Δεν ξέρω πώς να λύσω ορισμένες ασκήσεις

beka1963

Νεοφερμένος

Η beka1963 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
όποιος μπορεί να μου λύσει αυτές τις ασκήσεις θα με έσωζε αυτήν την στιγμή ευχαριστώ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα ξαναέστειλα ώστε να μην υπάρξει θέμα στο άνοιγμα του αρχείου.
 

Συνημμένα

  • φυσικη κατ β λυκ.doc
    47.5 KB · Εμφανίσεις: 100
  • Screenshot_20201220_232708.jpg
    Screenshot_20201220_232708.jpg
    322 KB · Εμφανίσεις: 143
  • Screenshot_20201220_232718.jpg
    Screenshot_20201220_232718.jpg
    232.9 KB · Εμφανίσεις: 167
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
όποιος μπορεί να μου λύσει αυτές τις ασκήσεις θα με έσωζε αυτήν την στιγμή ευχαριστώ!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα ξαναέστειλα ώστε να μην υπάρξει θέμα στο άνοιγμα του αρχείου.
Κυρια Βεκα
οι ασκησεις θελουν δουλιτσα , ποτε τις θελετε?
 

beka1963

Νεοφερμένος

Η beka1963 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Μέσα στην εβδομάδα εάν είναι δυνατό
 

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Εκλεψα λίγο χρόνο και έκανα την 4 και την 5 που έχουν λίγη δουλίτσα.
Επειδή είμαι απρόσεκτος μπορεί να υπάρχουν ορισμένα λαθη. Αν οποιοσδήποτε τα δει ας με διορθώσει.
 

Συνημμένα

  • FYS.docx
    14.2 KB · Εμφανίσεις: 111

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
εδω μια αποψη της ασκησης 1

εδω μια αποψη της ασκησης 2

1609095067238.png


1609095129909.png



1609095271434.png
1609095347461.png

1609095409562.png
 

Συνημμένα

  • Askisi 1.docx
    59.9 KB · Εμφανίσεις: 100
  • Askisi 1.pdf
    159.4 KB · Εμφανίσεις: 81
  • Ασκηση 2.docx
    92.5 KB · Εμφανίσεις: 95
  • Ασκηση 2.pdf
    223 KB · Εμφανίσεις: 80

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Τα βλέπω και μου φαίνονται κινέζικα. :hehe:
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Και να φανταστείς αυτά είναι από τα πιο εύκολα της φυσικής προσανατολισμού, που να δεις ηλεκτρομαγνητισμο και στερεά

Καταλαβαίνω τι θές να πείς αλλά εγώ όταν πήγαινα σχολείο,πήγαινα θεωρητική.
 

Nick234

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nick234 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 804 μηνύματα.
Καταλαβαίνω τι θές να πείς αλλά εγώ όταν πήγαινα σχολείο,πήγαινα θεωρητική.
Το καταλαβαίνω, νομίζω κατάλαβες λάθος, δεν μιλάω για εσένα ούτε για κανέναν άλλον, απλός αναφέρω την δυσκολία που μπορεί να δείχνει η φυσική και τα μαθηματικά και το γεγονός ότι αντιμετωπίζουμε αρκετα πιο δύσκολα από αυτά. Με την οπτική που το είδες μπορει να σου φάνηκε να συγκρίνω ομως ουδέποτε δεν θα σύγκρινα τις γνώσεις ενός ατόμου με κάποιου άλλου απλός εκανα μια παρατήρηση γενική. Εξάλλου αν μου έδειχνες κάτι αρκετά εύκολο από την θεωρητική και εγω θα το έβλεπα ως Κινέζικα, καλή συνέχεια και με συγχωρείς αν το μήνυμα μου φανηκε προσβλητικό
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
αποψη της ασκησης 3

Τα αρχεια εχουν θεμα με τα εχτενσιον , για να ανοιξουν πρεπει να τους πεις με ποιο προγραμμ ανα ανοιξουν.

το κολλαω και εδω.

1609116045049.png

1609116113464.png

1609116166935.png

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τα βλέπω και μου φαίνονται κινέζικα. :hehe:
Αυτες ειναι απο τις πολυ απλες (ισα ισα γι ανα την πατας) υπαρχουν αλλες που δεν ξερεις απο που να πιαστεις και δηλωνεις κινεζος.
Εγω παλι βλεπω κινεζικα τις θεωρίες του Ford και του Taylor
 

Συνημμένα

  • ασκηση 3.docx
    102.9 KB · Εμφανίσεις: 77
  • ασκηση 3.pdf
    140.3 KB · Εμφανίσεις: 66
  • 1609115815796.png
    1609115815796.png
    126.2 KB · Εμφανίσεις: 96
  • 1609115890462.png
    1609115890462.png
    51.1 KB · Εμφανίσεις: 102
Τελευταία επεξεργασία:

beka1963

Νεοφερμένος

Η beka1963 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 60 ετών. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για ότι μου λύσατε, με σώσατε αλήθεια!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.

T C

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο T C αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 226 μηνύματα.
Παιδιά σας ευχαριστώ πάρα πολύ για ότι μου λύσατε, με σώσατε αλήθεια!
Βλέπω αυτά που έχει κάνει ο @γιαννης_00 και νιώθω πως αυτές που έχω λύσει εγώ ειναι κάπως τσαπατσουλικες. Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι ρώτα!

@γιαννης_00 χρησιμοποιείς κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή? Αν τις κανεις στο word πρέπει να σου παίρνουν πολύ ώρα!
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Βλέπω αυτά που έχει κάνει ο @γιαννης_00 και νιώθω πως αυτές που έχω λύσει εγώ ειναι κάπως τσαπατσουλικες. Αν δεν καταλαβαίνεις κάτι ρώτα!

@γιαννης_00 χρησιμοποιείς κάποια συγκεκριμένη εφαρμογή? Αν τις κανεις στο word πρέπει να σου παίρνουν πολύ ώρα!
Κοιτα TC ο τροπος που γραφω ειναι εκνευριστικα αναλυτικος και πολυ χρονοβορος διοτι δεν γνωριζω σε ποιον απευθύνεται.
Το βασικο εργαλειο ειναι το word , τα μαθηματικα γραφονται με mathtype και επικολλούνται ( το ενσωματωμένο mathtype στο word ειναι παίδεμα) και η σχεδιαση γινετε με excel version 2003 γιατι στα νεοτερα ειναι πολυ δυσκολοτερη αν και πληρεστερη. Μετα την σχεδιαση κανεις print preview και με το ''ψαλιδακι'' lightshot κοβεις και κολλας στο word αυτο που σε ενδιαφερει.
Η σχεδιαση στο ecxel ειναι πολυ αποτελεσματικη για φυσικη ,γεωμετρια, πολυ δυσκολη για χημεια.
Οι καμπυλες και οι 3D γραφικες απεικονίσεις στα μαθηματικα γινονται με το φρεε προγραμμα geogebra και παλι χαρτοκολλητικη στο ecxel για παραπανω λεπτομέρειες .
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Στο 3iα αν βρουμε το Δp ειναι λαθος;
αποψη της ασκησης 3

Τα αρχεια εχουν θεμα με τα εχτενσιον , για να ανοιξουν πρεπει να τους πεις με ποιο προγραμμ ανα ανοιξουν.

το κολλαω και εδω.

View attachment 73551
View attachment 73552
View attachment 73553
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Αυτες ειναι απο τις πολυ απλες (ισα ισα γι ανα την πατας) υπαρχουν αλλες που δεν ξερεις απο που να πιαστεις και δηλωνεις κινεζος.
Εγω παλι βλεπω κινεζικα τις θεωρίες του Ford και του
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης το βii δεν μπορουμε να το βρουμε με θμκε;
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Στο 3iα αν βρουμε το Δp ειναι λαθος;

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επισης το βii δεν μπορουμε να το βρουμε με θμκε;
Το Βii) θα μπορουσες με την μεταβολη της κινητικης ενεργειας αλλα δεν εχεις μαζα οποτε παλι στην ορμη θα καταληξεις.
Σωστο ειναι να βρεις το ΔP στο t=2 απο αριστερα και μετα την μεση συνισταμενη δυναμη.Θα βρεις αλλο αποτελεσμα διοτι η ασκηση δεν ειναι ζυγισμενη.
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να πρεπει να βρεις μεσες τιμες στις πανελληνιες χωρις να στο ζηταει ξεκαθαρα;
 
Τελευταία επεξεργασία:

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Υπαρχει περιπτωση να πρεπει αν βρεις μεσες τιμες στις πανελληνιες χωρις να στο ζηταει ξεκαθαρα;
Για το 3iα δεν μου ειπες
Η ασκηση αυτη δεν ειναι για πανελληνιες, οχι οι μεσες τιμες ειναι λυσεις αναγκης.

Δεν στο ειπα (iii) ? A εννοεις ασκηση 3 ερωτημα iα)?
 

Eustace

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Eustace αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 172 μηνύματα.
Η ασκηση αυτη δεν ειναι για πανελληνιες, οχι οι μεσες τιμες ειναι λυσεις αναγκης.

Δεν στο ειπα (iii) ? A εννοεις ασκηση 3 ερωτημα iα)?
Ναααααιιιι...!! Αν και ενταξει νομιζω οτι ειναι το ιδιο. Εσει βρηκατε το ποσοστο. Το ιδιο πραγμα ειναι
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,387 μηνύματα.
Ναααααιιιι...!! Αν και ενταξει νομιζω οτι ειναι το ιδιο. Εσει βρηκατε το ποσοστο. Το ιδιο πραγμα ειναι
Δεν βοηθα το ΘΜΚΕ σε κατι και δεν εχουμε και στοιχεια, μονο το Θεωρημα διατηρησης της ορμης νοητικα και αφοσον η κρουση ειναι ελαστικη χωρις απωλειες ( δεν το λεει) απλα διαβαζουμε απο το διαγραμμα το -6
 
Top