Έχει πέσει στα χέρια σου κειμενάκι έκθεσης (σχολείου) για το Διαδίκτυο; Ναι μεν αναγνωρίζουν τη χρησιμότητά του τα περισσότερα, αλλά πολλά μιλάνε απαξιωτικά και για κινδύνους.
Λίγο off-topic ... θύμαμαι που όταν είχαμε κάνει πρώτη φορά το θέμα αυτό ξεκινάει η καθηγήτρια να λέει κάτι εξυπνάδες για το internet (του στυλ ότι σε κάθε ιστοσελίδα οι σατανιστές έχουν μια γωνία με κρυπτογραφημένα μηνύματα και προωθούν τα παίδια να βγάζουν γυμνές φώτο και τις πουλάνε σε "πορνόγερους") σηκώνω το χέρι μου και την ρωτάω "Χμ πότε ήταν η τελευταία φορά που μπήκατε σε σελίδα;" και όταν μου απαντήσε "Δεν έχω μπει, φοβάμαι" τις απαντάω "Χμ τότε καλύτερα να πηγαίνω, δεν έχω διάθεση να σπατάλω τον χρόνο μου" και σήκωθηκα και έφυγα! Το ευχαριστήθηκα μόνο και μόνο που είδα την φάτσα της. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giovanna

Επιφανές μέλος

Η Giovanna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,086 μηνύματα.
Λίγο off-topic ... θύμαμαι που όταν είχαμε κάνει πρώτη φορά το θέμα αυτό ξεκινάει η καθηγήτρια να λέει κάτι εξυπνάδες για το internet (του στυλ ότι σε κάθε ιστοσελίδα οι σατανιστές έχουν μια γωνία με κρυπτογραφημένα μηνύματα και προωθούν τα παίδια να βγάζουν γυμνές φώτο και τις πουλάνε σε "πορνόγερους") σηκώνω το χέρι μου και την ρωτάω "Χμ πότε ήταν η τελευταία φορά που μπήκατε σε σελίδα;" και όταν μου απαντήσε "Δεν έχω μπει, φοβάμαι" τις απαντάω "Χμ τότε καλύτερα να πηγαίνω, δεν έχω διάθεση να σπατάλω τον χρόνο μου" και σήκωθηκα και έφυγα! Το ευχαριστήθηκα μόνο και μόνο που είδα την φάτσα της. :D


:clapup:

ΤΑ ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΜΟΥ !!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Επιτρέψτε μου σα δασκάλα να σας ενημερώσω ότι τα παιδιά σήμερα είναι πολύ πιο πονηρά απ'όσο νομίζετε κι απ' όσο βέβαια πίστευα κι εγώ πριν δουλέψω σε σχολείο. Σας πληροφορώ ότι παιδιά τρίτης δημοτικού αντάλλασσαν πορνογραφικά dvd. 8 χρονών παιδιά, αν είναι δυνατόν! Επίσης ο τρόπος έκφρασής τους ουδεμία σχέση έχει με αυτόν που θυμάμαι και θυμάστε απ' όταν πηγαίνατε δημοτικό. Τα "κοσμητικά επίθετα" δίνουν και πάιρνουν!! Φυσικά δε θα αποκλείσω την περίπτωση το συγκεκριμένο παιδάκι να κατηγορήθηκε άδικα λόγω καταγωγής, διότι κι αυτά δυστυχώς συμβαίνουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αννουλα

Δραστήριο μέλος

Η Αννουλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 473 μηνύματα.
Λίγο off-topic ... θύμαμαι που όταν είχαμε κάνει πρώτη φορά το θέμα αυτό ξεκινάει η καθηγήτρια να λέει κάτι εξυπνάδες για το internet (του στυλ ότι σε κάθε ιστοσελίδα οι σατανιστές έχουν μια γωνία με κρυπτογραφημένα μηνύματα και προωθούν τα παίδια να βγάζουν γυμνές φώτο και τις πουλάνε σε "πορνόγερους") σηκώνω το χέρι μου και την ρωτάω "Χμ πότε ήταν η τελευταία φορά που μπήκατε σε σελίδα;" και όταν μου απαντήσε "Δεν έχω μπει, φοβάμαι" τις απαντάω "Χμ τότε καλύτερα να πηγαίνω, δεν έχω διάθεση να σπατάλω τον χρόνο μου" και σήκωθηκα και έφυγα! Το ευχαριστήθηκα μόνο και μόνο που είδα την φάτσα της. :D
Γιατι ρε παιδια?μην γελατε!!εχει δικιο η καθηγητρια!ναι ναι δεν εχετε δει και το στεκι κατω εχει το ιδιο κρυπτογραφιμενο μηνυμα!!!Τι? εσεις δεν εχετε βγαλει ακομα φωτο?νροπη!!!:clapup::clapup::clapup:
Δικαιολογιμενα δεν ηθελε να μπει η γιναικα!Και αν την εβρισκε καποιος ανωμαλος βιαστης και την βιαζε διαδικτυακα?Την συνχερω για την αντιληψη της!!!:whatever::whatever::whatever:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cibyllian

Περιβόητο μέλος

Η Μπούι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,205 μηνύματα.
Επιτρέψτε μου σα δασκάλα να σας ενημερώσω ότι τα παιδιά σήμερα είναι πολύ πιο πονηρά απ'όσο νομίζετε κι απ' όσο βέβαια πίστευα κι εγώ πριν δουλέψω σε σχολείο. Σας πληροφορώ ότι παιδιά τρίτης δημοτικού αντάλλασσαν πορνογραφικά dvd. 8 χρονών παιδιά, αν είναι δυνατόν! Επίσης ο τρόπος έκφρασής τους ουδεμία σχέση έχει με αυτόν που θυμάμαι και θυμάστε απ' όταν πηγαίνατε δημοτικό. Τα "κοσμητικά επίθετα" δίνουν και πάιρνουν!! Φυσικά δε θα αποκλείσω την περίπτωση το συγκεκριμένο παιδάκι να κατηγορήθηκε άδικα λόγω καταγωγής, διότι κι αυτά δυστυχώς συμβαίνουν.

Επειδή κι εγώ με παιδάκια δουλεύω και μάλιστα διαφορετικών ηλικιών, έχω να πω ότι μπορεί να είναι πιο αφυπνισμένα, αλλά δεν παύουν να είναι παιδάκια (ειδικά στις ηλικίες του δημοτικού) και να διατηρούν όλα τα χαρακτηριστικά αυτής της ηλικίας, με βασικό την αγνότητα τους. Τι εννοώ, μπορεί μεν να έχουν λίγο πιο εξελιγμένο υβρεολόγιο απο αυτό που είχαμε εμείς και να έχουν βέβαια και πιο πολλές ακατάλληλες παραστάσεις απ' ότι πάλι είχαμε εμείς, αλλά όπως όλα τα παιδάκια αυτής της ηλικίας, δεν αντιλαμβάνονται τι είναι αυτό ακριβώς ούτε και θα τους έκανε καμιά εντύπωση, μάλλον απέχθεια θα τους δημιουργούσε, αν δεν τα πονηρεύαμε εμείς. Σκεφτείτε λίγο ποιος βάζει στα παιδιά το στοιχείο της πονηριάς όταν τους απαγορεύει να παίζουν το πλέον φυσιολογικό παιχνίδι για την ηλικία τους, το κυνηγητό!
Για όνομα του Θεού, γιατί μεγαλώνουμε τα παιδιά μας πριν την ώρα τους;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top