Δε με ενδιαφέρει αυτό που σπουδάζω

Guest 336742

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επίσης στα πρώτα έτη η οριστική απόφαση είναι λιγάκι επισφαλής γιατί δεν υπάρχει η ανάλογη επιστημονική ωριμότητα αλλά ούτε η σφαιρική εικόνα του ακαδημαϊκού προγράμματος σπουδών μέχρι τις κατεύθυνσης ή τελοσπάντων ειδικών μαθημάτων επιλογής που οδηγούν σε κάποια κατεύθυνση.

Αυτό ήθελα να αναφέρω κι εγώ. Είναι πολύ νωρίς να ξέρεις από τώρα αν σου αρέσει η σχολή ή όχι, όλες οι σχολές είναι βαρετές στην αρχή.
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Γειά σας παιδιά. Είμαι φοιτήτρια βιολογικού στην Κρήτη και ενώ προσπάθησα πάρα πολύ για να μπω σε αυτή τη σχολή και ενώ πίστευα ότι μαρεσε πολύ η βιολογία, έχει περάσει σχεδόν ο πρώτος χρόνος και νιώθω ότι ίσως δεν θέλω να ασχοληθώ με αυτό.. Ναι μεν βρίσκω ενδιαφέρον σε μερικά πράγματα αλλά βαριέμαι να ασχοληθώ περαιτέρω.. Επίσης η σχολή φαίνεται ότι σε προορίζει για έρευνα και εγώ δεν ξέρω αν θέλω να περάσω την ζωή μου κλεισμένη σε ένα εργαστήριο... Γενικά δεν ξέρω αν εχιε νόημα όλος αυτός ο κόπος και το "χάσιμο χρόνου" στη σχολή :/ από την άλλη δεν νιώθω ότι με ενδιαφέρει κάτι άλλο... Νιώθω χαμένη... Είμαι και μακριά από το σπίτι μου και αυτό τα κάνει όλα χειρότερα... Σκέφτομαι να κάνω 10% (για βιολογικό Αθήνας μπας και είμαι στο σπίτι μου τουλάχιστον) γιατί είμαι κοντά στην βάση αλλά λένε ότι συνήθως οι βάσει; αυτές ανεβαίνουν. Με εχει πιάσει απελπισία δεν ξέρω... Ποια είναι η γνώμη σας; έχετε νιώσει παρόμοια;

Εγώ σου λέω περίμενε,ο nPb έχει απόλυτο δίκιο σε αυτό που λέει. Δεν μπορείς να ξέρεις απο την αρχή που καταλήγουν οι σπουδές σου . Εαν σιχαινόσουν κάθε στιγμή σε κάθε μάθημα θα το καταλάβαινα,αλλά εαν βαριέσαι σε μερικά δεν έγινε και κάτι.Πίστεψε με όλοι μας έχουμε μαθήματα στις σχολές μας που βαριόμαστε ή δεν θεωρούμε οτι προσφέρουν άμεσα στο μονοπάτι που θέλουμε εμείς να ακολουθήσουμε. Κάθε τι που μαθαίνεις όμως έχει το κέρδος του και ποτέ δεν ξέρεις πως μπορεί να φανεί χρήσιμο στο μέλλον . Δεν μας είπες όμως κάτι,δεν θες να είσαι σε εργαστήριο, θα προτιμούσες γραφείο; Μία τάξη, ή κάτι εντελώς πρακτικό ;
 

Stasy

Νεοφερμένος

Η Stasy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Επίσης στα πρώτα έτη η οριστική απόφαση είναι λιγάκι επισφαλής γιατί δεν υπάρχει η ανάλογη επιστημονική ωριμότητα αλλά ούτε η σφαιρική εικόνα του ακαδημαϊκού προγράμματος σπουδών μέχρι τις κατεύθυνσης ή τελοσπάντων ειδικών μαθημάτων επιλογής που οδηγούν σε κάποια κατεύθυνση. Η απόφαση για μια τέτοια αλλαγή πορείας ζωής, θα πρέπει να μελετηθεί από όλες τις μεριές. Δεν είναι αλλαγή γκόμενου γιατί αυτό επιδιόρθωνεται με έναν νέο π&δ**$λο, όπως είθισται να γίνεται. Η σχολή όμως; Η Ελλάδα επίσης δεν διαθέτει και ευέλικτα συστήματα εισαγωγής και εγγραφής στο Πανεπιστήμιο όπως γίνεται σε πολλές ευρωπαϊκές χώρες.


Ναι είναι σωστά αυτά που λες γι αυτό και δεν κάνω σπασμωδικες κινήσεις να σηκωθώ να φύγω????...

Εγώ σου λέω περίμενε,ο nPb έχει απόλυτο δίκιο σε αυτό που λέει. Δεν μπορείς να ξέρεις απο την αρχή που καταλήγουν οι σπουδές σου . Εαν σιχαινόσουν κάθε στιγμή σε κάθε μάθημα θα το καταλάβαινα,αλλά εαν βαριέσαι σε μερικά δεν έγινε και κάτι.Πίστεψε με όλοι μας έχουμε μαθήματα στις σχολές μας που βαριόμαστε ή δεν θεωρούμε οτι προσφέρουν άμεσα στο μονοπάτι που θέλουμε εμείς να ακολουθήσουμε. Κάθε τι που μαθαίνεις όμως έχει το κέρδος του και ποτέ δεν ξέρεις πως μπορεί να φανεί χρήσιμο στο μέλλον . Δεν μας είπες όμως κάτι,δεν θες να είσαι σε εργαστήριο, θα προτιμούσες γραφείο; Μία τάξη, ή κάτι εντελώς πρακτικό ;


Όχι όχι βρίσκω ενδιαφέρον σε αρκετά πράγματα αλλά υπάρχουν εξίσου αρκετά που βαριέμαι αφόρητα... Γι αυτό και έχω μπερδευτεί... Και για κάποιο λόγο δεν ε ω κίνητρο να ασχοληθώ περαιτέρω με αυτά που μου κινούν το ενδιαφέρον.. Όσον αφορά την ερώτηση σου ναι θα μπορούσα να με φανταστώ καθηγήτρια ας πούμε ή να κάνω ιδιαίτερα μαθήματα...

Αυτό ήθελα να αναφέρω κι εγώ. Είναι πολύ νωρίς να ξέρεις από τώρα αν σου αρέσει η σχολή ή όχι, όλες οι σχολές είναι βαρετές στην αρχή.


Το έχω ακούσει από πολλά άτομα με τα οποία έχω συζητήσει τον προβληματισμό μου γι αυτό και προσπαθώ να κάνω υπομονή να δω τι επιφυλάσσει το μέλλον στη σχολή
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι όχι βρίσκω ενδιαφέρον σε αρκετά πράγματα αλλά υπάρχουν εξίσου αρκετά που βαριέμαι αφόρητα... Γι αυτό και έχω μπερδευτεί... Και για κάποιο λόγο δεν ε ω κίνητρο να ασχοληθώ περαιτέρω με αυτά που μου κινούν το ενδιαφέρον.. Όσον αφορά την ερώτηση σου ναι θα μπορούσα να με φανταστώ καθηγήτρια ας πούμε ή να κάνω ιδιαίτερα μαθήματα...

Αρχικά να σου πω ότι βρίσκεσαι σε μια εξαιρετική σχολή (φαντάζομαι ότι το έχεις ακούσει αυτό από παντού ειδικά για το Βιολογικό Κρήτης). Είπες ότι σ΄ενδιέφερε πολύ το αντικείμενο γιαυτό και την δήλωσες κατά προτεραιότητα. Είναι κανόνας ότι τα αρχικά μαθήματα σε όλες τις σχολές είναι λίγο γενικά γιαυτό όσο προχωράς θα διαπιστώσεις ότι τα πράγματα θα είναι περισσότερο κοντά σ΄αυτό που πίστευες στην αρχή παρά στην εντύπωση που σου έχει δημιουργηθεί τώρα. Θα σου συνιστούσα να προσπαθήσεις ν΄αλλάξεις την ψυχολογία σου και να μην σκέφτεσαι πράγματα που αργότερα θα μετανιώσεις! Δώσε περισσότερη σημασία στα μαθήματα που σ΄ενδιαφέρουν προσπαθώντας συγχρόνως να διεκπεραιώσεις όσο καλύτερα μπορείς αυτά που δεν σ΄ενδιαφέρουν και τόσο πολύ. Είναι απόλυτα σίγουρο ότι ακόμα και από το δεύτερο έτος (και πολύ περισσότερο στα επόμενα) θα έχεις αλλάξει εντελώς γνώμη!
 

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Ας συμπληρώσω και εγώ, ότι αυτά τα βαρετά μαθήματα του 1ου (ή και του 2ου) έτους, είναι τα πιο χρήσιμα για όλη την ακαδημαϊκή σας καριέρα, όσο και αν κρατήσει αυτή! :)
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Ηλεκτρολόγων & Ηλεκτρονικών Μηχανικών ΠΑΔΑ και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,062 μηνύματα.
Ναι είναι σωστά αυτά που λες γι αυτό και δεν κάνω σπασμωδικες κινήσεις να σηκωθώ να φύγω????...




Όχι όχι βρίσκω ενδιαφέρον σε αρκετά πράγματα αλλά υπάρχουν εξίσου αρκετά που βαριέμαι αφόρητα... Γι αυτό και έχω μπερδευτεί... Και για κάποιο λόγο δεν ε ω κίνητρο να ασχοληθώ περαιτέρω με αυτά που μου κινούν το ενδιαφέρον.. Όσον αφορά την ερώτηση σου ναι θα μπορούσα να με φανταστώ καθηγήτρια ας πούμε ή να κάνω ιδιαίτερα μαθήματα...




Το έχω ακούσει από πολλά άτομα με τα οποία έχω συζητήσει τον προβληματισμό μου γι αυτό και προσπαθώ να κάνω υπομονή να δω τι επιφυλάσσει το μέλλον στη σχολή

Θα σου πρότεινα να αφιερώσεις παραπάνω χρόνο να δείς στην πράξη πως έχουν βοηθήσει οι αρχές απο αυτό το μάθημα που διδάσκεσαι και βαριέσαι στην πραγματική ζωή συναδέλφους σου . Εάν δεν σου αρέσει στο τέλος και πάλι σίγουρα θα έχεις εκτιμήσει την αξία του και ίσως να είσαι πιο διατιθεμένη να το παρακολουθήσεις ξέροντας οτι μαθαίνεις κάτι πολύ σημαντικό .
Το κίνητρο δεν θα έρθει ξαφνικά,πρέπει να το αναζητήσεις η ίδια,βάλε στόχους,εξέτασε ιδέες και προβληματίσου . Κάθε μάθημα σε μια σοβαρή σχολή δεν μπαίνει τυχαία,ούτε για να φορτώσει το πρόγραμμα σπουδών χωρίς λόγο. Ιδιαίτερα αυτά των πρώτων εξαμήνων . Είναι γενικά τώρα,ναι το ξέρω,αλλα ταυτόχρονα αυτό είναι πολύ δυνατό χαρτί γιατί χτίζεις ένα υπόβαθρο που αργότερα θα σου δώσει τα εφόδια να κατανοείς πιο δύσκολες και προχωρημένες έννοιες . Εφόσον φαντάζεσαι τον εαυτό σου ως καθηγήτρια ψάξε θέματα διδακτικής της βιολογίας,νευροεπιστήμες και θεωρίες μάθησης κτλπ. Η σχολή σου συνδέεται και με πολλές τεχνολογικές επιστήμες όπως η ρομποτική,εαν σε ενδιαφέρει που έχει εφαρμογές κυριολεκτικά παντού . Μην μένεις σε ένα πράγμα,τα μονοπάτια είναι πολλά αρκεί να ξεκινήσεις να τα ψάχνεις . Στην τελική δηλαδή μπορείς άνετα να ασχοληθείς στο τέλος με κάτι διεπιστημονικό ακόμα και εαν δείς οτι η βιολογία δεν σε ενδιαφέρει απόλυτα . Ειδικά στην εποχή μας η διεπιστημονικότητα είναι επανάσταση,οι μεμονωμένες επιστήμες δεν αρκούν απο μόνες τους για τεχνολογικές εξελίξεις . Επίσης τα αποτελέσματα τους παρουσιάζουν ιδιαίτερο ενδιαφέρον .
 
Τελευταία επεξεργασία:

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Αρχιτεκτόνων Μηχανικών Θεσσαλίας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ παλι θα σου έλεγα, με κίνητρο αυτά τα πρώτα μαθήματα, να διαβάσεις από μόνη σου κι αλλα βιβλία σχετικά με το αντικείμενο σου, ώστε να δεις αν σιγά σιγά σου τραβάει το ενδιαφέρον κάποιος συγκεκριμένος τομέας της επιστήμης σου. Επίσης θα σου έλεγα να ασχοληθείς με άλλα πράγματα, με καποιο χόμπυ. Είναι πολλοί που τελειώνουν μια σχολή αλλά τελικά ασχολούνται με αυτό που ήταν το χόμπι τους, από την μαγειρική μέχρι την γυμναστική. Ετσι και αλλιως είναι σημαντικό να έχεις κι αλλα ενδιαφέροντα εκτός της σχολής. Τα φοιτητικά σου χρόνια είναι η ευκαιρία να ασχοληθείς και με άλλα πράγματα, αθλήματα, τέχνες κτλ που σε ενδιαφέρουν.
 

Stasy

Νεοφερμένος

Η Stasy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους και τον καθένα ξεχωριστά για τις συμβουλές σας! Θα προσπαθήσω να το δω πιο θετικά και να πειραματιστώ μόνη μου τόσο σε θέματα Βιολογίας που με ενδιαφέρουν όσο και σε θέματα εκτός σχολής ώστε να το δω όλο πιο θετικά :)
 

kostas83

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kostas83 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ όλους και τον καθένα ξεχωριστά για τις συμβουλές σας! Θα προσπαθήσω να το δω πιο θετικά και να πειραματιστώ μόνη μου τόσο σε θέματα Βιολογίας που με ενδιαφέρουν όσο και σε θέματα εκτός σχολής ώστε να το δω όλο πιο θετικά :)


Πάντως μπορείς να κάνεις και για 10% και φέτος και το 2020 αν έδωσες πανελλήνιες το 2018, δεν έχεις να χάσεις κάτι.Μπορείς να περνάς κάποια μαθήματα εκεί και μετά σίγουρα κάποια από αυτά(λογικά όμως όχι όλα,ανάλογα με την ύλη του κάθε μαθήματος στο ΕΚΠΑ)θα σου αναγνωριστούν στο Βιολογικό Αθήνας.
 

Stasy

Νεοφερμένος

Η Stasy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Πάντως μπορείς να κάνεις και για 10% και φέτος και το 2020 αν έδωσες πανελλήνιες το 2018, δεν έχεις να χάσεις κάτι.Μπορείς να περνάς κάποια μαθήματα εκεί και μετά σίγουρα κάποια από αυτά(λογικά όμως όχι όλα,ανάλογα με την ύλη του κάθε μαθήματος στο ΕΚΠΑ)θα σου αναγνωριστούν στο Βιολογικό Αθήνας.


Σε περίπτωση που περάσω με το 10% Αθήνα δεν με πειράζει να μην μου αναγνωρίσουν όλα τα μαθήματα που έχω περάσει γιατί θα είμαι και σπίτι μου και δεν θα με ενοχλεί ο χρόνος (από οικονομική άποψη)... Ειμαι κοντά στην περσινή βάση πολύ όμως έχω ακούσει ότι οι βάσεις στο 10% ανεβαίνουν οπότε χλωμο το κόβω να εξελιχθούν έτσι τα πράγματα...
 

Wrong

Δραστήριο μέλος

Η αβάπτιστη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Υποψήφιος διδάκτορας. Έχει γράψει 439 μηνύματα.
Συμφωνώ με όσα έγραψαν παραπάνω. Είναι νωρίς ακόμη για να δεις αν όντως σου αρέσει η σχολή, τι τομείς σε ενδιαφέρουν παραπάνω κλπ. Εννοείται να κάνεις 10% εφόσον το θέλεις αλλά μέσα σου μη βιαστείς να απορρίψεις τίποτα. Σου το λέει ένα άτομο που κατάλαβε τι του αρέσει στη σχολή του στο τέλος του τρίτου έτους. Ψάξε, διάβασε, άκου, παρατήρησε και θα βρεις το δρόμο σου. :)
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Και εγώ το έχω πάθει.

Ηταν φορές όταν σπούδαζα που δεν μου άρεσε η Λογιστική και σκεφτόμουν να πάω Νοσηλευτική αλλά για κάποιο λόγο παρέμεινα σε αυτό που σπούδαζα και αποφοίτησα.
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Και εγώ το έχω πάθει.

Ηταν φορές όταν σπούδαζα που δεν μου άρεσε η Λογιστική και σκεφτόμουν να πάω Νοσηλευτική αλλά για κάποιο λόγο παρέμεινα σε αυτό που σπούδαζα και αποφοίτησα.
Αν μπορώ να ρωτήσω, αν είχες την ευκαιρία να γυρίσεις τον χρόνο πίσω, και να αλλάξεις σχολή θα το έκανες;

Ρωτάω διότι και εγώ βρίσκομαι σε μια παρόμοια θέση, όχι για νοσηλευτική, και θα ήθελα να μάθω αν συνεχίσω υπάρχει πιθανότητα να είμαι χαρούμενος στο μέλλον;
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Τελικά αν μπορώ να ρωτήσω, αν είχες την ευκαιρία να γυρίσεις τον χρόνο πίσω, και να αλλάξεις σχολή θα το έκανες;

Δύσκολη ερώτηση....αν μπορούσα να γυρίσω τον χρόνο πίσω,θα ξαναέδινα πανελλήνιες για δεύτερη φορά.Είχα γράψει 10 μαθήματα και δεν είχα όρεξη να ξαναδώσω παρόλο που είχα περάσει εαρινό και για ένα εξάμηνο καθόμουν άπραγος.

Δεν γνωρίζω αν θα ήμουν ικανοποιημένος εάν θα σπούδαζα Νοσηλευτική...η αλήθεια είναι πως μου άρεσε η Βιολογία και στις πανελλήνιες έγραψα 18 αλλά μπορεί να μην ήμουν ικανοποιημένος και εκεί.

Αλλωστε εάν ήταν μια σχολή με αρκετά καλές προοπτικές οι γονείς μου θα με παρότρυναν να την δηλώσω πρώτη πρώτη.
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
πολυ ωραιο θεμα.παρομοια φαση με τον τιτλο του αρθρου ημουνα και γω.ειχα φτασει πεμπτο ετος χρωσταγα 35 μαθηματα!!!ουτε ενα,ουτε δυο.δεν ειχα ομως τη δυναμη να φυγω λογω του κυρους της σχολης.:king:.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
πολυ ωραιο θεμα.παρομοια φαση με τον τιτλο του αρθρου ημουνα και γω.ειχα φτασει πεμπτο ετος χρωσταγα 35 μαθηματα!!!ουτε ενα,ουτε δυο.δεν ειχα ομως τη δυναμη να φυγω λογω του κυρους της σχολης.:king:.

κύρος σχολής λέειι....Ντούβληηηηηη :loltooth: (με γέλιο Μr Mpoutia)

1596056446730.png


Σε ποια χώρα;
 

eukleidhs1821

Διάσημο μέλος

Ο eukleidhs1821 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Καινούργιο (Ηράκλειο). Έχει γράψει 3,605 μηνύματα.
κύρος σχολής λέειι....Ντούβληηηηηη :loltooth: (με γέλιο Μr Mpoutia)

View attachment 70332

Σε ποια χώρα;
αλλο κυρος να εισαι ιατρικης φοιτητης φιλος απο ηλεκτρολογο στο εμπ ειδικα τη σημερινη εποχη που υπαρχει ημμυ και στο τελευταιο χωριο.οκ εσυ μπορει να λες οτι θες αλλα η σκληρη αληθεια αυτη ειναι
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
A, για το Μαθηματικό νόμιζα ότι μιλούσες. Αποφάσισε σε ποια ειδικότητα είσαι; :crazy:
 

Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν μπορώ να ρωτήσω, αν είχες την ευκαιρία να γυρίσεις τον χρόνο πίσω, και να αλλάξεις σχολή θα το έκανες;

Ρωτάω διότι και εγώ βρίσκομαι σε μια παρόμοια θέση, όχι για νοσηλευτική, και θα ήθελα να μάθω αν συνεχίσω υπάρχει πιθανότητα να είμαι χαρούμενος στο μέλλον;
αλλο κυρος να εισαι ιατρικης φοιτητης φιλος απο ηλεκτρολογο στο εμπ ειδικα τη σημερινη εποχη που υπαρχει ημμυ και στο τελευταιο χωριο.οκ εσυ μπορει να λες οτι θες αλλα η σκληρη αληθεια αυτη ειναι

Δεν τη γλιτώνω την κατάθλιψη!
Μακάρι να γινόταν ν΄ανταλλάξετε Σχολές, να βρίσκατε κι εσείς την υγειά σας και να διατηρούσαμε κι εμείς τη δική μας!
 

kiyoshi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο kiyoshi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών και Φοιτητής του τμήματος Φαρμακευτικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 336 μηνύματα.
"μαμά μαμά έχω κύρος... και 50 χρωστούμενα μαθήματα αλλά άλλο αυτό"
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top