Δεν έδωσα πανελλαδικές

Charlottee

Νεοφερμένος

Η Charlottee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Λοιπόν, εγώ δεν έδωσα πανελλαδικές φέτος επειδή είχα σκοπό να δώσω του χρόνου αλλά δεν νομίζω τελικά όντως να δώσω. Το μόνο που θέλω είναι να μπω σε κάποιο Δ.ΙΕΚ και να βρω μια δουλειά διότι δεν έχω κάτι που να με ενδιαφέρει αλλά το πρόβλημα είναι πως εγώ δεν ήξερα ότι και τα άτομα που δεν έδωσαν πανελλαδικές έπρεπε να πάρουν τους κωδικούς για το μηχανογραφικο δελτίο καθώς νόμιζα πως το απολυτήριο μου έκανε την ίδια δουλεια οπότε δεν μπόρεσα να δηλώσω κάπου και ξέρω πως δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό τώρα μιας και είναι πολύ αργα (ίσως κάποιο ιδιωτικό ιεκ να είναι η λυση σε αυτό).Οπότε αν κάποιος από σας ξέρει πότε ξανά γίνεται όλο αυτό και για την διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσω ας με βοηθήσει λίγο γιατί έτσι πως πάω θα χάσω και του χρόνου την μια ευκαιρία που μπορεί να είχα να περάσω σε κάποιο Δ.ΙΕΚ
 
Τελευταία επεξεργασία:

chochoru

Νεοφερμένος

Η chochoru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Δεν ξέρω που μένεις και δεν χρειάζεται να το αναφέρεις αλλά μπορείς να καλέσεις στα ΔΙΕΚ που είναι κοντά σου και να μπεις σε μια λίστα επιλαχόντων. Πάντοτε υπάρχουν άτομα που περνούν αλλά δεν πάνε να κάνουν εγγραφή και οι θέσεις μένουν κενές όπως και κενές θέσεις γιατί απλά δεν το δήλωσαν αρκετά άτομα. Το έχω κάνει και μάλιστα λίγες μέρες πριν ξεκινήσει το Α' 6μήνο και ξεκίνησα να παρακολουθώ κανονικά.
(ΔΙΕΚ της περιοχής μου έβγαλε σήμερα ανακοίνωση πως υπάρχουν θέσεις για κάποιες ειδικότητες και όσα άτομα το επιθυμούν και έχουν απολυτήριο Λυκείου μπορούν να πάνε να γραφτούν)
 

Charlottee

Νεοφερμένος

Η Charlottee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Δεν ξέρω που μένεις και δεν χρειάζεται να το αναφέρεις αλλά μπορείς να καλέσεις στα ΔΙΕΚ που είναι κοντά σου και να μπεις σε μια λίστα επιλαχόντων. Πάντοτε υπάρχουν άτομα που περνούν αλλά δεν πάνε να κάνουν εγγραφή και οι θέσεις μένουν κενές όπως και κενές θέσεις γιατί απλά δεν το δήλωσαν αρκετά άτομα. Το έχω κάνει και μάλιστα λίγες μέρες πριν ξεκινήσει το Α' 6μήνο και ξεκίνησα να παρακολουθώ κανονικά.
(ΔΙΕΚ της περιοχής μου έβγαλε σήμερα ανακοίνωση πως υπάρχουν θέσεις για κάποιες ειδικότητες και όσα άτομα το επιθυμούν και έχουν απολυτήριο Λυκείου μπορούν να πάνε να γραφτούν)
Ευχαριστώ πολύ!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top