Δημιουργία Προγράμματος Ιατρικής με δίδακτρα στο ΑΠΘ

KGGS

Νεοφερμένος

Η KGGS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Να δημιουργηθουν νεες θεσεις εργασιας για να παραχθουν οι ορδες των ανεργων πτυχιουχων γιατρων του μελλοντος.

Για ξαναδες λιγο τις στατιστικες γιατι η πρωτη προταση στην καλυτερη ειναι μιση αληθεια, αν οχι ψεμα.
Μάλλον φοβάσαι ότι θα σου φάνε τη θέση. Όσο λιγότεροι γιατροί τόσο το καλύτερο για αυτούς που έχουν πτυχίο ιατρικής , έτσι δεν είναι;
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Μάλλον φοβάσαι ότι θα σου φάνε τη θέση. Όσο λιγότεροι γιατροί τόσο το καλύτερο για αυτούς που έχουν πτυχίο ιατρικής , έτσι δεν είναι;
Το βρήκες. Επικοινώνησε για να παραλάβεις το βραβείο σου!
 

MarcoReus

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο MarcoReus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 377 μηνύματα.
Μάλλον φοβάσαι ότι θα σου φάνε τη θέση. Όσο λιγότεροι γιατροί τόσο το καλύτερο για αυτούς που έχουν πτυχίο ιατρικής , έτσι δεν είναι;
Οχι ακριβως. Οσο λιγοτεροι γιατροι τοση λιγοτερη ανεργια στον ιατρικο κλαδο. Το ιδιο ισχυει και σε ολα τα επαγγελματα φυσικα. Γιατι αραγε οι φιλολογοι έχουν τοση ανεργια; Τι σας ενοχλει μερικούς δεν καταλαβαινω. Προτιματε να υπαρχει ανεργια παντου;

Και να σου πω και κατι ρε φιλε; Καλα κανει και "φοβαται" (αν φοβαται δλδ) στην τελικη. Οταν εχει ξεσκιστει τοσα χρονια στο διαβασμα και βλεπει απο τη μια Ρουμανοβουλγαρογιατρους να του τρωνε χωρις προσπαθεια (η συντριπτικη πλειοψηφια) τη θεση και απο την αλλη να ιδρυει το κρατος και αλλη Ιατρικη σχολη για ξενους (ενω ηδη παραγουμε απειρους γιατρους ως χωρα αρα δημιουργει ακομα περισσότερα προβληματα) ειναι απολυτως λογικο να αγανακτει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

KGGS

Νεοφερμένος

Η KGGS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Οχι ακριβως. Οσο λιγοτεροι γιατροι τοση λιγοτερη ανεργια στον ιατρικο κλαδο. Το ιδιο ισχυει και σε ολα τα επαγγελματα φυσικα. Γιατι αραγε οι φιλολογοι έχουν τοση ανεργια; Τι σας ενοχλει μερικούς δεν καταλαβαινω. Προτιματε να υπαρχει ανεργια παντου;

Και να σου πω και κατι ρε φιλε; Καλα κανει και "φοβαται" (αν φοβαται δλδ) στην τελικη. Οταν εχει ξεσκιστει τοσα χρονια στο διαβασμα και βλεπει απο τη μια Ρουμανοβουλγαρογιατρους να του τρωνε χωρις προσπαθεια (η συντριπτικη πλειοψηφια) τη θεση και απο την αλλη να ιδρυει το κρατος και αλλη Ιατρικη σχολη για ξενους (ενω ηδη παραγουμε απειρους γιατρους ως χωρα αρα δημιουργει ακομα περισσότερα προβληματα) ειναι απολυτως λογικο να αγανακτει.
Φίλε μου γιατί η ιατρική να αποτελεί μονοπώλειο , είναι κάποια ιδιαίτερη επιστήμη σε σχέση με άλλες;
Νομίζω ότι μόνο στην Ελλάδα υπάρχει αυτό το κόμπλεξ.
Οι υπόλοιποι επιστήμονες "ξεσκίζονται" λιγότερο από τους γιατρούς για να λάβουν το πτυχίο τους σε σχέση με αυτούς που έρχονται από "Ρουμανοβουλγαρίες";
Επίσης ποιος είσαι εσύ που θα απαγορεύσεις στον άλλο να σπουδάσει ότι επιθυμεί;
Δεν είναι λογικές αυτές αλλά φασιστικές νοοτροπίες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Το βρήκες. Επικοινώνησε για να παραλάβεις το βραβείο σου!
Φυσικά και το βρήκα , όμως φαίνεται η αλήθεια πονάει κάποιους που θίγονται τα συμφέροντά τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Γενικώς επειδή αυτές τις ημέρες παρακολουθούσα διαφορα θέματα με την Ιατρική στο εξωτερικό κτλ μου δημιουργήθηκε μια εντύπωση οτι Πολλοί ειναι κατα ενός συστήματος εισαγωγής με τις πανελληνιες γιατί ειναι άδικο σε αυτούς που εχουν θέματα οικονομικά, οτι το επάγγελμα του ιατρού ειναι μίζερο, δύσκολο και θέλει πολλα χρόνια και γενικώς μια κατεύθυνση του τύπου αν δεν εισαι παθιασμένος μην πας. Παιδιά, ειναι και αυτο ένα επάγγελμα αν το σκεφτούμε ψυχρά και κάποιοι απλώς βιοπορίζονται από αυτο, δεν χρειάζονται αλτρουιστικά και φιλοσοφικά πρότυπα προσφοράς για να επιλέξει κανεις ένα τέτοιο επάγγελμα. Δηλαδή ο βιβλιοθηκονόμος δεν παρέχει έργο στην κοινωνία; Έπειτα να πω ο έρημος οτι επειδή εχω και εγώ γνωστούς σε χώρες του μπλοκ η κατάσταση ειναι ΤΡΑΓΙΚΗ, και τόσες μέρες δεν έλεγα τίποτα, και τι χειρότερο ξέρετε ποιο ειναι οτι με νευριάζει και συγχιζει απίστευτα οτι αυτα τα άτομα έρχονται εδώ κάνουν τα χαρτιά τους, και εμεις περιμένουμε σαν του μ*λακες να μπούμε. Εντάξει υπάρχει και ένα όριο όμως και αυτα τα άτομα ξέρετε ποια ειναι και μην μου πείτε για εξαιρέσεις. Αυτα ειναι τα άτομα που τα έγραφαν όλα στα παλαιά των υποδημάτων τους και ήταν πέρα βρέχει και τώρα το παίζουν γιατροί σπουδαίοι και δεν ξέρουν οι περισσότεροι που πάνε τα τέσσερα. Ειλικρινά και δεν το λεω ετσι στον αέρα κάνοντας μια σύγκριση με το τι μαθαίνουν εκει και τι εχουν αφομοιώσει ειναι άκρως ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ, και στο νοσοκομείο οι περισσότεροι ειδικευόμενοι που εχω γνωρίσει σε όλα τα φάσμα τα των ειδικοτήτων λόγω των κλινικών ήταν ελλιπείς, εγώ σε πολλα ήξερα περισσότερα!
Τί λες φίλε μου , εδώ είναι Ελλάδα. Ξέρεις τί σημαίνει να είσαι γιατρός; Η ανώτερη επιστήμη όλων !
Τέτοιοι κομπλεξικοί και ρεζίλιδες είμαστε παγκοσμίως !
Η λύση με το πρόβλημα των "επικίνδυνων" όπως λες γιατρών είναι απλή και λέγεται ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ στην υγεία. Πράγμα που το φοβούνται οι Έλληνες γιατροί σαν το διάολο το λιβάνι. Οι λόγοι είναι προφανώς ευνόητοι όπως καταλαβαίνεις...
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
@KGGS
Δεν νομίζω κανένας σπουδαγμένος σε ελληνικό πανεπιστήμιο να φοβάται την (σοβαρή) αξιολόγηση στην ειδικότητα.
Όσοι από τους παραπάνω πάνε ΗΠΑ δεν φοβούνται να δώσουν usmle.
Από την άλλη, οι "ρουμανοβουλγάροι" δεν δίνουν εξετάσεις ειδικότητας στη χώρα που σπούδασαν.
Απλά πράγματα.

Η ιατρική πρέπει να αποτελεί μονοπώλιο, μιας και έχει να κάνει με ανθρώπινες ζωές.
Ας την εξασκήσει ο κορυφαίος, σε αυτό τον κλάδο.
Όπως και ο κορυφαίος να κάνει έρευνα στη φυσική, στη μηχανική κοκ.
Αρκετά πια με τις μετριότητες.
Γενικά αυτοαναιρείσαι, αφού λες ότι η ιατρική είναι ανώτερη, γιατί να κάνουμε ειδικά γι αυτή "ιδιωτικά";
Με την αυτή λογική κι εγώ θέλω να γίνω αστροναύτης δεν μπορώ να απαιτήσω το κράτος να μου ικανοποιήσει την επιθυμία αν δεν είμαι ικανός.
Σύνελθε.
 
Τελευταία επεξεργασία:

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Οχι ακριβως. Οσο λιγοτεροι γιατροι τοση λιγοτερη
Φίλε μου γιατί η ιατρική να αποτελεί μονοπώλειο , είναι κάποια ιδιαίτερη επιστήμη σε σχέση με άλλες;
Νομίζω ότι μόνο στην Ελλάδα υπάρχει αυτό το κόμπλεξ.
Οι υπόλοιποι επιστήμονες "ξεσκίζονται" λιγότερο από τους γιατρούς για να λάβουν το πτυχίο τους σε σχέση με αυτούς που έρχονται από "Ρουμανοβουλγαρίες";
Επίσης ποιος είσαι εσύ που θα απαγορεύσεις στον άλλο να σπουδάσει ότι επιθυμεί;
Δεν είναι λογικές αυτές αλλά φασιστικές νοοτροπίες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Φυσικά και το βρήκα , όμως φαίνεται η αλήθεια πονάει κάποιους που θίγονται τα συμφέροντά τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Τί λες φίλε μου , εδώ είναι Ελλάδα. Ξέρεις τί σημαίνει να είσαι γιατρός; Η ανώτερη επιστήμη όλων !
Τέτοιοι κομπλεξικοί και ρεζίλιδες είμαστε παγκοσμίως !
Η λύση με το πρόβλημα των "επικίνδυνων" όπως λες γιατρών είναι απλή και λέγεται ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗ στην υγεία. Πράγμα που το φοβούνται οι Έλληνες γιατροί σαν το διάολο το λιβάνι. Οι λόγοι είναι προφανώς ευνόητοι όπως καταλαβαίνεις...
Μήπως αν αφιερωνες λιγο περισσοτερο χρονο στο διαβασμα στις πανελληνιες αντι να χτιζεις στο μυαλο σου ανουσιες, αστηρικτες και ανορθογραφες θεωριες περι φασισμου (που αγνοουν τι συμβαινει παγκοσμιως στον τομεα των σπουδων της ιατρικης) ειχες καταφερει να περασεις και ειχες απαλλαχτει απ το αισθημα "αδικιας" που σε διακατεχει?
Βεβαια αυτο το αισθημα μαλλον ειναι γενικοτερο απ ο,τι φανηκε κ απ αυτα που εγραφες για τις σπουδες σου στη Φαρμακευτικη στην Κυπρο, που σε "αδικουν" οι παντες.
Φανταζομαι ενδιαφερεσαι για ταχυδρομικη αποστολη πτυχιου ιατρικης στην πορτα σου, πληρωνοντας το αντιστοιχο τιμημα. Υπαρχουν τοσες γειτονικες χωρες στα Βαλκανια για να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα, αφου οπως φαινεται εχεις να πληρωσεις (γιατι η ευαισθησια ολων εσας περι ελευθεριας σπουδων-αδυναμιας να εμποδιστει καποιος να σπουδασει αυτο που θελει και εχετε να πληρωσετε, εξαντλειται στην ομαδα σας).
Κι οταν τελειωσεις, ελα να μου ξαναπεις ποιος ειναι αυτος που φοβαται την αξιολογηση...
 

KGGS

Νεοφερμένος

Η KGGS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Μήπως αν αφιερωνες λιγο περισσοτερο χρονο στο διαβασμα στις πανελληνιες αντι να χτιζεις στο μυαλο σου ανουσιες, αστηρικτες και ανορθογραφες θεωριες περι φασισμου (που αγνοουν τι συμβαινει παγκοσμιως στον τομεα των σπουδων της ιατρικης) ειχες καταφερει να περασεις και ειχες απαλλαχτει απ το αισθημα "αδικιας" που σε διακατεχει?
Βεβαια αυτο το αισθημα μαλλον ειναι γενικοτερο απ ο,τι φανηκε κ απ αυτα που εγραφες για τις σπουδες σου στη Φαρμακευτικη στην Κυπρο, που σε "αδικουν" οι παντες.
Φανταζομαι ενδιαφερεσαι για ταχυδρομικη αποστολη πτυχιου ιατρικης στην πορτα σου, πληρωνοντας το αντιστοιχο τιμημα. Υπαρχουν τοσες γειτονικες χωρες στα Βαλκανια για να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα, αφου οπως φαινεται εχεις να πληρωσεις (γιατι η ευαισθησια ολων εσας περι ελευθεριας σπουδων-αδυναμιας να εμποδιστει καποιος να σπουδασει αυτο που θελει και εχετε να πληρωσετε, εξαντλειται στην ομαδα σας).
Κι οταν τελειωσεις, ελα να μου ξαναπεις ποιος ειναι αυτος που φοβαται την αξιολογηση...
Εσύ μάλλον είσαι ο "έξυπνος" της παρέας. Καταρχάς ποτέ δεν μ' ενδιέφερε η ιατρική. Το "ανορθόγραφες θεωρίες" καλύτερα να τις πεις στον εαυτό σου που γελάει ο κάθε πικραμένος με τα "ατράνταχτα' επιχειρήματά σου. Το ότι επέλεξα να σπουδάσω Φαρμακευτική και οι δυσκολίες που αντιμετωπίζω δεν έχουν να κάνουν σε τίποτα από αυτά που συζητάμε εδώ παρά μόνο στο ότι δεν βρήκες τίποτε άλλο να πεις. Αντίθετα αν διάβασες αυτό που λέω είναι πως οι σπουδές στην Κύπρο είναι δύσκολες , επομένως το πτυχίο έχει κάποια αξία. Θεωρώ ξεφτίλα να αγωνίζεται κάποιος να γράψει 19 με άριστα το 20 για να περάσει σε ελληνικό πανεπιστήμιο. Αυτή την καραμέλα "διάβασε περισσότερο" άσ' την διότι δεν πιάνει , μάλλον εννοείς δώσε παραπάνω χρήματα στα ιδιαίτερα για να διαιωνίζεται το κύκλωμα της παραπαιδείας. Αν κάνεις μια βόλτα στην ιατρική Αθηνών , νομίζεις ότι μπαίνεις σε γιάφκα αναρχοκομμουνιστών και όχι σε ανώτατο ίδρυμα.
Προφανώς εσύ ανήκεις σε αυτούς τους "ευφυείς" που πέρασαν με άριστα στην ιατρική και νομίζουν ότι τους ανήκει όλος ο κόσμος. Τρίχες !
Το ότι έχω και πληρώνω είναι σχετικό , διότι αυτή τη στιγμή η οικογένειά μου αναγκάζεται να ξοδέψει τις οικονομίες ετών για να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα , αφού κάποιοι με τις δικές σου απόψεις εμποδίζουν τη λειτουργία ιδιωτικών πανεπιστημίων στην Ελλάδα , την τελευταία χώρα στον κόσμο που δεν έχει ιδιωτικά πανεπιστήμια. Επίσης όπως είπα και πιο πριν και δεν σχολίασες , γιατί να μην υπάρχουν τόσες σχολές όσες απαιτεί η ζήτηση των υποψήφιων φοιτητών; Αλήθεια ποια είναι η γνώμη σου σε αυτό , δεν είδες που έγραφα για το θέμα ή μόνο τις σπουδές μου στην Κύπρο είδες επιλεκτικά;
Εγώ πιστεύω ότι οι γιατροί στην Ελλάδα αποτελούν ένα κομπλεξικό λόμπι που προσπαθούν να διατηρήσουν ένα στενό μονοπώλιο για να κερδίζουν και αρκετοί από αυτούς να θησαυρίζουν. Ούτε για την επιστήμη τους ενδιαφέρονται ούτε για την ανθρώπινη ζωή και αν υπάρχουν κάποιοι είναι λίγοι. Όλοι μας έχουμε αρνητικές εμπειρίες για το τί γίνεται στα νοσοκομεία με τα φακελάκια και την αναλγησία των γιατρών.
Προφανώς και οι γιατροί ΔΕΝ θέλουν αξιολόγηση αφού τότε θα φανούν πολλά κακώς κείμενα στον "σούπερ" κλάδο τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@KGGS
Δεν νομίζω κανένας σπουδαγμένος σε ελληνικό πανεπιστήμιο να φοβάται την (σοβαρή) αξιολόγηση στην ειδικότητα.
Όσοι από τους παραπάνω πάνε ΗΠΑ δεν φοβούνται να δώσουν usmle.
Από την άλλη, οι "ρουμανοβουλγάροι" δεν δίνουν εξετάσεις ειδικότητας στη χώρα που σπούδασαν.
Απλά πράγματα.

Η ιατρική πρέπει να αποτελεί μονοπώλιο, μιας και έχει να κάνει με ανθρώπινες ζωές.
Ας την εξασκήσει ο κορυφαίος, σε αυτό τον κλάδο.
Όπως και ο κορυφαίος να κάνει έρευνα στη φυσική, στη μηχανική κοκ.
Αρκετά πια με τις μετριότητες.
Γενικά αυτοαναιρείσαι, αφού λες ότι η ιατρική είναι ανώτερη, γιατί να κάνουμε ειδικά γι αυτή "ιδιωτικά";
Με την αυτή λογική κι εγώ θέλω να γίνω αστροναύτης δεν μπορώ να απαιτήσω το κράτος να μου ικανοποιήσει την επιθυμία αν δεν είμαι ικανός.
Σύνελθε.
Μόνο και μόνο η φράση σου "Η ιατρική πρέπει να αποτελεί μονοπώλιο, μιας και έχει να κάνει με ανθρώπινες ζωές" είναι εντελώς άστοχη. Θέλεις να σου αναφέρω πόσα επαγγέλματα έχουν να κάνουν με ανθρώπινες ζωές άμεσα ή έμμεσα , ακόμα και οι αστυνομικοί έχουν να κάνουν με ανθρώπινες ζωές, άρα είναι ισάξιοι με τους γιατρούς.
Μα οι περισσότεροι γιατροί που αρνούνται την αξιολόγηση είναι απόφοιτοι ελληνικών πανεπιστημίων.
Τώρα που το θυμήθηκα και ο Πολάκης είναι ένας από τους σοβαρούς γιατρούς νομίζω που δεν χρειάζονται αξιολόγηση, χαχαχαχαχαχαχα !
Μόνο η ελεύθερη αγορά και η πραγματική και συνεχόμενη αξιολόγηση μπορεί να βελτιώσει το επίπεδο των παροχών υγείας και όχι τα "μονωπόλεια".
Επίσης και η αξιολόγηση στην δικαιοσύνη είναι κάτι πολύ σημαντικό που δεν υπάρχει ακόμα στη χώρα μας, βλέπεις και οι δικαστικοί είναι και αυτοί από τις "ιερές αγελάδες" στη χώρα μας που δεν τους αγγίζει κανείς , μαζί με τους γιατρούς. Μιλάμε για επιστήμονες όχι αστεία !
 
Τελευταία επεξεργασία:

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
Οι μαθητές διαμορφώνουν τις βάσεις. Από τη στιγμή που υπάρχουν πολλοί που γραφουν 18.000+ μόρια, οι βάσεις θα διαμορφωθούν σε αυτά τα επίπεδα μορίων. Αν δεν έγραφαν, δεν θα ήταν τόσο υψηλές. Δεν υπάρχει ελάχιστο όριο στις βάσεις των σχολών.

Το έχουμε πει πολλές φορές, δεν γινεται σε καμία χώρα να σπουδάζουν όλοι όσοι θέλουν ο,τι θέλουν με τον ίδιο τρόπο, δηλαδή να εισάγονται σε πανεπιστήμια της Ελλάδας, χωρίς να καταβάλουν κάποια προσπάθεια. Δε γινεται πουθενά αυτό. Στις χώρες του εξωτερικού έχει πολλές θέσεις κενές, καθώς δεν καταφέρνουν να εισαχθούν οι υποψήφιοι, είναι δύσκολη η εισαγωγή.

Κάποιοι εισάγονται με πανελλήνιες, άλλοι δίνουν ξανά, κάποιοι κατατακτήριες, άλλοι πάνε είτε σε δημόσια είτε σε ιδιωτικά πανεπιστήμια στο εξωτερικό, και κάποιοι άλλοι δεν σπουδάζουν καθόλου, αφού δοκίμασαν και δεν πέτυχαν. Πάνε σε άλλη σχολή.
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Μήπως αν αφιερωνες λιγο περισσοτερο χρονο στο διαβασμα στις πανελληνιες αντι να χτιζεις στο μυαλο σου ανουσιες, αστηρικτες και ανορθογραφες θεωριες περι φασισμου (που αγνοουν τι συμβαινει παγκοσμιως στον τομεα των σπουδων της ιατρικης) ειχες καταφερει να περασεις και ειχες απαλλαχτει απ το αισθημα "αδικιας" που σε διακατεχει?
Βεβαια αυτο το αισθημα μαλλον ειναι γενικοτερο απ ο,τι φανηκε κ απ αυτα που εγραφες για τις σπουδες σου στη Φαρμακευτικη στην Κυπρο, που σε "αδικουν" οι παντες.
Φανταζομαι ενδιαφερεσαι για ταχυδρομικη αποστολη πτυχιου ιατρικης στην πορτα σου, πληρωνοντας το αντιστοιχο τιμημα. Υπαρχουν τοσες γειτονικες χωρες στα Βαλκανια για να κανεις το ονειρο σου πραγματικοτητα, αφου οπως φαινεται εχεις να πληρωσεις (γιατι η ευαισθησια ολων εσας περι ελευθεριας σπουδων-αδυναμιας να εμποδιστει καποιος να σπουδασει αυτο που θελει και εχετε να πληρωσετε, εξαντλειται στην ομαδα σας).
Κι οταν τελειωσεις, ελα να μου ξαναπεις ποιος ειναι αυτος που φοβαται την αξιολογηση...
Εσύ μάλλον είσαι ο "έξυπνος" της παρέας. Καταρχάς ποτέ δεν μ' ενδιέφερε η ιατρική. Το "ανορθόγραφες θεωρίες" καλύτερα να τις πεις στον εαυτό σου που γελάει ο κάθε πικραμένος με τα "ατράνταχτα' επιχειρήματά σου. Το ότι επέλεξα να σπουδάσω Φαρμακευτική και οι δυσκολίες που αντιμετωπίζω δεν έχουν να κάνουν σε τίποτα από αυτά που συζητάμε εδώ παρά μόνο στο ότι δεν βρήκες τίποτε άλλο να πεις. Αντίθετα αν διάβασες αυτό που λέω είναι πως οι σπουδές στην Κύπρο είναι δύσκολες , επομένως το πτυχίο έχει κάποια αξία. Θεωρώ ξεφτίλα να αγωνίζεται κάποιος να γράψει 19 με άριστα το 20 για να περάσει σε ελληνικό πανεπιστήμιο. Αυτή την καραμέλα "διάβασε περισσότερο" άσ' την διότι δεν πιάνει , μάλλον εννοείς δώσε παραπάνω χρήματα στα ιδιαίτερα για να διαιωνίζεται το κύκλωμα της παραπαιδείας. Αν κάνεις μια βόλτα στην ιατρική Αθηνών , νομίζεις ότι μπαίνεις σε γιάφκα αναρχοκομμουνιστών και όχι σε ανώτατο ίδρυμα.
Προφανώς εσύ ανήκεις σε αυτούς τους "ευφυείς" που πέρασαν με άριστα στην ιατρική και νομίζουν ότι τους ανήκει όλος ο κόσμος. Τρίχες !
Το ότι έχω και πληρώνω είναι σχετικό , διότι αυτή τη στιγμή η οικογένειά μου αναγκάζεται να ξοδέψει τις οικονομίες ετών για να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα , αφού κάποιοι με τις δικές σου απόψεις εμποδίζουν τη λειτουργία ιδιωτικών πανεπιστημίων στην Ελλάδα , την τελευταία χώρα στον κόσμο που δεν έχει ιδιωτικά πανεπιστήμια. Επίσης όπως είπα και πιο πριν και δεν σχολίασες , γιατί να μην υπάρχουν τόσες σχολές όσες απαιτεί η ζήτηση των υποψήφιων φοιτητών; Αλήθεια ποια είναι η γνώμη σου σε αυτό , δεν είδες που έγραφα για το θέμα ή μόνο τις σπουδές μου στην Κύπρο είδες επιλεκτικά;
Εγώ πιστεύω ότι οι γιατροί στην Ελλάδα αποτελούν ένα κομπλεξικό λόμπι που προσπαθούν να διατηρήσουν ένα στενό μονοπώλιο για να κερδίζουν και αρκετοί από αυτούς να θησαυρίζουν. Ούτε για την επιστήμη τους ενδιαφέρονται ούτε για την ανθρώπινη ζωή και αν υπάρχουν κάποιοι είναι λίγοι. Όλοι μας έχουμε αρνητικές εμπειρίες για το τί γίνεται στα νοσοκομεία με τα φακελάκια και την αναλγησία των γιατρών.
Προφανώς και οι γιατροί ΔΕΝ θέλουν αξιολόγηση αφού τότε θα φανούν πολλά κακώς κείμενα στον "σούπερ" κλάδο τους.
Το ιδιο παραμυθακι παλι. Ενα ανουσιο συνονθυλευμα με λιγο κλαμα και αισθημα διαρκους αδικιας, λιγη επικληση στο δικαιωμα για σπουδες, λιγες κοινοτοπιες περι ιατρικου κλαδου, λιγη διαστρεβλωση του παγκοσμιου γιγνεσθαι. Το μονο που απουσιαζει, βεβαια, ειναι η αυτοκριτικη και η αποδοχη της αποτυχιας σου στην εισαγωγη της σχολης της προτιμησης σου στην Ελλαδα. Γι αυτο, φταιει το συστημα, φταινε τα ιδιατερα, φταινε οι θεσεις εισαγωγης, αλλα οχι εσυ να φανταστω?
1) θεωρεις ξεφτιλα καποιος να αγωνιζεται να γραψει 19 στις πανελληνιες. Οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια λενε στο χωριο μου.
2) κατηγορεις την παραπαιδεια ενω στον ονειρικο κοσμο σου το χρημα θα πρεπει ειναι το μεσο για την αποκτηση ενος τιτλου απο τα ιδιωτικα πανεπιστημια.
3) αγνοεις παντελως το τι συμβαινει στην Ιατρικη Αθηνων, αυτη τη γιαφκα οπως λες. Και τι δε εδινες για να εισαι εκει, ομως δεν τα καταφερες. Δεν μπορεσες να εισαι ενας απ αυτους τους "ευφυεις" που ειρωνευεσαι.
4) και ιδωτικα πανεπιστημια να υπηρχαν στην Ελλαδα, παλι διδακτρα θα πληρωνες, αφου δεν καταφερες να φανεις ικανος και να περασεις στις 3 φαρμακευτικες σχολες της χωρας. Παλι την οικογενεια σου θα ζημιωνες οικονομικα, οπως ολοι καταλαβαινουμε.
5) στο γελοιο επιχειρημα περι ζητησης σου απαντησαν τοσοι κ τοσοι. Δε θες να καταλαβεις ομως. Επικαλεισαι πρακτικες του εξωτερικου που βρισκονται αποκλειστικα στη σφαιρα της φαντασιας σου. Αν ξερεις καμια ξενη γλωσσα, ψαξε κ μαθε! Δες ποια ειναι τα συστηματικα εισαγωγης στις ιατρικες στις σοβαρες χωρες. Μην κοιτας μονο κατι Ρουμανιες, Βουλγαριες κ Κυπρο.
6) τις αποψεις σου περι ιατρικης, Ελληνων γιατρων και αξιολογησης βαριεμαι και να τις σχολιασω. Ειναι και αστειο να μιλας εσυ για αξιολογηση, γιατι οπως φαινεται οπου εχει χρειαστει μεχρι τωρα να αξιολογηθεις δεν τα εχεις παει κ πολυ καλα (πανελληνιες, εξετασεις στο πανεπιστημιο σου).

Γενικα, πρεπει να καταλαβεις οτι δε σου χρωσταει η κοινωνια πτυχιο της σχολης που επιθυμεις. Σου δοθηκε η ευκαιρια και δεν τα καταφερες. Βεβαια, προβλεπω οτι μεχρι να το αντιληφθεις αυτο θα περασουν αιωνες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εσύ μάλλον είσαι ο "έξυπνος" της παρέας. Καταρχάς ποτέ δεν μ' ενδιέφερε η ιατρική. Το "ανορθόγραφες θεωρίες" καλύτερα να τις πεις στον εαυτό σου που γελάει ο κάθε πικραμένος με τα "ατράνταχτα' επιχειρήματά σου. Το ότι επέλεξα να σπουδάσω Φαρμακευτική και οι δυσκολίες που αντιμετωπίζω δεν έχουν να κάνουν σε τίποτα από αυτά που συζητάμε εδώ παρά μόνο στο ότι δεν βρήκες τίποτε άλλο να πεις. Αντίθετα αν διάβασες αυτό που λέω είναι πως οι σπουδές στην Κύπρο είναι δύσκολες , επομένως το πτυχίο έχει κάποια αξία. Θεωρώ ξεφτίλα να αγωνίζεται κάποιος να γράψει 19 με άριστα το 20 για να περάσει σε ελληνικό πανεπιστήμιο. Αυτή την καραμέλα "διάβασε περισσότερο" άσ' την διότι δεν πιάνει , μάλλον εννοείς δώσε παραπάνω χρήματα στα ιδιαίτερα για να διαιωνίζεται το κύκλωμα της παραπαιδείας. Αν κάνεις μια βόλτα στην ιατρική Αθηνών , νομίζεις ότι μπαίνεις σε γιάφκα αναρχοκομμουνιστών και όχι σε ανώτατο ίδρυμα.
Προφανώς εσύ ανήκεις σε αυτούς τους "ευφυείς" που πέρασαν με άριστα στην ιατρική και νομίζουν ότι τους ανήκει όλος ο κόσμος. Τρίχες !
Το ότι έχω και πληρώνω είναι σχετικό , διότι αυτή τη στιγμή η οικογένειά μου αναγκάζεται να ξοδέψει τις οικονομίες ετών για να κάνω το όνειρό μου πραγματικότητα , αφού κάποιοι με τις δικές σου απόψεις εμποδίζουν τη λειτουργία ιδιωτικών πανεπιστημίων στην Ελλάδα , την τελευταία χώρα στον κόσμο που δεν έχει ιδιωτικά πανεπιστήμια. Επίσης όπως είπα και πιο πριν και δεν σχολίασες , γιατί να μην υπάρχουν τόσες σχολές όσες απαιτεί η ζήτηση των υποψήφιων φοιτητών; Αλήθεια ποια είναι η γνώμη σου σε αυτό , δεν είδες που έγραφα για το θέμα ή μόνο τις σπουδές μου στην Κύπρο είδες επιλεκτικά;
Εγώ πιστεύω ότι οι γιατροί στην Ελλάδα αποτελούν ένα κομπλεξικό λόμπι που προσπαθούν να διατηρήσουν ένα στενό μονοπώλιο για να κερδίζουν και αρκετοί από αυτούς να θησαυρίζουν. Ούτε για την επιστήμη τους ενδιαφέρονται ούτε για την ανθρώπινη ζωή και αν υπάρχουν κάποιοι είναι λίγοι. Όλοι μας έχουμε αρνητικές εμπειρίες για το τί γίνεται στα νοσοκομεία με τα φακελάκια και την αναλγησία των γιατρών.
Προφανώς και οι γιατροί ΔΕΝ θέλουν αξιολόγηση αφού τότε θα φανούν πολλά κακώς κείμενα στον "σούπερ" κλάδο τους.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Μόνο και μόνο η φράση σου "Η ιατρική πρέπει να αποτελεί μονοπώλιο, μιας και έχει να κάνει με ανθρώπινες ζωές" είναι εντελώς άστοχη. Θέλεις να σου αναφέρω πόσα επαγγέλματα έχουν να κάνουν με ανθρώπινες ζωές άμεσα ή έμμεσα , ακόμα και οι αστυνομικοί έχουν να κάνουν με ανθρώπινες ζωές, άρα είναι ισάξιοι με τους γιατρούς.
Μα οι περισσότεροι γιατροί που αρνούνται την αξιολόγηση είναι απόφοιτοι ελληνικών πανεπιστημίων.
Τώρα που το θυμήθηκα και ο Πολάκης είναι ένας από τους σοβαρούς γιατρούς νομίζω που δεν χρειάζονται αξιολόγηση, χαχαχαχαχαχαχα !
Μόνο η ελεύθερη αγορά και η πραγματική και συνεχόμενη αξιολόγηση μπορεί να βελτιώσει το επίπεδο των παροχών υγείας και όχι τα "μονωπόλεια".
Επίσης και η αξιολόγηση στην δικαιοσύνη είναι κάτι πολύ σημαντικό που δεν υπάρχει ακόμα στη χώρα μας, βλέπεις και οι δικαστικοί είναι και αυτοί από τις "ιερές αγελάδες" στη χώρα μας που δεν τους αγγίζει κανείς , μαζί με τους γιατρούς. Μιλάμε για επιστήμονες όχι αστεία !
Καλα τα τελευταια ειναι για πολυ γελιο. Ενας "αριστος αδικημενος" σε παραληρημα. Να το προσεξεις αυτο. Το παθαινεις συχνα? Ετσι ξεκινησαν κι αλλοι...

Η ειρωνεια περι ορθογραφιας της λεξης μονοπωλιο που απευθυνεται? Γιατι ο μονος εδω μεσα που δειχνει πως αγνοει τη σωστη ορθογραφια εισαι εσυ... βλεπε μηνυμα 104.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
Μόνο και μόνο η φράση σου "Η ιατρική πρέπει να αποτελεί μονοπώλιο, μιας και έχει να κάνει με ανθρώπινες ζωές" είναι εντελώς άστοχη. Θέλεις να σου αναφέρω πόσα επαγγέλματα έχουν να κάνουν με ανθρώπινες ζωές άμεσα ή έμμεσα , ακόμα και οι αστυνομικοί έχουν να κάνουν με ανθρώπινες ζωές, άρα είναι ισάξιοι με τους γιατρούς.
Μα οι περισσότεροι γιατροί που αρνούνται την αξιολόγηση είναι απόφοιτοι ελληνικών πανεπιστημίων.
Τώρα που το θυμήθηκα και ο Πολάκης είναι ένας από τους σοβαρούς γιατρούς νομίζω που δεν χρειάζονται αξιολόγηση, χαχαχαχαχαχαχα !
Μόνο η ελεύθερη αγορά και η πραγματική και συνεχόμενη αξιολόγηση μπορεί να βελτιώσει το επίπεδο των παροχών υγείας και όχι τα "μονωπόλεια".
Επίσης και η αξιολόγηση στην δικαιοσύνη είναι κάτι πολύ σημαντικό που δεν υπάρχει ακόμα στη χώρα μας, βλέπεις και οι δικαστικοί είναι και αυτοί από τις "ιερές αγελάδες" στη χώρα μας που δεν τους αγγίζει κανείς , μαζί με τους γιατρούς. Μιλάμε για επιστήμονες όχι αστεία !

Άλλα ντ'άλλα της παρασκευής το γάλα
Νομίζω ότι έχεις εσωτερικεύσει πολλή οργή (συμπλέγματα?) μέσα σου και απλά σου τη σπάνε τα πάντα.

Τίποτα δεν είναι ρόδινο για κανέναν, όλοι προσπαθούμε με τα μέσα που έχουμε, να κάνουμε τα όνειρά μας πράξη και παράλληλα να διατηρήσουμε ακέραιες κάποιες αξίες. Κι ας έχουμε φάει πολλές φόλες, δεν το βάλαμε κάτω.
Ο σελ με κάλυψε γενικά δεν έχω να προσθέσω κάτι.
Με τον καιρό θα γίνει καλύτερα, πίστεψέ με...
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω γτ υπαρχει τετοια αντιαπαραθεση και κοντρα απο την πλευρα του cell.o καθενας λεει την αποψη του,τωρα εσυ γτ αντιδρας ετσι ενας θεος ξερει
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
δεν καταλαβαινω γτ υπαρχει τετοια αντιαπαραθεση και κοντρα απο την πλευρα του cell.o καθενας λεει την αποψη του,τωρα εσυ γτ αντιδρας ετσι ενας θεος ξερει
Κι ελεγα ποιος μας λειπει, ποιος μας λειπει! Καλημερα κ σε εσενα Ευκλειδη μας.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Κι ελεγα ποιος μας λειπει, ποιος μας λειπει! Καλημερα κ σε εσενα Ευκλειδη μας.
παλι βλεπω ανεφερες για ιατρικες ρουμανιας κτλπ.εχεις παθει πορωση με τη ρουμανια.στο εξωτερικο πιστευεις θεωρουν πιο σοβαρη χωρα την ελλαδα απο την ρουμανια?
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Άλλα ντ'άλλα της παρασκευής το γάλα
Νομίζω ότι έχεις εσωτερικεύσει πολλή οργή (συμπλέγματα?) μέσα σου και απλά σου τη σπάνε τα πάντα.

Τίποτα δεν είναι ρόδινο για κανέναν, όλοι προσπαθούμε με τα μέσα που έχουμε, να κάνουμε τα όνειρά μας πράξη και παράλληλα να διατηρήσουμε ακέραιες κάποιες αξίες. Κι ας έχουμε φάει πολλές φόλες, δεν το βάλαμε κάτω.
Ο σελ με κάλυψε γενικά δεν έχω να προσθέσω κάτι.
Με τον καιρό θα γίνει καλύτερα, πίστεψέ με...
Η πλακα ειναι οτι απ τη μια προπαθει να χτισει ενα προφιλ αντιλαικιστικο με αναφορες σε Πολακη, αξιολογηση, ελευθερη αγορα, ιδιωτικα πανεπιστημια και λοιπες εννοιες των οποιων τη σημασια αγνοει και απ την αλλη υπερασπιζεται την εισαγωγη σε σχολες με αποκλειστικο κριτηριο τη ζητηση απ την πλευρα των μελλοντικων φοιτητων. Υπαρχει πιο λαικιστικο αιτημα απ το τελευταιο? Καιρο εχω να ακουσω καποιο που το ξεπερνα.
Η αποδειξη πως το παιδι βρισκεται σε συγχυση. Ισως φταινε κ οι ζεστες, τι να πω.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

παλι βλεπω ανεφερες για ιατρικες ρουμανιας κτλπ.εχεις παθει πορωση με τη ρουμανια.στο εξωτερικο πιστευεις θεωρουν πιο σοβαρη χωρα την ελλαδα απο την ρουμανια?
1) ριξε μια ματια στις λιστες αξιολογησης των πανεπιστημιων και θα καταλαβεις.
2) Ευκλειδη, που εισαι και "γιατρος", ορθοπαιδικη περασες? Αν ναι, καπου υπηρχε ενα κεφαλαιο περι πωρωσης καταγματων. Θα ειχες μαθει τη σωστη ορθογραφια της λεξης.
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,891 μηνύματα.
@KGGS
Και πολιτικά να το δει κανείς (όρεξη που χω), νομίζω πως το ζήτημα της "ελεύθερης εισαγωγής" μόνο σε μία κομμουνιστική ουτοπία μπορεί να σταθεί. Δυστυχώς για τον φίλο μας απέχουμε πολύ από κάτι τέτοιο.

Από την άλλη, δυσκολεύεται να καταλάβει ότι στο παρόν πλαίσιο, το "μονοπώλιο" διασφαλίζει εν μέρη, την ίση αντιμετώπιση, ακα ευκαιρίες, των υποψηφίων. Σε όποια αντίθετη περίπτωση ύπαρξης ιδιωτικών όπως το φαντάζεται, το μονοπώλιο θα δημιουργούνταν και θα διατηρούνταν αυστηρά για ένα μικρό οικονομικό λόμπυ.

Εάν βέβαια, το καταλάβαινε, θα κανε το ποπό του φινιστρίνι να εισαχθεί εδώ όχι να κυνηγάει μονόκερους στην Κύπρο.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
δυστυχως παρατηρω τοσο απο την πλευρα του cell οσο και απο την πλευρα του ριζακι μια αισθηση ανωτεροτητας επειδη μπηκαν ελληνικη ιατρικη.Ειναι κατι που το θεωρω απαραδεκτο και ρατσιστικο απο την πλευρα τους να υποτιμανε τα παιδια που προσπαθουνε.Ωραια ο φιλος δεν μπηκε φαρμακευτικη ελληνικη,επειδη εχετε αγκυλωση με τα ιδιωτικα στην ελλαδα πηγε κυπρο το προβλημα σας ποιο ειναι??Κυνηγαει ρινοκερους ειναι σοβαρη εκφραση απο παιδια που ανηκουν υποτιθεται στην enfant gate της ελληνικης κοινωνιας.
 

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
δυστυχως παρατηρω τοσο απο την πλευρα του cell οσο και απο την πλευρα του ριζακι μια αισθηση ανωτεροτητας επειδη μπηκαν ελληνικη ιατρικη.Ειναι κατι που το θεωρω απαραδεκτο και ρατσιστικο απο την πλευρα τους να υποτιμανε τα παιδια που προσπαθουνε.Ωραια ο φιλος δεν μπηκε φαρμακευτικη ελληνικη,επειδη εχετε αγκυλωση με τα ιδιωτικα στην ελλαδα πηγε κυπρο το προβλημα σας ποιο ειναι??Κυνηγαει ρινοκερους ειναι σοβαρη εκφραση απο παιδια που ανηκουν υποτιθεται στην enfant gate της ελληνικης κοινωνιας.
Κουραζεις 30χρονο τρολ! Δε μπηκε φαρμακευτικη επειδη εγω και ο @Ryuzaki εχουμε καποια αγκυλωση? Εκει το εντοπιζεις το αιτιο εσυ?
Εγω υποτιμω τα παιδια που προσπαθουνε? Ειδες τι εγραφε για αυτους που μπαινουν μεσω Πανελληνιων σε υψηλοβαθμες σχολες? Οφθαλμολογικο ειναι το θεμα ή εδραζεται στα ανωτερα κεντρα?
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Και για να το κλεισουμε το θεμα περι ανωτεροτητας.Η ουσια ειναι ποσα λεφτα εχεις στη τσεπη.Τελειωσε ιατρικη harvard αν δεν εχεις χρημα μπολικο να το βρασω.Μπορει καποιος να ανοιξει ενα σουβλατζιδικο πχ και να κονομησει τρελο χρημα.Εχετε γινει τοσων χρονων ανθρωποι επρεπε αυτη τη νοοτροπια να την ειχατε βγαλει απο μεσα σας
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κουραζεις 30χρονο τρολ! Δε μπηκε φαρμακευτικη επειδη εγω και ο @Ryuzaki εχουμε καποια αγκυλωση? Εκει το εντοπιζεις το αιτιο εσυ?
Εγω υποτιμω τα παιδια που προσπαθουνε? Ειδες τι εγραφε για αυτους που μπαινουν μεσω Πανελληνιων σε υψηλοβαθμες σχολες? Οφθαλμολογικο ειναι το θεμα ή εδραζεται στα ανωτερα κεντρα?
ενταξει δεν συμφωνω σε ολα που εγραψε και ισως του μενει ενα παραπονο που δεν πετυχε στο συστημα το εδω.Ολοι μας εχουμε απωθημενα και παραπονα.Εσυ ομως τι κανεις??Βλεπεις αυτο το παραπονο που εχει και τον ισοπεδωνεις κυριολεκτικα μειωνοντας τον.Η ουσια του μηνυματος ομως που γραφει δεν αλλαζει
 
Τελευταία επεξεργασία:

cel123

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο cel123 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Και για να το κλεισουμε το θεμα περι ανωτεροτητας.Η ουσια ειναι ποσα λεφτα εχεις στη τσεπη.Τελειωσε ιατρικη harvard αν δεν εχεις χρημα μπολικο να το βρασω.Μπορει καποιος να ανοιξει ενα σουβλατζιδικο πχ και να κονομησει τρελο χρημα.Εχετε γινει τοσων χρονων ανθρωποι επρεπε αυτη τη νοοτροπια να την ειχατε βγαλει απο μεσα σας
Εσυ homo universalis μου εχεις τετοιες αντιληψεις? Δεν το πιστευω... αφου τα λεφτα ειν το παν, γιατι σπουδασες κατα δηλωση σου ιατρικη, μαθηματικο και κανεις κ μεταπτυχιακο κ εισαι 30 χρονων μακρια απ την αγορα εργασιας? Οι συμφοιτητες σου στην Ιατρικη τωρα θα τελειωνουν την ειδικοτητα και εχουν λεφτα στην τσεπη. Εσυ παλι που εχεις τοσο ψηλα το χρημα γιατι στην πιο παραγωγικη ηλικια σου ξημεροβραδιαζεσαι εδω και δε βγαζεις χρηματα? Εκτος αν πλεον το τρολαρισμα αποφερει και οικονομικα κερδη και δεν εχω ενημερωθει..
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,664 μηνύματα.
Εσυ homo universalis μου εχεις τετοιες αντιληψεις? Δεν το πιστευω... αφου τα λεφτα ειν το παν, γιατι σπουδασες κατα δηλωση σου ιατρικη, μαθηματικο και κανεις κ μεταπτυχιακο κ εισαι 30 χρονων μακρια απ την αγορα εργασιας? Οι συμφοιτητες σου στην Ιατρικη τωρα θα τελειωνουν την ειδικοτητα και εχουν λεφτα στην τσεπη. Εσυ παλι που εχεις τοσο ψηλα το χρημα γιατι στην πιο παραγωγικη ηλικια σου ξημεροβραδιαζεσαι εδω και δε βγαζεις χρηματα? Εκτος αν πλεον το τρολαρισμα αποφερει και οικονομικα κερδη και δεν εχει ενημερωθει..
αχαχαχαχ τωρα μετα τον φιλο τον φαρμακοποιο βρηκες εμενα να ασκησεις μπουλιγκ.Τεσπα απλα γελαω με αυτα που γραφεις και κακως μπηκα στον κοπο να σου απαντησω δεν εχει και καποιο νοημα
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top