Δεύτερη φορά Πανελλαδικές με στόχο την Ιατρική

georgios03

Νεοφερμένος

Ο georgios03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Χαίρετε ! Υπάρχει κάποιος που έχασε την ιατρική για λίγα μόρια όπως εγώ και ξαναέδωσε και πέρασε; Αν ναι , ποιες χρονιες και ποσα μορια συγκεντρωσε σε καθε προσπαθεια!!!
 

maria2001

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η maria2001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης. Έχει γράψει 134 μηνύματα.
Χαίρετε ! Υπάρχει κάποιος που έχασε την ιατρική για λίγα μόρια όπως εγώ και ξαναέδωσε και πέρασε; Αν ναι , ποιες χρονιες και ποσα μορια συγκεντρωσε σε καθε προσπαθεια!!!
Γεια σου!
Εδινα περυσι 2η φορα πανελληνιες με το ΠΑΛΑΙΟ συστημα και γραφοντας 17700 μορια περασα Μοριακη Βιολογια στο ΔΠΘ (ηταν η 2η επιλογη μου), λογω της αδικιας με το ποσοστο των αποφοιτων κτλ. Η ιατρικη ομως ηταν και ειναι το ονειρο μου, οποτε δεν τα παρατησα και εδωσα φετος 3η φορα και περασα Ιατρικη Κρητης. Ειμαι πιο χαρουμενη απο ποτε και αν ειναι το ονειρο σου κυνηγησε το!
 

Drglitterstar

Δραστήριο μέλος

Η Drglitterstar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 418 μηνύματα.
Χαίρετε ! Υπάρχει κάποιος που έχασε την ιατρική για λίγα μόρια όπως εγώ και ξαναέδωσε και πέρασε; Αν ναι , ποιες χρονιες και ποσα μορια συγκεντρωσε σε καθε προσπαθεια!!!
Εγώ είμαι από ΕΠΑΛ
Πρώτη χρονιά 18875 βιολογικό ΕΚΠΑ
Δεύτερη χρονιά 19490 ιατρική Πατρών
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.
2019—>18087 έχασα την αλεξ για 35 μόρια
2020—>18000 περνούσα σε όλες τις ιατρικές εκτός από Αθήνα Θεσσαλονίκη. Και φέτος είμαι Θεσσαλονίκη με το 10%
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Ναι αν το θες πολύ ξαναδωσε
Γραψου στην σχολή που πέρασες και σκέψου σοβαρά τι θες να κάνεις
 

georgios03

Νεοφερμένος

Ο georgios03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Άλλη γνώμη;
 

Guest 561241

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ευχαριστώ πολύ! Άλλη γνώμη;
Οι περισσότεροι μαθητές όταν ξανά δίνουν πανελλήνιες καταφέρνουν να γράψουν 2.000-2.500 μόρια παραπάνω... Άρα αν είσαι λίγο πιο προετοιμασμένη απ'οτι ήσουν φέτος προφανώς και την πιάνεις
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,388 μηνύματα.
Νεφελη αυτο γινεται οταν εσαι στα 10.000 μορια αν εισαι στα 17.500 εναι διαφορετικα και τυχερα.
 

pantium

Νεοφερμένος

Η pantium αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Νεφελη αυτο γινεται οταν εσαι στα 10.000 μορια αν εισαι στα 17.500 εναι διαφορετικα και τυχερα.
Ακριβώς!
Παιδιά όποιος σκέφτεται να ξαναδώσει ας λάβει σοβαρά υπόψιν του και το ενδεχόμενο της αποτυχίας. Ναι είναι καλό να είμαστε αισιόδοξοι και δεν θέλω να είμαι εγώ η απαισιόδοξη. Όμως για το καλό της ψυχικής μας υγείας μάς συμφέρει να σκεφτόμαστε μακροπρόθεσμα και ισορροπημένα και όχι μόνο ό,τι επιθυμούμε. Γιατί το ότι επιθυμούμε πολύ κάτι δεν σημαίνει ότι θα το αποκτήσουμε κιόλας.
Ξαναλέω δεν θέλω να φανώ αρνητική εάν έχεις πραγματικά όρεξη και μεράκι και η επιθυμία σου για την ιατρική είναι μεγαλύτερη από τον φόβο σου για αποτυχία, do it. Απλά θέλω να πω επίσης ότι τα πιο πολλά παιδιά δεν ξέρουν τι ακριβώς θέλουν ακόμη κι αν νομίζουν ότι ξέρουν. Αυτό συμβαίνει γιατί έχουμε μια ιδέα για το πως θα είναι η σχολή, εκ των προτέρων . Σιγούρεψε μέσα σου ότι θες την ιατρική για την ιατρική κι όχι επειδή έχεις συνδέσει στο μυαλό σου ότι Ιατρική=επιτυχία=αναγνώριση=αριστία.
<3<3
 

Katerinaev

Δραστήριο μέλος

Η Katerinaev αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ. Έχει γράψει 568 μηνύματα.

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
Το 2019 έχασα την ιατρική για 2000 μόρια , κι όμως τη δεύτερη χρονιά τα κατάφερα. Αν το θελεις πολύ και προσπαθήσεις φυσικα και είναι εφικτό αλλά καλό είναι να δουλέψεις και το σενάριο μιας ενδεχόμενης αποτυχίας γιατί όλα είναι πιθανά.
 

Nala

Δραστήριο μέλος

Η Nala αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής ΑΠΘ και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 759 μηνύματα.
Το 2019 έχασα την ιατρική για 2000 μόρια , κι όμως τη δεύτερη χρονιά τα κατάφερα. Αν το θελεις πολύ και προσπαθήσεις φυσικα και είναι εφικτό αλλά καλό είναι να δουλέψεις και το σενάριο μιας ενδεχόμενης αποτυχίας γιατί όλα είναι πιθανά.
Μπράβο σου, καλές σπουδές και καλή σταδιοδρομία 💯
 

georgios03

Νεοφερμένος

Ο georgios03 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Πατρών. Έχει γράψει 87 μηνύματα.
Το 2019 έχασα την ιατρική για 2000 μόρια , κι όμως τη δεύτερη χρονιά τα κατάφερα. Αν το θελεις πολύ και προσπαθήσεις φυσικα και είναι εφικτό αλλά καλό είναι να δουλέψεις και το σενάριο μιας ενδεχόμενης αποτυχίας γιατί όλα είναι πιθανά.
Ποσα μόρια έβγαλες πέρυσι αν επιτρέπεται;
 

fay01

Νεοφερμένος

Η fay01 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Ιωαννίνων. Έχει γράψει 108 μηνύματα.
17475
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top