Δεν έχω υπολογιστή. Μπορώ να συνδεθώ μέσω κινητού στην εξεταστική;

mourinho776

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο mourinho776 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών. Έχει γράψει 174 μηνύματα.
Επειδή δν έχω υπολογιστή γνωρίζετε αν μπορώ να συνδεθώ μέσω κινητού στην εξεταστική?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Επειδή δν έχω υπολογιστή γνωρίζετε αν μπορώ να συνδεθώ μέσω κινητού στην εξεταστική?
Υπαρχει και Ms Teams-Webex για android, μπορεις να δοκιμασεις αν δουλευει με το πανεπιστημιο σου , αλλα στην εξεταστικη με ενα αδυσώπητο χρονο να σε κυνηγα , πως θα τυπωσεις , γραψεις, σκαναρεις και στειλεις in time με μια δύσχρηστη συσκευη σχεδιαμενη για fb και viber.
Εγω με λαπτοπ, γρήγορο πριντερ και σκανερ εχω αφησει λυμενα θεματα ασκαναριστα γιατι δεν εφτανε ο χρονος και προτίμησα να στειλω τα απαραιτητα να περασω το μαθημα παρα να ρισκαρω παραπανω βαθμο και κατα 80% να κοπω μην ανεβαζοντας τιποτα. Ειχα κανει και την βλακεια λογω απειριας να σκαναρω σε 150 ή 300 dpi ενω 75 dpi ειναι ικανοποιητικα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Athens2002

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Athens2002 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΑΠΘ. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Επειδή δν έχω υπολογιστή γνωρίζετε αν μπορώ να συνδεθώ μέσω κινητού στην εξεταστική?
Εξαρτάται τι θέλει ο καθε Καθηγητής για την εξέταση. Αν αυτό που χρειάζεται είναι μια ανοιχτή κάμερα και ενα ανοιχτό μικρόφωνο εισαι καλυμμένος. Απλά επειδη τις απαντήσεις θα τις σκαναρουμε με τα κινητά μας ρωτα τους καθηγητές αν θα υπάρξει κάποιο θέμα μεε το να κλείσεις την κάμερα και το μικρόφωνο για 5 λεπτά ωστε να βγάλεις φω τογραφια τις απαντήσεις.
 

Chris 21

Νεοφερμένος

Ο Chris 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Καμία βοήθεια για την εξεταστική ; Ιστορία εθνολογία .Μηπως ξέρετε βιβλίοπωλεια στην Κομοτηνή που να μπορείς να αγοράσεις σημειώσεις ;
 

jim2015

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο jim2015 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Γονιός Φοιτητή. Έχει γράψει 340 μηνύματα.

Chris 21

Νεοφερμένος

Ο Chris 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Έχουν υλικό ; Αλλά τώρα είναι κλειστά τα βιβλιοπωλεία ☹️
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μπορώ να βρω κάποιον τρόπο ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ευχαριστώ παρά πολύ για τη βοήθεια βρηκα αυτό που θέλω !!!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Για τι σκαναρισμα μιλατε, επιλογης και προφορικα δεν ειναι στην εξεταστικη;
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Για τι σκαναρισμα μιλατε, επιλογης και προφορικα δεν ειναι στην εξεταστικη;
Χρονοβορα ειναι η προφορικη. 3 παιδια ανα μισαωρο. Αμα εχεις λιγους φοιτητες (πχ 30) και δεν βαριεσαι το κανεις.
Γραπτες ειναι ειναι οι περισσοτερες με τρομερα μειωμενο χρονο (75λ) και διαφορετικα θεματα ανα 10-15 παιδια για να μην συνεργαζομαστε. Το σιγουρο ειναι ξερεις δεν ξερεις δεν τα προλαβαινεις ολα τα θεματα. Ειναι σχεδιασμενες για αυτους που έλυσαν τα ιδια θεματα απο βραδυς και τους δινετε χρονος να τρεξουν το μολυβι στο χαρτι και να τα γραψουν χωρις δευτερες σκεψεις και πισωγυρισματα. Μετα αν του δασκαλου δεν του αρεσει το γραπτο σε καλει και σε προφορικη για να σε κοψει ή να σε περασει με 5,5.
Εξαιρεση ειναι οι κουμπιουτεραδες που βαζουν πολλαπλης on line, αλλα συντομα 20-30λ.
Εξαιρεση επισης αποτελουν τα ''αταιριαστα'' μαθηματα πχ κλασσικα μαθηματα στους μηχανικους, τα μαθηματικα στους χημικους κλπ. Εκει βαζουν τοσο βατα θεματα να γραψουν ολα τα παιδια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Chris 21

Νεοφερμένος

Ο Chris 21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών. Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Άκουσα ότι όσοι νοικιάζουν δεν θα πληρώσουν για τον Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο καθόλου ενοίκιο ούτε καν το 60% είναι αλήθεια ; Επίσης με το επίδομα κρατικών υποτροφιών τι γίνεται όσοι νοικιάζουν σε άλλη πόλη από αυτή που μένουν και περνούν το 65% των μαθημάτων και έχουν πολύ χαμηλά εισοδήματα και είναι από οικογένειες πχ μονογονεϊκές πολύτεκνοι ευπαθείς θα το παίρνουν ; Ή μας κοροϊδεύουν ; Ειδικά όταν νοικιάζεις και όλη η χρόνια είναι εξ αποστάσεως δεν οφείλουν να σου το δώσουν ;
 

asdfqwerty

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο asdfqwerty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,347 μηνύματα.
Άκουσα ότι όσοι νοικιάζουν δεν θα πληρώσουν για τον Δεκέμβριο και τον Ιανουάριο καθόλου ενοίκιο ούτε καν το 60% είναι αλήθεια ; Επίσης με το επίδομα κρατικών υποτροφιών τι γίνεται όσοι νοικιάζουν σε άλλη πόλη από αυτή που μένουν και περνούν το 65% των μαθημάτων και έχουν πολύ χαμηλά εισοδήματα και είναι από οικογένειες πχ μονογονεϊκές πολύτεκνοι ευπαθείς θα το παίρνουν ; Ή μας κοροϊδεύουν ; Ειδικά όταν νοικιάζεις και όλη η χρόνια είναι εξ αποστάσεως δεν οφείλουν να σου το δώσουν ;
δεν νομιζω να ισχυει αυτο.. φιλαρακι μου 2οετης συνεχιζει κανονικα να πληρωνει ενοικιο και τα λοιπα..
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Ηλεκτρολόγων Μηχανικών & Μηχανικών Υπολογιστών ΕΜΠ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Απορώ πως το φοιτητικό κίνημα έχει αδρανοποιήσει τόσο πολύ. Ο φοιτητής μπορεί να έχει άθλιο ή καθόλου internet, άθλιο ή καθόλου pc, άθλιο ή καθόλου smartphone.

Tα smartphone έχουν apps για το σκαναρισμα document. Αν το smartphone είναι τίμιο θα κάνει τη δουλειά πιο γρήγορα από scanner του 50αρικου.

Με τα device μου εγώ θα έκανε το εξής.
- iPhone για σκαναρισμα κ.λπ.
- Macbook συνδεμένο με webeχ, microsoft teams συνδεμένο με εξωτερική οθόνη που θα ήταν κατω από τα πόδια μου που θα δείχνουν τα ψηφιακά σκονάκια μου.
 

Slytherin

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Slytherin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 38 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,116 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω πληκτρολόγιο.Με εικονικό πληκτρολογώ.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ας δώσει καποιος για μένα χημεια, μόλις μας ειπαν οτι δινουμε σε 1 εβδομαδα χελπ μι.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Που να τα βρω;😂 εργαστήριο ειναι, δεν εχουμε κατι και κατι wow δεν μπορω να καταλαβω τι θα βαλει ο τυπας. Οργανα Χημείου μονο να μην βαλει.
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Που να τα βρω;😂 εργαστήριο ειναι, δεν εχουμε κατι και κατι wow δεν μπορω να καταλαβω τι θα βαλει ο τυπας. Οργανα Χημείου μονο να μην βαλει.
Ε ενταξει ,αφου ειναι εργαστηριο , διαβασε τις ασκησεις που κανατε και φτανουν.
Τα οργανα χημειου τι ειναι, το πεχαμετρο, ιξωδομετρο και το καμινετο? ολα στο χερι δεν τα κανατε? α.. εχετε και φασματογραφους??
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,665 μηνύματα.
Ε ενταξει ,αφου ειναι εργαστηριο , διαβασε τις ασκησεις που κανατε και φτανουν.
Τα οργανα χημειου τι ειναι, το πεχαμετρο, ιξωδομετρο και το καμινετο? ολα στο χερι δεν τα κανατε? α.. εχετε και φασματογραφους??
Τριγωνα πυρωσης,ακονιστες φυλλοτρυπητηρων κλπ😝
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Μαθητής Α' γυμνασίου και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,541 μηνύματα.
Τριγωνα πυρωσης,ακονιστες φυλλοτρυπητηρων κλπ😝
Πορωση.. Μπορω να ερθω μια μερα να παιξω με τους ατμους και τα μωβ υγρακια. Υποσχομαι δεν θα κανω εκρηξη.
Περα απο την πλακα , τα οργανα θελουν διαβασμα τα μανουαλ τους και προφανως θα υπαρχουν τετοιες ερωτησεις.
 

Kostakis26

Νεοφερμένος

Ο Kostakis26 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Σε περίπτωση κάποιου λάθους με τα έγγραφα που στείλαμε , η γραμματεία θα μας ενημερώσει ;
Διότι σήμερα βγήκε ανακοίνωση για την διαδικασία ολοκλήρωση της εγγραφής (η οποία ξεκινάει αύριο ) αλλά ακόμα δν με έχει ενημερώσει η γραμματεία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top