Δεν με καταλαβαίνει κανείς

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
1.)Και πως το αιτιολογείς αυτό?Δεδομένου ότι το πετάς έτσι,δε θα πρέπει όλες οι κοπέλες του φόρουμ αλλά και όλοι οι μαντράχαλοι που έχουν κοπέλες/φίλες/δεν είναι σεξιστές να σ'αρχίσουν στα γαμ*σταυρίδια?
2.)Δεν ενδιαφέρεται όλος ο κόσμος για την ομορφιά και το στυλ.And that is a fact.
Δεν ειναι ολεςςςς.Σορρυ που δεν το εξηγησα.Τα κοριτσια ηλικιας 13-16:)
2)Πολλοι λιγοι σε αυτην την ηλικια δεν ενδιαφερονται για ομορφια και στυλ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Δεν ειναι ολεςςςς.Σορρυ που δεν το εξηγησα.Τα κοριτσια ηλικιας 13-16:)
2)Πολλοι λιγοι σε αυτην την ηλικια δεν ενδιαφερονται για ομορφια και στυλ
οτι ναναι λες, συγγνωμη κιολας. Στα 13 ενα κοριτσι ειναι παιδακι ακομη και δεν ξερω εσυ με τι ατομα κανεις παρεα, παντως στα 13 και στα 14 το να λες ολα τα κοριτσια τσουλες ειναι εντελως ανεγκεφαλο.
Και συμφωνα με την λογικη σου μετα τα 16 ποιος παραγοντας αλλαζει και καταργειται αυτος ο χαρακτηρισμος για μια κοπελα?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ακριβως,η ωριμοτητα.:)Οταν βλεπεις απο τα 13 να ντυνοται ολες σαν...Και να το παιζουν σουπερ γκομενες για να τα φτιαξουν με μεγαλουσ τοτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Δεν ειναι ολεςςςς.Σορρυ που δεν το εξηγησα.Τα κοριτσια ηλικιας 13-16:)
2)Πολλοι λιγοι σε αυτην την ηλικια δεν ενδιαφερονται για ομορφια και στυλ

1.)Και πως το αιτιολογείς αυτό?Δεδομένου ότι το πετάς έτσι,δε θα πρέπει όλες οι κοπέλες του φόρουμ 13 εως 16 ετών αλλά και όλοι οι μαντράχαλοι που έχουν κοπέλες/φίλες 13 εως 16 ετών ή δεν είναι σεξιστές να σ'αρχίσουν στα γαμ*σταυρίδια?Επίτηδες αντέγραψα αυτούσια την προηγούμενή μου απάντηση για να καταλάβεις πόσο ανούσιο ήταν αυτό που είπες.Για παράδειγμα εγώ που έχω μια ξαδέρφη 16 ετών και μία πολύ κοντινή μου παιδική φίλη 15 ετών τώρα δε θα πρέπει να αισθανθώ ενοχλημένος?
2.)Στατιστικολόγος είσαι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Μιλαμε για πλειοψηφια.Δεν ειναι ολες ετσι.Δεν ειπαμε οτι υπαρχει μονο ασπρο και μαυρο:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nevermind

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η nevermind αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 196 μηνύματα.
Ακριβως,η ωριμοτητα.:)Οταν βλεπεις απο τα 13 να ντυνοται ολες σαν...Και να το παιζουν σουπερ γκομενες για να τα φτιαξουν με μεγαλουσ τοτε?
ποιες ολες ρε ανθρωπε μου? εγω στα 13 επαιζα στην αλανα του χωριου μου ολη μερα και εβλεπα pokemon, μη σου πω σε ολο το γυμνασιο τα κοριτσια ασχολουμασταν με παιχνιδια και χαζομαρες παρα με εμφανιση και αγορια. Οπως σου ειπα, αλλαξε τις παρεες σου και μην γενικευεις. Δεν υπαρχει περιπτωση να εισαι σε ενα γυμνασιο οπου ολες πανε βαμενες και με 12ποντο. Αν ειναι δυνατον δηλαδη, κοιτα λιγο καλυτερα γυρω σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
Μιλαμε για πλειοψηφια.Δεν ειναι ολες ετσι.Δεν ειπαμε οτι υπαρχει μονο ασπρο και μαυρο:mad:

Again:Στατιστικολόγος είσαι?

Ακριβως,η ωριμοτητα.:)Οταν βλεπεις απο τα 13 να ντυνοται ολες σαν...Και να το παιζουν σουπερ γκομενες για να τα φτιαξουν με μεγαλουσ τοτε?

Τότε λέω ότι είναι ελεύθερες να ντυθούν όπως θέλουν.ή στη χειρότερη θύματα της διαφήμισης και του mass culture trash.Δεν καταλαβαίνω την ορθότητα της συνεπαγωγής "ντύσιμο κατά x τρόπο=>τσούλα".Κατ'αρχάς για να το πάμε φορμαλιστικά,πως ορίζεις την τσούλα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
1)Δεν χρειαζεται να εισαι στατιστικολογος για να καταλαβεις.2) Τσουλα θεωρω καποιαν πουφοραει εντελως προκλητικα ρουχα με τον μονο σκοπο να τα φτιαξει με καποιον και καλα θεο.Και το μονο που ξερει να κανει ειναι να ''κουνιεται''.κανεναν(Παντα μιλαμε για τα περισσοτερα κοριτσια αυτης της ιλικιας)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr. Crowley

Διάσημο μέλος

Ο Mr. Crowley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,046 μηνύματα.
1)Δεν χρειαζεται να εισαι στατιστικολογος για να καταλαβεις.2) Τσουλα θεωρω καποιαν πουφοραει εντελως προκλητικα ρουχα με τον μονο σκοπο να τα φτιαξει με καποιον και καλα θεο.Και το μονο που ξερει να κανει ειναι να ''κουνιεται''.κανεναν(Παντα μιλαμε για τα περισσοτερα κοριτσια αυτης της ιλικιας)

1.)Prove it.Εάν δε χρειάζονται ειδικές επιστημονικές γνώσεις για να μπορείς με σαφήνεια να ορίσεις τι ποσοστό ανθρώπων ανάμεσα σε μια συγκεκριμένη ομάδα με διακριτά χαρακτηριστικά φέρει μία συγκεκριμένη ιδιότητα,απόδειξέ το μου.Και θέλω μαθηματική απόδειξη,όχι αοριστίες.
2.)Πως ορίζεις το "προκλητικό"?Και τι σε νοιάζει εσένα το πως ζει τη ζωή του ο καθείς/η καθεμία και τι κάνει με τη σεξουαλικότητά του/της?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
1.)Prove it.Εάν δε χρειάζονται ειδικές επιστημονικές γνώσεις για να μπορείς με σαφήνεια να ορίσεις τι ποσοστό ανθρώπων ανάμεσα σε μια συγκεκριμένη ομάδα με διακριτά χαρακτηριστικά φέρει μία συγκεκριμένη ιδιότητα,απόδειξέ το μου.Και θέλω μαθηματική απόδειξη,όχι αοριστίες.
2.)Πως ορίζεις το "προκλητικό"?Και τι σε νοιάζει εσένα το πως ζει τη ζωή του ο καθείς/η καθεμία και τι κάνει με τη σεξουαλικότητά του/της?
Πφφφ.Αστο τπτ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

istudent

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο istudent αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 135 μηνύματα.
1.)Prove it.Εάν δε χρειάζονται ειδικές επιστημονικές γνώσεις για να μπορείς με σαφήνεια να ορίσεις τι ποσοστό ανθρώπων ανάμεσα σε μια συγκεκριμένη ομάδα με διακριτά χαρακτηριστικά φέρει μία συγκεκριμένη ιδιότητα,απόδειξέ το μου.Και θέλω μαθηματική απόδειξη,όχι αοριστίες.
2.)Πως ορίζεις το "προκλητικό"?Και τι σε νοιάζει εσένα το πως ζει τη ζωή του ο καθείς/η καθεμία και τι κάνει με τη σεξουαλικότητά του/της?
Αν και δεν μπορούμε να γενικεύουμε πράγματα λέγοντας πως όλες είναι τσουλες….σε ένα σχολείο … τουλάχιστον λύκειο…. αν περάσει κάποιος… αυτό θα συμπεράνει… όταν βλέπεις τις περισσότερες με μίνι… βάψιμο…extension και πολλά άλλα….. ασφαλώς δεν σημαίνει πως το ντύσιμο δείχνει και το πώς είναι στην πραγματικότητα…. Αλλά από την άλλη θεωρώ χειρότερο το να προσπαθεί κάποιος να μαζικοποιηθεί αλλάζοντας τον εαυτό του…. Όπως για παράδειγμα οι περισσότερες κοπέλες……
Φυσικά το ίδιο ισχύει και για τα αγόρια….
Και επειδή έχει αναφερθεί προηγουμένως ότι τα παιδιά του γυμνασίου είναι μωρά… να πω απλά ότι αν περάσεις από ένα γυμνάσιο θα καταλάβεις….. ξέρω κορίτσια που ξεκινούν να κάνουν σεξ από τα 12 και πολλά άλλα και μετά λες πως στο γυμνάσιο είναι αθώα μωρά. Και δεν μιλάω για ελάχιστες περιπτώσεις….
Συμφωνώ με τα όσα έχουν αναφερθεί για το ότι… αν κάποιος είναι αντικοινωνικός δεν είναι ανώτερος…αλλά όταν στην αντίθετη περίπτωση μπορείς να είσαι ο εαυτός σου……. Αν για να γίνεις κοινωνικός πρέπει να αλλάξεις τον χαρακτήρα και τον εαυτό σου τότε, είσαι απλά ένα τα τίποτε…
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να επιτιθέμαστε σε ένα παιδί που είχε το θάρρος να πει ότι δεν ανέχεται να ζει σε αυτό το μπουρδέλο που υπάρχει…. Και ότι προτιμά από το να συμβιβάζεται όπως οι περισσότεροι μας να προχωρά μόνος του….
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Αν και δεν μπορούμε να γενικεύουμε πράγματα λέγοντας πως όλες είναι τσουλες….σε ένα σχολείο … τουλάχιστον λύκειο…. αν περάσει κάποιος… αυτό θα συμπεράνει… όταν βλέπεις τις περισσότερες με μίνι… βάψιμο…extension και πολλά άλλα….. ασφαλώς δεν σημαίνει πως το ντύσιμο δείχνει και το πώς είναι στην πραγματικότητα…. Αλλά από την άλλη θεωρώ χειρότερο το να προσπαθεί κάποιος να μαζικοποιηθεί αλλάζοντας τον εαυτό του…. Όπως για παράδειγμα οι περισσότερες κοπέλες……
Φυσικά το ίδιο ισχύει και για τα αγόρια….
Και επειδή έχει αναφερθεί προηγουμένως ότι τα παιδιά του γυμνασίου είναι μωρά… να πω απλά ότι αν περάσεις από ένα γυμνάσιο θα καταλάβεις….. ξέρω κορίτσια που ξεκινούν να κάνουν σεξ από τα 12 και πολλά άλλα και μετά λες πως στο γυμνάσιο είναι αθώα μωρά. Και δεν μιλάω για ελάχιστες περιπτώσεις….
Συμφωνώ με τα όσα έχουν αναφερθεί για το ότι… αν κάποιος είναι αντικοινωνικός δεν είναι ανώτερος…αλλά όταν στην αντίθετη περίπτωση μπορείς να είσαι ο εαυτός σου……. Αν για να γίνεις κοινωνικός πρέπει να αλλάξεις τον χαρακτήρα και τον εαυτό σου τότε, είσαι απλά ένα τα τίποτε…
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να επιτιθέμαστε σε ένα παιδί που είχε το θάρρος να πει ότι δεν ανέχεται να ζει σε αυτό το μπουρδέλο που υπάρχει…. Και ότι προτιμά από το να συμβιβάζεται όπως οι περισσότεροι μας να προχωρά μόνος του….

sorry
φιλε μου αλλα μας βγηκαν τα ματια,για αυτο το ξανα εβαλα...



να προσθεσω οτι μονο τα ψοφια ψαρια πηγαινουν με το ρευμα...

mr Crowly χωρις να εχω προθεση προσωπικης επιθεσης,καθε αλλο παρα εντυπωση προκαλεις....μονο γελιο με αυτα που λες,σορρυ ε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
πριν ξεκινήσω, πολύ ωραίος ο λόγος σου mr.crowley.
Λοιπόν η γενίκευση είναι η αρχή της ηλιθιότητας.Λοιπόν, για να λέμε τα πράγματα με το όνομα τους,αυτή που ντύνεται προκλητικά δεν λέγετε τσούλα, εντάξει με αυτό?
Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί ο φίλος spiros.ker βγάζει τόσο βιαστικά και αόριστα συμπεράσματα.Που ξέρεις τον ψυχικό κόσμο κάθε κοπέλας?έστω και μία κοπέλα απο αυτές που ντύνονται προκλητικά δεν είναι τσούλα και διαβάσει αυτά που γράφεις θα πληγωθεί αφάνταστα.Δεν φαντάζεσαι τι αγάπη μπορεί να κρύβουν μερικές από αυτές τις κοπέλες μέσα τους, περισσότερη απο τον κάθε τυπικό και καθωσπρέπει που σχολιάζει. (πάντα φιλικά)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Ρε παιδιά φίλους,γνωστούς έχω,δεν είμαι αντικοινωνικός.Αντιθέτως.Απλώς με αυτούς κάνω τα τυπικά όπως καμιά βολτίτσα,καμια ταινία,και τιποτα το ουσιαστικό.Νιώθω ότι δεν έχω βρει το άτομο που θα με γεμίζει,ν έχει κατι να μου δώσει,να με μάθει,να μην κοροιδεύομαστε μεταξύ μας,να έχουμε ζήλο για την ζωή,να μην προσκολόμαστε σε ανούσια πράγματα και παρεξηγήσεις,να περνάμε καλά με όλη την έννοια της λέξης.Πεστε με ιδιότροπο αλλά έτσι είναι.Δεν θέλω να χάνω χρόνο σε ανούσιες παρέες και φιλίες.Χωνέψτε το.Πεστε ότι δεν έχω φίλους και ότι αυτό με πονάει κ.τ.λ. αλλα δεν με νοιαζει.Στην πραγματικότητα εσείς που το αναφέρετε έχετε στον νου σας ότι όποιος δεν έχει φίλους είναι ένα τιποτα και θέλετε να αποδείξετε ότι έχετε.Αλλά δεν με πειράζει έχω ακούσει και χειρότερα...
καταρχας...τι θες να κανεις με τη παρεα σου? να συζητατε το νοημα της ζωης?:hmm: οι παρεες στην ηλικια μας αυτα κανουν καλως ή κακως πανω κατω....ακομα για να βρεις αυτον τον ενα φιλο που θα σε γεμιζει κτλ πρεπει να δοκιμασεις με πολλους ανθρωπους και πολλες ανουσιες παρεες. θα απογοητευτεις, θα κουραστεις αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα τον βρεις,εκτος και αν σου κρυβεται:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Παίδες έχετε ξεφύγει του θέματος.Αλλά θα απαντήσω σε ένα δυο πραγματάκια που μου κίνησαν το ενδιαφέρον.
Ανωτερότητα.Τι εννοείτε όταν λέτε ότι κάποιος είναι ανώτερος έναντι ενός άλλου?Ανώτερος σε τι?Από πότε έχουμε συνηφασμένη την ανωτερότητα με την γνώση,την εμπειρία,τα πιστεύω κ.τ.λ.?Δεν το καταλαβαίνω.Δηλαδή ένας που έχει περισσότερα λεφτά από κάποιον άλλον είναι ανωτερός του?Η αν έχει περισσότερες γνώσεις είναι ανώτερος από κάποιον άλλον που δεν τις διαθέτει?Δηλαδή υπάρχουν κάποια στάνταρ όρια που λένε ότι εάν θα έχεις τόσα λεφτά,αυτές τις γνώσεις,αυτήν την εμπειρία,τοσους φίλους,τόσους γκόμενους σημαίνει ότι είσαι ανώτερος από κάποιον που δεν τα έχει φτάσει αυτά?Αν και στην πραγματικότητα εδώ έχουμε φτάσει αλλά η αλήθεια δεν είναι αυτή.Αυτη είναι η ταπεινή μου γνώμη.

καταρχας...τι θες να κανεις με τη παρεα σου? να συζητατε το νοημα της ζωης?:hmm: οι παρεες στην ηλικια μας αυτα κανουν καλως ή κακως πανω κατω....ακομα για να βρεις αυτον τον ενα φιλο που θα σε γεμιζει κτλ πρεπει να δοκιμασεις με πολλους ανθρωπους και πολλες ανουσιες παρεες. θα απογοητευτεις, θα κουραστεις αλλα το σιγουρο ειναι οτι θα τον βρεις,εκτος και αν σου κρυβεται:P

Απογοητεύτικα,κουράστικα,έκανα τον χαζό,τον βλάκα,τον χαρούμενο,τον χωρις προβλήματα,τον άνετο,τον cool,τον γκόμενο,τον αδιάφορο προς τους πάντες,το ψώνιο,τον μαλάκα,τον ανεκτικό...και όλα αυτά γιατι?ε?Για να καταλήξω με παιδιά με τα οποία είμαστε από άλλους κόσμους?Να σας πω την αλήθεια μάλλον ζητάω πολλά...Θέλω να βρω άτομο και να περνάω τόσο καλά όσο με τον εαυτό μου....Δεν ξέρω πείτε με εγωιστή και ότι άλλο θέλετε αλλά εγώ έχω μάθει να απολαμβάνω την συντροφιά του εαυτού μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Είναι τόσο παραξενο που δεν τρελένομαι να βγαίνω γιατι μου αρέσει να ξεκουράζομαι στο σπίτι ? Ειναι τόσο παράξενο που δεν βρήκα το κατάλληλο άτομο να κάνω σχέση και δεν θέλω ν κάνω με την οποιαδήποτε?Είναι τόσο παράξενο που μου αρέσει να μαθαίνω και να διαβάζω ?Ειναι τόσο παράξενο που με γεμίζει η ενασχόληση με την μόρφωσή μου και όχι πόσο βγήκε Παοκ Αρης χθές ? Είναι τόσο παράξενο που δεν θέλω να συμμετέχω στις ανόητες παρέες αγοριών του σχολείου μου που το μόνο που κάνουν είναι να κοροιδευόυν το καθετι και να το σχολιάζουν ειρωνικά?Είναι τόσο δύσκολο να χωνέψετε ότι θέλω ν πετύχω στόχους που έχω θέσει?Είναι δύσκολο να χωνέψετε ότι δεν βρίσκω κατι κοινό με τους συμμαθητές μου γιαυτό και δεν έχω παρέες?Ο καθένας φοβαται μην χάσει τον υποτιθέμενο φίλο του αλλά εμένα δεν με νοιάζει γιατι εγώ δεν σκοπεύω να μαζοποιηθώ για να κάνω παρέες.Καλύτερα μόνος παρά με κάποιους που δεν με γεμίζουν.Γιατί να με κάνετε επίτηδες να νιώθω απομονωμένος?Πειράζει που δεν με νοιάζει τι παπούτσι φόρεσε ο κάθε Νικος και τι φατσα έχει ο καθε Γιώργος?Πειράζει που έχω κάτι καλύτερο να κάνω απο το να ειρωνεύομαι τον καθένα?Πειράζει που δεν γελάω με τις χαζομάρες σας?Πειράζει που πέρνω το μέλλον μου στα σοβαρα?...Δεν με καταλαβαίνει κανείς...Λογικά στο πανεπιστήμιο θα βρεθώ με ατομα που έχουν παρόμοιες ασχολίες και πιστεύω με εμένα...Αλλιώς τότε θα αποδειχθεί ότι εγώ έχω κάποιο πρόβλημα...
Γιατι να εχεις εσυ το προβλημα κι οχι οι αλλοι?? Σκεψου το λιγο!! Δηλαδη οποιος δεν ειναι ενα τιποτενιο τυποποιημενο ων ιδιο με ολα τ'αλλα σημαινει οτι εχει προβλημα?? Ε, οχι αυτο δεν το δεχομαι αυτο ειναι ρατσισμος! Δεν μπορουμε και δε θελουμε ολοι να κανουμε οτι κανουν οι αλλοι μονο και μονο για να μας λενε νορμαλ! Καταρχας αυτο ειναι αισχρο! Ο καθενας πρεπει να ειναι περηφανος γι'αυτο που ειναι και να μην αλλαζει για να τον εκτιμισουν καποια πλασματα που λεγονται "cool" και "δημοφιλης" και ακολουθουν σαν σκυλακια τις παρεες,τις μοδες κτλ...Ανθρωποι χωρις χαρακτηρα ειναι και το λενε και με περιφανεια! Το προβλημα που εχεις εσυ δλδ ποιο ειναι?? Οτι θες να εισαι ο εαυτος σου? Οτι δεν εχεις τα πλαστα,εικονικα "αγαθα" που εχουν καποιοι αλλοι? Οτι αρνεισαι να κανεις τις ανοητες υποκειμενικες κριτικες που κανουν καποιοι που πιστευουν πως ειναι "τελειοι"?...Αυτο για μενα δεν ειναι προβλημα σε εναν ανθρωπο...Το να κρατας χαρακτηρα ειναι κατι που λιγοι ανθρωποι καταφερνουν στις μερες μας και γι'αυτο μπραβο σου και μην ακους τι λενε καποιοι απο αυτους που περιγραφεις...μεινε ετσι οπως εισαι...το θεμα ειναι να αισθανεσαι εσυ καλα με τον εαυτο σου κι οχι ο οποιοσδηποτε αλλος με σενα...ετσι πιστευω εγω τουλαχιστον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
Δηλαδή υπάρχουν κάποια στάνταρ όρια που λένε ότι εάν θα έχεις τόσα λεφτά,αυτές τις γνώσεις,αυτήν την εμπειρία,τοσους φίλους,τόσους γκόμενους σημαίνει ότι είσαι ανώτερος από κάποιον που δεν τα έχει φτάσει αυτά?Αν και στην πραγματικότητα εδώ έχουμε φτάσει αλλά η αλήθεια δεν είναι αυτή.Αυτη είναι η ταπεινή μου γνώμη.
Για μένα,ανώτερος είναι ένα άνθρωπος που σέβεται τον εαυτό του και τους άλλους, είναι τίμιος,συμπεριφέρεται κόσμια και γενικώς έχει καλή συμπεριφορά ανεξαρτήτου εργασίας,κοινωνικής και οικονομικής κατάστασης κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

germ1984

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 266 μηνύματα.
Είναι τόσο παραξενο που δεν τρελένομαι να βγαίνω γιατι μου αρέσει να ξεκουράζομαι στο σπίτι ? Ειναι τόσο παράξενο που δεν βρήκα το κατάλληλο άτομο να κάνω σχέση και δεν θέλω ν κάνω με την οποιαδήποτε?Είναι τόσο παράξενο που μου αρέσει να μαθαίνω και να διαβάζω ?Ειναι τόσο παράξενο που με γεμίζει η ενασχόληση με την μόρφωσή μου και όχι πόσο βγήκε Παοκ Αρης χθές ? Είναι τόσο παράξενο που δεν θέλω να συμμετέχω στις ανόητες παρέες αγοριών του σχολείου μου που το μόνο που κάνουν είναι να κοροιδευόυν το καθετι και να το σχολιάζουν ειρωνικά?Είναι τόσο δύσκολο να χωνέψετε ότι θέλω ν πετύχω στόχους που έχω θέσει?Είναι δύσκολο να χωνέψετε ότι δεν βρίσκω κατι κοινό με τους συμμαθητές μου γιαυτό και δεν έχω παρέες?Ο καθένας φοβαται μην χάσει τον υποτιθέμενο φίλο του αλλά εμένα δεν με νοιάζει γιατι εγώ δεν σκοπεύω να μαζοποιηθώ για να κάνω παρέες.Καλύτερα μόνος παρά με κάποιους που δεν με γεμίζουν.Γιατί να με κάνετε επίτηδες να νιώθω απομονωμένος?Πειράζει που δεν με νοιάζει τι παπούτσι φόρεσε ο κάθε Νικος και τι φατσα έχει ο καθε Γιώργος?Πειράζει που έχω κάτι καλύτερο να κάνω απο το να ειρωνεύομαι τον καθένα?Πειράζει που δεν γελάω με τις χαζομάρες σας?Πειράζει που πέρνω το μέλλον μου στα σοβαρα?...Δεν με καταλαβαίνει κανείς...Λογικά στο πανεπιστήμιο θα βρεθώ με ατομα που έχουν παρόμοιες ασχολίες και πιστεύω με εμένα...Αλλιώς τότε θα αποδειχθεί ότι εγώ έχω κάποιο πρόβλημα...

Φίλε σε καταλαβαίνω απόλυτα. Δυστυχώς υπάρχει πολύ σαπίλα και η κατάσταση στα Ελληνικά σχολεία είναι άσχημη. Αν είναι δυνατόν νέα παιδιά να βλέπουν τις συμμαθήτριές τους σαν ένα κομμάτι κρέας και αυτές να το δέχονται και να παίζουν αυτόν τον ρόλο. Τι βλακεία επίσης να μην μπορείς να συζητήσεις και τίποτα άλλο εκτός από το τι νούμερο παπούτσι φοράει ο Σισέ, με πόσους έχει πάει η Μαρία π.χ, πόσα πιάνει στην ευθεία το Subaru και πόσες γκόμενες έχει πηδήξει ο καθένας. Περισσότερο το πράγμα θυμίζει ζούγκλα παρά κοινωνία σοβαρών ανθρώπων...Το πρόβλημα δεν το έχεις εσύ, μη σκέφτεσαι έτσι αυτοί το έχουν.

Όμως θα σου πώ κάτι. Πρέπει να συμβιβαστείς με αυτή την ιδέα, έτσι είναι η κοινωνία και έτσι ήταν πάντα. Εσύ κράτα τα πιστεύω και τις αξίες σου και έχε αυτοπεποίθηση μεγάλη. Μην ντρέπεσαι για αυτά. Μίλα με αυτά τα παιδιά χαιρέτα τα, αν πιστεύεις στον εαυτό σου μπορείς να τους επηρεάσεις και θετικά, αυτό είναι το ωραίο. Μην διστάσεις να βγείς και μαζί τους, κράτα καλές σχέσεις και όταν θα έρθει η ώρα θα γνωρίσεις και σοβαρά άτομα σαν και εσένα πέρα από το πόπολο. Εξάλλου το να βγείς μαζί τους δε σε κάνει αυτόματα όμοιό τους, ίσα ίσα που αποκτάς επιπλέον κοινωνικές δεξιότητες και ξετρίβει η γλώσσα σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

soter

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο soter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 212 μηνύματα.
Απογοητεύτικα,κουράστικα,έκανα τον χαζό,τον βλάκα,τον χαρούμενο,τον χωρις προβλήματα,τον άνετο,τον cool,τον γκόμενο,τον αδιάφορο προς τους πάντες,το ψώνιο,τον μαλάκα,τον ανεκτικό...και όλα αυτά γιατι?ε?Για να καταλήξω με παιδιά με τα οποία είμαστε από άλλους κόσμους?Να σας πω την αλήθεια μάλλον ζητάω πολλά...Θέλω να βρω άτομο και να περνάω τόσο καλά όσο με τον εαυτό μου....Δεν ξέρω πείτε με εγωιστή και ότι άλλο θέλετε αλλά εγώ έχω μάθει να απολαμβάνω την συντροφιά του εαυτού μου...
το μονο προβλημα με αυτο που λες ειναι οτι αν θες να μεινεις λιγο μονος σου δεν θα σε αφηνει στην ησυχια σου αλλα μην σε νοιαζει νομιζω πως θα τα βρειτε οι 2 σας:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnnie2

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 131 μηνύματα.
Για μένα,ανώτερος είναι ένα άνθρωπος που σέβεται τον εαυτό του και τους άλλους, είναι τίμιος,συμπεριφέρεται κόσμια και γενικώς έχει καλή συμπεριφορά ανεξαρτήτου εργασίας,κοινωνικής και οικονομικής κατάστασης κτλ.
Για εμένα αυτός είναι ένας κανονικός άνθρωπος.Απλώς χρησιμοποιούμε για την ίδια έννοια άλλες λέξεις :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top