Δεν με καταλαβαίνει κανείς

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
ρε παιδια ελεος!μαρεσει που τον υποστηριζεται και τον εχετε αναγει σε ενα ειδος θεου επειδη δεν ακολουθει τη μαζα και εχει διαφορετικα ενδιαφεροντα απο τους υπολοιπους.εγω δεν θα του πω μπραβο του θα ειμαι επιφυλακτικη γιατι δεν τον θεωρω ανωτερο απο καποιον που βγαινει ολη μερα εξω και ασχολειται με γκομενες και βασικα δεν τον ξερω και απο κοντα για να το διαπιστωσω και εγω αυτο γιατι μπορει απλα να ειναι ενα παιδι που απλα παθαινει κριση εφηβειας και το κανει απο αντιδραση :P.για μενα ειναι πως την βλεπεις τη φιλια: ο φιλος μας που ανοιξε το θρεντ το βλεπει σαν ενα ποτηρι μισο αδειο απο ο,τι καταλαβα ενω αλλοι που ειναι μεσα στη μαζα μισογεματο.τυπικα ομως το ποτηρι ειναι γεματο αφου αποτελειται απο 50% νερο και 50% αερα οποτε σταματηστε να παραπονιεστε και αποδεχτειτε οτι δεν θα βρειτε ποτε καποιον που ειναι ιδιο 100% με εσας γιατι καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.και δεν χρειαζεται να κανουμε σοβαρες συζητησεις γιατι κουραζουν καλο ειναι να υπαρχει μια ισσοροπια.και επισης τυπε που ανοιξες το θρεντ ποιος ο λογος που το ανοιξες???πραγματικα δεν καταλαβα αφου αργοτερα μας ειπες οτι δεν σε νοιαζει που δεν εχεις φιλους και τα χεις καλα με τον εαυτο σου.οποτε ποιος ο σκοπος να κανεις αυτο το θρεντ?για να βρεις αλλα ατομα σαν εσενα?αν ναι και τα βρηκες ανταλαξτε μσν φεισμπουκ τουιτερ της παναγιας τα ματια και περιστερι αλληλογραφιας και ας σταματησει εδω αυτη η ανουσια συζητηση περι φιλιας.παιδια, να ειστε ευχαριστημενοι με αυτα που εχετε και να μη θελετε και αλλα.αλλοι ανθρωποι δεν εχουν καν τα εφοδια για να μορφωθουν ως ανθρωποι να τα χετε καλα με τον εαυτο σας και αν ο αλλος δεν σας δεχεται ετσι οπως ειστε μην τον κατακρινεται ουτε να τον θεωρειτε κατωτερο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
καπου εδω θελω να σας επιστησω την προσοχη σε μερικες κορυφαιες εκφρασεις μειζονος σημασιας κατεμε για να αντιληφθουν οι μεν την αποψη των δε γιατι νομιζω ο καθενας ο,τι θελει μεταφραζει....!
Αρχική Δημοσίευση από spurakos;2823326[B:
]επειδη γνωριζω πραγματα και μου αρεσει να τα συζηταω με την παρεα.και καποιοι ξεμπαρκοι λενε "ααα τι μαλακιες τραβα καμια βολτα να βρεις και καμια γκομενα" και τετοιες μαλακιες.και εντωμεταξυ τα περισσοτερα απογευματα ειμαι εξω με τους φιλους.. :S το διαφορετικο πλεον ειναι και "παραξενο"..τι να πω..[/B]
καλα τα λεει ο σπυρος! ο οποιος σε αντιθεση με μερικους μερικους που θα τον ελεγαν internet nerd εγω θεωρω οτι πληρως ισορροπημενος και του βγαζω το καπελο.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!! α ανθρωπος ασχολειται με μια επιστημη που αγαπαει πολυ.....του αρεσει να συζηταει για αυτην και παραλληλα βγαινει εξω....τις βολτες του και περναει ομορφα.....
μην πάτε από το ένα άκρο στο άλλο....για κουλάρετε λιγο:)
επισης πολλη σωστη την βρησκω....ο καθενας μου φαινεται εχει πιασει απο ενα ακρο και το τραβαει απο τα μαλλια.....το ενα ακρο ειναι να διαβαζεις ολλημερις και ολοβραδυς...να μην ξερεις καν τι κανεις και να το παιζεις ανωτερος...να μην βγανεις ΚΑΘΟΛΟΥ ΕΞΩ....και να κατακρινεις οσους βγαινουν! και το αλλο ακρο ειναι να μην ξερεις που βαδιζεις....να μην ξερεις γιατι σπουδαζεις αυτο που σπουδαζεις να μην εχεις στοχους....να καθεσαι 12 χρονια σε μια σχολη επειδη ετρεχες συνεχεια στα κεντρα και **** ολη την αθηνα επειδη εισαι "γκομενιαρης" και σου αρεσει να κατακρινεις οποιον δεν ειναι....αλλα καταταλλα δηλωνεις ταχα μου οτι σεβεσαι την διαφορετικοτητα....
Εμενα αυτο δε μου φαινεται φυσιολογικο κι ο λογος ειναι πως ξερω πολλα παιδια με στοχους που παιρνουν το μελλον στα σοβαρα κ παρολα αυτα εχουν παρεες με τις οποιες δε συζητανε μονο ηλιθιοτητες αλλα κ σοβαρα θεματα. Το να λες μονο εγω εχω στοχους και δεν με νοιζει ποσο ηρθε το παοκ αρης σημαινει οτι σε νοιαζει η μορφωση σου πιο πολυ απο αυτον που θα βγει να ξεσκασει κ θα δει κ εναν αγωναα για το χαβαλε???? Δεν ειναι ολα τα παιδια αδιαφοροι ηλιθιοι κ αργοσχολοι που ολη μερα τα ξυνουν.
για το φιναλε αφησα το καλυτερο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ΣΥΝΔΥΑΣΜΟΣ! ναι βεβαιως να σε νοιαζει η μορφωση σου....και να κανεις και το χαβαλε σου.....θα κανεις σοβαρες συζητησεις με τους φιλους σου αλλα θα κανεις και την πλακα σου οταν βγειτε ....θα δειτε και τον αγωνα σας και ο,τι σας αρεσει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
ρε παιδια ελεος!μαρεσει που τον υποστηριζεται και τον εχετε αναγει σε ενα ειδος θεου επειδη δεν ακολουθει τη μαζα και εχει διαφορετικα ενδιαφεροντα απο τους υπολοιπους.εγω δεν θα του πω μπραβο του θα ειμαι επιφυλακτικη γιατι δεν τον θεωρω ανωτερο απο καποιον που βγαινει ολη μερα εξω και ασχολειται με γκομενες και βασικα δεν τον ξερω και απο κοντα για να το διαπιστωσω και εγω αυτο γιατι μπορει απλα να ειναι ενα παιδι που απλα παθαινει κριση εφηβειας και το κανει απο αντιδραση :P.για μενα ειναι πως την βλεπεις τη φιλια: ο φιλος μας που ανοιξε το θρεντ το βλεπει σαν ενα ποτηρι μισο αδειο απο ο,τι καταλαβα ενω αλλοι που ειναι μεσα στη μαζα μισογεματο.τυπικα ομως το ποτηρι ειναι γεματο αφου αποτελειται απο 50% νερο και 50% αερα οποτε σταματηστε να παραπονιεστε και αποδεχτειτε οτι δεν θα βρειτε ποτε καποιον που ειναι ιδιο 100% με εσας γιατι καθε ανθρωπος ειναι διαφορετικος.και δεν χρειαζεται να κανουμε σοβαρες συζητησεις γιατι κουραζουν καλο ειναι να υπαρχει μια ισσοροπια.και επισης τυπε που ανοιξες το θρεντ ποιος ο λογος που το ανοιξες???πραγματικα δεν καταλαβα αφου αργοτερα μας ειπες οτι δεν σε νοιαζει που δεν εχεις φιλους και τα χεις καλα με τον εαυτο σου.οποτε ποιος ο σκοπος να κανεις αυτο το θρεντ?για να βρεις αλλα ατομα σαν εσενα?αν ναι και τα βρηκες ανταλαξτε μσν φεισμπουκ τουιτερ της παναγιας τα ματια και περιστερι αλληλογραφιας και ας σταματησει εδω αυτη η ανουσια συζητηση περι φιλιας.παιδια, να ειστε ευχαριστημενοι με αυτα που εχετε και να μη θελετε και αλλα.αλλοι ανθρωποι δεν εχουν καν τα εφοδια για να μορφωθουν ως ανθρωποι να τα χετε καλα με τον εαυτο σας και αν ο αλλος δεν σας δεχεται ετσι οπως ειστε μην τον κατακρινεται ουτε να τον θεωρειτε κατωτερο.;)

και εγω συμφωνω με το παραπανω.Καλα ε το παραδειγμα που εφερες ηταν καταπληκτικο.Ολα τα πραγματα κρινονται απο τη σκοπια που τα βλεπει ο καθενας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φώτης09

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Φώτης09 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 1,161 μηνύματα.
επειδη γνωριζω πραγματα και μου αρεσει να τα συζηταω με την παρεα.και καποιοι ξεμπαρκοι λενε "ααα τι μαλακιες τραβα καμια βολτα να βρεις και καμια γκομενα" και τετοιες μαλακιες.και εντωμεταξυ τα περισσοτερα απογευματα ειμαι εξω με τους φιλους.. :S το διαφορετικο πλεον ειναι και "παραξενο"..τι να πω..
ας τους ρε σπυρο.! αμα καποιος δεν εχει την ΜΙΖΕΡΙΑ του σπουδαζω ΜΟΝΟ για να βολευτω....αμα καποιος εχει ονειρα περα απο το να την πεσει σε εναν τυπο στο διπλανο τραπεζι της καφετερειας...να φασωθει για να εχει να λεει κατι στους φιλους του...να σπουδαζει και να προσβαλλει τους παντες και τα παντα γτ προφανως δεν ειναι ευχαριστημενος απο τις σπουδες του....ΛΕΓΕΤΑΙ INTERNET NERD?προκειται για ΚΑΤΑΝΤΕΙΑ...πλεον ....που εφθασε ο κοσμος να θεωρει σπασικλα αυτον που αγαπαει αυτο που κανει!!!!!!!!!!!!
"'Η στραβά ειν' ο γιαλός ή στραβά αρμενίζουμε"

Ο topic starter και σύσσωμο το ischool είναι τόσο διαφορετικό και γαμάτο, δε τους καταλαβαίνει κανείς, τους ενδιαφέρει το μέλλον και η μόρφωση τους και δε βρίσκουν τις σούπερ-ντούπερ παρέες που θα είναι σαν κι αυτούς γιατί όλοι οι άλλοι είναι για τα μπάζα.
Όλοι ειρωνεύονται, γουστάρουν να είναι όλοι μέρα έξω, ασχολούνται με το ποδόσφαιρο και τα ρούχα και τις φάτσες των άλλων και φυσικά αδιαφορούν για το μέλλον τους και δε θέτουν στόχους.
Πάλι καλά που δε βγήκαμε και εμείς έτσι και είμαστε τόσο διαφορετικοί και γαμάτοι (είμαστε βέβαια μόνοι αλλά αυτό είναι το τίμημα του να είσαι γαμάτος).
Άντε να περάσουμε στο πανεπιστήμιο να γνωρίσουμε κάνα άλλο διαφορετικό σαν και μας μπας και σωθούμε... Γιατί με τα άλλα τα μαζοποιημένα δε βγάζουμε άκρη, είναι πολύ λίγοι (σε αντίθεση με μας).

Δε σοβαρευόμαστε λίγο λέω γω;
εσυ δεν γινεται να σοβαρευτεις;;; αλλα θελω να σεβαστω τους κανονες του φορουμ για αυτο αν και θελω να πω πολλα θα πω πολυ λιγοτερα....αμα εμενα με ενδιαφερει η μορφωση μου....και με κανει να νιωθω ομορφα....αμα κουραζομαι να ειμαι ολη μερα εξω και θελω να περασω και χρονο με την οικογενεια μου απο το να γυροφερνω συνεχεια....ειμαι τι;;; γαματη;; ψωνιο;; θεωρω δηλ τους αλλους κατωτερους;;;με νοιαζει εμενα τι στοχους εχει ο γειτονας και η μαρικα ? απλα αμα εχουμε διαφορετικους προσανατολισμους σε ενα ευρυ γενικο αλλα και ειδικοτερο πλαισιο δεν ταιριαζουμε και παμε παρακατω!λετε εσυ και η truth αν δεν αποτομαι οτι κατακρινουμε και σνομπαρουμε τις αλλες συμπεριφορεςς.ΛΑΘΟΣ ΕΚΤΙΜΗΣΗ κυριοιιι! εμεις απλα λεμε οτι διαφωνουμε....ας κανουν οτι νομιζουν εκεινοι ....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

θρυαλλίδα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η θρυαλλίδα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
και εγω συμφωνω με το παραπανω.Καλα ε το παραδειγμα που εφερες ηταν καταπληκτικο.Ολα τα πραγματα κρινονται απο τη σκοπια που τα βλεπει ο καθενας
yup αυτο ηθελα να καταλαβετε :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
επειδη γνωριζω πραγματα και μου αρεσει να τα συζηταω με την παρεα.και καποιοι ξεμπαρκοι λενε "ααα τι μαλακιες τραβα καμια βολτα να βρεις και καμια γκομενα" και τετοιες μαλακιες.και εντωμεταξυ τα περισσοτερα απογευματα ειμαι εξω με τους φιλους.. :S το διαφορετικο πλεον ειναι και "παραξενο"..τι να πω..

αυτό που γουστάρεις θα κάνεις!και συνέχισέ το..σπανίζουν πια τα άτομα που έχουν ένα διαφορετικό ενδιαφέρον πέραν του πως θα πιάσουν 'γκόμενα' ->(πάντα το έβρισκα εξευτελιστικό σαν λέξη και έννοια κατ'επέκτασην)..κι εγώ λατρεύω τις θεωρητικές επιστήμες,γράφω κείμενα και στίχους,διαβάζω λογοτεχνικά κι ιστορικά βιβλία.. :/ ακριβώς το αντίθετο με τα άτομα με τα οποία κάνω κολλητή παρέα...και οι υπόλοιποι με σνομπάρουν εν μέρει..στο γυμνάσιο και τι δεν τράβηξα κι εγώ επειδή ήξερα τα πάντα από ιστορία,από αρχαία,από έκφραση..δεν είσαι ο μόνος ,πίστεψέ με..ίσως υπάρχει και μια μικρή δόση ζήλειας,γιατί κακά τα ψέματα,άνθρωποι που ασχολούνται με το τι έκανε η νίτσα,η ρίτσα και πάει λέγοντας,τι φόρεμα φόρεσε η τάδε σελέμπριτι,τι πρέπει να κάνουν για να τραβάνε θαυμαστές/τριες και η ζωή τους όλη είναι ΜΟΝΟ αυτά,ε είναι άνθρωποι ΡΗΧΟΙ!ντάξει,ας είμαστε και λίγο απ'όλα (με ένα μέτρο φυσικά),αλλά άλλα πρωτεύουν στη ζωή μας!απλά δεν τα είδαμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ένα αξιοπρόσεχτο θέμα της Ελληνικής πραγματικότητας είναι ότι αυτά τα άτομα που ..« που έχουν ένα διαφορετικό ενδιαφέρον πέραν του πως θα πιάσουν 'γκόμενα',..» αποτελούν μόνο αντικείμενο φιλοσοφικής συζήτησης του στυλ πόσο «άδικη» είναι η ζωή. Οι περισσότεροι κατανοούμε την ύπαρξή τους αλλά δεν κάνουμε κάτι να επωφεληθούμε θετικά από την αξιόλογη προσωπικότητά τους. Κουράστηκα από τις θεωρίες του φιλοσοφικού κενού. Οι πράξεις της καθημερινότητας μακρυά από τα fakebookια, τα ischoolια,...και κάθε λογής "κοινωνικά" μέσα δικτύωσης, λένε άλλα πράγματα. Κόσμος ζει με εικονικές παρέες και εικονικούς φίλους ας βγαίνουν για καφέδες ή ποτά ή κάνουν καμία εκδρομή ή παίζουν καμία μονόπολη..κτλ δηλ., βιώνουν μια απέραντη μοναξιά χωρίς να το επέλεξαν οι ίδιοι. Γιατί πάντα θα πρέπει να φταίει το "θύμα" της μοναξιάς; Υπάρχει μια έντονη καχυποψία και μια ιδιοτέλεια εκ των προτέρων. Αρκετοί άνθρωποι έχουν μια έλλειψη ψυχικού χρόνου και κουράγιου να γνωρίσουν έναν άλλον άνθρωπο. Απορρίπτουν ότι δεν ταιριάζει από πλευράς μάρκετινγκ συμπεριφοράς, ενδυματολογίας, ζωδίων, ποτοκατάνυξης, σεξουαλικών επιδόσεων,...κτλ. Τι να το κάνω να θαυμάζουμε κάποιον/α που σκέφτεται ή ζει κάπως πιο ελεύθερα ή κάπως διαφορετικά (με θετικά στοιχεία) από το κοινωνικό σύνολο του καταναλωτισμού και εν τέλει να αδιαφορούμε να τον/την πλησιάσουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Κόσμος ζει με εικονικές παρέες και εικονικούς φίλους ας βγαίνουν για καφέδες ή ποτά ή κάνουν καμία εκδρομή ή παίζουν καμία μονόπολη..κτλ δηλ., βιώνουν μια απέραντη μοναξιά χωρίς να το επέλεξαν οι ίδιοι.
Αυτο δεν ειναι σε θεση να το ξερεις εκτος και αν μιλας για σενα μονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Δεν αναφέρθηκα επί προσωπικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

the_truth

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο the_truth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 328 μηνύματα.
Δεν αναφέρθηκα επί προσωπικού.
Και πως ξερεις οτι ολες οι σχεσεις που βλεπεις γυρω σου ειναι εικονικες χωρις να εχεις γνωρισεις τους ανθρωπους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εγω διαβαζοντας μερικα μηνυματα απο εδω(οχι ολα) και το αρχικο ποστ μπορω να συμπεραινω χωρις ενδοιασμους οτι ο καθενας μιλαει βαση των προσωπικων του εμπειριων.Παραδειγμα,εαν ενα ατομο ειναι πιο κλειστος και "απομονωμενος" θα συμφωνησει με το αρχικο ποστ και αντιθετα,εαν ενας ανθρωπος νιωθει οτι περναει καλα με την παρεα του θα διαφωνησει με τον Τζονι.

Τζονι,να σου πω αρχικα οτι δεν εχω καμια προθεση να κατηγορησω καμια απο τις πραξεις σου.Διαβαζοντας αυτα που γραφεις αυτο που μου εμεινε πιο πολυ ειναι αυτη η εκφραση:
"Ο καθένας φοβαται μην χάσει τον υποτιθέμενο φίλο του αλλά εμένα δεν με νοιάζει γιατι εγώ δεν σκοπεύω να μαζοποιηθώ για να κάνω παρέες"

αυτο μου βγαζει οτι καταβαθος εχεις την φοβια της απωλειας..δλδ φοβασαι να κανεις φιλους/παρεες επειδη φοβασαι οτι θα σε εγκαταληψουν η θα χαθειτε..στην ουσια ΟΛΟΙ οι ανθρωποι θελουμε να εχουμε φιλους και να βγαινουμε εξω (με μετρο παντα εννοειται) και σε αυτο ειμαι αμειλικτη.
Υπαρχουν και εικονικες-ψευτικες φιλιες αλλα υπαρχουν και πολυ καλες-εμπιστες φιλιες.Ολα ειναι υποκειμενικα και το πως τα βλεπουμε μαρτυρα πολλα πραγματα και για τον εαυτο μας,την ψυχολογικη μας κατασταση κτλ...Και οι διαμορφωση αυτων των αντιληψεων μας προερχεται απο την οικογενεια μας στο μεγαλυτερο ποσοστο τους...Οταν ενας ανθρωπος(και δεν απευθυνομαι προσωπικα σε κανεναν) εχει γνωρισει απορριψη και δυχονοια απο την οικογενεια του τα 18+- χρονια που ειναι ενδεχομενος μαζι τους,τοτε αναποφευκτα θα την βλεπει και στον περιγυρο του ακομα και οταν δεν υπαρχει..

Κλεινοντας θελω να πω οτι για "να αλλαξουμε τους αλλους" αυτο που πρεπει να κανουμε πραγματικα ειναι να αλλαξουμε τον ιδιο μας εαυτο.Οπως ειπα δεν ειναι ολα μαυρα η ολα ασπρα.Η ουσια ειναι ΕΜΕΙΣ τι θα διαλεξουμε να ζησουμε/πιστεψουμε η το τι θα αφηνουμε να μας επηρεαζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top